Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (35. edycja) + 450 zł za konto osobiste

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

12.05.2023

7% na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (35. edycja) + 450 zł za konto osobiste

Oto najnowsza, już 35. edycja promocji oprocentowania dla "nowych środków" w Aliorze. 

Konto Mega Oszczędnościowe 35. edycja: do 7% do 200 tys. zł
Bank ponownie daje 7% w skali roku na 3 miesiące (tym razem maksymalnie do 100 tys. zł). Przy okazji przypomnę, że na osoby, które dopiero założą konto osobiste w Aliorze, czeka 450 zł premii.

[Niniejsza edycja już się zakończyła. Sprawdź na bieżąco aktualizowany ranking kont oszczędnościowych.]

Trzeba zauważyć, że obecnie dostępnych jest kilka rachunków oszczędnościowych zapewniających wyższe oprocentowanie:

Jednakże rzucenie okiem na promocję konta osobistego z gwarantowaną premią do 450 zł, pozwoli dojść do wniosku, że tu mamy do czynienia z jedną z najlepszych obecnie okazji do bankobrania. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły dotyczące promocji i prześwietlenie konta. Poniżej skupiam się już wyłącznie na najnowszej propozycji Aliora skierowanej do oszczędzających.

Konto Mega Oszczędnościowe 35. edycja: do 7% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 12.05. do 13.06.2023 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która uruchomi promocję oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 100 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe;
 • wysokość oprocentowania:
  • 5,0% w skali roku dla nowych środków lub
  • 7,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy również spełnić dodatkowy warunek: w cyklu rozliczeniowym wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do jednego konta (Czym jest ów cykl rozliczeniowy? Zgodnie z regulaminem promocji "dla danego miesiąca kalendarzowego Promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca").

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem i założysz Konto Mega Oszczędnościowe (najkorzystniej z kontem osobistym we wspomnianej promocji z premią 450 zł), to sytuacja jest jasna i klarowna. Wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7% w skali roku. Jeśli jednak już posiadasz produkty w Aliorze, to teraz trzeba będzie wyliczyć "nowe środki".

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 10.05.2023 roku. Do tego salda zliczane są środki na posiadanych i współposiadanych: 
 • rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych (w tym na Koncie Jakże Osobistym), 
 • rachunkach oszczędnościowych (do tego wliczają się środki na Koncie Mega Oszczędnościowym) oraz
 • lokatach w PLN.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba utrzymywać ciągle przez czas uczestnictwa w promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli jednak kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie mamy do czynienia już z 35. edycją), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta. Trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz w każdym cyklu wykonać min. 5 płatności kartą).

Konto Mega Oszczędnościowe - prześwietlenie oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia są bonusy do 450 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego odznaczysz na jednym z pierwszych etapów wniosku o konto osobiste.

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "standardowe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 7% w skali roku nie jest dostępne).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. Założyłem w Pekao. 8% i na pół roku spokój. Szkoda że Alior już tak zszedł z oprocentowania depozytów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też kupiłem trochę obligacji skarbowych COI i na 4 lata spokój 😋

   Usuń
  2. Alior zszedł na psy. Przez weekend nie było przelewów expressem. Stara edycja 7,5 już pewnie się pokończyła 3 mies.

   Usuń
  3. Wychodzące przelewy natychmiastowe działały bez zarzuty. Robiłem w sobotę.

   Usuń
  4. Robiłem kilka razy w piątek w nocy, sobotę cały dzień i niedzielę, a iść nie chciały do Pekao, pisało, że zrealizowane, a nie chodziło z konta. Dziś działa dopiero.

   Usuń
 2. Cykl rozliczeniowy dla danego m-ca KALENDARZOWEGO zaczyna się u nich w dniu, który poprzedza ten m-c, a kończy się w przedostatnim dniu tego m-ca ... czy to jakiś żart? A może po prostu kolejna pułapka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie cykl rozliczeniowy ale okres w jakim sprawdzają czy transakcje zostały wykonane. Tym samym mogą w ostatnim dniu miesiąca wypłacić pełne należne odsetki.

   Jakby dali czas do końca miesiąca to teoretycznie te płatności ktoś by mógł zrobić nawet np. 31 maja o godz. 23:59:59. Ale wtedy system nie byłby w stanie zatrybić tak szybko by w sekundę to sprawdzić i wypłacić odsetki wg właściwego oprocentowania 5 lub 7%.

   Jak Millennium robi inaczej czyli daje czas do końca miesiąca a odsetki wypłaca na początku kolejnego to znów inni narzekają że jest to tak a nie inaczej. Ludziom nie dogodzisz.

   Usuń
  2. Zgodnie z regulaminem tej promocji cykl rozliczeniowy dla danego m-ca kalendarzowego promocji zaczyna się w dniu poprzedzającym ten m-c i kończy w przedostatnim dniu tego m-ca. Też myślę, że to pułapka 😳

   PS. Ludzie narzekają w wątkach do promki KO Profit w Millenium z zupełnie innego powodu, ale to inna bajka.

   Usuń
  3. Jaka pułapka? Ty tak serio? Ktoś ma 30/31 dni na zrobienie tych 5 transakcji i serio miałby czekać do ostatniego dnia? No to jego wina jak tak zrobi. Zresztą czytać należy a nie mieć pretensje potem do innych że to jakaś pułapka.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 2 czerwca 2023, 00:34 - Ludzie narzekają na to, że w tej samej promce KO Profit w Millennium stosują dwa różne okresy kapitalizacji dla tej samej kwoty zdeponowanej na tym samym koncie wypłacając osobno odsetki w dwóch transzach, co jest kuriozalne.

   Usuń
  5. Promkę uruchomiłem 30. maja i dopiero nazajutrz w szczegółach zobaczyłem, że mam 5% ... na wykonanie płatności było już niestety za późno 😳

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...