Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łatwa premia 300 zł za konto osobiste w Santander Banku (+ lokata 2,5%)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.03.2022

Łatwa premia 300 zł za konto osobiste w Santander Banku (+ lokata 2,5%)

Santander Bank przygotował nową edycję promocji swego konta osobistego.

Łatwa premia 300 zł za konto osobiste w Santander Banku (+ lokata 2,5%)
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 300 zł (za spełnienie bardzo prostych warunków). Dodatkowo - dla chętnych - jest jeszcze lokata 2,5%.


[Aktualizacja w dn. 7.03.2022 r.: pojawiły się dwie nowe okazje do bankobrania, dzięki którym można zyskać więcej - sprawdź więc świeższy wpis, w którym dowiesz się jak zyskać nawet 480 zł za konto w Santander Banku.]

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Ta promocja Santander Banku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, więc na jej opis często trafiają też osoby, które dotąd nie miały styczności z tego typu okazjami do bankobrania. Na początek więc kilka zdań tytułem wstępu dla tych, którzy pierwszy raz spotykają się z taką propozycją banku (bo jeśli jesteś stałym Czytelnikiem bloga, to świetnie wiesz, że promocje banków to ani nic nowego, ani zaskakującego i zyskać można sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu pod podkreśleniem).

Jeśli pierwszy raz widzisz promocję jak ta, to mam klika ważny informacji dla Ciebie. 

Nie jest to ani loteria, ani konkurs, bo interesują mnie wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami. Stali bywalcy bloga Bankobranie (to ok. 100 tysięcy użytkowników miesięcznie), którego prowadzę już od 8 lat, dobrze ten mechanizm znają. Banki już nie wydają kroci na reklamy w tv lub w prasie, bo wolą zapłacić dopiero za efekt - czyli klientowi, gdy konto jest już otwarte - i przy okazji uzyskują jeszcze satysfakcję tegoż klienta. W ten sposób rozkręciły promocje, jak niżej omawiana. 

I to też jest odpowiedzią na często pojawiający się komentarz: "nie ma nic za darmo". Oczywiście, że nie ma, bo tu bank płaci dopiero za otwarcie konta i spełnienie określonych warunków (które na szczęście są łatwe i nie wykraczają ponad standardowe korzystanie z konta). Płaci więc za efekt i płaci klientowi. Te same środki i tak przeznaczone na marketing, bank mógłby wydać na reklamę, ale zauważ, że banki w spotach telewizyjnych pojawiają się coraz rzadziej - właśnie na rzecz takich promocji. O wiele skuteczniejszych. A czy to bankowi się opłaca? Tak samo, jak reklama jest dla banku inwestycją w pozyskiwanie klientów, tak i jest z promocjami bankowymi. W ten sposób bank przekonuje do siebie i do założenia konta, a wie, że jak taki klient w przyszłości będzie myśleć o wzięciu kredytu lub ulokowaniu oszczędności, to swe poszukiwania zacznie od... banku, w którym ma konto. I wtedy bank zarobi.
___________

Promocja "Wiosenna premia" w Santander Banku


Dla kogo promocja? 300 zł premii otrzyma osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.03.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy bank wyklucza konta założone (w promocji) od 1.04.2019 r. (ale np. konta założone w jakiejś promocji przed 1.04.2019 r., ale zamknięte przed 1.03.2021 r. nie wykluczają z niżej opisywanej promocji).

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to nadal możesz wziąć udział w poniższej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji.

Zasady promocji "Wiosenna premia"


By wziąć udział w promocji i uzyskać gwarantowaną premię:
 • do 31.03.2022 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę (lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą (wybrać można kartę Visa lub Mastercard);

 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
 • do 15.04.2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto z kartą;
 • do 30.04.2022 r.:
  • wykonaj co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 10 zł oraz
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku - wystarczy samo zalogowanie (nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji)

Spełnienie powyższych warunków da Ci pierwszą część premii: 100 zł oraz otworzy drogę do zgarnięcia drugiego bonusu. By zgarnąć pozostałe 200 zł, w maju, czerwcu i lipcu 2022 roku (w każdym z tych trzech miesięcy):
 • zapewnij wpływ na konto 1 000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
 • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 10 zł - może być to płatność w dowolnym punkcie handlowo-usługowym (np. w sklepie czy na stacji paliw) lub w Internecie (np. na Allegro); płatności nie możesz anulować w terminie 7 dni od wykonania oraz
 • min. jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (na urządzeniu mobilnym - np. na telefonie) - wystarczy samo zalogowanie (nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji).

  Premia 100 zł wpłynie na Twe konto w Santander Banku do 31.05., a 200 zł otrzymasz najpóźniej do 31.08.2022 r. Do czasu otrzymania premii nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Konto Jakie Chcę.

  Tu dodam, że spełnienie powyższych warunków promocji w każdym z miesięcy jednocześnie sprawia, że konto i karta będą za 0 zł (więcej o tym piszę jeszcze nieco niżej).

  Jak zyskać jeszcze więcej?


  Zwroty za płatności z konta. Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

  W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

  By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

  Lokata Mobilna. Dodatkową zachętą do założenia konta w Santanderze może być propozycja tego banku dla oszczędzających. To 4-miesięczna Lokata Mobilna, która daje 2,5% w skali roku, a można na niej zdeponować od 1 000 do 20 000 zł. Lokata dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku. Klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

  Konto Jakie Chcę - prześwietlenie oferty Santandera


  Główne cechy konta osobistego w Santander Banku to:
  • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (może to być przelew nawet z własnego konta w innym banku; pamiętaj jednak by w maju, czerwcu i lipcu - na potrzeby promocji - te wpływy wynosiły min. 1 000 zł) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

   Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem (w przypadku Konta Jakie Chcę dla Młodych wpływy nie są wymagane, by konto było za 0 zł, ale pamiętaj, by je zapewnić od marca do maja na potrzeby uzyskania premii);

   Choć płatności Blikiem można wykonywać zamiennie z płatnościami kartą w celu zwolnienia z opłat za konto i/lub kartę, to zwróć uwagę, iż na potrzeby promocji, płatności należy wykonywać wyłącznie kartą wydaną do konta (transakcje BLIKiem nie zostaną zaliczone).

  • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle kont w innych bankach);
  • 0 zł za wydanie karty (Visa lub Mastercard) i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
  • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

  Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych. Umowę o konto można wtedy zawrzeć za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię).


  Spodobał Ci się ten wpis i promocja? Niech dowiedzą się o niej Twoi znajomi. W budowaniu zasięgów w mediach społecznościowych pomaga mi każde polubienie czy udostępnienie. Za to będę więc ogromnie wdzięczny. Udostępnij na Facebooku:


  8 komentarzy:

  1. A programu poleceń już nie ma?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Podbijam pytanie.

    Usuń
   2. Ostatnia edycja programu poleceń zakończyła się 28.02. Aktualnie jest on niedostępny.

    Usuń
   3. Nie mogę znaleźć regulaminu programu poleceń w tym banku ani też Pana wpisu na ten temat. Myślałam że są jakieś archiwa. Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.

    Usuń
   4. Na dzień publikacji powyższego wpisu dot. promocji "Wiosenna premia" (300 zł) nie było programu poleceń. W nowej odsłonie wystartował on dopiero 7.03. - piszę o nim tutaj.

    Usuń
  2. Dobrze, że się załapałem na program poleceń, natomiast nie zdążyłem nikomu polecić. Trudno. Lecz już mniejsza premia bez programu.

   OdpowiedzUsuń
  3. Hej,
   otworzyłem konto jakie chce w santander 14.04.2020 a zamknałem 30.11.2020 to załapie sie na ta promocje?

   OdpowiedzUsuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

  Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...