Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Getin Bank podwyższa oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w promocji dla nowych środków: teraz 3% do 400 tys. zł!

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

10.03.2022

Getin Bank podwyższa oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w promocji dla nowych środków: teraz 3% do 400 tys. zł!

Getin Bank w nowej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym zdecydował się podnieść stawkę.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku
Tym razem uzyskać można 3% w skali roku do 400 tys. zł. Z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci (pod warunkiem wpłacenia nowych środków).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne najlepsze konta oszczędnościowe.]

Zważywszy na to, że poprzednia edycja promocji oprocentowania (ze stawką 2% w skali roku) miała być dostępna do 24.03., to ta dzisiejsza oferta jest zaskoczeniem. Oczywiście miłym, bo dobrze, gdy oprocentowanie dla oszczędzających rośnie.

Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku obowiązuje wyłącznie dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w Getinie. Można to zrobić przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego (jak utrzymać Konto Proste Zasady, czyli konto osobiste w Getinie, za 0 zł - o tym piszę nieco niżej). Jeśli nie chcesz otwierać konta osobistego, sprawdź jak uzyskać 3% w skali roku na 3-, 6- lub 12-miesięcznej lokacie w Getin Banku (w tym przypadku otwieranie konta nie jest już wymagane).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku


Główne cechy najnowszej edycji promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getinie to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 3,0% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku od 10. do 31.03.2022 r. (to okres przystąpienia do promocji; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni). 

Z promocji oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające indywidualne konto oszczędnościowe. Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getinu, to w praktyce każde wpłacone przez Ciebie środki będą uznane jako "nowe środki".

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć (szczegóły poznasz w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - szczegóły oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getin Banku prowadzony za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). W miesiącu kalendarzowym wyłącznie pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.


Z kolei konto osobiste (Konto Proste Zasady), które trzeba założyć w Getinie (jeśli konta osobistego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowania na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 16.02.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Jeżeli 16.02.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną."   

Saldo początkowe wyliczane jest na 16.02.2022 roku
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 10.03.2022 r. do 31.03.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli posiadasz kilka Elastycznych Kont Oszczędnościowych, to promocja obowiązywać będzie tylko na jednym (najstarszym) z posiadanych przez Ciebie rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

15 komentarzy:

 1. Ciekawe co teraz oferują na zatrzymanie na lokacie zawrotnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,6-1,9%.

   Usuń
  2. Dziś mi wyskoczyło 2,10% na 6 miesięcy i chyba 1,90% na 3 miesiące

   Usuń
  3. Ja dzisiaj miałem 2% na 3 miesiące i 2,20% na 6 miesięcy

   Usuń
 2. Dla mnie to podejrzane, wiadomo, że banki te promocje robią dla zysku własnego nie klientów. Widać boją się, że ludzie w obliczu słabnącego złotego, wojny itp będą chcieli wycofać oszczędności i zrobić z nimi coś mądrzejszego. Obserwując ostatnie wydarzenia dochodzę do wniosku, że najlepiej trzymac oszczędności na koncie walutowym w euro lub dolarach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jakby w USA i UE nie bylo inflacji xD Praktycznie nikt na rynku nie spodziewał się wojny stąd takie wzrosty. Gdyby świat zachodni nie samo zniszczył się pandemicznymi wariacjami to Putin by nie ośmielił się na taki ruch. Ci politycy mają krew na rękach.

   Usuń
 3. Żesz...no.. Dopiero co 7 marca wplacilam srodki na elastyczne konto oszczędnościowe na 2%.....

  OdpowiedzUsuń
 4. procent na ofercie utrzymaniowej zalezy do jakiego banku się przelewa. Wczoraj sprawdzone ( 13.03.2022) do ing 1.7 na 3m do millenium 2,1 na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś do mbank: 3m 2,2%, 6m 2,4%.

   Usuń
 5. Jeśli wypłacę nowe środki w trakcie trwania okresu to na koniec miesiąca odsetki wyliczone zostaną proporcjonalnie (czyli przez ten czas co były na koncie) czy stracę w ogóle wszystkie odsetki za ten okres?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koncie oszczędnościowym (np. EKO) odsetki dostaniesz w proporcji do okresu trzymania, w przeciwieństwie do lokaty.

   Usuń
  2. To konto oszczędnościowe, więc odsetki bank naliczy za każdy dzień utrzymywania środków na koncie oszczędnościowym (ich wypłata na konto oszczędnościowe następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego).

   Usuń
 6. Jak sądzicie, ile % będzie w kolejnej edycji ? I jaki będzie dzień wyliczenia salda ? Ja swoją kasę przelałem 4 marca. Chyba aż tak dalekiego wyliczania nie powinni zastosować. Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczę na min. 3,3%. A może przebiją Facto i Inbank.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...