Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 270 zł za bezwarunkowo darmowe CitiKonto (+ moneyback do 100 zł + do 660 zł za kartę)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.03.2022

Zyskaj 270 zł za bezwarunkowo darmowe CitiKonto (+ moneyback do 100 zł + do 660 zł za kartę)

W nowej edycji promocji Citibank zdecydował się podnieść premię dla otwierających bezwarunkowo darmowe CitiKonto.

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem"
Aktualnie do wzięcia czekają gwarantowane bonusy pieniężne o łącznej wartości 270 zł + dodatkowo do 100 zł zwrotu za płatności. Skrócony został też okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta, co cieszy i mnie osobiście.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja "Nawet 270 zł z CitiKontem"


Dla kogo promocja konta? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 1.09.2020 r. nie posiadała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie dotyczy również współposiadaczy tego typu rachunków). Okres wykluczenia dla byłych posiadaczy kont w Citibanku został więc skrócony (w poprzedniej edycji bank liczył go od 01.01.2020 r.) - to dobra wiadomość, bo dzięki temu i ja mogę wziąć udział w tej promocji 😊

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji. Pamiętaj jedynie, że nawet jeżeli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to wniosek o CitiKonto złożyć należy na stronie promocji.

Nagrody. W promocji do zgarnięcia są następujące nagrody gwarantowane:
 • 4 bonusy pieniężne: 20 zł, 2 x 100 zł oraz 50 zł (co w sumie da tytułowe 270 zł) - wpłyną one na Twe konto, więc środki wykorzystasz według własnego uznania (będzie je można wypłacić, przelać albo wydać na dowolny cel);
 • moneyback 1% - dzięki zwrotom za płatności kartą możesz zyskać dodatkowo do 100 zł. Ta opcja przewidziana jest dla osób, które wraz z kontem osobistym zdecydują się także skorzystać z karty kredytowej Citibanku. A to się opłaca podwójnie, bo uzyskasz wtedy nie tylko moneyback, ale też nagrodę gwarantowaną za przetestowanie takiej karty - do wyboru czekają nagrody o wartości nawet 660 zł. O szczegółach piszę nieco niżej, a o takim pakiecie (konta z kartą kredytową) warto pomyśleć, bo w sumie można zgarnąć aż 1 060 zł!

Limit uczestników. Chociaż dostępność promocji została przewidziana do 31.03.2022 r., to warto mieć na uwadze, że może zakończyć się wcześniej, ponieważ Citibank przewidział ją dla 3 000 klientów, którzy jako pierwsi założą CitiKonto.

Bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, iż polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem - gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał wtedy kolejną edycję promocji.

Zasady promocji "Nawet 270 zł z CitiKontem"


By wziąć udział w promocji i zdobywać tytułowe nagrody:
 • złóż wniosek o CitiKonto i najpóźniej do 31.03.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • we wniosku o konto wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Za spełnienie powyższych warunków będzie przysługiwać Ci pierwszy bonus - 20 zł. Niżej piszę o kolejnych premiach do zgarnięcia.

Premia 100 zł za aktywność (nagroda nr 2)


Do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykonaj 3 transakcje Blikiem na łączną kwotę min. 300 zł (przez te transakcje bank rozumie zarówno płatności Blikiem, jak i przelewy na telefon Blik, więc ten warunek można spełnić w całkiem prosty sposób).

Nagrodę nr 2 otrzymasz do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otworzysz konto. 

Premia 100 zł za wynagrodzenie lub transakcje walutowe (nagroda nr 3)


Do  końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia CitiKonta spełnij jeden z poniższych warunków:
 • otrzymaj "przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN" (nieco niżej wyjaśniam czym może być ów wpłata/wpływ) lub
 • za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie.

Przez wynagrodzenie Citibank - zgodnie z regulaminem - rozumie: 
"sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, co oznacza wpływy z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego. 
Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych lub z rachunku prowadzonego dla Uczestnika w innych instytucjach finansowych."

Wypłata powyższej premii 100 zł przewidziana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Alternatywnym sposobem zdobycia tej nagrody jest wymiana środków w kantorze internetowym Citibanku - choćby na chwilę wystarczy kupić walutę i zaraz potem sprzedać (trzeba przy tym też założyć rachunek walutowy) - warunek zostanie spełniony (koszt tej transakcji nie powinien być wysoki, ale to już kwestia indywidualnej kalkulacji, no i przede wszystkim sposobu zdobycia tej nagrody - bo jeśli nie wymiana walut, to może być wpływ). Jak wyliczali Czytelnicy uczestniczący w poprzednich edycjach promocji konta w Citibank, koszt takich przewalutowań zamyka się w ok. kilkunastu złotych (co jest wartym zachodu zwłaszcza przy obecnej edycji, gdzie premia za tę aktywność wynosi 100 zł).

Dodatkowe 50 zł (nagroda nr 4)


Każdy uczestnik promocji, który spełni warunki uzyskania nagród nr 2 i 3 (czyli wymienionych wyżej premii po 100 zł każda), ten otrzyma jeszcze jeden bonus 50 zł. Wypłata tej nagrody również nastąpi do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto (czyli wraz z premią za transakcyjność, tj. z nagrodą nr 3).

Warunki przyznania nagród nr 2 i 3 można spełniać kolejno do końca pierwszego i drugiego miesiąca, ale równie dobrze można też zrobić to jak najszybciej po otwarciu konta, a następnie jedynie czekać na wpływy premii przez bank. Zapewne dla niektórych może to być istotna zaleta, ułatwiająca ogarnięcie wymogów uzyskania nagród od Citibanku w tej promocji - wszystko można ogarnąć szybko, a później jedynie cieszyć się wpływającymi co miesiąc bonusami, już niczym się nie martwiąc (konto i karta nawet nieużywane są za 0 zł).

1% zwrot za płatności kartą (nagroda nr 5)


To moneyback, dzięki któremu da się zgarnąć do 100 zł.

Ta nagroda przewidziana jest do 1 000 uczestników promocji CitiKonta z premią do 270 zł, którzy jako pierwsi w okresie powyższej promocji (od 1 do 31.03.2022 r.), oprócz CitiKonta zawnioskują też o kartę kredytową Citibanku (a to też się opłaca - o czym piszę nieco niżej). 

Warunkiem załapania się na zwroty jest nieposiadanie jakiejkolwiek głównej karty kredytowej w Citibanku co najmniej od 1.01.2020 r. (tu więc okres wykluczenia jest nieco dłuższy niż w promocji konta z bonusami do 270 zł).

Zwrot w wysokości 1% od sumy transakcji wykonywanych kartą wydaną do Citikonta, jak i kartą kredytową, ma być naliczany przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym wydano kartę kredytową. W każdym z tych miesięcy można uzyskać do 25 zł zwrotu (co w sumie może zaowocować moneybackiem 100 zł).

Moneyback bank wypłaci do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Do dnia otrzymania każdej z nagród nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o konto. Każdą z nagród (nr 1-4) można otrzymać jeden raz.

Jeszcze więcej z kartą kredytową Citibanku


Jak już wspomniałem, wyrobienie karty kredytowej w Citibanku opłaca się podwójnie, bo oprócz wyżej opisanego moneybacku dla otwierających też konto osobiste, przewidziana jest także gwarantowana nagroda za skorzystanie z karty kredytowej z logo Citi. Do wyboru jest jedna z nagród:

W podlinkowanych wpisach znajdziesz szczegółowe prześwietlenie każdej promocji. Płatności kartą wykonywane na potrzeby uzyskania jednej z powyższych nagród jednocześnie będą też dawać wspomniany moneyback 1% (do 25 zł miesięcznie).

CitiKonto - prześwietlenie oferty Citibanku


Główne cechy konta zakładanego w Citibanku to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez wymogu spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir; 
 • 0 zł za kartę do konta (tu również nie trzeba spełniać jakichkolwiek warunków; bank nie pobiera opłat miesięcznych, ani opłaty za wydanie karty); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

W Citibanku warto mieć na uwadze opłaty za usługi dodatkowe np. CitiPhone, za którą bank pobiera 9 zł miesięcznie. To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować by jej nie włączyć.

W celu założenia konta w promocji, wypełnij wniosek na stronie promocji. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z linkiem i jednorazowym kodem. Za ich pomocą przejdź do wideoweryfikacji w oparciu o tzw. biometrię, dzięki której konto założysz zdalnie bez konieczności wizyt w placówce i bez spotkania z kurierem. Wystarczy wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu w swym telefonie - zgodnie ze wskazówkami uzyskiwanymi w aplikacji. Jeśli z jakiejkolwiek przyczyny (np. technicznej) ten proces by się nie powiódł, można go powtórzyć lub kontynuować, wybierając weryfikację po telefonicznym kontakcie przez bank. Wtedy premia nadal będzie się należała, co potwierdza regulamin: 
"Każdy Uczestnik, który aplikując o Konto w procesie online zaakceptował zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, a ze względów technicznych Konto zostało otwarte w ramach kampanii telefonicznej nadal jest uprawniony do Nagród"

Zyskuj na najlepszych promocjach bankowych. Niezawodnym sposobem uzyskiwania powiadomień o nowościach jest newsletter dla Czytelników bloga - zapis na niego zajmuje chwilę (podobnie, jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

29 komentarzy:

 1. Jeśli też chcę kartę kredytową w promocji z talonem do Biedronki to co pierwsze otworzyć? Konto czy kartę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak sprawdzę kiedy zamknąłem konto w Citi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi o dacie zamknięcia karty kredytowej powiedzieli na infolinii więc spróbuj też zapytać o konto.

   Usuń
 3. g komunikat: Niestety, wystąpił błąd w połączeniu

  OdpowiedzUsuń
 4. Łączy się promocja z poleceniem komuś konta Citikonto ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Próbowałem dziś założyć konto przy pomocy biometrii, niestety po każdym zrobionym zgodnie ze wskazówkami zdjęciu pojawiał się komunikat, że wystąpił błąd aż wyczerpała się ilość możliwych prób. Co w takiej sytuacji?.. Mam czekać na kontakt telefoniczny z banku?.. Może miał ktoś podobny problem

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozumiem w tej promocji, wpływy z rachunku z innego banku odpadają : (

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewniej jak ci ktoś przeleje. Albo zrób wymianę walutową.

   Usuń
 7. Czy chodzi tu o wymianę złotówek na inną walutę czy też odwrotnie? Czy ta usługa jest płatna?

  OdpowiedzUsuń
 8. Szanowny Mr Złotówa.
  Czy do spełnienia warunku nr 3 (z tytułu otrzymania wpłaty z wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN), wystarczy przelew z konta obcej, niespokrewniowej osoby z tytułem przelewu: WYNAGRODZENIE ZA WYKONANIE ZLECENIA?
  Koszt zlecenia walutowego w kantorze Citi Handlowego na kwotę min. 2000 PLN (kupno i natychmiastowa sprzedaż waluty) to strata przynajmniej stu kilkudziesięciu PLN...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sto kilkadziesiąt zł to może po zwykłym kursie banku.
   W kantorze Citi spready są bardzo małe. Wymieniałem już kiedyś. Nie pamiętam dokładnie ile mi wyszło ale kilkanaście złotych. Tu nie chce pisać dokładnie bo albo to było ok. 11 albo 17 zł. A już nie mam jak tego sprawdzić.

   Usuń
  2. Za 2000 PLN można kupić n.p. 400 EURO: 400 x po kursie sprzedaży (5,0077) = 2003,08 PLN, z natychmiastowej sprzedaży po kursie skupu (4,5728) x 400 odzyskujemy 1829,12 PLN. Strata wynosi 173,96 PLN.

   Usuń
  3. Kurs kantorowy jest korzystniejszy?

   Usuń
  4. @marekm60 14 marca 2022 00:37
   Przykładowo kurs kantorowy Citi €
   zakup: 4,7732
   sprzedaż: 4,7208
   Zakup 420 € = 2004,74 zł
   Sprzedaż 420 € = 1982,74 zł
   Rożnica - 22 zł

   Usuń
  5. Potwierdzam. W kantorze to koszt ok. 20 zł.

   Usuń
  6. Dziękuję za wyjaśnienia :-)
   W takim wypadku przewalutowanie dla promocji w Citi ma sens :-))

   Usuń
  7. Potwierdzam. Od razu pod kontem w bankowości jest taka opcja: Przejdź do Citi Kantor >

   Tam trzeba wymienić walutę. Różnica w kursie euro między kupnem i sprzedażą to ok. 0,05 zł. Kupiłem 426 euro i od razu sprzedałem.

   Usuń
  8. Tylko nie wiem po co kupowaliście tyle Euro wystarczyło kupić za powyżej 1000 zł euro a potem wymienić na PLN i warunek spełniony. Strata u mnie tylko 8 zł.

   Usuń
 9. Czyli tą wymianę walut robi się w Citi Kantorze? Bo widzę koszt zakupu EUR 4.9 a sprzedaż 4.51 więc koszt takiego przewalutowania byłby spory. WyTłumaczcie proszę jak osiągnąć ten lepszy kurs? Musze założyć konto w obcej walucie najpierw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak założysz konto to od razu pod nim będziesz mieć taki odnośnik do Citikantoru. Tam wymiana jest po lepszym kursie.

   Usuń
 10. Złotówa, piszesz: "Bazując na obserwacji poprzednich edycji promocji CitiKonta, wygląda na to, iż polityka banku jest taka, by nikt nie odszedł z kwitkiem" - czy ta oferta jest wciąż aktualna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualna. Dzisiaj rozmawiałem z konsultantem bo dzwonił do mnie w sprawie wniosku.

   Usuń
 11. Witam czy te wszelkie warunki zarówno bliki 300 zł jak i wymianę można nawet dokonać odrazu po otwarcu konta w pierwszym miesiącu? To nie ma znaczenia w jakim czasie tylko bank wyznaczył maksymalny czas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wszystkie warunki można spełnić od razu. Ale wypłaty premii to nie przyspiesza.

   Usuń
 12. "za pośrednictwem Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej Citibanku) wykonaj zlecenia walutowe na łączną kwotę 2 000 zł lub jej równowartość w innej walucie."
  Rozumiem,że mogę wykonać zlecenie walutowe wymiany np. 1020 zł na euro - wyjdzie 220 euro po kursie 4,64. Następnie te 220 euro wymienię na złotówki i łączy kwota przekroczy sumę 2000 zł i ten punkt będzie spełniony,tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak warunki spełnisz , na innym blogu ktoś napisał o tym wprost i bardzo dobrze :) Po co wymienić 2000 zł na walutę jak będzie większa strata. Tak to straciłem tylko 8 zł i warunek spełniony.

   Usuń
 13. 20 i 100 zł wpadło szybko. A co z resztą? Dostaliście już czy jeszcze czekacie? Bo u mnie nadal nie ma.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...