Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia 3000 zł za konto Citigold (+ odsetki dzięki podwyżce oprocentowania na koncie oszczędnościowym)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

17.03.2022

Premia 3000 zł za konto Citigold (+ odsetki dzięki podwyżce oprocentowania na koncie oszczędnościowym)

Dziś promocji konta Citigold przyglądam się raz jeszcze, bo można w niej zyskać więcej.

Premia do 3000 zł za konto Citigold w Citibanku
Do wzięcia niezmiennie czeka premia do 3 000 zł, ale pod uwagę warto wziąć teraz jeszcze rachunek oszczędnościowy na którym bank zaproponował 0,5% w skali roku (bez limitu kwoty). Jako że w tej promocji wymogiem jest ulokowanie określonej sumy środków (400 tys. zł) na określony czas (do 6 miesięcy), to teraz efektywnie można zyskać już nie tyle, co na lokacie z oprocentowaniem 1,85%, ale 2,35% w skali roku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Promocja konta Citigold wyróżnia się na tle wszystkich innych okazji do bankobrania. Z jednej strony ze względu na wysokość premii, bo przecież w większości promocji za otwarcie konta osobistego czekają nagrody o wartości co najwyżej kilkuset złotych, to tu można uzyskać aż 3 000 zł. Z drugiej strony trzeba jednak uwzględnić wysoki próg wejścia, przez który nie jest to promocja dla każdego. By skorzystać z promocji konta Citigold (i jednocześnie mieć możliwość utrzymania go za 0 zł), trzeba bowiem dysponować kwotą 400 tys. zł. Jako że te środki można ulokować na dowolnym rachunku w Citibanku (a nie tylko na koncie osobistym), to oprócz konta Citigold warto też założyć rachunek oszczędnościowy w tym banku. Na nim bank od kilku dni oferuje 0,5% w skali roku (bez limitu kwoty). Faktem jest, że w innych bankach można znaleźć wyższe stawki (acz najczęściej z ograniczeniami - do określonej kwoty), ale tutaj - przy ulokowaniu kwoty aż 400 tys. zł - i takie oprocentowanie robi różnicę. W ciągu pół roku da ono w sumie ponad 800 zł odsetek. A to wraz z premią 3000 zł da tyle samo, co dałoby zdeponowanie wspomnianej kwoty na 6-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem 2,35% w skali roku. Co dla części osób może być szczególnie teraz istotne - w banku z międzynarodowej grupy, z gwarancjami 100% kapitału do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro zapewnionymi przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

2 x 1500 zł za konto Citigold


Dla kogo promocja?
 Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która po 1.01.2019 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy tego typu kont i rachunków).

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. kartę kredytową, pożyczkę czy rachunek firmowy), to na szczęście to nie wyklucza z udziału w promocji konta Citigold z premią do 3 000 zł.

Nagroda. Do wzięcia czekają dwie premie pieniężne po 1500 zł każda. Bank wypłaci je na Twe konto, więc środki będzie można wykorzystać według własnego uznania (wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel).

Limit kont objętych promocją. Promocja przewidziana jest do 31.03.2022 r., ale udział wziąć może w niej maksymalnie 185 osób, które jako pierwsze otworzą konto osobiste Citigold. Chociaż ta pula może wydawać się mała, to trzeba jednak pamiętać, że nie każdy dysponuje kwotą 400 tys. zł, by załapać się na niniejszą promocję.

Zasady promocji konta Citigold


By wziąć udział w promocji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce. Edycja Zima 2022":

 • do 31.03.2022 r. złóż wniosek o konto Citigold oraz w wyżej wymienionym terminie zawrzyj umowę z bankiem; 
 • w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to przy podpisaniu umowy); 
 • najpóźniej do końca czwartego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta, w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych utrzymuj na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo środków w wysokości 400 000 zł (średnie saldo oznacza, że np. przez pół miesiąca będziesz utrzymywać 800 tys. zł albo - co oczywiście prostsze - codziennie 400 tys. zł; te środki, jak wspomniałem, można wpłacić na rachunek oszczędnościowy, który pozwoli wycisnąć jeszcze więcej, niż tylko premię).

Za to bank wypłaci Ci pierwszą premię 1500 zł - nastąpi to do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia powyższych warunków.

Do zgarnięcia pozostanie jeszcze druga premia - również w wysokości 1500 zł. By ją uzyskać, właściwie nic więcej robić nie będzie trzeba poza tym, by kwotę 400 000 zł utrzymywać na rachunakch w Citibanku jeszcze przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe (czyli w praktyce łącznie z poprzednimi trzema miesiącami wyjdzie 6 miesięcy). Druga premia 1500 zł wpłynie na Twe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. 

Do czasu wypłaty premii nie zamykaj konta Citigold, nie zmieniaj typu konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Wpłacając środki do Citibanku (w celu spełnienia warunku utrzymania salda min. 400 tys. zł), trzymaj się regulaminowych wytycznych:
"Przy wyliczaniu salda (...) nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych innych niż Uczestnik oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem oraz nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków dla klientów firmowych należących do Uczestnika"


Zatem innymi słowy: środki, które przelejesz na swe konto Citigold nie mogą pochodzić z konta prowadzonego przez Citibank (nawet jeżeli byłoby to konto należące do innej osoby). Możesz jednak przelać te środki z innego banku. 

Konto Citigold - szczegóły oferty Citibanku


Konto zakładane na potrzeby promocji, charakteryzuje się następującymi cechami:

 • 0/ 30/ 220 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta Citigold nie jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na koncie w danym miesiącu wyniesie min. 400 tys. zł oraz zostanie spełniony jeden z trzech poniższych warunków:
  • w trzech ostatnich miesiącach kalendarzowych zrealizowane zostały zlecenia walutowe na sumę min. 100 tys. zł lub 
  • posiadasz produkt hipoteczny w Citibanku, lub 
  • w ramach raportu "Analiza Portfela" posiadasz na koniec miesiąca min. 100 tys. zł, które nie będą depozytami (a więc np. w postaci produktów inwestycyjnych)

   W przypadku niespełnienia żadnego z powyższych trzech warunków, bank pobierze opłatę miesięczną w wysokości 30 zł; najwyższa opłata (220 zł) jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunkach klienta wyniesie poniżej 400 tys. zł;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z dowolnych bankomatów w Polsce;
 • opłata, na którą warto zwrócić uwagę, to 9 zł za usługę CitiPhone, czyli za możliwość obsługi poprzez infolinię - z tej opłaty zwalnia jednak utrzymanie średniego salda (tu wymóg jest obniżony, bo to 100 tys. zł) albo można tę usługę po prostu wyłączyć.

Jako że konto Citigold jest kontem z kategorii prestiżowych, to jego posiadaczy może też zainteresować wymiana walut w internetowym kantorze Citibanku - z o wiele korzystniejszymi kursami, niż w przypadku wymiany w oparciu o "standardową", bankową tabelę walut. Wymiana odbywa się wtedy po kursach już mocno zbliżonych do tych, które oferują niebankowe kantory, ale bezsprzecznie bezpieczniejsza - odbywająca się w obrębie jednego banku.

Z kolei rachunek oszczędnościowy dla posiadaczy konta osobistego w Citibanku prowadzony jest za 0 zł. Pierwszy przelew z takiego rachunku na własne konto w Citibanku w danym miesiącu kalendarzowym jest realizowany za 0 zł (a za drugi i każdy kolejny wykonywany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę w wysokości 10 zł).

Na sam koniec, już bardziej jako ciekawostkę dodam, iż w tej samej promocji alternatywnie można założyć konto Citigold Private Client. W przypadku tego rachunku do wzięcia czekają nagrody na sumę nawet 12 000 zł! Jednak wymogi są już "nieco" bardziej wyśrubowane, gdyż zamiast średniego salda 400 tys. zł, trzeba utrzymywać saldo... 4 milionów złotych.  

Bądź na bieżąco z podobnymi promocjami. Niezawodny sposób na to, by nie przegapić najlepszych okazji, to bezpłatna subskrypcja, na którą zapisać można się w kilka chwil (i równie szybko z zapisu zrezygnujesz, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

5 komentarzy:

 1. Raz to oczywiście trzeba mieć takie pieniądze. Ale dwa czy blokowanie 400 tys. na 2.35 proc. na pół roku, przy obecnie ciągle rosnących stopach procentowych i niepewności w sytuacji międzynarodowej jest dobrym pomysłem? Moim zdaniem to bardzo przeciętna oferta. Chyba już lepiej skorzystać z getinu na 3 mc na 3 proc...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba że w Getinie ktoś jest pod korek a ponad limity BFG tam nie wpłaci.

   Usuń
 2. Oprocentowanie efektywne 2,35%? Kompletnie nieopłacalne. Getin na KO i lokacie 3m 3%, inbank na lokacie 3m także 3%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy założeniu, że uda się ominąć opłatę w wysokości 220 zł za 'prowadzenie' konta, choć wydaje się to raczej mało możliwe.

   Usuń
 3. Doszła teraz lokata 1,5% na 6 miesięcy. Czyli wyjdzie circa 3,35% p.a.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...