Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższe bonusy w programie poleceń Nest Banku: 100 zł za otwarcie konta i po 100 zł za polecenia (3. edycja)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.07.2023

Wyższe bonusy w programie poleceń Nest Banku: 100 zł za otwarcie konta i po 100 zł za polecenia (3. edycja)

III edycja programu poleceń Nest Banku przynosi podwyżkę wartości nagród. 

Program "Polecam Nest Bank"
Do wzięcia są bonusy po 100 zł, które czekają zarówno na obecnych klientów (posiadających już konto), jak i nowych (polecanych), którzy konto osobiste w Nest Banku dopiero teraz założą.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Nest Banku.]

O ile w pierwszej i drugiej edycji programu poleceń bonusy wynosiły po 50 zł, to obecna edycja przynosi zmianę na plus - wartość nagród wzrosła do 100 zł. Owszem, to ciągle nie nie robi wrażenia, gdy spojrzeć na nagrody, które dla nowych klientów serwują inne banki (gdzie często można zgarnąć po kilkaset złotych).

W niniejszym wpisie znajdziesz prześwietlenie programu "Polecam Nest Bank - edycja 3" (dzięki któremu zyskać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku), a także omówienie lokaty powitalnej z promocyjnym oprocentowaniem. 

Na pierwszy front idzie okazja do bankobrania (z bonusem 100 zł za założenie konta), a dalej przyglądam się ofercie Nest Banku skierowanej do oszczędzających.

Program "Polecam Nest Bank - edycja 3"


Dla kogo promocja? Jak to z programami poleceń bywa, tak i tu wymienić należy dwie grupy uczestników: polecanych oraz polecających.

Osobą poleconą, która założy konto osobiste w Nest Banku (i na którą czeka bonus 100 zł) może być osoba pełnoletnia, nieposiadająca konta osobistego w Nest Banku co najmniej od 1.01.2021 roku (i to jest zmiana na plus, gdyż data wyznaczająca okres wykluczenia dla byłych klientów - względem poprzedniej edycji została przesunięta o rok).

Z kolei polecającym może zostać osoba mająca konto osobiste w Nest Banku, posiadająca w tym banku zarejestrowany numer telefonu komórkowego do kontaktu (za skuteczne polecenie konta osobistego bank płaci 100 zł).

Zasady programu poleceń w Nest Banku


By wziąć udział w programie "Polecam Nest Bank - edycja 3" i uzyskać bonus 100 zł:
 • najpóźniej do 31.01.2024 r. złóż wniosek o Nest Konto, podając w nim numer polecającego (jest to numer telefonu polecającego - posiadacza konta w Nest Bank; jeśli nie znasz takiej osoby, to możesz skorzystać z mego kodu polecenia, który udostępniam nieco niżej) i wyraź zgodę na udostępnienie polecającemu informacji o spełnieniu warunków do wypłaty premii (tę zgodę wyraża się na ostatnim etapie składania wniosku - w części określanej jako "Podsumowanie");
 • najpóźniej w ciągu 14 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę o konto; 
 • wyraź zgody na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku: 
  • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
  • w rozmowie telefonicznej 
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz
  • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej
 • w jednym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta w Nest Banku:
  • zapewnij wpływy min. 2 000 zł (ważne, by nie były to przelewy między własnymi rachunkami w Nest Banku, ani wpływ ewentualnego kredytu lub kapitału z zakończonej lokaty w tym banku) oraz 
  • wykonaj min. 5 dowolnych transakcji (mogą to być płatności kartą lub Blikiem i/lub przelewy - z wyłączeniem przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Wypłata premii 100 zł przewidziana jest do 20. dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem, nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

By zarabiać jako osoba polecająca, musisz:
 • posiadać konto osobiste w Nest Banku,
 • wyrazić zgody (jeśli takowych jeszcze nie masz) na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku: 
  • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
  • w rozmowie telefonicznej 
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz
  • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej
 • przystąpić do programu poleceń za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej (po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź do zakładki "Oferty", gdzie znajdziesz "Program poleceń").

Zgody zweryfikujesz i ewentualnie zmienisz po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc ścieżkę: Ustawienia => Ogólne => Zgody => Zaktualizuj.

Bonus 100 zł za polecenie otrzymasz, jeśli osoba zakładająca konto w Nest Banku poda Twój numer telefonu we wniosku o konto oraz spełni wszystkie warunki uzyskania premii dla siebie (czyli 100 zł dla osoby polecanej). Wypłata bonusów za skuteczne polecenie/polecenia nastąpi do 20. dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków przez osobę poleconą. Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem oraz nie wycofuj wyrażonych zgód. W ramach programu poleceń zgarnąć można maksymalnie 2 000 zł premii.

Nest Konto - prześwietlenie oferty Nest Banku


Główne cechy Nest Konta (dla klientów indywidualnych) to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za internetowe przelewy złotówkowe (zlecane przez bankowość internetową);
 • 0 zł za wydanie i posiadanie pierwszej karty do konta (bez warunków); jedynie za drugą kartę do konta bank pobierze opłatę 25 zł - tak za jej wydanie, jak i za wznowienie; w przypadku jeśli masz jedynie jedną kartę, takiej opłaty nie poniesiesz;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach sieci Euronet (6 zł za każdą wypłatę z innych bankomatów w Polsce). 

Po złożeniu wniosku o Nest Konto umowę z bankiem zawrzesz na jeden z trzech poniższych sposobów: 
 • podczas rozmowy wideo z konsultantem banku - ta opcja dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18 (skorzystanie z tej metody możliwe jest wyłącznie na komputerze; w grę nie wchodzi składanie wniosku na telefonie), 
 • wykonując przelew weryfikacyjny z własnego konta w innym banku - imię, nazwisko, jak i adres przy tym przelewie muszą idealnie pokrywać się z tym, co podasz we wniosku o konto w Nest Banku; przelew ten może pochodzić wyłącznie z wybranych banków (Alior, ING Bank Śląski, mBank, Pekao lub Santander Banku) pod warunkiem, że konto w tamtym banku zostało przez Ciebie założone w inny sposób, niż przelewem weryfikacyjnym lub
 • podczas wizyty w placówce banku (w tym przypadku pamiętaj, by dopilnować podpisania umowy dla wniosku już uprzednio złożonego - a więc takiego, w którym podasz już numer polecającego).

Kod polecenia, który trzeba podać we wniosku, by uzyskać 100 zł premii, uzyskasz na końcu niniejszego wpisu.

7,1% na lokacie i 6,9% na koncie oszczędnościowym [Aktualizacja w dn. 13.09.2023 r.]


Argumentem do skorzystania z konta osobistego w Nest Banku jest też oferta tego banku dla oszczędzających. Można tutaj uzyskać:
 • 7,1% w skali roku na 6-miesiecznej Nest Lokacie Witaj (do 25 tys. zł) oraz
 • 6,9% w skali roku przez okres 90 dni na Nest Koncie Oszczędnościowym (do 50 tys. zł).
O szczegółach tych propozycji piszę tutaj.

Środki zdeponowane na rachunkach i lokatach w Nest Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co oznacza 100-procentową ochronę kapitału do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Nest Bank: kod polecenia


Jeśli chcesz założyć konto w Nest Banku i zyskać 100 zł, we wniosku podaj kod polecenia. Jeśli nie znasz osoby, która mogłaby Cię polecić, możesz uzyskać taki kod ode mnie. Wypełnij poniższy formularz - mailem prześlę Ci kod oraz dane osoby polecającej:


Gdzie podać kod polecającego? Pole na wpisanie kodu znajdziesz na drugim etapie wniosku o konto (w części "Dane uzupełniające"):


Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi i najkorzystniejszymi ofertami depozytowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter:

Przydatne dokumenty
:

18 komentarzy:

 1. Mam nadzieję,że tym razem łatwiej będzie się to konto otwierało. Poprzednio z chęci założenia trzech kont udało się tylko z jednym. Może i lepiej teraz stawka podwójna. Z kodu na pewno skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam dwa pytania i z góry dziękuję za odpowiedzi.
  1. W opcji otwarcia konta przelewem weryfikacyjnym jaką kwotę się przelewa?
  2. Czy przy składaniu wniosku trzeba załączać skan dowodu osobistego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew weryfikacyjny pobiera 1 zł, który potem wraca, a ze skanem to nie pamiętam jak było.

   Usuń
  2. Skan nie jest potrzebny.

   Usuń
 3. Ostatnio jednak nie skorzystałam z kodu, ale teraz przynajmniej więcej do wzięcia. W tygodniu założyć trzeba

  OdpowiedzUsuń
 4. UWAGA: przy zakładaniu konta wybierając opcję QR / Android w aplikacji NIE MA OPCJI dodania numeru polecającego, samo założenie konta trwało 5min przez smartfon: skan dowodu osobistego, filmik z nagraniem twarzy, uzupełnienie danych. Zaraz po aktywacji bankowości internetowej złożyłem reklamację z prośbą o uznanie numeru polecającego - dam znać czy zadziała....

  OdpowiedzUsuń
 5. Szok są już punkty w Bezcenne Chwile w Citym 8000 = 100zł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurde dopiero co otwierałem dla siebie a później dla żony, eh.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jeśli teraz założę z Twojego polecenia, to mogę potem sam zostać polecającym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz po otwarciu konta (także z polecenia) można przystąpić do programu poleceń i polecać również.

   Usuń
  2. W innym wątku piszesz, że już usunęli rubrykę do wpisania kodu polecenia.

   Usuń
  3. Do wczoraj (a właściwie jeszcze dziś rano) było możliwe wpisanie kodu polecenia we wniosku o konto w promocji z moneybackiem do 400 zł. Dzisiaj jednak bank tę rubrykę usunął. W chwili obecnej można więc albo wziąć udział w promocji z moneybackiem do 400 zł, albo z premią 100 zł za otwarcie konta z polecenia.

   Osoba, która otworzyła konto w którejś z tych promocji, niezmiennie może stać się polecającym - ten, kogo poleci, może jednak uzyskać jedynie 100 zł (bez moneybacku).

   Usuń
 8. Czy dobrze rozumiem? Jak sobie przeleję 5x400zł wte i wewte to oba warunki będą spełnione

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin programu poleceń mówi o tym, by zapewnić "Wpływy w kwocie nie niższej niż 2000 zł" (bardziej fortunne byłoby sformułowanie: wpływy 'na sumę' lub 'w łącznej kwocie' nie niższej niż 2000 zł).

   Wątpliwości rozwiewa jednak definicja:
   "Wpływy - suma Zleceń Płatniczych uznaniowych (...)" - tu już mowa o sumie, a więc można obracać mniejszymi kwotami (ważne by w całym miesiącu tych wyszło łącznie min. 2000 zł).

   Usuń
 9. Z koncem października zalozylam konto wpisując Wasz numer jako polecajacego. W listopadzie wypelnilam warunki. Do dzis nie mam 100premii. Słusznie spodziewalam sie bonusu do 20tego grudnia? Jesli nie, bo jest mowa o 20 dniu roboczym miesiaca kalendarzowego, to dziwne, bo grudzien ma dni roboczych 19.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu mowa o 20. dniu roboczym, a nie dniu kalendarzowym, więc - zgodnie z regulaminem - bank ma jeszcze czas (w grudniu wychodzi, że w praktyce do końca miesiąca).

   Usuń
  2. Proszę o kod polecenia do Nest Banku. Napisałam maila na: kontakt@bankobranie.pl (nie potrafię wysłać formularza)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...