Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 480 zł w bonusach za Konto Jakie Chcę w Santander Banku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

7.03.2022

Zgarnij 480 zł w bonusach za Konto Jakie Chcę w Santander Banku

Okazja to nie lada, bo od dziś można zyskać więcej, niż w ostatnich edycjach.

Promocja "Wiosenna premia" w Santander Banku
Na każdego uczestnika niniejszej promocji czeka bogaty pakiet nagród powitalnych: premia pieniężna 300 zł oraz 180 zł w bonach na zakupy. Do tego - dla zainteresowanych - dochodzi jeszcze lokata 2,5%.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Ta promocja Santander Banku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, więc na jej opis często trafiają też osoby, które dotąd nie miały styczności z okazjami do bankobrania. Na początek więc kilka zdań tytułem wstępu dla tych, którzy pierwszy raz spotykają się z taką propozycją banku (bo jeśli jesteś stałym Czytelnikiem bloga, to świetnie wiesz, że takie promocje banków to ani nic nowego, ani zaskakującego i zyskać można sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu pod podkreśleniem).

Jeśli pierwszy raz widzisz taką promocję jak ta, to mam klika ważny informacji dla Ciebie. 

Nie jest to ani loteria, ani konkurs, bo interesują mnie wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami. Stali bywalcy bloga Bankobranie (to ok. 100 tysięcy użytkowników miesięcznie), którego prowadzę już od 8 lat, dobrze ten mechanizm znają. Banki już nie wydają kroci na reklamy w tv lub w prasie, bo wolą zapłacić dopiero za efekt - czyli klientowi, gdy konto jest już otwarte. I przy okazji uzyskują jeszcze satysfakcję tegoż klienta. W ten sposób rozkręciły promocje, jak te niżej omawiane. 

I to też jest odpowiedzią na często pojawiający się komentarz: "nie ma nic za darmo". Oczywiście, że nie ma, bo tu bank płaci dopiero za otwarcie konta i spełnienie określonych warunków (które na szczęście są łatwe i nie wykraczają ponad standardowe korzystanie z konta). Płaci więc za efekt i płaci klientowi. Te same środki i tak przeznaczone na marketing, bank mógłby wydać na reklamę, ale zauważ, że banki w spotach telewizyjnych pojawiają się coraz rzadziej - właśnie na rzecz takich promocji. O wiele skuteczniejszych. A czy to bankowi się opłaca? Tak samo, jak reklama jest dla banku inwestycją w pozyskiwanie klientów, tak i jest z promocjami bankowymi. W ten sposób bank przekonuje do siebie i do założenia konta, a wie, że jak taki klient w przyszłości będzie myśleć o wzięciu kredytu lub ulokowaniu oszczędności, to swe poszukiwania zacznie od... banku, w którym ma konto. I wtedy bank zarobi.
___________

Poniżej dowiesz się jak uzyskać: 
 • 300 zł premii za otwarcie konta (w promocji "Wiosenna premia"),  
 • bon o wartości 100 zł - do wyboru do Decathlonu lub RTV Euro AGD (w promocji "100 zł na zakupy" oraz
 • nagrodę za podanie kodu polecenia podczas składania wniosku o konto - tu do wyboru będziesz mieć jedną z kilku nagród - 80 zł na zakupy w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando albo 4 bilety do sieci kin Cinema City lub Helios (w ramach programu "Polecam mój Bank" - edycja 1).

To wszystko w sumie da tytułowe 480 zł. Jednak w praktyce uzyskać można jeszcze więcej - dalej opiszę też możliwość zarabiania na poleceniach oraz zwroty za niektóre przelewy z konta. Do tego jest jeszcze zachęta dla oszczędzających - 4-miesięczna lokata z oproc. 2,5% w skali roku.

Zyskaj 480 zł w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.03.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy bank wyklucza konta założone (w promocji) od 1.04.2019 r.

Jeżeli masz jakieś inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w poniższej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji.

Zasady promocji "Wiosenna premia"


By wziąć udział w promocji i uzyskać 300 zł w postaci premii pieniężnej:
 • do 31.03.2022 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę (lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą (wybrać można kartę Visa lub Mastercard);

 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
 • do 15.04.2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto z kartą;
 • do 30.04.2022 roku
  • wykonaj co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 10 zł oraz 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku - wystarczy samo zalogowanie (nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji)

Spełnienie powyższych warunków da Ci pierwszą część premii: 100 zł oraz otworzy drogę do zgarnięcia drugiego bonusu. 

By zgarnąć pozostałe 200 zł, w maju, czerwcu i lipcu 2022 roku (w każdym z tych trzech miesięcy):
 • zapewnij wpływ na konto 1 000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
 • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 10 zł - może być to płatność w dowolnym punkcie handlowo-usługowym (np. w sklepie czy na stacji paliw) lub w Internecie (np. na Allegro); płatności nie możesz anulować w terminie 7 dni od wykonania oraz 
 • min. jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (na urządzeniu mobilnym - np. na telefonie) - wystarczy samo zalogowanie (nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji). 

Premia 100 zł wpłynie na Twe konto w Santander Banku do 31.05., a 200 zł otrzymasz najpóźniej do 31.08.2022 r. Do czasu otrzymania premii nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Konto Jakie Chcę.

Tu dodam, że spełnienie powyższych warunków promocji w każdym z miesięcy jednocześnie sprawia, że konto i karta będą za 0 zł (więcej o tym piszę jeszcze nieco niżej).

Promocja "100 zł na zakupy" (do Decathlonu lub RTV Euro AGD) 


Założenie konta w wyżej opisanej promocji z premią 300 zł, otworzy Ci również drogę do skorzystania z promocji, w której do wyboru będziesz mieć jeden z dwóch bonów na zakupy o wartości 100 zł w Decathlonie lub RTV Euro AGD. Promocja obowiązuje dla wniosków o konto złożonych od 7 marca. 

By wziąć udział promocji "100 zł na zakupy", dodatkowo: 
 • najpóźniej do 31.03.2022 r. zarejestruj się na stronie promocji - formularz zgłoszeniowy do wypełnienia znajdziesz na stronie promocji po kliknięciu w pole "wyślij formularz >>" (przesuń stronę promocji nieco w dół, by zobaczyć grafikę jak na poniższym zrzucie ekranu i kliknij w miejscu które zaznaczyłem niebieską strzałką; wypełniając formularz, wpisz te same dane, co we wniosku o konto):
Jak zarejestrować się w promocji "100 zł na zakupy"
 • Na tym etapie wybierzesz też nagrodę dla siebie - może to być bon do Decathlonu lub do RTV Euro AGD).
 • w kwietniu, maju, czerwcu, lipcu i sierpniu 2022 roku (w każdym z tych pięciu miesięcy kalendarzowych):
  • wykonaj min. 3 płatności kartą wydaną do konta (do tych transakcji będzie się już wliczać płatność na min. 10 zł wykonywana na potrzeby promocji z premią 300 zł) i nie anuluj ich w ciągu 7 dni od wykonania,
  • zaloguj się min. 3 razy do aplikacji Santander Banku (na urządzeniu mobilnym) oraz 
  • wykonaj min. 3 transakcje BLIK (np. przelew na telefon, płatność BLIK w sklepie lub w Internecie albo płatność zbliżeniową BLIK).

Nagrodę - bon do wybranego przez siebie sklepu - otrzymasz wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do 30.09.2022 r.

W tej promocji warto jednak zwrócić uwagę, że pula bonów została ograniczona do 2 000 sztuk - o ich przyznaniu decydować będzie kolejność rejestracji; o ewentualnym przedterminowym wykorzystaniu tej puli bank poinformuje (w promocji z premią 300 zł oraz w niżej opisywanym programie poleceń nie ma limitu nagród).

Program "Polecam mój Bank": zyskaj 80 zł na zakupy lub bilety do kina


Zakładając konto w promocji z premią 300 zł i z bonem 100 zł do Decathlonu lub RTV Euro AGD, jednocześnie możesz zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank".

W tej promocji do wyboru będziesz mieć jedną z poniższych nagród:
Nagrody dostępne w programie poleceń konta w Santander Banku
 • 80 zł do Biedronki lub 
 • 80 zł do Decathonu, lub
 • 80 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 80 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City, lub
 • 4 bilety do sieci kin Helios.

By zdobyć którąś (wybraną samodzielnie) z tych nagród:
 • najpóźniej w ciągu 30 dni po otwarciu konta:
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 29NKEQ oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie i podejrzanie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych płatności wliczą się też płatności kartą wykonywane na potrzeby promocji z premią 300 zł czy z bonem 100 zł do Decathlonu lub RTV Euro AGD).

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór ma być możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od jej udostępnienia.

Jak zyskać jeszcze więcej?


Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 480 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 1", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

Zwroty za płatności z konta. Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

Lokata Mobilna. Dodatkową zachętą do założenia konta w Santanderze może być propozycja tego banku dla oszczędzających. To 4-miesięczna Lokata Mobilna, która daje 2,5% w skali roku, a można na niej zdeponować od 1 000 do 20 000 zł. Lokata dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku. Klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

Konto Jakie Chcę - szczegóły oferty Santandera


Główne cechy konta osobistego w Santander Banku to:
 • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (może to być przelew nawet z własnego konta w innym banku) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

  Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem (w przypadku Konta Jakie Chcę dla Młodych wpływy nie są wymagane, by konto było za 0 zł, ale pamiętaj, by je zapewnić od maja do lipca na potrzeby uzyskania premii);

  Choć płatności Blikiem można wykonywać zamiennie z płatnościami kartą w celu zwolnienia z opłat za konto i/lub kartę, to zwróć uwagę, iż na potrzeby powyższych promocji (z premią do 300 zł i z nagrodą do wyboru za otwarcie konta z polecenia), płatności należy wykonywać wyłącznie kartą wydaną do konta (transakcje BLIKiem nie zostaną zaliczone).

 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty (Visa lub Mastercard) i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych (promocje nie są dostępne dla kont otwieranych w placówkach banku). Umowę o konto można wtedy zawrzeć za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię).

Na koniec dodam, że powyższy wpis nie jest wpisem sponsorowanym, ani bank nie ma wpływu na jego treść. Na blogu Bankobranie już od 8 lat prześwietlam promocje różnych banków. A co ja mogę mieć z tego? Jeśli skorzystasz z mego polecenia, o którym piszę powyżej, to oprócz tego, że Ty weźmiesz udział w promocjach, to i mnie bank wypłaci bonus za polecenie. Zyskamy więc wspólnie.

Spodobał Ci się ten wpis i promocja? Niech dowiedzą się o niej Twoi znajomi. W budowaniu zasięgów w mediach społecznościowych pomaga mi każde polubienie czy udostępnienie. Za to będę więc ogromnie wdzięczny. Udostępnij na Facebooku:    27 komentarzy:

 1. Niestety dobija mnie ciągle ten warunek dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy bank wyklucza konta założone (w promocji) od 1.04.2019 r. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Bank Millennium przez długi okres stosował bardzo odległą karencją, aż w końcu ją zmienił, tak i tu pozostaje wierzyć, że w końcu ta data ulegnie zmianie :)

   Usuń
 2. Czy ktoś może korzystał i wie czy bony w RTV Euro AGD da się łączyć?

  OdpowiedzUsuń
 3. Konto w Santander Consumer Bank nie eliminuje z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie eliminuje. Santander Bank Polska (którego promocję opisuję wyżej) oraz Santander Consumer Bank to dwa odrębne banki.

   Usuń
 4. Starzy klienci też mogą polecać? Bo mam 3 osoby zachęcone. Czekaliśmy jak będzie więcej do uzyskania i to chyba ta chwila :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może polecać każdy, kto ma konto osobiste w Santander Banku (czas założenia tego konta nie ma znaczenia).

   Usuń
 5. Powiedzcie mi proszę czy jak jestem pełnomocnikiem do konta mojej babci która ma konto w tym banku jeszcze z dawnych czasów bo z WBK to czy to jakoś przeszkadza? Czy mogę brać udział w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełnomocnictwo nie wyklucza - jest to jedynie upoważnienie do określonego zakresu działań przy koncie, którego właścicielem jest ktoś inny. A z promocji może wykluczyć jedynie posiadanie (lub współposiadanie) konta (w PLN) w Santander Banku. Pełnomocnictwo jest inną relacją, niż właścicielską wobec konta, więc droga do udziału w promocji jest otwarta :)

   Usuń
  2. Dziękuję! Zatem zakładam.

   Usuń
 6. "Banki już nie wydają kroci na reklamy w tv lub w prasie, bo wolą zapłacić dopiero za efekt ..." - Złotówa, czyżbyś nie był świadom rekordowych zysków banków za ubiegły rok? Wyjątek to mBąk, który miał bardzo duże straty.

  Dlaczego te banki (wyjątek to BGŻ) tak kurczowo trzymają się kilku-letnich karencji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karencję nie są problemem gdy ma się dużą rodzinę 🤪

   Usuń
  2. Dokładnie 🤭

   Usuń
 7. Mr. Złotówa, w spisie dokumentów podany link do regulaminu Wiosenna premia odnosi się do poprzedniej edycji. Poniżej przesyłam do aktualnej, o której piszesz:
  https://www.santander.pl/_fileserver/item/1510407
  Pozdrowienia dla wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za czujność i informację. Zmieniłem linkowany regulamin. Pozdrawiam

   Usuń
 8. Czy jak wpłacę sobie pieniądze na konto w revolut za pomocą karty, to będzie się to zaliczać do warunków spełnienia promocji?

  OdpowiedzUsuń
 9. Po złożeniu wniosku trzeba podpisać umowy ale to też można zrobić przez internet? Czy trzeba iść do banku?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam pytanie odnośnie bonów. Czy one działają na zasadzie jednorazowej czy wielorazowego? Tzn czy do kina mogę iść raz w 3 osoby i raz za tydzień sam, czy od razu w 4 osoby? Albo biedronka czy muszę wydać 80zl od razu czy mogę robić zakupy po 20 zł? Miałem bon z Citibanku chyba to robiłem zakupy wielokrotnie aż skończył się limit. W regulaminie nie znalazłem nic na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostaniesz 4 bilety więc możesz je wykorzystać jak chcesz. Możesz iść paczką w 4 osoby albo sam x 4. W Biedrze możesz wykorzystywać w całości lub w częściach jak i łączyć. Pełna swoboda.

   Usuń
 11. Witam, czy dostaliście bon z promocji "100 zł na zakupy"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanko do osób, które dostały bon - kiedy dokładnie dostaliście i czy był to sms czy wiadomość w bankowości?

   Usuń
  2. Ja wciąż czekam na bon do Biedry - ma przyjść SMS-em do końca października.

   Usuń
  3. Ja jeszcze też nie mam. Ale kolega który brał udział w innej promocji wcześniej mówił mi że dopiero pod koniec dopuszczalnego terminu mu przesłali. Zostaje więc cierpliwie czekać.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...