Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 200 zł premii za kartę Citibank World Mastercard + dodatkowe profity (program lojalnościowy, zwroty prowizji i zwolnienie z opłat)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

30.05.2023

200 zł premii za kartę Citibank World Mastercard + dodatkowe profity (program lojalnościowy, zwroty prowizji i zwolnienie z opłat)

Wystartowała nowa promocja z kartą Citibanku... z której skorzystać mogą nawet obecni posiadacze karty kredytowej z logo Citi.

Promocja "Podróżuj i zyskuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard"
Do wzięcia czeka premia pieniężna 200 zł - to o wiele mniej, niż w innych promocjach karty kredytowej tego banku. Tu jednak warto zwrócić uwagę, że z tej okazji skorzystać mogą nawet obecni posiadacze karty np. Citi Simplicity. A używając karty World Mastercard na co dzień zyskać można jeszcze więcej, dzięki towarzyszącemu jej programowi lojalnościowemu. Sprawdzi się ona także podczas zagranicznych wyjazdów.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

W promocjach Citibanku najczęściej w roli głównej występuje karta kredytowa Citi Simplicity. W chwili obecnej można z nią zgarnąć tablet Samsung Galaxy A7 (o wartości ok. 600 zł) lub bony do Lidla o wartości 600 zł. Jeśli więc stoisz przed wyborem pierwszej karty kredytowej z logo Citi, to swą uwagę bez wątpienia skierujesz na powyższe propozycje - w wyżej podlinkowanych wpisach znajdziesz ich dokładne prześwietlenie. Poniżej skupiam się już na karcie Citibank World Mastercard. Co z nią można uzyskać? Na uczestników promocji czeka:
 • premia pieniężna 200 zł;
 • program lojalnościowy, w którym można gromadzić punkty za płatności wykonywane kartą (w dowolnym miejscu), które wymieniać można na nagrody (mogą to być np. bony na zakupy);
 • zwolnienie z opłat za kartę przez 36 miesięcy od zawarcia umowy oraz
 • to, co zainteresuje podróżujących - zwrot prowizji za przewalutowanie (nawet 60 dni w roku - w ciągu 3 lat od zawarcia umowy) bank pozwoli w praktyce na uniknięcie kosztów za przewalutowania transakcji wykonywanych kartą Citibank World Mastercard (co jest dość rzadkie, gdyż banki za płatności kartami kredytowymi w obcych walutach często doliczają wysokie prowizje).

Promocja "Podróżuj i zyskuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard"Dla kogo promocja?
Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2023 r. nie posiadała karty kredytowej Citibank World Mastercard - regulamin promocji wyklucza wyłącznie posiadaczy tej konkretnej karty, więc nawet jeśli masz np. kartę kredytową Citi Simplicity albo BP-Motokartę, to z niniejszej promocji możesz skorzystać. 

Tak samo, jeśli masz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji - pamiętaj jednak, by o kartę wnioskować na stronie promocji.

Zasady uzyskania premii 200 zł


By wziąć udział w akcji "Podróżuj i zyskuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard" i uzyskać premię 200 zł:
 • do 31.12.2023 r. złóż wniosek o kartę World Mastercard (tylko tak składane wnioski kwalifikują do udziału w promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online); choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę;
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citibank World Mastercard i aktywuj kartę (za pomocą bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej);
 • przez 12 miesięcy w każdym pełnym okresie rozliczeniowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj min. 10 płatności kartą (na dowolne kwoty) lub płatności na sumę min. 500 zł.

Zwróć uwagę na to, że okres rozliczeniowy jest indywidualny dla każdej karty kredytowej - nie musi pokrywać się z miesiącami kalendarzowymi.

O przyznaniu premii 200 zł bank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Jej wypłata - na rachunek karty kredytowej - nastąpi w ciągu 60 dni od przesłania powyższej wiadomości. Do tego czasu posiadaj aktywną kartę kredytową World Mastercard.

Wpływ premii spłaci ewentualnie wykorzystany przez Ciebie limit lub spowoduje nadpłatę na karcie. W tym drugim przypadku środki z karty najlepiej wydać, wykonując płatności kartą (w dowolnym miejscu), niż wypłacić w bankomacie czy zrobić przelew (bo to w przypadku karty kredytowej jest kosztowne; przy płatnościach w PLN w dowolnym miejscu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów).

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

Program lojalnościowy Citibanku dla karty World Mastercard


Do karty kredytowej Citibank World Mastercard przypisany jest program punktowy, w którym do wzięcia czekają:
 • 2 punkty za każde 5 zł wydane u partnerów programu na terenie Polski (Douglas, H&M, merlin.pl, Sphinx, W.Kruk);
 • 1 punkt za każde 5 zł wydane w pozostałych sklepach (już niebędących partnerami banku w ramach programu dla karty World Mastercard).

Punkty naliczane są najpóźniej drugiego dnia roboczego po dniu, w którym dana transakcja została zaksięgowana na rachunku karty kredytowej.

Jakie nagrody i za ile punktów dostępne są w katalogu nagród dla karty Citibank World Mastercard?


W katalogu różnego rodzaju nagrody mają swą wycenę w punktach. Przykładowo:
 • 600 punktów pozwoli odebrać voucher o wartości 10 zł do Douglasa, H&M lub Merlin.pl; 
 • 1200 punktów da voucher o wartości 20 zł do wyżej wymienionych sklepów; 
 • 3000 punktów umożliwi odbiór vouchera 50 zł do Douglas, H&M, Merlin.p, Sphinxa lub W.Kruk.

Za punkty można też odebrać bonusy pieniężne, choć wymiana na tę nagrodę jest mniej efektywna. Dla uzyskania 50 zł trzeba poświęcić 6 000 punktów, a 100 zł otrzymasz, jeśli wymienisz 12 000 punktów.

Dodatkowe korzyści dla uczestników promocji "Podróżuj i zyskuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard"


Zwrot prowizji za przewalutowanie. Z tego przywileju można skorzystać w ciągu trzech pierwszych lat trwania umowy - maksymalnie 2 razy w każdym roku (licząc od dnia zawarcia umowy o kartę) za każdym razem w 30-dniowym okresie. Citibank zobowiązuje się wtedy do zwrotu standardowo pobieranej prowizji za przewalutowanie (która wynosi 6,8%) pobieranej przy płatnościach w obcych walutach. 

Płatności, za które będzie przysługiwał zwrot prowizji za przewalutowanie, muszą spełnić poniższe kryteria:
"- będą to Transakcje bezgotówkowe 
• dokonane w walucie innej niż PLN poza granicami Polski w terminie wybranym przez Uczestnika lub 
• dokonane bez fizycznego użycia Karty za pośrednictwem sieci internet (z wyłączeniem Płatności BLIK) w walucie innej niż PLN w terminie wybranym przez Uczestnika w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code): 
√ przedział 3000-3999 (linie lotnicze, hotele, statki wycieczkowe, wypożyczalnie aut), √ 4112 (koleje pasażerskie), 
√ 4131 (linie autobusowe), 
√ 4411 (statki pasażerskie), 
√ 4511 (linie lotnicze), 
√ 4722 (agencje turystyczne i biura podroży), 
√ 7011 (hotele), 
√ 7012 (inne noclegi), 
√ 7032 (kempingi), 
√ 7033 (kempingi). 
- nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. [o tym typie transakcji pisałem już nieco wyżej - przy okazji omówienia zasad uzyskania premii 200 zł - przyp. Mr. Złotówa], 
- nie będą to Transakcje zwrócone czyli Transakcje, których równowartość w części lub całości została zwrócona przez Odbiorcę lub Bank."


Okres, w którym zechcesz korzystać ze zwrotów prowizji za przewalutowanie, będzie należało za każdym razem zgłosić za pośrednictwem bankowości internetowej (w sekcji 'Korzyści') na min. 5 dni roboczych przed dokonaniem transakcji. Przerwa pomiędzy ustanowieniem pierwszego i drugiego 30-dniowego okresu wynosić musi co najmniej 3 dni robocze. 

Zwrot prowizji ma nastąpić na rachunek karty kredytowej w miesiącu następującym po miesiącu wykonania płatności kartą.

Tańsze raty w karcie kredytowej. To dodatkowa propozycja Citibanku, ale z racji tego, że raty to zawsze koszty (nawet jeśli obniżone), a tych jako bankobiorcy unikamy, to i bliżej się temu nie przyglądam (ewentualnie zainteresowanych odsyłam do punktu 7. regulaminu promocji podlinkowanego na końcu niniejszego wpisu). Środki wykorzystane z karty kredytowej zawsze najlepiej spłacać w okresie bezodsetkowym, bo wtedy oddaje się dokładnie tyle samo, ile się wykorzystało.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.

Zwolnienie z opłaty za kartę. Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik promocji, otrzyma również:

"promocyjne warunki Opłaty rocznej za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną. Opłata ta wynosi 0 zł przez okres 36 miesięcy od dnia zawarcia Umowy o Kartę (liczone od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zawarto Umowę o Kartę)"


Po upływie 36 miesięcy zwolnienia z opłaty (18 zł miesięcznie), też będzie można tej opłaty za kartę uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1500 zł płatności kartą miesięcznie). 

Alternatywnym sposobem na uniknięcie opłaty za kartę jest wykorzystanie zdobytych w promocji punktów: 500 punktów = zwolnienie z jednej miesięcznej opłaty w wysokości 18 zł.

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł. I tu - z racji tego, że premia 200 zł (i zwroty ewentualnej prowizji za przewalutowanie) będą wpływać na rachunek karty kredytowej, a więc mogą powodować nadpłatę - to zacytuję przyjaźnie brzmiący zapis z regulaminu:
"Kwota zwrotu [zarówno premii 200 zł, jak i zwrotów prowizji za przewalutowanie - przyp. Mr. Złotówa] pomniejszy kwotę zadłużenia dotyczącą danej Karty lub zwiększy ewentualną nadpłatę na rachunku Karty i nie będzie brana pod uwagę przy naliczeniu opłaty z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku karty kredytowej, naliczanej w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł"

💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 400 zł na start. Promocję karty kredytowej z telefonem można łączyć z promocją konta. Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

3 komentarze:

 1. 120 płatności kartą lub 6000 i 14 miesięcy czekania. trochę wygórowane warunki

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli na wypłacenie premii 200zł. muszę czekać 13 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, taka informacja od konsultanta że po 12 miesiącach dostaniesz 200 zł

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...