Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 900 zł w bonusach + zwolnienie z opłat za konto firmowe w Santander Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

2.03.2022

Do 900 zł w bonusach + zwolnienie z opłat za konto firmowe w Santander Banku

Wystartowała nowa edycja promocji konta firmowego w Santander Banku.

Do 900 zł w bonusach + zwolnienie z opłat za konto firmowe w Santander Banku
Za płatności kartą wydaną do  konta można uzyskać zwroty do 900 zł. A dodatkowo można też zgarnąć bonus 400 zł. No i atutem jest też bezterminowe zwolnienie uczestników promocji z opłat m.in. za prowadzenie konta, kartę, przelewy.W promocji można zdobyć nawet 1 300 zł, ale trzeba zauważyć, że część z tej puli (a dokładnie 400 zł), to bonus jedynie dla osób, które skorzystają z finansowania swej działalności za pomocą kredytu, leasingu lub pożyczki - to już nie są produkty, które muszą interesować każdego przedsiębiorcę, więc poniżej skupię się na tym, co najistotniejsze w kontekście tematyki podejmowanej na niniejszym blogu, a więc na korzyściach (400 zł za produkt kredytowy też jest bonusem, ale nie jest to zysk "na czysto", ale w praktyce jedynie zrekompensowanie części kosztów kredytu/leasingu/pożyczki). Poniżej więc piszę przede wszystkim o zasadach uzyskania zwrotów do 900 zł oraz o preferencyjnych warunkach prowadzenia konta dla uczestników promocji.

"Promocja Godna Polecenia" - edycja II


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która od 31.03.2019 r. nie posiadała jakiegokolwiek bieżącego rachunku firmowego w Santander Bank Polska.

Jeśli w Santander Banku masz jakiekolwiek inne produkty dla klientów indywidualnych (np. konto osobiste), to ich posiadanie nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji konta firmowego.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i uzyskiwać zwroty za płatności kartą wydaną do konta:
 • najpóźniej do 30.06.2022 r. złóż wniosek o Firmowe Konto Godne Polecenia wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą (do wyboru bank daje jedną z dwóch kart: Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit) oraz z usługami bankowości elektronicznej MiniFirma;
 • wyraź zgody na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku;
 • do 20-go dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności kartą wykonaj co najmniej jeden przelew do ZUS w wysokości min. 200 zł (spójrz tabela niżej).

Dalej pozostanie już wykonywanie płatności kartą wydaną do konta, bo wysokość comiesięcznego bonusu zależeć będzie właśnie od sumy tych transakcji. Bank będzie naliczał 3% zwrotu od dowolnych płatności. Kartą można płacić zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie - wykluczone są jedynie transakcje quasicash/transakcje wykonywane w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory).

Zwroty za płatności kartą będą naliczane przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych, licząc od miesiąca, w którym konto zostało otwarte. Maksymalnie będzie można zgarnąć 150 zł zwrotu za dany miesiąc.

Przebieg promocji dla przedsiębiorców obrazuje poniższa tabela (z regulaminu promocji):

Wypłatę każdego zwrotu bank przewiduje w ciągu 45 dni po miesiącu spełnienia warunków ich uzyskania.

Dodatkowe 400 zł. Osoby zainteresowane bonusem 400 zł, który można uzyskać za umowę kredytu w Santander Banku bądź leasingu albo pożyczki leasingowej w Santander Leasing, zachęcam do zapoznania się ze szczegółami w regulaminie (§ 4., pkt 4), do którego linkuję na końcu niniejszego wpisu.

💡 Przy okazji przypomnę, że w przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać należy, że kwestia opodatkowania zdobytych bonusów wygląda inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Premie czy zwroty otrzymane w ramach promocji są przychodem firmy, więc niezbędne jest ich rozliczenie i odprowadzenie podatku - obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy.

Firmowe Konto Godne Polecenia bezterminowo za 0 zł!


Konto firmowe w Santander Banku dla osób prowadzących działalność gospodarczą w ramach "Promocji Godnej Polecenia" - edycja II można założyć na preferencyjnych warunkach. Regulamin tejże promocji (który w tej sytuacji bierze górę nad taryfą opłat i prowizji) gwarantuje bowiem zwolnienie z następujących opłat z tytułu:
"a. prowadzenia Konta Firmowego Godnego Polecenia otwartego w ramach promocji („Konto firmowe” lub „konto firmowe”), 
b. realizacji przelewów w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma z konta firmowego (z wyłączeniem transakcji realizowanych w systemie Przelew24), 
c. realizacji przelewów z konta firmowego w formie polecenia wypłaty w EUR do krajów EOG innych niż Polska - polecenie przelewu SEPA w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
d. 10 pierwszych przelewów z konta firmowego w systemie BlueCash wykonywanych w miesiącu rozliczeniowym w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
e. realizację zleceń stałych z konta firmowego na konta w innych bankach w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
f. realizację poleceń zapłaty z konta firmowego w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma na rachunek odbiorcy prowadzony w innym banku, g. wysłanie smsKodów autoryzacyjnych transakcji z konta firmowego"

oraz 

a. użytkowania pierwszej karty debetowej (w PLN) do konta firmowego (do wyboru: Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit),(„karta debetowa”), b. wypłaty gotówki kartą debetową: 
- w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska S.A., 
- w terminalach innych instytucji w kraju, 
- bankomatach i terminalach innych instytucji za granicą, 
- wypłaty w EUR w krajach EOG w bankomatach i terminalach poza siecią Santander Bank Polska S.A 
(z wyłączeniem transakcji quasicash, transakcji wykonywanych w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory)."

Warunkiem zwolnienia z opłat w powyższym zakresie jest jednak brak sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych przez bank oraz wyrażenie i utrzymanie zgód na kontakt telefoniczny oraz elektroniczny w celach marketingowych w okresie trwania promocji (bezterminowo). Zatem jest to okazja, by wszystko co najważniejsze (prowadzenie konta, kartę do niego oraz przelewy) zapewnić sobie za 0 zł bez kłopotania się spełnianiem dodatkowych warunków czy wykazywaniem się aktywnością. 

Z promocyjnych warunków bank może Cię jednak wykluczyć, jeśli posiadasz inne firmowe konto w Santander Bank Polska, wypowiesz umowę o usługi bankowości elektronicznej "Mini Firma", wypowiesz umowę o konto, wycofasz zgody marketingowe lub gdy Twe roczne przychody przekroczą 10 milionów zł.

💡 Na koniec przypomnę, że w Santander Banku zyskać można też przy okazji założenia konta osobistego - do wzięcia czeka premia 300 zł + 180 zł na zakupy za Konto Jakie Chcę. Promocje kont (osobistego i firmowego) można łączyć - kolejność złożenia wniosków o te konta nie ma znaczenia.

4 komentarze:

 1. Czy jeśli mam obecnie konto firmowe w Santander i je zamknę to czy będę mógł założyć nowe promocyjnie? Regulamin mówi, że wykluczone są osoby posiadające konto firmowe od 2019 r. do chwili obecnej, jeśli konto zostanie zamknięte i zostanie złożony wniosek o nowe to czy uda się je otworzyć?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy korzystanie z podstawowych dobrodziejstw tego konta jest możliwe także bez karty debet i bez zgody na przetwarzanie danych mark. ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karty nie potrzeba. Ale zgody są wymagane.

   Usuń
 3. Czy jeśli dzisiaj złożę wniosek o konto firmowe (ostatni dzień promocji), a umowa przyjdzie w przyszłym tygodniu kurierem (chyba że można przez przelew założyć?), to kwalifikuję się do promocji z brakiem opłat?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...