Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 200 zł do wydania na Allegro za konto w Banku Pekao (+ 2,5% na koncie oszczędnościowym + 200 zł premii za konto dla dziecka)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

7.03.2022

Zgarnij 200 zł do wydania na Allegro za konto w Banku Pekao (+ 2,5% na koncie oszczędnościowym + 200 zł premii za konto dla dziecka)

Oto nowa promocja konta osobistego w Pekao, w której do wzięcia czeka więcej, niż ostatnio.

Promocja "Przezakupy z kartą Visa Debit FX - edycja II"
Zważywszy na to, że w ostatnim czasie bank płacił 100 zł za otwarcie konta, to teraz mamy podwojenie wartości nagrody gwarantowanej. Do wzięcia czeka 200 zł w bonach do Allegro (a dla zainteresowanych jest jeszcze 2,5% na koncie oszczędnościowym zapewnione na pół roku). A jeśli masz nieletnie dziecko, to dodatkowo możesz zgarnąć 200 zł premii.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.]


Promocja "Przezakupy z kartą Visa Debit FX" - edycja II

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która w okresie od 1.01.2020 do 6.03.2022 r. nie miała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao (oczywiście posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki). 

Nagrody. W promocji do wzięcia czekają 4 bony na zakupy w serwisie Allegro o wartości 50 zł każdy, co łącznie da tytułowe 200 zł.

Limit nagród. Bank Pekao przygotował się na 1300 uczestników promocji, bo właśnie tyle jest pakietów nagród (4 x 50 zł).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zgarnąć 200 zł na zakupy:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą Visa Debit FX i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 31.03.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem (można zrobić to online/"na selfie" - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej);
   
  Na tym etapie podaj swój adres mailowy oraz podczas zakładania konta (należy to zrobić w polu na "KOD REKOMENDACJI") wpisz kod ALLEGRO (to warunek konieczny dla otrzymania nagród):
Kod należy wpisać w dokładnie tak wyglądającym polu we wniosku o konto:
Kod rekomendacji we wniosku o konto w Pekao

I to już wszystko, co wystarczy, by otrzymać pierwszą nagrodę: bon o wartości 50 zł.

Do wzięcia będą jeszcze 3 bony Allegro (każdy o wartości 50 zł). By je uzyskać, w kwietniu, maju i czerwcu 2022 r. (w każdym z tych trzech miesięcy):
 • wykonaj 5 płatności kartą Visa wydaną do konta (mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty; można, ale nie trzeba ich wykonywać na Allegro).


Nagrody mają być przekazywane mailem oraz wiadomością w bankowości internetowej Pekao w ciągu 60 dni od zakończenia miesiąca, w którym będzie czas na zrealizowanie warunków uzyskania danej nagrody. W praktyce więc bonów należy spodziewać się: do 30.05. (za otwarcie konta) oraz do 29.06., do 30.07. i do 29.08.2022 r. (odpowiednio za spełnienie warunków w kwietniu, maju i czerwcu). Bazując na I etapie pierwszej edycji promocji "Przezakupy z kartą Visa Debit FX" bank na szczęście nie zwleka z przesłaniem nagród do ostatniej chwili (robi to zdecydowanie wcześniej). Do momentu otrzymania bonów nie wypowiadaj umowy o konto, ani o umowy o kartę Visa wydaną do konta.

Bony Allegro mają mieć ważność do 31.12.2022 roku. Bonów nie da się łączyć, ale można je realizować wielokrotnie aż do wykorzystania salda środków.

Dodatkowe korzyści


Założenie Konta Przekorzystnego w powyższej promocji z bonami do Allegro, otwiera drogę do udziału w innych promocjach Pekao, dzięki którym można zyskać więcej.

200 zł łatwej premii za konto dla dziecka


Jeśli masz dziecko, które nie ukończyło 18 lat, to po otwarciu konta osobistego dla siebie, możesz też założyć konto dla swej pociechy. Za to do wzięcia czeka 200 zł premii - za spełnienie bardzo prostych warunków. Pierwszy bonus 100 zł przewidziany jest za samo otwarcie konta dla pociechy, a druga stówka wpadnie, jeśli spełniony zostanie jeden z warunków (w zależności od wieku dziecka: zapewnienie wpływu min. 50,01 zł albo wykonanie 3 płatności na dowolne kwoty). Więcej o tej promocji (dostępnej również do 31.03.2022 r.) piszę tutaj.

2,5% na koncie oszczędnościowym


Rozwiewając wątpliwości: otwieranie konta oszczędnościowego nie jest wymagane, jeśli chcesz się skupić wyłącznie na promocji z bonami o wartości 200 zł za konto osobiste.

Kto ma jednak oszczędności i szuka wysokiego (jak na obecne czasy) oprocentowania w banku, ten na konto oszczędnościowe w Pekao powinien zwrócić uwagę.

Promocyjne oprocentowanie 2,5% na koncie oszczędnościowym (do 20 tys. zł) gwarantowane jest przez pół roku - z tej propozycji skorzystać mogą wyłącznie osoby zakładające konto osobiste w Pekao. O ile jednak w promocji z bonami do Allegro okres wykluczenia dla byłych klientów jest liczony od początku 2020 roku, to w promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym udział wziąć mogą wyłącznie nowi klienci, którzy dotąd (nigdy) nie posiadali jakiejkolwiek umowy z Pekao.

W regulaminie promocji dotyczącym oprocentowania 2,5% w skali roku znaleźć możemy następujący zapis: 
"Jeśli otwierałeś konto osobiste (...) w Okresie przystąpienia do Promocji [czyli do 31.03.2022 r. - przy. Mr. Złotówa] drogą elektroniczną i nie otworzyłeś jednocześnie Konta Oszczędnościowego będziesz miał możliwość zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste" 

W ramach promocji twe konto oszczędnościowe w Pekao będzie charakteryzować się poniższymi cechami: 
 • oprocentowanie: 2,5% w skali roku;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 183 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 20 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego). 

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - małe). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje 2,5% w skali roku na 183 dni do 20 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 20 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (183 dni) z oproc. 2,5%.

Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty Pekao 


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Banku Pekao to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę (Visa Debit FX) wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
Uwaga: chociaż do konta można zamówić kartę Mastercard, to pamiętaj, że udział w wyżej wymienionych promocjach zapewnia wyłącznie karta Visa Debit FX (zwróć na to uwagę, gdyż we wniosku może być też dostępna karta Visa Gold - ona jednak nie kwalifikuje do promocji, a do tego ma inne warunki zwalniające z opłaty miesięcznej).

FX w nazwie karty oznacza, że jest to karta wielowalutowa - jeśli zechcesz, to możesz założyć rachunki walutowe w Pekao i wtedy za pomocą tejże karty mieć również do nich dostęp, płacąc we właściwej walucie (by nie dochodziło do przewalutowań, a środki były pobierane z właściwego rachunku w walucie, w której płacisz).
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


Do udziału w promocji z bonami Allegro kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). To prosty proces z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeśli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tu jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis:

"Jeśli nie udało ci się zawrzeć umowy o Konto Przekorzystne na Stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej banku PeoPay ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz tę umowę w oddziale Banku, warunek (...) uznamy za spełniony."


W praktyce więc są możliwe 3 scenariusze: 

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji z bonami do Allegro o łącznej wartości 200 zł, ale uzyskasz 2,5% na koncie oszczędnościowym; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział zarówno w promocji z bonami do 200 zł do Allegro, jak i z 2,5% na koncie oszczędnościowym 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w obydwu promocjach: z bonami o łącznej wartości 200 zł do Allegro oraz z 2,5% na koncie oszczędnościowym. Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Karencja od 1.01.2020 wróciła? Szkoda bo liczyłem na skrócenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko w zeszłym roku była krótsza w jednej promocji. A standardowo karencje mają długie.

   Usuń
 2. Ja mam kartę pekao po idei bezwarunkowo darmową, więc poco przepłacać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ktoś ma jeszcze nadal konto z czasów Idea Banku to na tę promocję i tak się nie łapie.

   Usuń
  2. Podepnę się podpytanie, tylko że ja zamknąłem to z idei od razu po przeniesieniu do PKO. I tu pewnie się liczy że byłem posiadaczem konta PKO, tylko pytanie kiedy ta idea była zamknięta, pamięta ktoś ?

   Usuń
  3. O ile dobrze kojarzę to, jak miałeś konto z początkiem stycznia zeszłego roku to już pekao. Natomiast nie łapie się na te promocję, tylko na inne.

   Usuń
 3. Doszedłem do momentu podpisania umowy w PeoPay ale nie widziałem miejca na wpisanie kodu allegro.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś próbowałam założyć konto ale odrzuca mój nr tel. Dzwoniłam na infolinię i dostałam informację że konto mogę założyć jedynie w oddziale banku ponieważ widnieje w ich bazie mój nr.pesel. To znaczy że już nie mogę skożystać z żadnej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pole na kod rekomendacji. Tam to trzeba wpisać. W moim wniosku było.

   Usuń
 5. link do promocji przestał działać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może to coś chwilowego? Przed chwilą sprawdziłem i działa.

   Jeśli sytuacja się powtórzy, sugeruję wyłączyć (jeśli jest używany) program typu AdBlock lub skorzystać z innej przeglądarki.

   Usuń
  2. Działa, potwierdzam. Przed chwilą złożyłem wniosek.

   Usuń
 6. Złotówa - masz może informację, czy byli klienci Idea banku są wykluczeni? Jeśli mieli konto w terminie od 01.01.2020

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zamknąłeś przed 3.01.2021 to możesz brać udział. Bo wtedy to jeszcze był inny bank.

   Usuń
 7. Założyłem konto nie było nigdzie gdzie mogłem wpisać KOD Allegro oraz numer polecenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co teraz robić?

   Usuń
  2. Podejdź do placówki Banku też tam miałam w innej promocji i pracownik w banku wpisał. Nagrodę otrzymałam

   Usuń
 8. Można łączyć z programem poleceń?

  OdpowiedzUsuń
 9. Bez wpisanego kodu nie ma promocji?

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałem przestrzec wszystkich, którzy już mieli kiedyś konto w PKO SA i zamknęli je przed 01.01.2020r. i mogą skorzystać z w/w promocji.
  Wniosku o konto nie można wypełnić do końca na necie z racji, że było się już klientem PKO SA.
  Wniosek trzeba dokończyć w oddziale stacjonarnym.
  Ja osobiście byłem trzy razy bo w dwóch oddziałach w moim mieście nikt nie miał pojęcia jak to zrobić, a jak się już udało to musiałem znowu jeździć żeby podpisać nową umowę o bankowość elektroniczną bo niby poprzednia podstawiła się pod stare konto i nie mogłem się zalogować do konta.
  Jak już wszystko zadziałało to dzisiaj widzę na moim profilu w bankowości internetowej, że nie mam podpisanych zgód na przetwarzanie przez bank moich danych osobowych. Dodam, że wypełniając do pewnego momentu na necie wniosek zaznaczałem wszystkie możliwe zgody !!!
  Suma sumaru powiem tak. Jeżeli ktoś miał już konto w tym Banku lepiej dać sobie spokój. Szkoda czasu i nerwów na ciągłe wydzwanianie po infoliniach i jeżdżenie po oddziałach stacjonarnych gdzie nikt nie wie jak to dokończyć !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie o PKO (BP S.A.), ale o Pekao mowa.

   Ja konto jako były klient założyłem ale na inny nr tel. Poszło bezproblemowo.

   Usuń
  2. Myślę że Jan nie pomylił placówek i nie poszedł do PKO BP aby podpisać na miejscu umowę bo chyba by się połapali w placówce, nie uważasz? ;)
   Dzięki Jan za info, ja zamykałem w 2019 ale też miałem przeboje z tym bankiem kiedyś bo faktycznie mieli problemy przy otwieraniu rachunku z poprzedniej promocji. A i jeszcze mnie skasowali za te śmieszne smsy po 20gr zanim tam porządku nie zrobiłem. Także dla 200zł gra chyba nie warta świeczki - są lepsze promo w innych bankach a co najważniejsze - w bankach które sprawnie działają a nie potrzeba się potem bujać w placówce z formalnościami po kilka razy. Pozdro!

   Usuń
 11. Dzisiaj przyszła 3. nagroda. Sporo przed czasem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście miałem na myśli nie tą ale pierwszą edycję.

   Usuń
 12. wczoraj otrzymałem pierwszy bon z tej edycji, nieco przed czasem bo mieli wysyłać do końca m-ca

  OdpowiedzUsuń
 13. Założyłam konto w promocji i już 3 bony przyszły. Mąż również, z tym, że z racji posiadania pełnomocnictwa do konta mamy wniosek musiał dokończyć w placówce. I mąż bonów nie dostał. Czy fakt bycia pełnomocnikiem do konta wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...