Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyraźna podwyżka oprocentowania na lokatach InBanku! Teraz nawet 3,25% (bez wymogu otwierania konta)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

3.03.2022

Wyraźna podwyżka oprocentowania na lokatach InBanku! Teraz nawet 3,25% (bez wymogu otwierania konta)

InBank podniósł oprocentowanie na lokatach.

Lokaty w InBanku z oprocentowaniem do 3,25% w skali roku
Tym razem podwyżka szczególnie widoczna jest na lokacie 3-miesięcznej, która daje już 2,6%. Oprocentowanie wzrosło również na innych depozytach (do 2,75% na pół roku i do 3,25% na rok).

[Aktualizacja w dn. 15.03.2022 r.: InBank podniósł oprocentowanie - nową ofertę omawiam tutaj.]

Przypomnę, że lokaty w InBanku założyć można w prosty sposób i bez konieczności zakładania konta, jak i bez wymogu spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków. Lokaty z przedstawionym niżej oprocentowaniem założyć mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku.

Lokaty w InBanku - szczegóły oferty 


Główne cechy lokat dostępnych w ofercie InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; w InBanku można jednak założyć wiele lokat, ale z jednym ograniczeniem - ich łączna kwota nie może przekroczyć 400 000 zł); 
 • oprocentowanie (stałe) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu (stan obowiązywania: od 3.03.2022 r.): 
  • 1 miesiąc - 1,6% w skali roku;
  • 3 miesiące - 2,6% w skali roku
  • 6 miesięcy - 2,75 % w skali roku;
  • 12 miesięcy - 3,25% w skali roku;
  • 24 miesiące - 2,5% w skali roku;
  • 36 miesięcy - 2,5% w skali roku;
  • 48 miesięcy - 2,5% w skali roku; 
  • 60 miesięcy - 2,5% w skali roku. 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Pogrubioną czcionką oznaczyłem te lokaty, na których wrosło oprocentowanie. Najwyraźniej zmianę widać w przypadku depozytu na 3 miesiące, gdzie względem wcześniejszej oferty bank daje o 0,6 punktu procentowego więcej. Na 6 i 12 miesięcy stawki wzrosły odpowiednio o 0,5 i 0,25 punktu procentowego.

Tu warto przypomnieć, że w InBanku osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, bank dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 3-miesięczna, to otrzyma na niej stawkę 2,7% w skali roku. Różnica nie jest być może duża, ale wobec stałych klientów, to na pewno miły gest (wbrew temu, co robią najczęściej inne banki).

Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o lokatę, wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Z racji tego, że przelew weryfikacyjny odbywa się za pomocą systemu BlueMedia, czyli systemu przelewów natychmiastowych (klient nie ponosi kosztów związanych z tym przelewem), to otwieranie lokaty jest bardzo szybkie. InBank informuje, że weryfikacja powinna nastąpić najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Przelew weryfikacyjny w najszybszy sposób można wykonać z następujących banków: Alior, Bank Nowy BG, BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, Getin Bank, ING Banku Śląski, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, PKO BP, Plus Bank i Santander Bank. 

W przypadku tych banków dane do przelewu powinny podstawiać się automatycznie. 
Przelew weryfikacyjny do InBanku

Jeśli przelew chcesz wykonać z innego banku (np. z konta Inteligo), wtedy trzeba wybrać opcję: "Samodzielny przelew".

Lokatę w InBanku można założyć bez konta oraz bez zakładania jakichkolwiek innych produktów. Nie ma też jakichkolwiek innych warunków - propozycja obowiązuje zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów.

Lokata otwierana jest jako odnawialna, acz można to zmienić w czasie trwania lokaty. Jednak z tym warto zaczekać i lokatę po prostu zerwać po odnowieniu, bo z tej automatycznej odnawialności może być dodatkowa korzyść w przyszłości - po odnowieniu, zgodnie z tabelą oprocentowania, otrzymasz wspomniany już wyżej bonus w wysokości +0,1%. Oczywiście dziś trudno prognozować jakie będzie oprocentowanie tej odnowionej lokaty za rok czy nawet za 3 miesiące, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wtedy taką lokatę zerwać (jeśli oprocentowanie okazałoby się nieatrakcyjne lub środki byłyby Ci potrzebne).

Po zakończeniu/zerwaniu lokaty, środki trafią na Twój rachunek, z którego został wykonany przelew zasilający lokatę.

W razie potrzeby zerwania lokaty przed terminem, otrzymasz kapitał (bez odsetek). Środki zwracane są najpóźniej w kolejnym dniu roboczym (choć jak donosił mi wczoraj jeden z Czytelników, gdy dyspozycję złożył przed godz. 7, to jeszcze tego samego dnia ok. godz. 15 środki miał już na koncie w swym banku).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału, bo przy obecnym kursie euro wobec PLN nie sposób nie zmieścić się w limicie 100 tys. euro (w InBanku na lokatach nie da się zdeponować więcej, niż 400 tys. zł).Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty: 

38 komentarzy:

 1. Dzisiaj odnowiła mi się 3-miesięczna. 2,7% :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. A to gdzieś lepsze?

   Usuń
  2. Bez jakiś wymogów i wymysłów albo ograniczeń max 5/10/20 tys. zł to nigdzie.

   Usuń
 3. Po co przelew weryfikacyjny przy samej lokacie?
  I jakie tam wyraźne podwyższenie, jak kredyty wzrastają o wartość całego oprocentowania lokaty, dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak drożeje paliwo to na stacjach szybko zmieniają czy wolno? A jak paliwo tanieje to jak reagują stacje? Normalne, że kredyty będą rosły szybciej i więcej. Na tym banki zarabiają.

   Usuń
 4. I ten komunikat na stronie banku:
  "Szanowny Kliencie, Twoje środki w Inbanku są bezpieczne, zachowaj spokój i nie trać odsetek. Sytuacja na Ukrainie nie ma wpływu na stabilność finansową banku. Inbank jest częścią systemu bankowego Unii Europejskiej."

  Zaczyna się panika i odpływ depozytów a bank uspokaja klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobny jest na stronie PKO. No ale o kolejkach w oddziałach i pod bankomatami to już chyba wszyscy słyszeli.

   Usuń
 5. bardzo ryzykowne, estonii razem ze swoim urzedem nadzoru za chwilę może nie być jak ruskie zupełnie zwariują, a wtedy i pieniędzy nie będzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Polska w lepszej sytuacji? W identycznej. Ale nie popadajmy w obłęd.

   Usuń
 6. U mnie lokata kończy się dopiero za kilka dni. Mam nadzieję że tą ofertę utrzymają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Utrzymają a jak nie ściągnął nowych depozytów to polepszą ofertę :)

   Usuń
 7. Cieniutko, powinno już być za tydzień 3 procent.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety , nie można samemu zerwać lokaty i zlecić przelewu! Czekanie aż łaskawie wykonają dyspozycję z maila jest chore! Inna sprawa - powiązanie z kontem mailowym; nie da się bezpośrednio za pomocą bankowości internetowej wykonać przelewu z lokaty. O tym trzeba mówić, bo to nie jest odpowiedni standard usług.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam większych zastrzeżeń, co do ich systemu, tylko,że kończąca się lokatę mogliby wysyłać 1 sesja, nie 2. Natomiast plusem jest, że nie trzeba zakładać konta i przelewy działają w dni wolne. Poza tym dobre jest wyliczenie odsetek na pulpicie. Dla każdego coś miłego. O ile nie trzeba zrywać lokat jest super, lecz bez konta powinni dać wyższą premie.

   Usuń
  2. Niestety całkowicie się z Tobą zgadzam. Dziś otrzymałem maila o 12.30, że zrealizowali wczorajszą dyspozycję zerwania lokaty. Niestety do teraz czyli 16.30 na rachunku na który powinny pieniądze wrócić jest pusto...

   Zdarzyło mi się to pierwszy raz, na 4 przypadki, jednak nie jest to komfortowe, no i poza tym jestem kilka dni w plecy bo jest piątek i nawet jak się kasa pojawi to do poniedziałku już nic z nią nie zrobię. A mam nadzieję że jednak się te pieniążki pojawią wieczorem (choć jeśli używają BlueMedia to już dawno powinny być).

   Usuń
  3. Zerwanie we czwartek, środki na koncie w pn. Może trzeba się cieszyć, że w ogóle są? ;-)

   Usuń
 9. Czy są w ogóle klienci którzy zakładają lokaty na 5 lat? Zastanawia mnie to po co banki oferują lokaty na aż tak długo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 4 marca 2022 23:28
   W chwili obecnej zakładanie lokat nawet na 3 miesiące to strata (chciałem powiedzieć głupota). Są konta oszczędnościowe które dają porównywalne oprocentowanie a ryzyko jest o wiele mniejsze, bo w każdej chwili można wycofać to co się na nich umieściło i np. przenieść tam gdzie dają więcej.

   Ostatnia sensowna lokata na tak długi okres to "EKOlokata 5 na 5" 2,84% w BOŚ Banku dla umów zawartych do dnia 9.04.2020 r. Po 5 latach z wkładem 400 000 tys. to 46 000 tys. zysku na czysto. Oczywiście ten zysk i tak ma się nijak do hiperinflacji jaka była, jest i będzie. Gdy jednak mowa o lokatach i KO to to było sensowne posunięcie. Dwa lata już minęły tak więc pozostaje 2%, 4% i 5% do końca.

   Usuń
  2. "konta oszczędnościowe które dają porównywalne oprocentowanie"

   Jakie? Nest dla nielicznych (ze starymi kontami).

   Aion? Płatny pod dwóch miesiącach.

   Toyota Bank z płatnym kontem przy wypłacie?

   Tyle porównywalnych. Reszta grubo poniżej 2%.

   Usuń
  3. Dokładnie tak, a konto płatne przy wypłacie, to niewiele więcej od lokaty 3 miesięcznej. Dochodzi jeszcze zapłata przy wypłacie

   Usuń
  4. Minęło tylko 5 dni od mojego wpisu (5 marca 2022 08:50)
   @Anonimowy 5 marca 2022 11:43 oraz @Anonimowy 5 marca 2022 13:17, mam pytanie; jak tam dzisiaj? 😂
   A to jeszcze nie koniec. 😋

   Usuń
 10. Na początku października założyłam lokatę roczną na 1,6%. Czy ja dobrze liczę, że to się ciągle opłaca zerwać i założyć teraz nową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wciąż ci się opłaca do końca kwietnia . Dlatego,że teraz przynajmniej podwyższyli, a podwyższa jeszcze bardziej.

   Usuń
  2. W sensie, że poczekać z zerwaniem...?

   Usuń
  3. Ja też mam od października. Trzymam.

   Usuń
  4. Głupotą jest otwieranie lokat na tak długi okres w okresie najwyższej inflacji od ponad 20 lat, i podwyżek stóp procentowych przez RPP. Zauważ, że w w lutym nastąpiła już 5 podwyżka przez RPP. W marcu będzie kolejna...
   Dodatkowo konflikt na wschodzie regionu, osłabienie złotego, wzrost cen paliw. Inflacja jak nie przychamuje to będzie ciagle wzrastać, co będzie skutkować podwyżkami stóp procentowych.

   W tej chwili najlepiej mieć kasę na koncie oszczędnościowym (Getin-2%, SCB-1,6%) albo na lokatach maksymalnie 3 miesięcznych. Sytuacja na rynku finansowym jest dynamiczna.

   Zobacz otworzyłeś lokatę 1,6% na okres 12 miesięcy, a na początku marca rozważasz jej zerwanie, bo stawka wzrosła 2-krotnie (3,25%) w stosunku do tego samego okresu.
   Musisz wiedzieć, że każdy bank będzie promował lokaty długoterminowe, bo wie, że stopy procentowe w najbliższym czasie będą jeszcze podnoszone.

   Usuń
  5. Możesz czekać, ja mam lokatę jeszcze 3 miesiące na 2.5 i na pewno dadzą więcej, niesądze jednak, że banki bedą aż tak szybko reagować na podwyżki stóp. Odnośnie zerwania, to indywidualna decyzja każdego człowieka. Zakładając lokatę roczna w tej chwili szybko odrobisz w 2 miesiące, to co straciłaś przez 1 miesiąc, więc się opłaca. Ewentualnie możesz poczekać kilka dni na reakcję po podwyżkach stóp przez Gaplińskiego. Natomiast każdy musi przekalkulować, jaki okres byłby dla niego najlepszy, bo okaże sie, że za 3 miesiące sukcesywnie podwyższa do 4 procent. Jeszcze więc 1 procent można byłoby zyskać.

   Usuń
  6. @Wyssak 6 marca 2022 11:01
   Tak więc masz lokatę na 3 miesiące na 2,5% a ja mam konto oszczędnościowe już na wyższe oprocentowanie i nie muszę się martwić o to, że jak zerwę jakąś złodziejską lokatę to stracę wszystkie odsetki a tym samym udzielę jakiemuś złodziejskiemu bankowi kredytu za darmo. Mając takie zwykłe KO nie muszę się też martwić o to, że mi pobiorą opłatę za tzw. "wyższe oprocentowanie" jak miną dwa miesiące (przekręt w Aion Banku) lub za każdym razem jak zechcę z niego coś wypłacić okradną mnie miesięcznie na 30 zł (Toyota Bank).
   Czasami warto poczekać. 😋

   Usuń
 11. @ Anonimowy 6 marca 2022 08:02 - to co napisałeś, to taka analiza sytuacji, a mleko już się rozlało. W momencie zakładania tamtej lokaty była najlepszą opcją; jakieś 2 lata temu roczna lokata w IdeaBanku opłaciła się. Ja się nie znam na finansach i ekonomii, nie będę podejmować dyskusji.
  W sumie to chodziło mi o takie proste wyliczenie, czy zwrócą się jeszcze 5-miesięczne odsetki - tutaj dzięki Wyssak za odpowiedzi. Wychodzi mi, że jeszcze nawet ta półroczna na 2,75% się opłaca, ale jestem fatalna z matmy. :-P

  @ Anonimowy z 5 marca 2022 21:19 - jakbyś mógł/mogła coś więcej o swojej decyzji...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, nie wiem czemu to się wkleiło osobno... Czy można przenieść pod tamte posty (i tego nie publikować, bo nie ma sensu)...?

   Usuń
  2. Ja z reguły blokuję/blokowałem środki na maksymalnie 3miesiące. Teraz już nie blokuję tylko czekam na rozwój sytuacji na rynku. Co prawda na KO mam oprocentowanie na chwilę obecną 3,4% i wiem, że po 16 marca będę miał 3,9-4,0%.

   Natomiast co do Twojej lokaty 12m z oprocentowaniem 1,6% to nawet jak zerwiesz ją za miesiąc, zakładając ponownie na 12m z oprocentowaniem 3,25%, to stratę po poprzedniej odrobisz w ciągu 3 miesięcy. Ale pamiętaj, że jeżeli w ciągu 5 miesięcy oprocentowanie lokaty 12m zwiększyło się dwukrotnie, to taka sama sytuacja nastąpi za kilka miesięcy, i znów będziesz ją zrywała?

   Usuń
  3. "le pamiętaj, że jeżeli w ciągu 5 miesięcy oprocentowanie lokaty 12m zwiększyło się dwukrotnie, to taka sama sytuacja nastąpi za kilka miesięcy"

   Skąd ta pewność...?

   Usuń
  4. Ponieważ dotychczasowa podwyżka stóp procentowych w niewielkim stopniu przyhamowała inflację. Zobacz sobie kursy walut :), złotówka coraz słabsza zatem towary z importu bedą coraz droższe. 0,00 stawka VAT na żywność jest do końca lipca ;) a potem ceny wracają do cen sprzed podwyżki. Paliwo coraz droższe, co wpływa bezpośrednio na ceny w sklepach.
   Wszystkie banki promują dłuuuuuuugie okresy lokat bo wiedzą, że podwyżki stóp są nieuniknione.

   Usuń
  5. Wszystko to prawda, ale zobaczcie jak wachają się banki w podwyżkach kont oszczędnościowych. Banki pożyczając na tak mały procent mają czysty zysk. Dodatkowo nie robiąc nowych ofert klienci rezygnują, bo poco trzymać nisko oprocentowane konta. Dwa konta są na nowe środki.

   Usuń
  6. Od dzisiaj w Getinie masz na KO 3% (do 400 tys.) na 3 miesiące a Ty ciągle myślisz o lokacie rocznej. Po 3 miesiącach będziesz miała jeszcze lepsze oferty na depozyty.

   Usuń
  7. "a Ty ciągle myślisz o lokacie rocznej"

   Nie. Już nie myślę. Wpis jest sprzed kilku dni, kiedy oferty Getinu jeszcze nie było.

   Usuń
  8. @Anonimowy 12 marca 2022 08:07
   To z Getinem też uważaj bo za kilka dni będzie tak jak w przypadku tych, którzy o tym teraz piszą płacząc.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...