Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 50 zł do Allegro za otwarcie konta w Getin Banku + promocyjne oprocentowanie dla oszczędności na rok

750 zł od VeloBanku900 zł za kartę Pekao580 zł od Santandera450 zł od BNP Paribas400 zł od Millennium

1.03.2022

50 zł do Allegro za otwarcie konta w Getin Banku + promocyjne oprocentowanie dla oszczędności na rok

Wystartowały nowe edycje dwóch (już nieco "tradycyjnych") promocji Getin Banku.

50 zł do Allegro za otwarcie konta w Getin Banku + promocyjne oprocentowanie dla oszczędności na rok
Jedna z tych promocji to program poleceń, w którym bank (bonami Allegro) wynagradza otwarcie konta osobistego (przez nowego klienta) oraz jego skuteczne rekomendacje (przez obecnych klientów). W drugiej czeka promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (3% do 10 tys. zł gwarantowane na 12 miesięcy).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

Program poleceń konta w Getin Banku


Dla kogo promocja? Osobą poleconą może być osoba pełnoletnia, która nie ma i od 31.08.2021 r. nie miała konta osobistego w Getin Banku. 

Ewentualne posiadanie innych produktów w tym banku (np. karty kredytowej, pożyczki czy lokaty) nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji.

Osobą polecającą może być z kolei wyłącznie posiadacz konta osobistego w Getin Banku. W tym przypadku posiadanie jakichkolwiek innych produktów niż konto osobiste nie uprawnia do polecania.

Nagroda dla otwierającego konto. Na poleconego czeka nagroda w postaci bonu o wartości 50 zł do wykorzystania podczas zakupów na Allegro.

Zasady promocji. By zdobyć nagrodę za otwarcie konta:
 • złóż wniosek o Konto Proste Zasady, podając w nim kod polecenia od obecnego klienta Getin Banku i zawrzyj umowę z bankiem (konto musi być aktywowane najpóźniej do 31.05.2022 r.).

  Jeśli nie posiadasz kodu polecenia, w prosty sposób uzyskasz go tutaj
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną, poprzez e-mail, bankowość internetową i telefon w tym SMS, na możliwość prowadzenia marketingu, a także zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez bank w celach prezentacji ofert marketingowych spółek powiązanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących oraz na przekazanie przez bank obecnemu klientowi informacji objętych tajemnicą bankową niezbędnych do uzyskania nagrody (chodzi wyłącznie o to, że bank wypłacając premię dla polecającego w praktyce zdradza, że polecona osoba założyła konto - co jest podstawą wypłaty premii - więc taka formalna zgoda jest niezbędna);
 • w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku (w każdym z tych miesięcy), zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 2000 zł (musi to być przelew z konta w innym banku lub ewentualnie z konta firmowego prowadzonego przez Getin Bank; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie trzeba ich utrzymywać przez jakikolwiek określony czas; najprostszym sposobem na spełnienie tego wymogu będzie wykonanie przelewu z własnego konta w innym banku).

Przykładowo: jeśli konto założysz w marcu, to wpływy trzeba będzie zapewnić w kwietniu, maju i czerwcu.

Wydanie nagród. Spełnienie warunków promocji bank ma weryfikować 20. dnia każdego miesiąca kalendarzowego - zatem jeśli konto założysz w marcu, a warunki spełnisz czerwca, to informacja o nagrodzie powinna przyjść 20.07.2022 r. O jej przyznaniu bank ma powiadomić wiadomością w bankowości internetowej (oraz mailem i SMSem). 

Nagrodę będzie można odebrać najpóźniej do 31.10.2022 r., w bankowości internetowej i mobilnej, na infolinii lub w placówkach banku. Do momentu odbioru nagrody nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia oraz nie zmieniaj konta na wspólne - wymóg dotyczy zarówno osoby poleconej, jak i polecającej.

Gdzie wpisać kod polecenia? Kod należy podać na drugim etapie składania wniosku w polu "Kod polecenia" (znajdującym się pod oświadczeniami):

Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Proste Zasady

Jak polecać konto w Getin Banku? W celu polecania koniecznym jest posiadanie konta w Getinie oraz zapisanie do programu "Polecam Proste Zasady - edycja XV" - możliwe jest to po zalogowaniu do bankowości internetowej (wybierając tamże: "Oferty i wnioski" => "Program poleceń"). Wtedy otrzymasz kod niezbędny do poleceń.

Osoba polecająca także musi mieć wyrażone zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku.

Dalej kod ten należy podać osobie poleconej, by ta wpisała go we wniosku o konto (ten podlinkowany tutaj zawiera pole na wpisanie kodu polecenia; zwróć na to szczególną uwagę, gdyż nie każdy wniosek daje taką możliwość!). 

Za skuteczne polecenie, a więc takie, gdy polecona osoba spełni warunki uzyskania bonu o wartości 50 zł, osoba polecająca otrzyma bon o wartości 80 zł (także do wykorzystania na Allegro). Getin nagrodzi maksymalnie 10 poleceń każdej osoby polecającej (co oznacza możliwość zgarnięcia nie więcej niż 10 bonów o łącznej wartości 800 zł). Bony mają ważność do 27.02.2023 r.

XV edycja programu "Polecam Proste Zasady" ma być dostępna do 31.05.2022 r. (to czas, w którym będzie możliwe przystąpienie do programu poleceń, jak i wymagane jest otwarcie i aktywowanie konta przez poleconego).

3% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na rok! 


Dodatkową zachętą do założenia konta osobistego w Getinie jest propozycja tego banku dla oszczędzających. Dzięki promocji "Bonus dla aktywnych" uzyskać można 3% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł

W tej promocji okres wykluczenia dla byłych klientów tego banku jest jednak dłuższy, niż w programie poleceń, gdyż na promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym załapać się może osoba, która co najmniej od 01.09.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku (ta data ani drgnęła wobec poprzedniej edycji).

Warunki promocji są dość podobne - założyć trzeba konto osobiste w Getin Banku i wyrazić wymagane zgody: na użycie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego |1|; na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną |2|; możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing) |3| lub prawnie uzasadniony interes administratora danych |4|), a więc tak, jak w programie poleceń. Ponadto:
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 2000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić).

Chociaż w regulaminie promocji przy wymogu wpływów pojawia się określenie "wynagrodzenie", to jego definicja na szczęście jest liberalna. Dla Getinu wystarczy bowiem: 
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na konto osobiste z innych banków lub z rachunków firmowych w naszym banku wynosząca łącznie minimum 2 000 PLN"

Wpływ nie musi zatem być wynagrodzeniem przelewanym stricte przez pracodawcę. W praktyce wystarczy zapewnić przelew choćby z własnego konta w innym banku (co zostało sprawdzone już w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Pierwszy wpływ musi pojawić się najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (a jest nim spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na łączną kwotę co najmniej 2000 zł na konto osobiste).

Odsetki na koncie oszczędnościowym otrzymywać będziesz w dwóch transzach: 
 • na koniec każdego miesiąca kalendarzowego wpłyną odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania; 
 • najpóźniej do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji (czyli wpływu 2000 zł na konto osobiste) na Twe konto oszczędnościowe wpłynie bonus wyrównujący do oprocentowania 3% w skali roku.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla kont indywidualnych (nie opłaca się zakładać konta wspólnego).

Na otwarcie konta oszczędnościowego ze stawką 3% załapać się można do 31.05.2022 r. (liczy się data zawarcia umowy w tym okresie).

2% na koncie oszczędnościowym dla większych kwot


Osoby dysponujące większą sumą oszczędności, niż 10 tys. zł (a jedynie dla tej kwoty obowiązuje promocja ze stawką 3%), na tym samym koncie oszczędnościowym mogą też skorzystać z promocji oprocentowania dla nowych środków. Aktualnie bank oferuje 2% w skali roku Getin Bank do 400 tys. zł przez okres 92 dni, licząc od dnia wpłacenia pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe - o szczegółach piszę tutaj.

Konto Proste Zasady - szczegóły oferty


Główne cechy konta osobistego z oferty Getinu to:
 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty: 

2 komentarze:

 1. dodatkowo mozna tez zgarnąć po 6800 pkt za karte debetowa oraz kredytowa w bezcennych chwilach 🙂

  OdpowiedzUsuń
 2. Kto myśli o zakładaniu niech się nie spieszy. Od 1 VI będzie 6%

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Aż 600 zł do wzięcia za konto w VeloBanku [AKTUALIZACJA: + 50 zł na start + 100 zł na zakupy]

VeloBank oferując nowe konto osobiste, odpalił promocję z moneybackiem. Do wzięcia czeka nawet 600 zł w postaci wysokiego, bo 10-procentoweg...