Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program poleceń konta w Santander Banku: wyższa wartość nagród dla polecającego i polecanego (+400 zł za otwarcie konta)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

7.03.2022

Program poleceń konta w Santander Banku: wyższa wartość nagród dla polecającego i polecanego (+400 zł za otwarcie konta)

Po krótkiej przerwie Santander Bank odpalił swój program poleceń. W nowej odsłonie.

Program poleceń konta w Santander Banku
Główna zmiana to wzrost wartości nagród gwarantowanych, które czekają zarówno na osobę polecającą (mającą już konto w Santanderze), jak i na polecaną. Zresztą na osobę zakładającą konto czeka o wiele więcej, niż tylko bonus z tytułu skorzystania z kodu polecenia. 

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Santander Bank zakończył serię dwunastu edycji programu poleceń, które numerował cyframi rzymskimi. Nazwa programu poleceń została taka sama, ale najnowszą odsłonę oznaczono jako edycję 1. 

W obecnej akcji do wzięcia nie ma już bonusów pieniężnych 50 zł, ale są nagrody (do wyboru) o wartości co najmniej 80 zł.

Santander Bank: Polecam mój Bank - edycja 1


Dla kogo promocja? W programie poleceń standardowo należy wyróżnić dwie grupy uczestników: polecanych i polecających.

Poleconym może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która co najmniej od 12 miesięcy nie ma (ani nie współposiada) konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. Ewentualne korzystanie z innych produktów lub usług tego banku nie jest przeszkodą, by założyć konto osobiste z polecenia i uzyskać z tego tytułu gratyfikacje.
💡 Osoba zakładająca konto może też skorzystać z kumulacji promocji, w której czekają nagrody o łącznej wartości min. 480 zł (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe omówienie wszystkich promocji i zasady uczestnictwa dla osoby zakładającej konto w Santanderze).

Z kolei polecający to osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która posiada konto osobiste (w PLN) w Santander Banku wraz z wydaną do niego kartą oraz z dostępem do bankowości internetowej lub mobilnej (o pozostałych warunkach piszę nieco niżej).

Program poleceń konta w Santander Banku: nagrody


Możliwość wyboru nagrody będzie mieć zarówno osoba polecona (która założy konto i spełni niżej opisywane warunki), jak i osoba polecająca (otrzyma nagrodę pod warunkiem skutecznej rekomendacji, przez którą bank rozumie sytuację, w której osoba polecana założy konto z kodem polecenia od osoby polecającej i spełni swoje warunki uzyskania nagrody z tytułu programu poleceń).

Zarówno osoba polecająca, jak i polecona do wyboru będzie mieć jedną z niżej wymienionych nagród (każdy osobno dokonuje wyboru):
 • 80 zł do Biedronki lub 
 • 80 zł do Decathonu, lub
 • 80 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 80 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City, lub
 • 4 bilety do sieci kin Helios.

Liczba nagród za polecenia, które może otrzymać osoba polecająca, jest ograniczona - w ramach obecnej edycji programu poleceń można zgarnąć maksymalnie 5 nagród w ciągu miesiąca kalendarzowego.

Program Polecam Mój Bank - zasady promocji


By wziąć udział w promocji jako osoba polecona:
 • do 30.06.2022 r. otwórz Konto Jakie Chcę wraz z wydawaną do niego kartą i z dostępem do bankowości internetowej;
 • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 29NKEQ oraz
 • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie i podejrzanie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić (można to zrobić w ciągu 30 dni od otwarcia konta, ale nie później niż do 30.06.2022 r.);
 • we wniosku o konto podaj adres mailowy oraz numer telefonu komórkowego; 
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na: 
  • otrzymywanie informacji handlowych drogą telefoniczną i elektroniczną oraz 
  • elektroniczną formę przekazywania korespondencji (tzw. EKK, czyli Elektroniczny Kanał Kontaktu);  
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł.
   

  Wybór nagród


  Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór ma być możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od jej udostępnienia.

  Co ciekawe, to jest jedna opcja, która może pozwolić na zamianę nagrody (karty podarunkowej) na premię pieniężną. Wspomina o tym regulamin:
  "w przypadku, kiedy upłynął czas na wybór nagrody przez uczestnika naszego programu [30 dni od udostępnienia wyboru przez bank - przyp. Mr. Złotówa] a bank nie uzupełnił brakującej elektronicznej karty podarunkowej, wówczas uczestnik może wskazać w ścieżce reklamacyjnej jej wypłatę w formie pieniężnej na konto osobiste w złotówkach prowadzone w naszym banku. W takiej sytuacji bank każdorazowo uzna dyspozycję klienta."

  Powyższy scenariusz możliwy jest tylko w sytuacji, gdyby bank nie był w stanie zapewnić dostępności określonych kart podarunkowych.

  Do momentu uzyskania nagród zarówno polecający, jak i polecony muszą posiadać swe konta z kartą oraz utrzymywać wyrażone zgody oraz dostęp do bankowości internetowej lub mobilnej.

  Jak zarobić na polecaniu konta w Santander Banku? 


  Opcjonalnie (to już dla chętnych), możesz też zyskać na polecaniu konta.

  Jak przystąpić do programu "Polecam mój Bank?" By móc polecać konto w Santander Banku, zarejestruj się w programie poleceń - otrzymasz wtedy swój indywidualny kod poleceń. Rejestracja możliwa jest w bankowości internetowej (Oferta Banku => Polecam bank).

  Jeśli było Ci już dane polecać w którejś z poprzednich edycji programu poleceń konta w Santander Banku, to o rejestracji w programie musisz pamiętać także teraz - wymagane jest to w każdej nowej edycji programu.

  Ponadto, by móc polecać: 
  • wyraź (jeśli takowych jeszcze nie posiadasz) zgody na: 
   • otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną (sprawdzisz to po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc wg ścieżki: Ustawienia => Zgody) oraz 
   • Elektroniczne Kanały Komunikacji, czyli EKK (w bankowości internetowej: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji), 
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku;
  • podaj bankowi (jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś/-aś) swój adres mailowy i telefon komórkowy;
  • od momentu przystąpienia do programu poleceń i nie później niż do 30.06.2022 r. wykonaj co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta (nie wliczają się do tego płatności Blikiem z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu, ani zbliżeniowe płatności Blikiem).

  Nagrodę za polecenie otrzymasz pod warunkiem spełnienia przez osobę poleconą wszystkich warunków uzyskania jej nagrody (za otwarcie konta z wykorzystaniem kodu polecenia).

  Konto Jakie Chcę - więcej o ofercie Santandera


  Konto osobiste zakładane w Santander Banku w ramach programu poleceń, jak i korzyści wynikające z jego posiania (m.in. zwroty za płatności z konta za media czy darmowe wszystkie przelewy natychmiastowe) omawiam ze szczegółami we wpisie poświęconym promocji z nagrodami o łącznej wartości 480 zł dla otwierającego konto.

  Jak zarobić i dać zarobić znajomemu lub komuś z rodziny?


  Podsumowując, to scenariusz zarobienia dzięki programowi poleceń konta w Santanderze, wygląda następująco:
  • jeśli masz (lub dopiero teraz założysz) konto osobiste w Santander Banku, przystąp do programu poleceń - w ten sposób uzyskasz swój unikalny kod poleceń;
  • kod poleceń przekaż osobie polecanej - może być to znajomy lub ktoś z rodziny (np. współmałżonek, pełnoletnie dziecko lub ktokolwiek inny - bank nie stosuje ograniczeń);
  • osoba polecona niech złoży wniosek o konto (gdzie możliwe jest podanie kodu polecenia) i korzysta z promocji (z nagrodami o łącznej wartości min. 480 zł) - po spełnieniu warunków programu poleceń zgarniecie nagrody do wyboru (80 zł na zakupy albo 4 bilety do kina dla każdego)

  Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


  Przydatne dokumenty:

  4 komentarze:

  1. gg Mam pytanie- Mr. Złotówa: w powyższym opisie posługujesz się terminem Nie posiadania konta od 12 m-cy,natomiast w podlinkowanym opisie do szczegółowego opisu założenia konta jest:

   "Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy bank wyklucza konta założone (w promocji) od 1.04.2019 r."

   Który termin jest prawidłowy dla wcześniejszych klientów??

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. W powyższym wpisie skupiam się na programie poleceń - w nim okres wykluczenia dla byłych klientów do 12 miesięcy.

    Te dodatkowe wykluczenie (dot. uczestników promocji, którzy konto założyli od 1.04.2019 r.) pojawia się, ale w promocjach "Wiosenna premia" (300 zł) oraz "100 zł na zakupy".

    Usuń
  2. Teraz zmienili kod polecenia? Zawsze był cyferkowy i dłuższy, a teraz krótki i też z liter? Też tak macie?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Potwierdzam, też tak mam - mój teraz ma następującą postać: 6....F

    Usuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

  Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...