Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij do 250 zł premii za konto osobiste w PKO BP (IX edycja programu "Polecam PKO Bank Polski")

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

7.04.2023

Zgarnij do 250 zł premii za konto osobiste w PKO BP (IX edycja programu "Polecam PKO Bank Polski")

To już IX edycja programu poleceń kont osobistych w PKO BP.

Program "Polecam PKO Bank Polski" (IX edycja)
Zyskać mogą zarówno polecający (obecni posiadacze konta w największym banku w Polsce), jak i poleceni (czyli te osoby, które konto dopiero założą). Na nowych klientów czeka na start od 50 do 250 zł (w zależności od rodzaju zakładanego konta). Dodatkową zachętą w chwili obecnej jest oferta PKO BP dla oszczędzających - uzyskać można do 10%.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w PKO BP.]

Podobnie jak w poprzedniej edycji programu poleceń, tak i teraz premiowane jest otwarcie (i polecanie) Konta za Zero, Konta dla Młodych i Konta bez Granic, ale też kont z oferty dla zamożniejszych klientów, czyli Konta Aurum oraz Platinium II. 

Jest jednak i nowość - w tej edycji bank premiuje również polecanie PKO Konta Dziecka, czyli rachunku skierowanego dla dzieci poniżej 13 lat. Przy czym tutaj nie jest możliwe polecenie samego Konta Dziecka, ale w pakiecie z którymś z wyżej wymienionych kont dla dorosłych.

W zależności od rodzaju otwieranego konta, osoba polecona zyskać może od 50 do 250 zł, a na osobę polecającą czeka 50, 100 lub 200 zł za skuteczną rekomendację.

Program "Polecam PKO Bank Polski" - IX edycja


Dla kogo promocja? Uczestnikiem (jako osoba polecona, która teraz założy konto dla premii 50-250 zł) może stać się osoba pełnoletnia, która w dniu złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji nie posiada, ani co najmniej od 6.04.2020 r. nie posiadała konta osobistego (Konta dla Młodych, Konta za Zero, Konta bez Granic, Aurum, Aurum BOS, Platinum I, Platinium II, PKO Konto Dziecka, PKO Konto Pierwsze) w PKO BP, a także osoba, wobec której PKO BP rozpatruje wniosek o konto osobiste. Z promocji nie wyklucza ewentualne posiadanie konta Inteligo. 

O tym, kto może polecać konto w PKO BP, piszę nieco niżej.

Premia od PKO BP za otwarcie konta z polecenia


Zasady programu "Polecam PKO Bank Polski". By zdobyć bonus za otwarcie konta:
 • do 30.06.2023 r. złóż wniosek o konto w PKO BP wraz z wydawaną do niego kartą, podając w nim kod polecenia (możesz go uzyskać od obecnego posiadacza konta w PKO BP, biorącego udział w programie poleceń; jeśli takiej osoby nie znasz, to wiarygodny kod uzyskasz za pomocą formularza dostępnego na końcu niniejszego wpisu) i zawrzyj z bankiem umowę o konto;
  otwierając konto możesz wybrać:
  • Konto za Zero - wtedy bonus dla Ciebie wyniesie 100 zł lub
  • Konto bez Granic - w tym przypadku bank przygotował 150 zł premii, lub
  • Konto Aurum, za które premia wynosi 200 zł, lub
  • Konto Platinum II, które premiowane jest bonusem 250 zł lub
  • Konto dla Młodych (przewidzianego jedynie dla osób w wieku 18-26 lat), za które bank płaci najmniej, bo 50 zł;
  • PKO Konto Dziecka (dla dzieci do 13 lat; wyłącznie w pakiecie z którymś z wyżej wymienianych kont) - bonus w tym przypadku wynosi 50 zł.
 • we wniosku wyraź zgody na otrzymywanie od banku "informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących" (nie wycofuj tej zgody do czasu otrzymania nagrody);
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia Konta za Zero lub Konta bez Granic, lub Konta Aurum, lub Konta Platinum II wykonaj: 
  • 3 płatności kartą wydaną do konta oraz 3 płatności BLIKiem lub
   wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem o łącznej wartości 500 zł (w przypadku Konta za Zero), lub (jeśli zdecydujesz się na Konto bez Granic albo Konto Aurum) o równowartości 1 000 zł, lub o równowartości 1 500 zł (jeśli otworzysz Konto Platinum II)
 • albo w przypadku Konta dla Młodych (w wieku 18-26 lat), w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta:
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta oraz min. 1 płatność Blikiem lub
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub Blikiem o łącznej wartości 200 zł;
 • w przypadku PKO Konta Dziecka należy zamówić do niego kartę oraz w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta wykonać za jej pomocą co najmniej 2 płatności (PKO Konto Dziecka można założyć wyłącznie w pakiecie z kontem dla rodzica - może być to któreś z 5 wyżej wymienianych kont osobistych; wówczas muszą być spełnione także warunki uzyskania premii za otwarcie konta z polecenia również przez osobę pełnoletnią).

I to wszystko. Za spełnienie powyższych warunków bank wypłaci Ci premię: 
 • 100 zł na Konto za Zero, lub 
 • 150 zł na Konto bez Granic, lub
 • 200 zł na Konto Aurum, lub 
 • 250 zł na Konto Platinum II, lub
 • 50 zł na Konto dla Młodych
  oraz
 • (jedynie w przypadku założenia w pakiecie, z którymś z wyżej wymienionych kont dla pełnoletnich) 50 zł na PKO Konto Dziecka. 

Uwaga: premia dla otwierających Konto Aurum lub Platinum II (i także premia za skuteczną rekomendację dla polecającego te 2 konta) wypłacona zostanie jedynie w sytuacji, gdy osoba polecająca posiada Konto Aurum lub Platinum II.

Jeśli już myśleć o zakładaniu konta w PKO BP, to warto celować w konta, które przynoszą wyższą premię (np. Aurum lub Platinum II). W przypadku Konta za Zero bywały już alternatywne promocje, dzięki którym można było zgarnąć bonusy o wartości (co najmniej) 200 zł.

Dodatkowa zachęta dla oszczędzających


Jeśli masz oszczędności, sprawdź aktualne propozycje PKO BP, dzięki którym można uzyskać: 7,5% na koncie oszczędnościowym (dla nowych środków; bez limitu kwoty) oraz 10% w skali roku na 6-miesięcznej Lokacie Urodzinowej IKO (do 50 tys. zł).

Program "Polecam PKO Bank Polski" - co warto wiedzieć?


Biorąc udział w promocji, miej na uwadze:

▶️ Gdzie wykonać płatności? Płatności kartą na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie.

W przypadku płatności BLIKiem chodzi o transakcje z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu (do spełnienia warunków promocji nie zaliczą się wypłaty w bankomatach, ani przelewy na telefon).

▶️ Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne - w ramach promocji nie opłaca się więc zakładać konta wspólnego z polecenia, bo wtedy premii nie będzie (acz po jej otrzymaniu, jeśli zechcesz dopisać współwłaściciela rachunku, to będzie to oczywiście możliwe).

▶️ Wypłata nagród (zarówno dla poleconego, jak i polecającego) przewidziana jest całkiem szybko, bo już do 14. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Do tego czasu nie zamykaj konta, ani nie rezygnuj z wydanej do niego karty.

▶️ Promocja ma być dostępna do 30.06.2023 r., przy czym nie wystarczy samo złożenie wniosku, ale do tej daty konto musi być już aktywowane (co w praktyce pokrywa się z dniem zawarcia umowy). Z udziałem w promocji nie warto więc zwlekać do ostatniej chwili, bo trzeba dać czas kurierowi na dotarcie (w przypadku wyboru tej formy zawarcia umowy), co zazwyczaj odbywa się w ciągu 1-4 dni roboczych, licząc od wniosku.

▶️ Promocja PKO BP, a posiadanie Konta Inteligo. Chociaż Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP (tzn. jego internetowy oddział), to jego posiadacze mogą brać udział w promocji "Polecam PKO Bank Polski" i uzyskać premię za założenie konta w PKO BP.

Samo posiadanie Konta Inteligo nie wystarcza jednak, by stać się osobą polecającą w ramach programu "Polecam PKO Bank Polski" (do tego konieczne jest posiadanie konta w PKO BP).

▶️ Polecającym w programie "Polecam PKO Bank Polski" może być osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w PKO BP co najmniej od 90 dni poprzedzających start edycji programu poleceń, a więc w praktyce od 5.01.2023 r. (w przypadku poleceń kont Aurum i/lub Platinum II polecający musi być posiadaczem konta w bankowości osobistej PKO BP co najmniej od wyżej wymienionego terminu).

By polecać, zarejestruj się na stronie polecam.pkobp.pl. Podaj m.in. numer telefonu komórkowego, zgodny z tym, który masz zarejestrowany w banku (podany przy umowie o konto), zaakceptuj regulamin i wyraź zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank. Twym kodem polecenia będzie właśnie numer Twego telefonu.

Za skuteczne polecenie PKO BP płaci polecającemu
 • 50 zł, gdy osoba polecona założy Konto dla Młodych bądź PKO Konto Dziecka lub 
 • 100 zł , jeśli polecony wybierze Konto za Zero czy Konto bez Granic, lub 
 • 200 zł za skuteczną rekomendację Konta Aurum albo Konta Platinum II.

W obecnie dostępnej IX edycji programu poleceń można zgarnąć maksymalnie 10 bonusów za polecenia Konta za Zero i/lub Konta bez Granic, do 10 bonusów za rekomendacje Kont Aurum oraz Platinum II, a także maksymalnie 10 bonusów za rekomendacje Konta dla Młodych i do 10 bonusów za polecenia PKO Konta Dziecka. W sumie można więc uzyskać nawet 4 000 zł (odpowiednio: 10 x 100 zł + 10 x 200 zł + 10 x 50 zł + 10 x 50 zł).

Konta osobiste w PKO BP - co warto wiedzieć?


Główne cechy Konta za Zero (czyli konta z premią 100 zł), to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

I zapewne to powyższe konto będzie najlepszym wyborem w przypadku większości osób. Konto bez Granic jest bowiem dedykowane dla osób, które m.in. podróżują za granicę - zawiera pewne przywileje, ale za to trzeba zapłacić:
 • 17,90 zł - bezwarunkowo pobierana opłata miesięczna za prowadzenie konta (w ramach tej opłaty bank daje powiadomienia SMS już bez dodatkowych opłat);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę kartą we wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą (uwzględnić należy jednak prowizję 3,5% za przewalutowanie oraz ewentualną prowizję, którą pobierają niektórzy zagraniczni operatorzy bankomatów).

Z kolei Konto dla Młodych (w wieku 18-26 lat) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania dodatkowych warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonane zostaną co najmniej 4 płatności kartą i/lub BLIKiem (miesięczny okres rozliczeniowy karty nie pokrywa się z miesiącami kalendarzowymi, ale rozpoczyna się od otwarcia konta); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Konto Aurum to z kolei:
 • 0/40 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli w ostatnim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
  • suma wpływów wyniosła min. 9 000 zł lub 
  • średnie średnie saldo depozytów na rachunkach w PKO BP wyniosło min. 150 000 zł.
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Jeśli zaś chodzi o Konto Platinum II, to tutaj oferta PKO BP kształtuje się następująco:
 • 0/80 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli w ostatnim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
  • suma wpływów wyniosła min. 20 000 zł lub 
  • średnie średnie saldo depozytów na rachunkach w PKO BP wyniosło min. 250 000 zł, lub
  • gdy zawarto umowę ramową o świadczenie usług bankowości prywatnej.
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

Z kolei PKO Konto Dziecka to rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla dzieci do 13. roku życia. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne. Za wydanie (i wznowienie) karty PKO Junior bank pobiera opłatę w wysokości 15 zł (nie ma za to opłaty miesięcznej). Za jej pomocą za 0 zł można wypłacać środki z bankomatów PKO BP. W przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 5 zł.

Kod polecenia do PKO BP 


Jeśli chcesz zyskać gwarantowany bonus za otwarcie konta osobistego w PKO BP, koniecznie pamiętaj o kodzie polecenia, który należy wpisać we wniosku o konto - na pierwszym etapie jego składania odhacz opcję "Mam kod promocyjny lub polecenia" (jak na poniższym zrzucie ekranu):
Gdzie wpisać kod polecenia we wniosku o konto osobiste w PKO BP


Wiarygodny i sprawdzony kod uzyskasz dzięki poniższemu formularzowi (maksymalnie w ciągu 24 godzin otrzymasz w odpowiedzi mail wraz z kodem polecenia). Jako że posiadam Konto Aurum, to możesz wybrać dla siebie dowolne konto (także Aurum lub Platinum II, by zgarnąć najwyższe bonusy):


Przydatne dokumenty: 

100 komentarzy:

 1. czy te 9000 pln to musi jakiś czas leżeć na rachunku , czy tylko potrzebny jest ślad że wpłynęo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku wymogu wpływu liczy się jedynie odnotowanie go w historii rachunku - nie ma potrzeby utrzymywania środków przez jakikolwiek określony czas (wtedy byłaby bowiem mowa o utrzymaniu salda).

   Usuń
  2. Wpływ może być z własnych kont w innych bankach (przy koncie Aurum)?

   Usuń
  3. Podbijam pytanie.

   Usuń
  4. Tak, wpływy mogą być z własnego konta w innym banku

   Usuń
 2. chcę się upewnić .
  zakładając konto aurum nie muszę robić żadnych płatości aby było za darmo , wystarczy tylko wpływ 9000 pln ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Wpływ zwalnia z opłaty miesięcznej za Konto Aurum, a karta wydawana do tego konta jest bezwarunkowo za 0 zł.

   Usuń
 3. Witam trzeba wykonac trzy platnosci karta lub blikiem na sume 500 zl ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Albo jedno albo drugie. Czyli 3 płatności kartą + 3 Blikiem ALBO kartą lub Blikiem na sumę 500 zł.

   Usuń
 4. czy miesiące rozliczeniowe na koncie aurum liczą się od dnia podpisania umowy czy od 1 do 31 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy Aurum liczą miesiącami kalendarzowymi. W odróżnieniu od Konta za Zero.

   Usuń
  2. A jak jest z Kontem Dla Młodych? Miesiące kalendarzowe? Czy okres rozliczeniowy uzależniony od daty otwarcia konta?

   Usuń
  3. W przypadku KdM okres rozliczeniowy uzależniony jest od daty założonia konta.

   Usuń
 5. Konto aurum musi być jednorazowy wpływ czy suma wpływów? W miesiącu otwarcia musi być wpływ czy dopiero w następnym?

  OdpowiedzUsuń
 6. Konto za Zero będzie darmowe wystarczy zrobić 5 płatności kartą, czy blikiem też?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obojętnie czy blikiem czy kartą. Byle było łącznie 5 płatności.

   Usuń
 7. Jestem współwłaścicielem konta w BP dziś się wypisuję jutro otwieram sobie nowe konto. Czy będę nowym klientem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Współwłaściciel to też posiadacz konta. A tu okres wykluczenia dla posiadaczy konta to 3 lata.

   Usuń
 8. Aż 3-letnia karencja przy 250 zł premii wygląda jak ponury żart!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dwie stówki własnie wpadły ,nie wiem wczym problem .karencja minie i znowu to samo .wydane 10 pln

   Usuń
  2. u mnie też stówki są na koncie

   Usuń
 9. Czy przy 3 płatnością kartą + 3 BLIK mają być z limitem 500 zł, czy przy tym wariancie nie ma limitu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do spełnienia jest jeden warunek. Albo 3 płatności kartą + 3 płatności kartą (na dowolne kwoty), albo płatności (w dowolnej licznie) na sumę min. 500 zł.

   Usuń
  2. "Albo 3 płatności kartą + 3 płatności kartą" - chyba chodziło ci o 3 płatności kartą + 3 płatności blikiem?

   Usuń
  3. Oczywiście tak. Dzięki za czujność - błąd wkradł się tylko w komentarzu. Chodziło o 3 płatności kartą + 3 płatności Blikiem (tak jak jest we wpisie, co wynika z regulaminu promocji).

   Usuń
 10. jeśli wypowiedzenie złożyłem 12.05.2023 to muszę zrobić obrót kartą w czerwcu aby nie naliczyli opłaty ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o Konto za Zero lub Konto dla Młodych (bo w przypadku tych kont wymagane są płatności w celu uniknięcia opłaty za kartę), to zwróć uwagę, że "miesięczny okres rozliczeniowy karty nie pokrywa się z miesiącami kalendarzowymi, ale rozpoczyna się od otwarcia konta". Czyli tu czerwiec nie ma nic do rzeczy (bo nie patrzymy na miesiące kalendarzowe), a wymaganą liczbę transakcji należy wykonywać w Twym indywidualnym okresie rozliczeniowym (w każdym - również w tym pierwszym).

   Usuń
  2. mam konto aurum , czyli w czerwcu nie muszę wpłacić 9000 pln ?

   Usuń
 11. Jeśli Pan ma konto Aurum, a ja założę Platinum z Pana polecenia, to dostanę 250 zł czy nic, bo Platinum musi być polecone wyłącznie przez posiadacza Platinum?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecającym Konto Aurum lub Platinum II może być klient posiadający konto w ramach Bankowości osobistej (a do niej należy Konto Aurum). Zatem może być tak, że posiadacz Konta Aurum (ja) może skutecznie polecić Konto Platinum II.

   Usuń
 12. Czy limit 10 rekomendacji konta dotyczy tylko polecającego (czyli Pana), ale osób polecanych (czyli tych, którzy skorzystają z Pana kodu) może być dowolna liczba i każdy dostanie nagrodę (oczywiście po spełnieniu warunków)? Innymi słowy, bank zapłaci Panu tylko za 10 rekomendacji, ale może Pan polecać kolejnym osobom, tylko już bezpłatnie i wszystkie one też otrzymają nagrodę, zgadza się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to jedynie limit dotyczący bonusów dla polecającego. Polecający może jednak polecić dowolną liczbę osób i każdy polecony dostanie swój bonus.

   Usuń
 13. Witam. Chciałabym założyć konto Aurum , jednak niemam aż 9000 tys . Czy można to jakoś rozwiązać? Np wpływ 3 tys , na drugi dzień przelewam sobie na konto spowrotem te 3 tys i przelewam do PKO ponownie ? Powiedzmy : daje , wyciągam, daje wyciągam, daje , wyciągam? Są 3 wpływy po 3 tys odnotowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 9 tys. nie musi być jednorazowym wpływem. Możesz obracać 3 tys. w te i z powrotem 3 razy.

   Usuń
 14. Witam. Czy w PkoBp zasilanie kartą konta Revolut jest zaliczane jako płatność kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PKO zasilenie Revoluta traktuje jako przelew z karty.

   Usuń
  2. Czy pobierają za to opłatę?

   Usuń
  3. Opłaty nie pobierają ale jaki sens to robić? Do obrotu miesięcznego się nie zaliczy.

   Usuń
 15. Można otworzyć konto w pełni online? Beż udziału kuriera ani wizyt w oddziale.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można - ja właśnie czekam od 2h na kuriera i coś go nie widać. PKO to zacofany bank, więc i konto zakłada się jak w epoce kamienia łupanego.

   Usuń
  2. Ale czemu wininien bank jeśli już kurier ma umowę? A jak czekasz od 2h to liczyłeś na niego już o godz 6? Jeszcze wtedy nie ma przesyłek na pace.

   Usuń
  3. U mnie normalnie kurier InPostu zawsze był o 7.00, a to doręczył Inpost, śle jakiś specjalny i przyjechał po 13.

   Usuń
 16. Czy konto aurum z kodem polecającym można otworzyć w placówce bo mi dziś odmówili zalizenua ze tylko przez neta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W programie poleceń tylko przez stronę programu.

   Usuń
 17. Witam, chciałbym sie upewnić co oznacza "średnie średnie saldo depozytów na rachunkach w PKO BP wyniosło min. 150 000 zł." w przypadku konta Aurum?
  Czy mógłbym prosić o jakiś prosty przykład?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytasz i masz: jeśli np. przez 16 dni w danym m-cu saldo depozytów na rachunkach w PKO BP wyniosło min. 300k oraz przez pozostałe dni w tym m-cu to saldo było zerowe, to średnie saldo wyniesie min. 150k.

   Usuń
  2. Albo po prostu 150 tys. przez cały miesiąc bez ani jednego dnia przerwy.

   Usuń
  3. Czyli w tym czasie co ma się lokatę na 50k i na koncie oszczędnościowym 100k to nie trzeba mieć żadnych wpływów do zwolnienia z opłaty przy koncie Aurum?

   Usuń
  4. Ponawiam pytanie osoby z wyżej z 12.06 - czy lokata liczy się do depozytów zwalniających z opłaty?

   Usuń
 18. Złotówa, jakie istotne różnice wynikają z posiadania kont Aurum bądź Platinum II w stosunku do posiadania np. Konta za Zero? Opłaty za te konta są znacznie wyższe, więc domniemam, że muszą implikować spore różnice 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różnic w praktyce nie ma. Poza tym że konto Platinium jest w bankowości prywatnej a Aurum w osobistej. Co najwyżej przyznają wtedy innego opiekuna. A ofertowo jeśli chodzi o samo konto to niczym się nie różnią.

   Usuń
  2. Jeśli rzekomo nie ma różnic, to w jakim celu oferują te oba konta równolegle?

   Usuń
  3. @Anonimowy 3 czerwca 2023 00:30
   Bo są różnice które głównie polegają na tym, że można różnie na to patrzeć. Przykładowo mając Konto Aurum czuję się lepiej niż wtedy gdy miałem Konto za Zero ale gorzej niż gdybym miał Konto Platinium II.

   To tak żartem a poważnie, jeżeli ktoś nie widzi różnic pomiędzy tymi kontami, to znaczy że nie potrzebuje zmiany bo np. nie potrzebuje usług maklerskich (Konto Platinium II), lub nie chce zarabiać na poleceniach tak jak prowadzący ten blog przy Koncie Aurum. Wbrew pozorom różnic jest sporo ale tak jak napisałem, jeżeli ktoś nie odczuwa potrzeby czegoś więcej (lub mniej), to zmiana nie ma sensu.

   Usuń
  4. Czyli oferują te same konta pod różnymi nazwami?

   Usuń
  5. @Anonimowy 4 czerwca 2023 00:21
   Przeczytaj chociaż komentarz wcześniej.
   Porównanie można zrobić otwierając informacje zawarte na stronie banku i czytając TOiP.

   Jeżeli nie widzisz różnic, to odpuść sobie pozostałe dwa lub najlepiej wszystkie z tych kont.

   Usuń
  6. Różnic w praktyce nie ma 😋

   Usuń
  7. Jeśli nie ma różnic c, to w jakim celu oferują dwa rodzaje kont?

   Usuń
  8. wejdź na stronę pko bp, kliknij "klienci indywidualni"---"konta"---"porównaj konta"

   Usuń
 19. Upewniam się - w przypadku konta Aurum, jeśli przeleję na to konto 3k, po czym przeleję to 3k z powrotem na konto oryginalne i zrobie tak jeszcze 2 razy, to warunek 9k wpływu jest spełniony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można obrać jedną mniejszą kwotą w tę i we w tę.

   Usuń
  2. Ten warunek dotyczy sumy wpływów w danym m-cu na co najmniej 9k.

   Usuń
 20. Czy zakładając Konto dla Dziecka oraz dla siebie w ramach tej promocji, można skorzystać z https://www.bankobranie.pl/2023/05/pko-bp-konto-dziecka-pierwsze-kroki.html ? W regulaminie tej podlinkowanej jest zapis, że nie łączy się z innymi promocjami. Czy konto dla dziecka powinno być założone oddzielnie, nie korzystając z kodu polecenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Bo promocja konta dziecka to nie promocja konta osobistego (rodzica).

   Usuń
 21. 0/40 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli w ostatnim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
  suma wpływów wyniosła min. 9 000 zł lub ...........W OSTATNIM MIESIACU- TZN W JAKIM?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli w poprzednim

   Usuń
  2. Dla pewności najlepiej zadać im pytanie na piśmie (w aplikacji czy w bankowości internetowej). Mi odpisali, że nie pobiorą opłaty za maj (konto było założone pod koniec maja), a mogą pobrać dopiero pod koniec czerwca - za czerwiec (o ile nie spełnię warunków oczywiście).

   Usuń
 22. Czy osoba polecana - nowy klient, który już skorzystał z kodu polecenia i założył konto - też musi się zarejestrować w Programie Poleceń, aby dostać nagrodę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy że poda kod polecenia we wniosku.

   Usuń
  2. Tak, aby polecać innych trzeba się zarejestrować w programie poleceń.

   Usuń
 23. Czy wpływ 9 tys do zwolnienia opłaty z konta Aurum może być z własnego konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, może być z własnego konta. Co miesiąc tak robię.

   Usuń
 24. Konto za zero. Pierwszy miesiac. By skorzystac z promocji 100 zł i być zwolniony z opłaty za kartę to trzeba wykonać 3 płatności kartą + 3 bliliem i jeszcze raz 5 płatności kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3 płatności kartą + 3 Blikiem to już jest mim 5 które zwolnią cię z opłaty za kartę. Nie trzeba powielać transakcji.

   Usuń
 25. W 2012 założyłem Rachunek Oszczędnościowo Rozliczeniowy w banku PKO BP. Czy jako posiadacz takiego konta mogę teraz wygenerować kod polecenia do założenia Konta za Zero?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) to konto osobiste. Możesz więc zapisać się do programu i polecać. W PKO kody akurat się nie generuje bo będzie nim twój numer telefonu

   Usuń
 26. Witam, co oznacza sformułowanie dot. wyrażenia zgody na odpowiednie informację o charakterze marketingowymi żeby otrzymać premię 9 edycji programu polecam bank. Czy wystarczy tylko marketing od PKO czy musi być też od podmiotów współpracujących z bankiem? Są dwie opcje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie

   Usuń
  2. Przyłączam się do tego podbicia 🤡

   Usuń
  3. Ja zaznaczyłam tylko te pierwsze zgody, bo wydawało mi się, że wystarczy ale pewności nie mam. Na pewno zaznaczyłam - mam screeny. Po aktywacji konta okazało się, że nie były zaznaczone. Zaznaczyłam je w bankowości. Nie wiem czy otrzymam bonus 100 zł. Konto zakładałam z polecenia Złotówy.

   Usuń
  4. "wyrażenie podczas składania wniosku o Produkt lub usługę PKO Banku Polskiego odpowiedniej zgody na otrzymywanie od PKO Banku Polskiego informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących oraz nie odwołaniu tej zgody do dnia wydania nagrody"

   Mowa tylko o zgodzie "na otrzymywanie od PKO Banku Polskiego" a nie od innych więc p-wsza wystarczy.

   Usuń
 27. Można zrezygnować z karty, kiedy otrzyma się już nagrodę?

  OdpowiedzUsuń
 28. Dzień dobry,
  czy w przypadku gdy mam kod polecający od kogoś z kontem "konto za zero" i mam chęć założyć konto Aurum to czy ja oraz polecający dostaną swoje nagrody za Aurum?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku otwierania Konta Aurum z polecenia, polecający musi posiadać Konto Aurum (lub Platinium II) co najmniej od 90 dni poprzedzających start edycji programu poleceń, a więc w praktyce od 5.01.2023 r.

   Innymi słowy: posiadacz Konta za Zero nie może polecić Konta Aurum (ani Platinium II).

   Podanie kodu od posiadacza Konta za Zero, zakładając Konto Aurum, oznacza brak premii zarówno dla polecającego, jak i poleconego.

   Usuń
 29. Posiadam konto osobiste ROR, które zostało już wycofane z oferty banku. Jeżeli teraz założę Konto za Zero to czy będę traktowany jako nowy klient? Nie mogę znaleźć tego punktu w regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Próbuję przelać niewielką kwotę ze swojego konta w innym banku na Konto za Zero i ciągle wyskakuje komunikat "Transakcja odrzucona przez bank beneficjenta" czyli przez PKO. To jak mam zasilić konto żeby wykonywać płatności kartą?
  Z nimi wszystko w porządku?
  A co będzie, gdy będę chciał przelać 50 tyś.? ))))) Zrobią ze mnie przestępcę piorącego pieniądze? ;) ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może PKO jeszcze nie aktywowało ci konta? Zadzwoń wyjaśnić.

   Usuń
 31. Ja próbowałem założyć konto przez WWW i aplikację. Niestety za każdym razem odrzucało wniosek na samym końcu procesu zakładania konta. Dzwoniłem na infolinię i okazało się, że rachunek rejestrowy (to nie jest ROR) który posiadam u nich do obsługi obligacji powoduje odrzucanie wniosku. Założenie konta możliwe w oddziale, lecz bez nagrody za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to prawda. Mam rachunek rejestrowy do obsługo obligacji i ok. tygodnia temu bez żadnego problemu założyłam konto i dziś już kasa procentuje na 10%.

   Usuń
  2. Uczestnikiem promki może być osoba, która w dniu złożenia wniosku nie posiada, ani co najmniej od 6.04.2020 r. nie posiadała, konta osobistego - co ma tutaj do rzeczy rachunek rejestrowy?

   Usuń
  3. Infolinia jakiegokolwiek banku to bezsprzecznie ostatnie źródło informacji - taki klimat 😋

   Usuń
  4. "rachunek rejestrowy (...) powoduje odrzucanie wniosku" - czyli spławili Cię byle jakim powodem wyssanym z palca a Ty nie znając zasad promocji nie podszedłeś nawet do dyskusji i łykasz to jak pelikan. Bank tylko czeka na takich klientów, którym można wcisnąć byle jaki kit i z głowy.

   Usuń
  5. Niestety miałem to samo, odrzucili mi wniosek byłem w banku aktualizowałem dane, znowu odrzucili. Wykłucałem się na infolinii o swoje podpierając się zapisami regulaminu. W końcu złożyłem reklamację zaznaczając żeby odpowiedź dotarła w czasie umożliwiającym mi udział w promocji i po ok 1.5tyg otrzymałem maila że mogę założyć konto w promocji ale w placówce. Konkluzja - niestety mają bałagan w swoich systemach czym wywołują irytację myślących ludzi, powodzenia z bankiem.

   Usuń
  6. identyczne sytuacja. Próba założenia konta Aurum w oddziale spełzła na niczym.
   Na stronie internetowej wszystko przebiegło prawidłowo lecz po chwili przysłali odmowę. Po reklamacji karzą iść do oddziału. Infolinia bezradna.
   Nie potrafią rozwiązać problemu.
   Jak to tak ma wyglądać bankowość osobista no to ja dziękuje.

   Usuń
 32. Program Poleceń to wielka kpina.
  Jedyna opcja skorzystania z programu poleceń to strona internetowa.
  Jedyna opcja umowy to kurier.
  Ten program to Wielka Kpina i Kłam.
  W banku pracownik nie mógł założyć konta z kodem polecenia.
  Na stronie banku po wypełnieniu wszystkich danych przyjęto zgłoszenie, a po 5 minutach otrzymano informację na maila:
  odrzuciliśmy Twój wniosek o otwarcie konta w PKO Banku Polskim. Jeśli nadal chcesz otworzyć konto, odwiedź nasz dowolny oddział.,,
  ale przeciaż w banku nie można założyć konta z programu poleceń.
  Pomoc telefoniczna rozłożyła ręce i też nie była w stanie pomóc.
  Na złożoną reklamację odpisują i stosują spychoterapię i karzą osobie chcącej założyć konto biegać po oddziałach banku.
  Bank odsyła do strony internetowej.
  Strona odsyła do banku.
  Powodzenia.
  Krótko - żenada.

  OdpowiedzUsuń
 33. Kiedy nastąpi wypłata za polecenie konta? Założyłem konto 2 miesiące temu i nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłata premii przewidziana jest do 14. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Zatem nawet jeśli konto zostało otwarte w maju, ale wykonywanie płatności zakończyłoby się w czerwcu (nawet na samym początku miesiąca), to bank ma czas na wypłatę premii do 14.07. (chwila mu więc jeszcze została).

   Usuń
  2. Dzięki, dziś czyli 13 lipca była wypłata. Wszystko regulaminowo

   Usuń
 34. Jeszcze raz dziękuję, Mr. Złotówa za kod polecający. Dziś wpadła premia 250 zł za konto założone w czerwcu. 😊

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...