Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aż 9,5% na koncie oszczędnościowym w Citibanku (do 100 tys. zł)!

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

21.06.2023

Aż 9,5% na koncie oszczędnościowym w Citibanku (do 100 tys. zł)!

To promocja, jakiej dotąd w Citibanku nie było. 

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w prezencie za CitiKonto i kartę kredytową Citi Simplicity
Na otwierających konto oszczędnościowe w pakiecie z (bezwarunkowo darmowym) kontem osobistym i kartą kredytową, do wzięcia czeka aż 9,5% w skali roku, do 100 tys. zł, gwarantowane na 4 miesiące.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Główne cechy promocji zaserwowanej przez Citibank to:

 • oprocentowanie: 9,5% w skali roku
 • kwota środków na koncie oszczędnościowym objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym: 4 miesiące kalendarzowe.

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w prezencie za CitiKonto i kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która po 31.12.2020 nie posiadała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku, ani głównej karty kredytowej wydanej przez Citibank.

Jeśli masz inne produkty Citibanku (np. pożyczkę czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji. Pamiętaj jednak, by wniosek o kartę złożyć na stronie promocji.

Limit uczestników. Promocja ma być dostępna do 31.07.2023 r., ale należy mieć na uwadze, że może zakończyć się wcześniej, gdyż Citibank przygotował się na udział 2 000 uczestników. W przypadku wcześniejszego wyczerpania puli - zgodnie z regulaminem - stosowny komunikat ma się pojawić na stronie promocji.


Zasady promocji "Mocne Trio" 


By wziąć udział w akcji i uzyskać 9,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym:
 • do 31.07.2023 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity;
 • gdy zadzwoni do Ciebie konsultant banku w sprawie karty kredytowej, zawnioskuj również o konto osobiste (CitiKonto) w Citibanku; 
 • przed zawarciem umowy o kartę przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online);
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku aktywuj kartę kredytową;
 • do 31.07.2023 r. zawrzyj umowę o konto osobiste w Citibanku wraz z wydawaną do niego kartą oraz z kontem oszczędnościowym;
 • w każdym z 4 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia CitiKonta zapewnij wpływy na łączną kwotę min. 2 000 zł (ten przelew nie może pochodzić z konta prowadzonego przez Citibank dla klientów indywidualnych; dopuszczalny jest jednak przelew z konta dla klientów indywidualnych - a więc nawet z Twego konta - prowadzonego przez inny bank) oraz
 • w każdym z 4 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę Citi Simplicity wykonaj płatności kartą kredytową na sumę min. 1 000 zł.

Promocyjne oprocentowanie - pod warunkiem spełniania powyższych warunków - uzyskasz na koncie oszczędnościowym przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu zawarcia Umowy Depozytowej (tj. o konto osobiste).

Wypłata odsetek będzie następowała w dwóch transzach: 
 • na koniec miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wynikające z oprocentowania standardowego (obecnie wynosi 3% w skali roku) 
 • odsetki promocyjne (uzupełniające do poziomu 9,5% w skali roku) bank wypłaci Ci do 20. dnia miesiąca kalendarzowego następującego w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków (wpływ na konto osobiste + płatności kartą kredytową); przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w czerwcu, to promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym uzyskasz od 1.07. do 31.10.2023 r.; wypłata promocyjnych odsetek w praktyce będzie realizowana w czterech terminach: do 20.08. (odsetki za lipiec), 20.09. (za sierpień), do 20.10. (za wrzesień) oraz do 20.11.2023 r. (za październik); czekając na ostatnie odsetki, nie musisz dalej trzymać środków na koncie oszczędnościowym (do 31.10. będzie obowiązywać 9,5%, a od 1.11. standardowe oprocentowanie - jeśli ono by Ci nie odpowiadało, to środki możesz wycofać, a 20.11. i tak odsetki za październik dostaniesz).

Do czasu otrzymania odsetek posiadaj aktywną kartę kredytową oraz nie zamykaj konta, nie zmieniaj go na inny typ, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Jak zdobyć dodatkowy bonus 20 zł?


Oprócz odsetek, dzięki niniejszej promocji uzyskać można dodatkowy bonus 20 zł. By go zgarnąć, warunek jest jeden :
 • zawierając z bankiem umowę o CitiKonto, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (na przykład: poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach w tym powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie mi informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego przez Bank.

Wypłata bonusu 20 zł na CitiKonto przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego następującego po miesiącu otwarcia konta (do tego czasu nie wycofuj zgód).

Jeśli nie wyrazisz wyżej wymienionych zgód marketingowych, to jedynie nie otrzymasz bonusu 20 zł, ale nadal będziesz mieć prawo do promocyjnego oprocentowania 9,5% na koncie oszczędnościowym. 

Ważne wskazówki


Płatności kartą kredytową na potrzeby promocji możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach czy marketach spożywczych, odzieżowych, budowlanych, motoryzacyjnych, drogeriach, aptekach, księgarniach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Pamiętaj jedynie, iż Citibank na potrzeby transakcji uwzględni tylko płatności, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

Kto może otrzymać kartę Citi Simplicity? 


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową Citibank oczekuje spełniania poniższych warunków:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od min. 2 lat

Źródłami dochodu akceptowanymi przez Citibank są nie tylko umowy o pracę oraz działalność gospodarcza, ale także umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Jeśli okazałoby się, że ktoś nie uzyska karty kredytowej w Citibanku, to dla takich osób bank przewidział oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku (również na 4 miesiące i do 100 tys. zł) - by je uzyskać również należy zapewniać wpływy na konto - według wyżej opisanych zasad (odpadają jednak płatności kartą kredytową).

CitiKonto oraz konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Citibanku


Główne cechy konta osobistego (czyli CitiKonta) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir;
 • 0 zł za kartę do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe, to jest to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł pod warunkiem posiadania konta osobistego w Citibanku (czyli wyżej wspomniane CitiKonto załatwi utrzymanie rachunku oszczędnościowego bez opłat).

W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Citibanku można wykonać jeden przelew za 0 zł (za drugi i każdy kolejny bank pobiera opłatę w wysokości 10 zł). Obecnie obowiązuje na nim oprocentowanie 3% w skali roku (bez limitu kwoty). Jeśli więc na rachunku ulokujesz np. 102 000 zł, to dla kwoty do 100 tys. otrzymasz (w sumie) 9,5% w skali roku, a dla nadwyżki ponad 100 tys. zł będzie naliczane oprocentowanie 3%.

Konto oszczędnościowe w Citibanku założysz już po otwarciu konta osobistego - po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Usługi i profil => Oszczędności i inwestycje.

Karta Citi Simplicity - szczegóły oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Z opłaty miesięcznej za kartę (wynoszącej 12 zł) zwalnia wykonanie płatności kartą na sumę min. 1000 zł w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty kredytowej. 

Chociaż na stronie promocji widnieje informacja o tym, że "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to 24,87%", jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Dodatkowo można też uniknąć opłaty za kartę, więc nagrodę da się zdobyć bez ponoszenia kosztów. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce (i nie tylko ja, ale wielu Czytelników, którzy w promocjach Citibanku już uczestniczyli).

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.

Przydatne informacje:

Promocje bankowe bez ich samodzielnego wyszukiwania? To proste. Zestawienie promocji bankowych, na których zyskasz najwięcej wraz z linkami do moich przeswietleń możesz uzyskiwać dzięki newsletterowi, który przesyłam do Czytelników. A zapisać się warto nie tylko z tego powodu. Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent w postaci praktycznego poradnika "Jak zyskiwać na bankach?".

Przydatne dokumenty:

24 komentarze:

 1. Jeśli do konta trzeba wyrobić też kartę debetową czy nią też trzeba robić jakieś płatności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartą wydaną do konta osobistego ani na potrzeby promocji, ani w celu utrzymania tej karty za 0 zł, płatności wykonywać nie trzeba (karta jest za 0 zł bez warunków).

   Usuń
 2. Czy transakcję przez PayPal kwalifikują się jako transakcję internetowe?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciężkie warunki do spełnienia, nie dość że wymóg zatrudnienia to jeszcze duża kwota wymagana do wydania kartą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eee… bez przesady, w dzisiejszych czasach gdzie nie pójdziesz wydajesz 300zł - spożywka, paliwo itd. Tu można ewentualnie jeszcze płacić za rachunki kartą, wtedy jeszcze łatwiej uzbierać ten 1000zł obrotu miesięcznie

   Usuń
  2. @Anonimowy 21 czerwca 2023 17:31
   A ile % cashbacku dają za to wydawanie 1000 zł miesięcznie?

   Nawet wydając trzeba zarabiać a nie tylko tracić.

   Usuń
  3. Wydając zawsze tracisz - to chyba dość oczywiste 😋

   Usuń
  4. @Anonimowy 26 czerwca 2023 18:28
   Wiem że w ten sposób od dłuższego czasu "wrzucasz" podobne treści, jednak postaraj się bardziej z tymi rewelacjami.

   Usuń
  5. #Anonimowy, 26 czerwca 2023, 18:28 - wręcz przeciwnie: wydając się zyskuje :)

   Usuń
 4. Rzucanie się na tę "promocję", to tylko same straty.
  Dlaczego?
  Za skorzystanie z tej promocji (licząc najbliższe 4 miesiące) dostaniemy góra 2593,10 zł

  Gdyby jednak:
  - założyć konto w innej promocji konta Citi dostajemy do 600 zł
  - za kartę kredytową w innych promocjach City dostajemy do 900 zł

  Lokujemy np. w VeloBanku na EKO 100 tys. na 8% i po 4 mies. mamy 2183,67 zł
  Razem zysk do 3683,67 zł
  Gdy jednak ktoś jeszcze zechce założyć Konto Osobiste w VeloBanku, to zyska dodatkowo 650 zł

  Strata po skorzystaniu z tej "promocji" wyniesie do 1840,57 zł*

  Wziąłem tu pod uwagę VeloBank ale równie dobrze można zastosować inną kombinację dzięki której zysk będzie jeszcze wyższy (tak jak u mnie).

  *Gdy VeloKonto zostanie założone z polecenia jest jeszcze dodatkowo 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd masz 2593? Z kalkulatora wynika, że to 3167zł.

   Usuń
  2. Czyli żeby to się opłacało, to Citi Handlowy powinien dać najmniej 13,5% a nie 9,5% i tym samym o 4% goląc klientów.

   Usuń
  3. @Anonimowy 21 czerwca 2023 17:26
   Żebyś nie wiem jak liczył, to nigdy nie będzie tyle ile z tego kalkulatora wynika.
   Kalkulator do wyrzucenia.

   Usuń
 5. To promka z oprocentowaniem w wysokości 9,5% jedynie na okres 4 m-cy ... na moich anty-inflacyjnch obligacjach skarbowych serii COI0424 mam za ostatnie 4 lata średnio circa 9% nawet bez kiwnięcia palcem 😋

  OdpowiedzUsuń
 6. Od 1 lipca wchodzi konto mieszkaniowe będzie promocja na 8 procent bez podatku belki

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaraz, zaraz, bo czegoś nie rozumiem. Zawsze w CitiBanku promocję można było łączyć. Czy promocję "Mocne Trio" (9,5% na koncie oszczędnościowym) można połączyć z innymi promocjami CitiBanku? tj. 900,00 zł za kartę CitiSimplity i 600,00 zł za konto (ROR)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie w tej promocji. Tutaj o kartę kredytową wnioskuje się na stronie promocji (dot. 9,5% na koncie oszczędnościowym), co eliminuje udział w jakiejkolwiek innej promocji karty kredytowej (bo one mają odrębne strony promocji). Z kolei wniosek o konto (wymagane w promocji "Mocne Trio") trzeba złożyć w rozmowie telefonicznej powiązanej z wnioskiem o kartę kredytową (a więc i poza inną promocją samego konta osobistego).

   Usuń
  2. Zapis z regulaminu tej promocji:
   53. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, konkursami i ofertami specjalnymi organizowanymi przez Bank.

   Usuń
  3. Podpowiesz może jak się z tego Mocnego trio wymiksowć. Jestem po wizycie kuriera i podpisaniu przeze mnie dokumtów otwarcia konta ROR.

   Usuń
  4. No, niestety, nie da się już wymiksować tak zupełnie bezboleśnie. Konto zostało już otwarte (bez mojego podpisu) - bank czeka tylko na dokumenty od kuriera aby je aktywować - będę musiał je wypowiedzieć. Natomiast dokumenty karty kredytowej są już w drodze - nie odbiorę przesyłki, a tym samym nie podpiszę umowy. Reasumując: zablokowałem sobie udział w promocjach CitiBanku na jakiś czas.

   Usuń
  5. Jeśli od zawarcia umowy nie minęło 14 dni, to przysługuje możliwość odstąpienia od umowy zawartej zdalnie. Wtedy umowę uznaje się za niezawartą (podkreślę tu jednak, że chodzi o odstąpienie od umowy, a nie jej wypowiedzenie, bo to inny tryb). No i wtedy po zamknięciu konta, droga do udziału w kolejnych, innych promocjach powinna być otwarta.

   Usuń
  6. Nie jestem do końca przekonany, że w takim przypadku umowę uznaje się jako niezawartą. Jak sama nazwa wskazuje, jest to "odstąpienie od umowy", a więc od czegoś co już było zawarte.

   Usuń
  7. @Iberica 6 lipca 2023 12:45
   Przeczytaj i rozważ na spokojnie to co sam napisałeś a potem zadaj sobie pytanie; czy można odstąpić od umowy której się nie zawarło?

   Usuń
 8. Umowa zawarta 28 lipca. Wpływ na konto oszczędnościowe 1 sierpnia. Warunki spełnione (potwierdzone w wiadomości "Kontakt" w serwisie Citi Online. Mamy 25 września. Środki promocyjne nie wpłynęły. Czy ktoś też ma podobny problem?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...