Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 8,1% na koncie oszczędnościowym dla otwierających darmowe CitiKonto

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

13.04.2023

8,1% na koncie oszczędnościowym dla otwierających darmowe CitiKonto

Obecnie to najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w bankach w Polsce.

Citibank: 8,1% promocji "Oszczędzaj z CitiKontem - edycja 2"
Osoby zakładające (bezwarunkowo darmowe) konto osobiste w Citibanku mogą zapewnić sobie 8,1% w skali roku (do 100 tys. zł), gwarantowane nawet na 4 pełne miesiące.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Na samym wstępie przypomnę, że Citibank udostępnia jeszcze jedną promocję konta osobistego - można w niej zgarnąć 350 zł premii + moneyback do 160 zł. To jednak alternatywna promocja, więc albo można skorzystać z tej wyżej podlinkowanej (z bonusami o łącznej wartości 450 zł), albo z nowości dla oszczędzających, nad którą pochylam się poniżej. 


Citibank: 8,1% promocji "Oszczędzaj z CitiKontem - edycja 2"


Dla kogo promocja konta?
Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2020 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków).

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć musisz na stronie promocji.

Limit uczestników. Promocja ma być dostępna do 31.05.2023 r., ale należy mieć jeszcze na uwadze, że może zakończyć się wcześniej, gdyż Citibank przygotował się na udział 1 500 uczestników. Obserwując poprzednie edycje promocji CitiKonta, wygląda na to, że bank nie chce, by ktokolwiek odszedł z kwitkiem. Gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał kolejną edycję promocji.

Citibank: konto oszczędnościowe 8,1% - szczegóły oferty


Główne cechy promocji zaserwowanej przez Citibank to:

 • oprocentowanie: 8,1% w skali roku
 • kwota środków na koncie oszczędnościowym objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym: od 1.05. do 31.08.2023 roku.

Zasady promocji "Oszczędzaj z CitiKontem - edycja 2"


By wziąć udział w promocji konta oszczędnościowego w Citibanku i zapewnić sobie na nim podwyższone oprocentowani:
 • do 31.05.2023 r. złóż wniosek o CitiKonto lub zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • najpóźniej do 31.05.2023 r. załóż konto oszczędnościowe w Citibanku (choć w praktyce z jego założeniem nie warto zwlekać, gdyż promocyjne oprocentowanie 8,1% obowiązuje już od 1.05.);
 • w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu 2023 roku (w każdym z tych czterech miesięcy kalendarzowych): 
  • zapewnij wpływ(y) na CitiKonto (czyli konto osobiste) na łączną kwotę min. 2 000 zł oraz
  • wykonaj co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 100 zł (chodzi tu o jedną transakcję na taką kwotę, a nie o większą liczbę płatności, które zsumują się do 100 zł).

Wpływ może pochodzić z dowolnego źródła - może być to nawet Twój przelew z własnego konta w innym banku. Wykluczenie jest tylko jedno: nie zaliczy się przelew z innego rachunku prowadzonego przez Citibank dla klientów indywidualnych (nie zaliczy się np. przelew z konta współmałżonka, jeśli posiada konto w Citibanku).

Wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta osobistego - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc można je w dowolnym momencie wydać, wypłacić lub przelać (czy to do innego banku, czy na konto oszczędnościowe w Citibanku dające 8,1% w skali roku).

Wypłata odsetek będzie następowała w dwóch transzach: 
 • na koniec miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wynikające z oprocentowania standardowego (obecnie wynosi 3% w skali roku)
 • odsetki promocyjne (uzupełniające do poziomu 8,1% w skali roku) bank wypłaci Ci do 20. dnia miesiąca kalendarzowego następującego w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków (wpływ na konto osobiste + 1 płatność na min. 100 zł); wypłata promocyjnych odsetek w praktyce będzie realizowana w czterech terminach: do 20.06. (odsetki za maj), 20.07. (za czerwiec), do 20.08. (za lipiec) oraz do 20.09.2023 r. (za sierpień); czekając na ostatnie odsetki, nie musisz dalej trzymać środków na koncie oszczędnościowym (do 31.08. będzie obowiązywać 8,1%, a od 1.09. standardowe oprocentowanie - jeśli ono by Ci nie odpowiadało, to środki możesz wycofać, a 20.09. i tak odsetki za sierpień dostaniesz).

Do czasu otrzymania odsetek nie zamykaj konta, nie zmieniaj go na inny typ, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Jak zdobyć dodatkowy bonus 20 zł?


Na wstępie wspomniałem o bonusach, które można zgarnąć oprócz odsetek. Czas więc na szczegóły. Na początek premia 20 zł. By ją zgarnąć, warunek jest jeden :
 • zawierając z bankiem umowę o CitiKonto, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej Citibank Online, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach w tym powiadomienia w aplikacji Citi Mobile) oraz 
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

   i nie wycofuj ich do ostatniego dnia roboczego miesiąca, w którym otworzysz to konto.

Wypłata bonusu 20 zł na CitiKonto przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego następującego po miesiącu otwarcia konta.

Jeśli nie wyrazisz wyżej wymienionych zgód marketingowych, to jedynie nie otrzymasz bonusu 20 zł, ale nadal będziesz mieć prawo do promocyjnego oprocentowania 8,1% na koncie oszczędnościowym. 
 

CitiKonto oraz konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Citibanku


Główne cechy konta osobistego (czyli CitiKonta) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir;
 • 0 zł za kartę do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji, możesz je otworzyć za pomocą wideoweryfikacji lub za pośrednictwem kuriera.

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe, to jest to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł pod warunkiem posiadania konta osobistego w Citibanku (czyli wyżej wspomniane CitiKonto załatwi utrzymanie rachunku oszczędnościowego bez opłat).

W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Citibanku można wykonać jeden przelew za 0 zł (za drugi i każdy kolejny bank pobiera opłatę w wysokości 10 zł). Obecnie obowiązuje na nim oprocentowanie 3% w skali roku (bez limitu kwoty). Jeśli więc na rachunku ulokujesz np. 102 000 zł, to dla kwoty do 100 tys. otrzymasz (w sumie) 8,1% w skali roku, a dla nadwyżki ponad 100 tys. zł będzie naliczane oprocentowanie 3%.

Konto oszczędnościowe w Citibanku założysz już po otwarciu konta osobistego - po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Usługi i profil => Oszczędności i inwestycje.

Przydatne informacje:

Przydatne dokumenty:

16 komentarzy:

 1. Dajmy na to że 2. maja wpłacę 75 tys. zł a dopiero 22. maja dopłacę 23 tys. zł (bo kończy mi się wtedy lokata) to 8,1% będzie dla całej kwoty 98 tys. zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na konto oszczędnościowe możesz dopłacać. I do dopłat też będziesz mieć 8,1%.

   Usuń
 2. Czy biorąc udział w tej promocji można jednocześnie skorzystać z promocji "Więcej z Kartą Kredytową Citibank"? Nie widzę wzajemnego wykluczenia, ale wolę się upewnić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej - można skorzystać i z promocji konta, i z promocji karty kredytowej (opisuję ją tutaj).

   Usuń
 3. Zastanawiam się nad interpretacją poniższego punktu regulaminu, dokładnie drugiego zdania:
  "12. Odsetki wynikające z Oprocentowania Promocyjnego, zostaną wypłacone przez Bank nie później niż do 20 dnia miesiąca kalendarzowego
  następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki ich otrzymania. Odsetki, o których mowa powyżej zostaną wypłacone
  w dodatkowej transzy jako nadwyżka środków liczona od sumy odsetek naliczonych zgodnie z Tabelą Oprocentowania Kont."
  Czy podwyższone oprocentowanie zostanie tutaj naliczone jedynie od sumy odsetek naliczonych ze standardowym oprocentowaniem? Tak to brzmi dla mnie, fałszywe 8,1%, gdzie 3% będzie liczone od kapitału, a od nadwyżki (czyli wypracowanych odsetek) 5,1%. Jaka jest wasza interpretacja?

  Dodatkowo, nie ma możliwości wypełnienia wniosku online, jesteśmy zmuszeni na pozostawienie danych i czekanie na telefon z Banku. Czy składanie/wypełnianie wniosku odbywa się również tylko telefonicznie czy po obowiązkowej rozmowie z Bankiem dostajemy na maila jakiś link i samodzielnie wypełniamy wniosek?

  Z góry dziękuję za pomoc!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 8,1% czyli najpierw 3% na koniec miesiąca a odrębnie 5,1% do 20-go dnia następnego miesiąca liczone jest od całości kapitału.

   Usuń
 4. Czy musi to być płatność karta? Czy może być blik żeby warunek został spełniony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji wymaga wykonywania płatności kartą wydaną do konta (transakcje Blikiem nie zostaną zaliczone).

   Usuń
 5. Założyłem konto w promocji, ale gdy klikam na konto oszczednosciowe pokazuje mi "oprocentowanie w skali roku 0%" to normalne i pozniej sie to zmieni? Czy coś jest nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo, wpłacę kapitał i zobaczymy czy się zmieni.

   Usuń
 6. Jeśli teraz założę konto nie otrzymam karty do końca maja co za tym idzie nie będę mógł wykonać płatności w maju kartą co jest warunkiem do promocyjnego oprocentowania. Dobrze rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze. To wpłać kasę dopiero od 1-go czerwca.

   Usuń
 7. Czy rzeczywiście trzeba pozostawiać dane i oczekiwać na kontakt tel, by założyć konto?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem współwłaścicielem założonego w maju konta, ale jeszcze w 07.2021 miałem rachunek do karty kredytowej - czy spełniam warunki na uzyskanie 8,1%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to już PROMOCJA ZAKOŃCZONA

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...