Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7,5% na lokacie dla nowych środków w VeloBanku - edycja 4/2023 (bez zakładania konta osobistego)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

7.04.2023

Do 7,5% na lokacie dla nowych środków w VeloBanku - edycja 4/2023 (bez zakładania konta osobistego)

Nowa edycja niestety przynosi obniżkę oprocentowania.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 4/2023
Aktualnie najwyższym oprocentowaniem, jakie można uzyskać w przypadku tej lokaty, jest 7,5% w skali roku. 

[Promocja zakończona. Sprawdź na bieżąco aktualizowany ranking najlepszych lokat bankowych.]

Z lokaty na nowe środki w VeloBanku można skorzystać bez zakładania konta osobistego, co niewątpliwie jest jej ogromną zaletą... ale mimo wszystko warto zastanowić się nad jego otwarciem, bo w chwili obecnej można zyskać do 650 zł w bonusach na start. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie tej propozycji, a poniżej skupiam się już wyłącznie na nowej edycji promocji oprocentowania na lokacie dla nowych środków w VeloBanku.

VeloBank: Lokata na Nowe Środki - edycja 4/2023


Główne cechy Lokaty na Nowe Środki w VeloBanku to:
 • minimalna kwota: 5 000 zł;
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 150 000 zł (klient ma jednak możliwość założenia do trzech lokat o tym samym okresie umownym, więc ulokować da się więcej - np. 450 tys. zł na 3 miesiące);
 • oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu lokaty (stałe przez cały okres trwania lokaty; zawsze podane w skali roku):
  • 7,5% na 2 miesiące
  • 7,0% na 3 miesiące
  • 6,5% na 6 miesięcy;
 • czas na wpłacenie środków na lokatę: 7 dni po złożeniu wniosku; 
 • dostępność oferty banku: od 7. do 27.04.2023 r. (to ostateczny czas złożenia wniosku o lokatę - środki na nią będzie można wpłacić w ciągu wspomnianych 7 dni od złożenia wniosku).

Względem poprzedniej edycji stawki oprocentowania spadły po 0,5 punktu procentowego (w przypadku depozytów 2- i 6-miesięcznych) oraz o 1,0 punktu procentowego na lokacie 3-miesięcznej.

Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla nowych (lokatę otworzysz, klikając tutaj), jak i obecnych klientów VeloBanku (wtedy otwarcie lokaty możliwe jest w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. A dla VeloBanku są to środki, które na dzień założenia lokaty będą stanowić nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych w tym banku na koniec dnia 4.04.2023 roku. W przypadku nowych klientów, którzy dopiero teraz założą lokatę w VeloBanku sytuacja jest klarowna - wszystkie wpłacane środki będą nowymi.

Jeśli zaś chodzi o obecnych klientów, to do wyliczenia salda środków z 4.04.2023 r. bank bierze pod uwagę - indywidualne, jak i wspólne - konta osobiste, oszczędnościowe, rachunki przejściowe i do obsługi bankowych papierów wartościowych, IKE oraz lokaty klienta w VeloBanku. Poza tym nadwyżka ponad saldo środków musi uwzględniać kwotę lokat założonych z nowych środków już po 4.04.2023 roku.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania, pamiętaj wyrazić zgody na:
"• użycie przez nas telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego oraz 
• (...) otrzymywanie od nas informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz 
• możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych)"

O najlepszych lokatach, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz dzięki newsletterowi. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:


5 komentarzy:

 1. Bank daje 7 dni na wpłacenie środków na lokatę po złożeniu wniosku, zatem czy oprocentowanie i czas trwania lokaty liczą się od daty złożenia wniosku, czy od wpłacenia środków? Nie mogę znaleźć tej informacji w regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. regulamin pkt 15.

   Usuń
  2. Oczywiście obowiązują warunki z dnia złożenia wniosku, co zresztą jest widoczne w jego podsumowaniu.

   Usuń
  3. Oprocentowanie liczy się z dnia wniosku. A lokatę masz na taki okres jaki we wniosku wybrałeś i zacznie się liczyć od dnia zasilenia lokaty.

   Usuń
 2. Mhm.... na koncie oszczędnościowym w TYM SAMYM banku jest ... 8 % (na ok. 3 m-ce) na nowe środki :) Więc jeśli ktoś ma konto, to (niewiele, bo ograniczenie czasowe, ale jednak) lepsza opcja. A jeśli ktoś nie ma konta, to po założeniu i na KO 8% i na Veloskarbonce też 8% (do 3000 zł).

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...