Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Mega Oszczędnościowe 22. edycja: do 2,5% do 100 tys. zł (+ premia 300 zł dla otwierających konto osobiste)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

18.03.2022

Konto Mega Oszczędnościowe 22. edycja: do 2,5% do 100 tys. zł (+ premia 300 zł dla otwierających konto osobiste)

Alior odpalił nową edycję promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym, w której podniósł oferowaną stawkę.

Konto Mega Oszczędnościowe 22. edycja: do 2,5% do 100 tys. zł
Aktualnie można uzyskać o 0,8 punktu procentowego więcej, niż dotąd. Bank daje 2,5% w skali roku na 3 miesiące do 100 tys. zł.  Z oferty skorzystać mogą obecni (bo liczy się wpłata nowych środków), jak i nowi czy powracający klienci Aliora. Na tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, dodatkowo czeka gwarantowana premia 300 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź nową, 23. edycję promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze, którą opisuję tutaj.]

Aktualnie dostępna jest bowiem promocja z gwarantowaną premią 300 zł za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. Zatem jest to szansa na kumulację korzyści - można zdobyć nie tylko odsetki wynikające z promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym, ale też i dodatkowe, gwarantowane bonusy pieniężne za konto osobiste (które i tak trzeba posiadać lub założyć, by skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,5% w skali roku dla oszczędności).

Konto Mega Oszczędnościowe 22. edycja: do 2,5% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 18.03. do 5.04.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 100 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • wysokość oprocentowania:
  • 1.5% w skali roku dla nowych środków (w tym przypadku, w porównaniu do poprzedniej edycji, stawka wzrosła zaledwie o 0,1 punktu procentowego) lub
  • 2,5% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy też spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze - może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas.

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Wpływ taki musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są także przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 15.03.2022 roku. 

Przy wyliczaniu wyżej wymienionego salda pod uwagę brane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (wlicza się do tego również stan środków z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 22. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia jest premia 300 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku - zaraz pod wyborem karty do konta osobistego - wygląda to tak, jak na poniższym zrzucie ekranu:
Otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 2,5% w skali roku nie jest dostępne).


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

37 komentarzy:

 1. Korzystam z 19 edycji do 21 marca. Od początku marca nie mam środków na KMO. Czy po 21 marca gdy skończy się promocja z 19 edycji będę mógł skorzystać z obecnej czy muszę czekać na kolejną?

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozumiem, że zwykłe konto oszczędnościowe oprocentowane będzie nadal 2 procent po włączeniu korzyści? Tam niema warunku 2000. Jeszcze przecież na zwykły ROR trzeba wpłacać 1500 i płacić kartą. To w sumie trzeba im przelewać dużo więcej, albo przelać i wypłacać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ 2k załatwia wszystko.

   Usuń
  2. W ramach 'korzyści' (dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego) oprocentowanie na "zwykłym" koncie oszczędnościowym pozostaje na poziomie 2% w skali roku (do 10 tys. zł; teraz do 30.06.2022 r.).

   Usuń
 3. Liczyłem na zrównanie do Getin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to optymistycznie. Ale wtedy musieliby dodać 1,3%. A tu 0,8% wystarczyło i tak żeby wyprzedzić Millennium, mBank i ING.

   Usuń
 4. Nadciąga Alior konta wycofane z oferty z bph dalej na 0.30 i 0.01 skoro taki bank nie uczciwy to będę 0 zl trzymał na kontach

  OdpowiedzUsuń
 5. Mając na uwadze warunki, których spełnienia wymagają, aby skorzystać z tej oferty, to nie jest to żadna rewela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jakie to niby warunki? Wpływ który w praktyce też się robi żeby mieć konto za darmo? Żaden warunek. Tylko trzeba 2k, a nie 1,5k i po sprawie.

   Usuń
  2. Są banki takie jak Jest czy Santander Consumer gdzie oferowane są prawdziwe KO bez konieczności spełniania tych groteskowych warunków.

   Czekam jeszcze 10 dni na ostatnią premię i składam wypowiedzenie.

   Usuń
  3. 2,5% vs 1,6% za jeden przelew co zajmuje człowiekowi 2 minuty.

   Usuń
  4. Na moim KO w Nest ma 4,3% bez limitu salda 😋

   Usuń
  5. @Anonimowy 23 marca 2022 20:00
   Brawo Ty! 🤑
   Ja tylko mam tylko 3,8% 😥
   🤓

   Usuń
  6. 4,3% czyli równe Wiborowi 3m, a 3,8% to pomniejszone o 0,5 p.p. Teraz już nie dla psa kiełbasa i pomniejszają o 2 p.p. Za miesiąc pewnie jeszcze powiększą tą obcinkę.

   Usuń
 6. Czy jest możliwość przejścia z 21 na 22 Edycję?
  Powinienem wypłacić środku na konto osobiste w Alior a następnie przelać je z powrotem na konto mega oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy posiadając konto po T-Mobile można się załapać na tą promocję?

  OdpowiedzUsuń
 8. 5 kwietnia kolejna edycja, czy co?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To drugie.

   Usuń
  2. 6 kwietnia zapewne tak. Po każdej edycji robią kolejną.

   Usuń
 9. Chciałbym rozwiać moją wątpliwość.
  Ten wpływ 2000 zł na konto osobiste wystarczy? I nie trzeba co miesiąc zasilać konta Mega Oszczędnościowego tą kwotą 2000 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się wpływ na konto osobiste. I tyle wystarczy. Dopłacanie środków na Konto Mega Oszczędnościowe jest możliwe, ale nie jest wymagane.

   Usuń
  2. Złotowa, chciałbym rozwiać wątpliwości do końca. Przy wpłacie na konto osobiste 2000 trzeba zlecić przelew na konto mega oszczędnościowe i można je wybrać, czy już z rachunku osobistego można wybrać nie przelewając. Dwa nie trzeba blokować korzyści na koncie oszczędnościowym zakładając konto mega?

   Usuń
  3. Ten comiesięczny wpływ 2000 zł wymagany jest na konto osobiste. Tych środków nie trzeba później przelewać na Konto Mega Oszczędnościowe. Jeśli chcesz je wypłacić, to możesz zrobić to nawet od razu po wpływie (robiąc przelew bezpośrednio z konta osobistego).

   Korzyść dot. tylko "standardowego" konta oszczędnościowego (daje 2% w skali roku do 10 tys. zł; obecnie gwarantowane do 30.06.2022 r.). Korzystanie z 2,5% na Koncie Mega Oszczędnościowym nie wymaga uruchamiania 'korzyści'.

   Usuń
 10. ING wprowadził teraz jakąś nową ofertę na 2 proc. Mniej korzystna, ale może komuś też się przyda... I jeśli dobrze to rozumiem jest to oferta dla wszystkich na nowe środki, a nie tylko dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 2% to się nawet nie warto teraz oglądać.

   Usuń
 11. czy te 2000 tys można przelać na konto oszczędnościowe i korzystać z 2,5% na Koncie Mega Oszczędnościowym, nie posiadam konta jakże osobistego ,chciałabym założyć w promocji ale dopiero w listopadzie upływa okres karencji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Najpierw trzeba wydać karta 300 zł, aby była bezpłatna. Więc będzie trochę mniej.

   Usuń
  2. Jak nie masz ROR-u w Aliorze (np. Konta Jakże Osobistego) to Konto Mega Oszczędnościowe da ci teraz 1,5%. Bez sensu. Czekaj do listopada jak karencja minie.

   Usuń
 12. Ciekawe co od jutra. Może podwyżka? 2,7%? 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie 3% więc nie uruchamiać 22. edycji i czekać do jutra.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...