Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program poleceń konta w VeloBanku: "Doceniam Velo - polecam Velo"

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

6.02.2023

Program poleceń konta w VeloBanku: "Doceniam Velo - polecam Velo"

Poniżej prześwietlam nowy program poleceń konta osobistego w VeloBanku.

Program poleceń konta w VeloBanku: "Doceniam Velo - polecam Velo"
A to okazja na zysk zarówno dla osób dopiero otwierających konto (łącznie do wzięcia czeka aż 650 zł), jak i dla tych, którzy taki rachunek w tym banku już posiadają (bank płaci 100 zł za skuteczną rekomendację).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w VeloBanku.]

Sama premia dla osób otwierających konto osobiste w VeloBanku z polecenia, to jedynie 50 zł, ale co najistotniejsze, to program poleceń łączy się z inną promocją przewidzianą dla zakładających VeloKonto. W niej do zgarnięcia jest aż 600 zł, dzięki wysokiemu, bo aż 10-procentowemu zwrotowi za płatności - moneyback szczegółowo opisuję w wyżej podlinkowanym wpisie; tam też znajdziesz prześwietlenie konta osobistego z oferty VeloBanku. Poniżej skupiam się zaś na nowości, czyli programie poleceń.

Program poleceń konta w VeloBanku: "Doceniam Velo - polecam Velo"


Dla kogo promocja? Osobą poleconą może być osoba pełnoletnia, która nie ma i od 31.10.2022 r. nie miała konta osobistego w VeloBanku (ta data na szczęście pokrywa się z datą wyznaczającą okres wykluczenia dla byłych klientów w promocji z moneybackiem do 600 zł).

Ewentualne posiadanie innych produktów w tym banku (np. karty kredytowej, pożyczki czy lokaty) nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji.

Osobą polecającą może być z kolei wyłącznie posiadacz konta osobistego w VeloBanku. W tym przypadku posiadanie jakichkolwiek innych produktów niż konto osobiste nie uprawnia do polecania.

Nagroda dla otwierającego konto. Na poleconego czeka nagroda w postaci premii pieniężnej o wartości 50 zł.

Zasady programu "Doceniam Velo - polecam Velo" 


By zdobyć nagrodę za otwarcie konta:
 • załóż VeloKonto (czyli konto osobiste z oferty VeloBanku) podając w nim kod polecenia od obecnego klienta VeloBanku i zawrzyj umowę z bankiem (konto musi być aktywowane najpóźniej do 31.05.2023 r.).

  Jeśli nie znasz kogokolwiek, kto mógłby Ci udostępnić kod poleceń VeloBanku, możesz podać mój kod polecenia: MMEN88 (za ewentualne skorzystanie z góry dzięki!).
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody:
  "1) na użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego [4]
  2) zgodę na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną [5],
  3) zgodę na prezentację ofert marketingowych spółek powiązanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących (...) w tym opartych na profilowaniu oraz przesłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej [5] oraz za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych [4], w tym telefonu,
  4) zgodę na możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing [6] lub prawnie uzasadniony interes administratora danych [7])";
 • w każdym z trzech pierwszych kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta, zasil swe VeloKonto jednorazowym wpływem w wysokości min. 2 000 zł - wpływ musi pochodzić z rachunku w innym banku (może być to nawet przelew z Twego konta) lub z konta firmowego w VeloBanku; nie może to być przelew z konta dla klientów indywidualnych w VeloBanku; na potrzeby promocji bank uwzględni tylko wpływ w wysokości min. 2 000 zł - nie może być to suma mniejszych wpływów, nawet jeśli łącznie uzbierałoby się 2 000 zł.

Zasilenie konta oznacza wpływ na to konto, który zostanie odnotowany w historii rachunku - nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas.

Przykładowo: jeśli konto założysz w kwietniu, to wpływy należy zapewnić w maju, czerwcu i lipcu.

Wypłata premii za otwarcie konta z polecenia przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji przez osobę zakładającą konto. Zatem pozostając przy powyższym przykładzie - w przypadku konta otwartego w kwietniu - gdy warunki (tj. wpływy) zostały spełnione w maju, czerwcu i lipcu, to premia wpadnie do 31.08.2023 r. 

Do momentu odbioru nagrody nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia, nie wycofuj zgód marketingowych oraz nie zmieniaj konta na wspólne - wymóg dotyczy zarówno osoby poleconej, jak i polecającej.

Gdzie wpisać kod polecenia? Kod należy podać na drugim etapie składania wniosku w polu "Kod polecenia" (pod miejscem wyboru karty do konta, a przed zgodami):Jak polecać konto w VeloBanku? 


W celu polecania koniecznym jest posiadanie konta osobistego w VeloBanku oraz zapisanie do programu "Doceniam Velo - polecam Velo" - możliwe jest to po zalogowaniu do bankowości internetowej, jak i w aplikacji mobilnej (na chwilę obecną tę opcję znalazłem wyłącznie w aplikacji - w menu w części "Praktyczne").

Osoba polecająca także musi mieć wyrażone zgody marketingowe (te same, które wymieniam wyżej, wskazując na wymagania wobec osoby dopiero zakładającej VeloKonto) oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku.

Dalej kod ten należy podać osobie poleconej, by ta wpisała go we wniosku o konto (ten podlinkowany tutaj zawiera pole na wpisanie kodu polecenia; zwróć na to szczególną uwagę, gdyż nie każdy wniosek daje taką możliwość!). 

Za każde skuteczne polecenie, a więc takie, gdy polecona osoba spełni warunki uzyskania premii 50 zł, osoba polecająca otrzyma premie 100 zł. 

Wypłata premii za skuteczne polecenia przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełniania warunków przez osobę, która założyła konto z polecenia (do tego czasu osoba polecająca również nie może zamykać konta, wypowiadać umowy, wycofywać zgód, ani zmienić konta z indywidualnego na wspólne).
 

Konto osobiste w VeloBanku - prześwietlenie oferty


VeloKonto
, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w VeloBanku, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub
  • nie masz ukończonego 26. roku życia;
 • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 0/5 zł (prowizja nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu poprzednim).

Jeśli z VeloKontem chcesz zyskać więcej niż 50 zł na start, koniecznie sprawdź wpis, w którym prześwietlam wspomnianą promocję z moneybackiem do 600 zł.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikowi Michałowi.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty: 

53 komentarze:

 1. Czy jak dopiero założę konto to mogę je zaraz potem też polecać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, mając już konto, będziesz mieć możliwość przystąpienia do programu poleceń i polecania dalej.

   Usuń
 2. Złotówa, czy wciąż nie zamieszczasz kodów polecenia swoich czytelników?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udostępniam wiarygodny kod, z którego skorzystać mogą osoby zainteresowane.

   Nie publikuję innych kodów poleceń - z racji braku możliwości weryfikacji ich wiarygodności, a także dla utrzymania porządku (bloga miesięcznie odwiedza 6-cyfrowa liczba użytkowników - gdyby ułamek procenta z nich zostawił tu kod polecenia, to niestety mielibyśmy tutaj komentarzy nie do przebrnięcia).

   Usuń
  2. Ten blog naprawdę odwiedza aż tylu ludzi? Skąd to wiadomo?

   Usuń
  3. Lecz jest możliwe stworzenie bloga dla tych, którzy dopiero dołączają, czyli tak zwany łańcuszek. Kod początkowy jest taki, pózniej dopisuje się osoba kolejna i kod jest inny.

   Usuń
  4. Proponuję Ci założenie własnego bloga, na którym będziesz mógł podawać własne kody poleceń, a nie ,,zaśmiecać" czyjegoś swoimi prośbami.

   Usuń
  5. @Anonimowy 6 lutego 2023 20:44, dzięki Google Analytics - to narzędzie, które administratorowi strony pokazuje statystyki.

   Usuń
 3. Czy po poleceniu przez twój kod znasz kogoś kto by chciał skorzystać z mojego polecenia?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy te wpływy 2000 zł trzeba przez jakiś czas utrzymywać na koncie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ to nie utrzymywanie salda. Możesz wypłacić kiedy chcesz.

   Usuń
  2. Czyli jak mam lokatę w Velo to już nie mogę polecać?

   Usuń
  3. By polecać, trzeba posiadać konto osobiste w VeloBanku.

   Usuń
  4. Lokata nie eliminuje. Ale dopiero konto kwalifikuje.

   Usuń
 5. Mogę skorzystac z promocji, jesli poprzednio mialem konto w gettinbanku zamknalem w październiku 2022

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, osoba polecająca może przytulić aż 500 zeta 😃

   Usuń
  2. Ważne żebyś nie miał od 31.10.2022. Jak miałeś w Getinie przed tą datą to niczemu to nie wadzi. Krótka karencja jest.

   Usuń
 6. W opisie promocji powyżej tego nie wspomniano więc dodam od siebie, że nie ma limitu osób do polecenia. Najpierw to samo usłyszałem na infolinii a dziś otwierając w placówce konto z mojego polecenia dla innej osoby - to samo stwierdził nie pytany przeze mnie pracownik banku. Więc jest szerokie pole do korzystania z promocji ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin w żaden sposób nie ogranicza ilości osób, które można polecać 😃

   Usuń
  2. To chyba jest pierwszy program poleceń bez takiego ograniczenia.

   Usuń
  3. Kiedyś Inteligo było bez limitów.

   Usuń
 7. Jakie są możliwe ścieżki założenia konta? Osobiście, trzeba wysyłać jakieś skany, a może jeszcze inaczej ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z Zasadami komentowania na blogu, nie publikuję komentarzy z kodami poleceń.

   Usuń
 9. Chciałbym zainstalować swoją apkę Velo na nowym telefonie, a obecnie mam ją zainstalowaną na innym i w związku z tym chciałbym zapytać:
  - czy muszę ją najpierw odinstalować?
  - jeśli tak, to co powinienem zrobić przez odinstalowaniem, żeby nie było problemu przy instalacji na nowym telefonie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie.

   Usuń
  2. Podłączam się do pytania.

   Usuń
  3. Zawsze w takiej sytuacji najpierw instalujcie ją na nowym tel. Jak wszystko pójdzie ok to sobie usuwacie stary tel. z listy zaufanych aplikacji mobilnych. Bo gdy tylko zaczniecie instalować aplikacje na nowym tel. może przyjść prosba: zatwierdź coś w aplikacji mobilnej lub wpisz SMS kod (ktore przyjdą na stary tel., starą aplikację).

   Usuń
  4. Czy w tym celu nie wystarczy w dotychczasowej apce zmienić metodę autoryzacji z apki na SMS?

   Usuń
  5. Mając na uwadze, że zainstalowana apka jest już powiązana z jednym urządzeniem, wątpię czy można zainstalować ją po raz kolejny na innym urządzeniu bez uprzedniego odinstalowania z obecnego.

   Usuń
  6. 1. W bankowości lub w apce należy zmienić metodę autoryzacji na "kody SMS" (Ustawienia - Metoda autoryzacji)
   2. W apce na obecnym urządzeniu należy deaktywować to urządzenie (Ustawienia - Metoda autoryzacji)
   3. Teraz można tą apkę już odinstalować i przejść do instalacji na nowym urządzeniu

   Usuń
  7. Czy w jakimkolwiek banku można mieć aktywny dostęp do apki na więcej niż jednym urządzeniu?

   Usuń
  8. Mam aplikację Aliora na dwóch różnych urządzeniach. W Santanderze też bez problemu mogłem logować się do dwóch apek na dwóch telefonach.

   Usuń
  9. W większości banków można mieć co najmniej kilka zaufanych urządzeń. Problem z aplikacją na rożnych telefonach jest chyba tylko w PKO BP.

   Usuń
 10. "Brzdek! Do Twojej VeloSkarbonki trafil pierwszy zwrot za zakupy. Nie daj mu dlugo czekac na towarzystwo - do 17/03/2023 mozesz odebrac do 100 zl"

  Taki dostalem SMS. Podoba mi się ten bank. A przy okazji chwalę się bo to moje pierwsze pieniądze zarobione na bankach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy jeżeli transakcja kartą lub Blikiem zostanie anulowana, to przyznany zwrot zostanie cofnięty?

  OdpowiedzUsuń
 12. dobrze rzoumiem jak wpisze Twoj kod ja otrzymam 50 zł a Ty 100

  OdpowiedzUsuń
 13. Przy zakładaniu konta nie wpisałam kodu polecającego, czy da radę jeszcze gdzieś go wpisać?

  OdpowiedzUsuń
 14. Info z ostatniej chwili: dziś konsultant z VeloBanku przekazał mi, że promocja zwrotów 10% zostaje wznowiona - można się zapisać do końca sierpnia 2023 r. Konto oszczędnościowe do 6.04.2023 (ale być może też przedłużą).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nie jest to prima aprilisowy żart! Można sprawdzić u źródła.

   Usuń
 15. Czy do konta trzeba wystąpić o plastikową kartę czy wystarczy internetowa?

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak założę konto w maju. To dopiero w czerwcu bede musiał wpłacić 2000 ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak potem takie konto się zamyka ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Witajcie
  Czy bank wypłacił komuś nagrodę za polecenie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, powinienem dostać do wczoraj i nic.

   Usuń
  2. Ja dostałem na początku czerwca. Kiedy poleceni zakładali konto z waszym kodem?

   Usuń
  3. Ja nie dostałam. Mam nietypowy przypadek: we wniosku wszystkie wymagane zgody miałam zaznaczone na TAK (mam print screena z tego jako dowód), ale potem na umowie okazało się, że są na NIE. Po mojej interwencji telefonicznej, konsultantka zapewniła, że wszystko już jest ok. Kiedy przyszedł termin wypłaty nagrody, a ja jej nie dostałam, znów zadzwoniłam... i co się okazało? System pokazuje, że odwołałam zgodę dla spółek powiązanych... uwaga: we wrześniu 2020 roku! Czyli 2,5 roku wcześniej niż podpisałam umowę z Velo! Nieźle, co? Pewnie dlatego, że kiedyś miałam konto w Getin Banku. Napisałam reklamację i czekam na odpowiedź. Dam znać jaki efekt.

   Usuń
  4. Wyślij skan wniosku jako dowód i reklamacja wygrana.

   Usuń
  5. Odnośnie postu z 24.07.2023, 18:19 - po kilku tygodniach od złożenia reklamacji wypłacili mi nagrodę 100 zł (polecający) + 50 zł (polecony). Przysłali list z wyjaśnieniem i przeprosinami za "błędną realizację zgłoszenia na infolinii", bo mimo mojego zgłoszenia, podczas rozmowy z konsultantką nie została zaznaczona wymagana zgoda. Osoba, która dała mi swój kod, też nie dostała za mnie nagrody 100 zł i teraz składa reklamację.

   Usuń
 19. Dziś niedziela a premię wypłacili. Miło.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...