Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2022

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

27.03.2022

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2022

Czas na mój kolejny, comiesięczny raport z bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
A miesiąc to był bardzo dobry. Nie dość, że odnotowałem bonusy o wartości 530 zł, to... cięgle kilkaset złotych jest jeszcze wyczekiwane (te nagrody wpadną w ciągu kilku dni). Niemniej jak zawsze skupiam się na tym, co już jest w ręku.

Na wstępie kilka zdań wyjaśnienia dla osób, które być może po raz pierwszy spotykają się z tematyką promocji bankowych i wtedy gotowe są myśleć: "To jakiś absurd. O czym on pisze?! Jakie zarabianie na bankach?! Przecież to banki nas skubią". Temu jakoś szczególnie się nie dziwię, bo przekonanie (a do tego przyzwyczajenie), że to banki na klientach zarabiają, a w drugą stronę to nie działa, ma swoje uzasadnione korzenie ale... 

(Jeśli jesteś tu częściej i korzystasz już z promocji, to zapraszam Cię do lektury tekstu pod nieco niżej umieszczonym filmikiem). 

Na tym blogu (którego prowadzę już od ponad 8 lat) regularnie pokazuję, że nie trzeba być klientem, który bankowi płaci, bo da się inaczej. I już wie o tym grono ponad 100-tysięcy użytkowników, które regularnie zagląda na Bankobranie w każdym miesiącu. 

Zarabianie na promocjach bankowych to nic innego, jak zyskiwanie przy okazji tego, co większość z nas na co dzień i tak robi - zakupy, transakcje kartą, opłacanie rachunków. Jednak nie należy przyzwyczajać się do jednego banku, bo właśnie to najwięcej kosztuje - banki uwielbiają zarabiać przede wszystkim na stałych klientach, którzy (choć może z irytacją, to jednak z brakiem jakiejkolwiek stanowczej reakcji) przyjmują kolejne podwyżki lub śrubowane wymogi. Ja tymczasem dobieram sobie konta i karty tak, by dzięki nim czerpać dodatkowe korzyści, bo posiadanie konta, które nic nie daje mija się z celem (nawet jeśli jest darmowe). 

Generalnie prowadzę normalne życie, bo kupuję to samo, co kupowałem i robię zakupy w tych samych miejscach, co robiłem. Nie wydaję ani grosza więcej. Jednak gdy płacę w odpowiedni sposób (np. kartą objętą promocją), to albo część tych wydatków do mnie wraca (dzięki moneybackowi), albo realizuję warunki, których spełnienie w ramach promocji owocuje premią pieniężną lub innymi bonusami. I o ile 300, 400, czy nawet 500 zł miesięcznie może na kimś nie zrobić wrażenia, to patrząc z dłuższej perspektywy czasowej, sam nieco dziwię się, że uzbierać szło aż tyle. Gdy zsumowałem wszystko z 8 lat, bo co miesiąc na blogu publikuję swe raporty, to zebrało się ponad 41 tys. zł. Zasady działania promocji bankowych w pigułce przedstawia poniższy, mój autorski film:

A teraz, po tym wyjaśniającym wstępie, czas przejść do przedstawienia efektów korzystania z promocji bankowych. Poniżej piszę ile, gdzie i w jaki sposób zyskałem w minionym miesiącu. Zebrało się tego sporo, więc startujmy!

350 zł od mBanku

Zaczynam jak zawsze od banku, dzięki któremu zyskałem najwięcej. Tym razem to mBank, w którym skorzystałem z karty kredytowej, za co było przyobiecane 35 900 zł punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile (czyli programie lojalnościowym dla wybranych kart z logo Mastercard), które to wymieniać można na nagrody (np. vouchery na zakupy). Tak się złożyło, że odrębnie udało się jeszcze wstrzelić w inną promocję (z dodatkowymi 6800 punktów), więc tych punktów zrobiła się już imponująca suma. Sukcesywnie je wymieniam - o pierwszych nagrodach pisałem w dwóch poprzednich miesiącach. Teraz wyczerpałem już całą dostępną pulę, odbierając 5 voucherów po 50 zł do RTV Euro AGD oraz voucher do Circle K o wartości 100 zł.

Druga część nagrody od Pekao

Kolejny już bon otrzymałem od Pekao, dzięki temu, że założyłem w tym banku konto osobiste (w promocji jeszcze z ubiegłego roku ze skróconym okresem wykluczenia dla byłych klientów). Teraz przyszło 100 zł (do wykorzystania w Biedronce - bo ten sklep wybrałem dla siebie). Za mną więc już nagrody o wartości 50 i 100 zł, a czekam jeszcze na ostatni voucher (również o wartości 100 zł), ale to najpewniej odnotuję w podsumowaniu przyszłego miesiąca.

Santander: 30 zł

Ten bonus to efekt 2-procentowego zwrotu za płatności kartą kredytową. W tym miesiącu udało się uzyskać cały przysługujący limit. Niestety był to już ostatni taki zwrot (który otrzymywałem przez 4 kolejne miesiące).

Credit Agricole 25 zł

W przypadku tego banku wpadło... tylko 25 zł, co jest wynikiem od roku najskromniejszym. Przez taki bowiem okres i ja, i żona (bo obydwoje posiadamy tam konta odrębnie) otrzymywaliśmy bonusy o łącznej wartości nawet 100 zł miesięcznie. Na jednym z kont okres promocyjny już się jednak zakończył, więc pozostał tylko jeden bonus (za wpływ + wykonanie min. 3 płatności na dowolne kwoty).

Tradycyjny bonus od Aliora

A to już bonus, który otrzymuję już od kilku lat. Na Konto Premium (posiadane z czasów T-Mobile Usługi Bankowe, obecnie prowadzone przez Aliora) otrzymuję 25 zł zawsze, gdy w miesiącu kalendarzowym wykonam płatności kartą na sumę min. 500 zł.

Wszystkie wyżej wymienione bonusy i nagrody, zebrane w jednym miejscu, przedstawia poniższa tabela: 

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem?

Bezcenne Chwile (mBank)

Promocja "Bezcenne prezenty” i "2 500 punktów za pierwszą transakcję kartą World Mastercard Intensive"

Odnotowywane już w poprzednim podsumowaniu

5 x 50 zł

(bony do RTV Euro AGD) oraz

100 zł do Circle K

Promocja „Paliwo na zimę”

Bank Pekao

Promocja „Przezakupy z kartą Visa Debit FX" (dla otwierających konto)

13 zł

100 zł (bon do Biedronki

Santander Bank

Zwrot 2% za płatności kartą kredytową (promocja na zatrzymanie)

1528 zł

30 zł

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

9 zł

25 zł

Alior Bank

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

501 zł

25 zł

A jak wspomniałem na wstępie, to mogłoby tych bonusów być więcej, bo czekam jeszcze na 150 zł premii za konto dla siebie oraz 2 razy po 100 zł (w bonie na zakupy) za konta założone dzieciom w Millennium. Bank na wydanie tych nagród ma jeszcze czas do 31.03. Ale z niniejszym raportem już nie czekałem, bo jak zawsze publikuję go w ostatnią niedzielę miesiąca (to, co wpadnie po tym terminie, odnotuję za miesiąc).

Udokumentowaniem tego, co już dostałem faktycznie, są poniższe zrzuty ekranu:


Wyliczenia


Wszystkie wyżej wymienione bonusy, premie i moneybacki dały mi 530 zł. To jest też mój ostateczny zysk, gdyż nie poniosłem przy tym żadnych kosztów - posiadane konta i karty albo są bez warunków darmowe, albo z opłat zwalnia aktywność, która najczęściej pokrywa się z warunkami realizowanymi na potrzeby promocji. 

Tradycyjnie ten zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak, by dokładnie tyle samo (530 zł) uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych utrzymywać 256 805 zł.

Po(rachunki) - czyli co zmieniło się w moim portfelu


W ostatnim czasie złożyłem wniosek o Citikonto w promocji z premią do 270 zł na start (bo w końcu upłynął mi okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w tym banku).

W zamian żona złożyła rezygnację z umowy o kartę kredytową w Citibanku. Czyli utrzymujemy swą miesięczną średnią, gdy właśnie zazwyczaj jedna umowa jest zawarta i także jedna rozwiązana.

Promocje godne uwagi


Aktualnie najciekawszymi okazjami do bankobrania i jednocześnie najpopularniejszymi wśród Czytelników bloga są następujące propozycje:

 • 480 zł w bonusach za konto w Santander Banku - w skład tego pakietu powitalnego wchodzi 300 zł premii oraz 180 zł w bonach na zakupy... acz można zyskać jeszcze więcej, bo bank nalicza również zwroty za niektóre płatności wykonywane z konta, a także nagradza polecanie konta innym osobom (co jest łatwiejsze, gdy na polecanego/otwierającego konto, też czeka 480 zł) - o wszystkich tych propozycjach przeczytasz w wyżej podlinkowanym wpisie;
 • 450 zł łatwej premii za konto w BNP Paribas;
 • 360 zł premii za konto w Banku Millennium - to popularna promocja, w której warunki do spełnienia są wzorcowo proste. Dodatkową zachętą - w przypadku byłych posiadaczy konta w tym banku - jest skrócony okres wykluczenia, więc dla większego grona osób jest to szansa na opłacalny powrót;
 • 200 zł premii + bon 100 zł na zakupy za Konto Przekorzystne w Pekao - co już (jak na ten bank) jest wysoką nagrodą... ale tym razem to nie wszystko, co można zgarnąć. Do wzięcia jest też rekordowa premia za konto dla dziecka (0-17 lat).

Ale nie samymi promocjami kont żyje bankobiorca. Więc przypomnę jeszcze, że zyskać można dzięki karcie kredytowej. Wiodący prym w tej kwestii wiedzie Citibank, za kartę Citi Simplicity daje (do wyboru): bon 400 zł do Biedronki lub bony do Allegro o łącznej wartości 600 zł, lub rekordowe bonusy pieniężne na sumę 660 zł (w tej ostatniej promocji trzeba jednak uwzględnić dłuższy czas realizowania warunków zgarnięcia całej puli).

Zarabianie na bankach - od A do Z


Jeśli trafiasz na mojego bloga po raz pierwszy (lub nawet kolejny) i dotąd nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:

27 komentarzy:

 1. Gratuluję wyniku. U mnie 100 zł od Pekao (bon Allegro), 50 + 17 zł od Aliora i 100 zł od BNP Paribas.

  Na pokładzie bankobrania w kwietniu minie mi rocznica. Od tego czasu +2835 zł :) I do tego spłacony 1 kredyt oraz zamknięty debet w koncie. Wyszedłem z tego co mnie obciążało i ciąnęło tylko kasę, bo okazuje że daje się inaczej.

  Pozdrawiam i dobrych promocji wszystkim życzę!
  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam i gratuluje dobrego wyniku.
  U mnie dzięki temu ,że błąd popelnił Mbank w tym miesiącu wpadło 569,54
  M bank karta kredytowa wplata 200 zł m bank 200zł. Bon Biedronka, Pekao S.A 100zł. Bon Biedronka , Millennium 60zł. Zwrot za blik 5% oraz 2% platnosci karta, Alior 9,54 zł .zwrot za platnosci g. Pay
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Spróbuj ponownie wypowiedzieć umowę konta w CA,prawdopodobnie zaproponują na kolejny rok 2x25zł.
  Zamierzam tak zrobić jak minie mi okres promocji 2x25zł.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Promocja MasterCard "Paliwo na wiosnę" jest obecnie aktualna? Są gdzieś jej zasady??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2021/12/mastercard-bezcenne-chwile-paliwo-na-zime.html

   Usuń
 5. Jak już dostaniecie to co jest dawane za konto to kiedy je zamykacie? Trzeba ileś odczekać? Czy jak się zamyka to grozi jakaś kara?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz nic odczekiwać a tym bardziej nie ma żadnych kar. Jedyną karą jest KARENCJA, którą trzeba odczekać żeby ponownie otworzyć konto z premią ;)

   Usuń
  2. Jak wpłynie bonus na konto to zamykam, nie ma żadnych kar.

   Usuń
 6. Ja już od 5 lat wyciągam średnio 450 zł miesięcznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To słabo - u mnie co najmniej 500 zeta miesięcznie od 7 lat!

   Usuń
  2. No to zależy jaki kto ma obrót. Pewnie każdy orze jak może.

   Usuń
 7. u mnie w tym mesiącu 386 zł

  OdpowiedzUsuń
 8. Pojawiła się nowa promocja https://www.aliorbank.pl/l/wciagnijsiedogry

  B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Można wygrać konsole do gry :)

   Usuń
 9. W marcu tylko 180,02zł za konta prywatne i 350zł z Santandera za firmowe. W końcu magiczna granica 20k w promocjach przebita. W sumie juz w styczniu ale dopiero zauważyłem :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale może by tak napisać kwotę dokonanych płatności, żeby wyszły takie zwroty? Bo chyba nie 100zł miesięcznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie angażują w to całe rodziny, kupują i oddają produkty w wielu sklepach ... krenczy szę :)

   Usuń
 11. Ja postanowiłem zamknąć moje konto 360° w Banku Millennium. Dzień po złożeniu dyspozycji zadzwoniła do mnie pani z banku i zaproponowała 30 zł premii co miesiąc przez rok. Jedyne co muszę zrobić to zachować konto, przelewać 1000zł i wykonać min. jedną transakcję kartą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jakaś super promocja jak za jedną transakcję miesięcznie i wpada 30 zeta.Dotąd na zatrzymanie (już od paru lat)proponowali 5% za płatności blikiem i 2% za płatności kartą.Ale trzeba było sporo wydać-600 blikiem i 1500 kartą by zgarnąć 2x30 zł.Akurat w kwietniu zamykam to konto to może też się załapę na ten łatwy moneyback.

   Usuń
  2. Super! Mi zaproponowała moneyback 5% za płatności Blikiem (limit zwrotu: 30 złotych) i 2% za płatności kartą (limit zwrotu także 30 złotych) na miesiąc przez 6 m-cy. Łączny limit 60 złotych miesięcznie przez pół roku ;)

   Usuń
  3. Tak, to standardowa promocja 'na zatrzymnie' w Millennium opisana w regulaminie oferty „Zyskaj 360 zł - Edycja xx".

   Usuń
 12. Potwierdzam. Juz drugi raz mam tą ofertę na zatrzymanie. Drugi raz przez 6 miesięcy max 60zl. Blik 5% i 2% kartą.

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam u mnie w tym miesiącu narazie 238,27 zł ale czekam jeszcze na bonus na 150 zł 😁

  OdpowiedzUsuń
 14. W marcu wpadło 471,16 zł... co plasuje ten miesiąc na drugim miejscu w zarabianiu na bankach

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...