Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2022

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

27.02.2022

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2022

Oto mój najnowszy raport z bankobrania. 

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2022
Jak co miesiąc, piszę gdzie, ile i w jaki sposób zyskałem dzięki promocjom bankowym. A przy tej okazji przypominam też o najlepszych obecnie promocjach (zwłaszcza, że część z nich lada moment się kończy).

To pierwsze podsumowanie miesięczne w dziewiątym roku istnienia niniejszego bloga. Z okazji 8. rocznicy opublikowałem wpis podsumowujący cały ten okres - wyszło, że w tym czasie na bankach zarobiłem ponad 41 tys. zł. Zatem teraz, małymi kroczkami, zmierzam ku kolejnej okrągłej kwocie, czyli ku 50 tys. zł. Nie planuję kiedy to może nastąpić, bo nie zamierzam się ścigać z własnymi planami. To zresztą dominuje w mych (niespisanych, ale jakoś przez lata się formułujących) zasadach korzystania z promocji bankowych - zyskuję sukcesywnie, "przy okazji" i bez nadmiernego wysiłku, bazując na tym, że lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu. Zbieram zatem poszczególne pewniaki - nagrody gwarantowane. Czasem wychodzi więcej, czasem mniej. Jednak w końcu zbiera się kwota pokaźna.

A co przyniósł miniony miesiąc? Najwięcej zyskałem dzięki promocji karty kredytowej mBanku, w której do wzięcia były promocyjne punkty w programie "Bezcenne Chwile" - a ich się nazbierało bardzo dużo, bo i 35 900 w ramach dwóch promocji banku, i dodatkowo 6 800 punktów w ramach odrębnie wtedy dostępnej promocji "Paliwo na zimę". Część tych punktów już wymieniłem, odbierając 2 bony po 50 zł do Circle K oraz 1 bon o wartości 50 zł do Smyka.

W Credit Agricole łącznie wpadło 87,30 zł. To 2 bonusy (bo konto posiadam tu i ja, i żona - jej bankobranie również uwzględniam w podsumowaniu, bo mamy wspólne gospodarstwo domowe, więc wspólne są i wydatki, jak i dochody) po 25 zł za zapewnienie wpływu i wykonanie 3 płatności na dowolne kwoty, a także zwrot za opłacane rachunki za media z konta w tym banku (na sumę 25 zł) oraz 1-procentowy zwrot za płatności kartą wydaną do konta (12,30 zł).

Wpadła też (nawet sporo przed regulaminowym terminem) pierwsza nagroda z ubiegłorocznej promocji Banku Pekao z bonami na zakupy o wartości 250 zł, gdzie do wyboru były bony do Allegro, 4F lub Biedronki. Ja zdecydowałem się na ostatni z nich - teraz dostałem 50 zł. Otrzymanie kolejnych bonów będę odnotowywać w kolejnych miesiącach.

2-procentowym zwrotem owocują me płatności kartą kredytową Santander Banku - korzystając z niej uzbierałem zwroty na sumę 30 zł. 

Z kolei na me Konto Premium w Alior Banku (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe) wpadł kolejny bonus 25 zł, który otrzymuję zawsze, gdy w miesiącu kalendarzowym wykonam płatności kartą na sumę co najmniej 500 zł.

Wszystkie wyżej wymienione bonusy i nagrody, zebrane w jednym miejscu, przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem?

Bezcenne Chwile (mBank)

Promocja "Bezcenne prezenty” i "2 500 punktów za pierwszą transakcję kartą World Mastercard Intensive"

503 zł

2 x 50 zł

(bony Circle K) i 50 zł (Smyk)

Promocja „Paliwo na wiosnę”

Bank Pekao

Promocja „Przezakupy z kartą Visa Debit FX" (dla otwierających konto)

15 zł

50 zł (bon do Biedronki

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

11 zł

2 x 25 zł

Zwrot 5% za opłacanie rachunków za media (prąd, gaz, woda, Internet, telefon)

-

25 zł

Zwrot za płatności kartą i Blikiem (1%)

1230 zł

12,30 zł

Santander Bank

Zwrot 2% za płatności kartą kredytową (promocja na zatrzymanie)

1521 zł

30 zł

Alior Bank

Bonus dla posiadaczy Konta Premium

517 zł

25 zł

A udokumentowaniem ich otrzymania są poniższe zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2022

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2022

Wyliczenia


Wszystkie wymienione gratyfikacje od banków przyniosły mi w sumie 342,30 zł. To jest też ostateczny zysk, bo nie poniosłem przy tym żadnych kosztów - posiadane konta i karty albo są bez warunków darmowe, albo z opłat zwalnia aktywność, która najczęściej pokrywa się z warunkami realizowanymi na potrzeby promocji. 

Jak zawsze ten swój wynik z bankobrania porównuję do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak, by dokładnie tyle samo (jak 342,30 zł zł z bankobrania) uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych utrzymywać 208 358,99 zł.

Po(rachunki) - czyli co zmieniło się w moim portfelu


To był bardzo spokojny miesiąc, bo ani żadnego konta nie założyłem, ani nie zamknąłem (chyba od dawien dawna to taki miesiąc, gdy nie wydarzyło się absolutnie nic). 

Promocje godne uwagi


Zbliżający się koniec lutego, jak to koniec każdego miesiąca, oznacza ni mniej, ni więcej, a finisz wielu promocji. I tak tylko do 28.02.2022 r. można załapać się na:


Kończy się również jedna z promocji dla przedsiębiorców - w Santander Banku za konto firmowe czeka łatwy bonus 360 zł (i więcej w drugiej, łączącej się promocji). Tu też warto zauważyć, że uczestnicy promocji łapią się na jeszcze jeden przywilej - bank bezterminowo zwalnia z opłaty za prowadzenie konta, za kartę i za przelewy.

A jakie promocje, dostępne w dłuższym okresie, są warte szczególnej uwagi? Wśród Czytelników bloga największą popularnością cieszą się poniższe okazje do bankobrania:

Ale nie samymi promocjami kont żyje bankobiorca. Więc przypomnę jeszcze, że zyskać można dzięki karcie kredytowej. Wiodący prym w tej kwestii wiedzie Citibank, za kartę Citi Simplicity daje (do wyboru): bon 400 zł do Biedronki lub projektor multimedialny Overmax (o wartości ok. 449 zł), lub rekordowe bonusy pieniężne na sumę 660 zł (w tej ostatniej promocji trzeba jednak uwzględnić dłuższy czas realizowania warunków zgarnięcia całej puli). Z kolei BNP Paribas przygotował 300 zł w bonach do Allegro.

W jaki sposób zarabiać na bankach?


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli trafiasz na mojego bloga po raz pierwszy (lub nawet kolejny), ale dotąd nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:


22 komentarze:

 1. Super blog! Świetna robota z Twojej strony dla nas - Twoich Czytelników :)
  A ja się pochwalę swoją pierwszą zdobyczą - pierwsze 100 zł od Santandera, które wpłynęło kilka dni temu :) Dopiero zaczęłam przygodę z bankobraniem, trafiając na Twój blog mniej więcej w połowie stycznia, kiedy gdzieś na fb mignęła mi promocja wspomnianego Santandera. Zaczęłam czytać wpisy, komentarze, zapisałam się na newsletter, no i... wciągnęłam się w temat ;) Aktualnie biorę udział już w 3 promocjach, pierwszy zysk jest, a teraz intensywnie myślę jeszcze nad najświeższą promocją z k.k. Citi, bo i tak czekają mnie większe wydatki w najbliższych miesiącach.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Aneta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aneta, no to wpadłaś w sidła. Jak zaczełaś bankobranie to juz nie ma odwrotu. To wciąga. To jak narkotyk. Ja juz któryś rok w tym siedze. Nie narzekam. Profity są 😄

   Usuń
  2. @Aneta, cieszę się, że jest pierwsza zdobycz i w drodze kolejne. Życzę owocnego korzystania z promocji :)

   @Irzin40, racja. To wciąga. Ale ileż to różnych hobby jest kosztownych, a to przynosi zyski ;)

   Usuń
 2. Ja mam karencje prawie we wszystkich bankach :D Mam tylko 90 zł co miesiąc przez rok z Credit Agricole.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karencje w końcu upłyną (tak jak ja się doczekałem w Millennium) - życzę więc by mijały jak najszybciej!

   Usuń
 3. u mnie ten miesiąc bardzo fajny, w sumie 718 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobry wynik! Gratuluję i jak zawsze dziękuję za komentarz ze swym raportem :)

   Usuń
 4. U mnie ten miesiąc słabiej bo 100 zł od BNP, 50 zł Allegro od Pekao i 20 zł od Aliora. Ale za miesiąc czaję się na sumę 4-cyfrową :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słabiej to subiektywne, bo te 170 zł to bardzo dużo, gdy wielu Polaków ciągle płaci bankom, niż dzięki nim cokolwiek zyskuje. No ale przyszły miesiąc zapowiada się imponująco! Chętnie poznam szczegóły za miesiąc.

   Usuń
 5. A nie poradzisz, że trzeba "uciekać" z pieniędzmi z banku? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zaglądalam tu od pt z ciekawości co Mr.Zlotowa radzi w obecnej sytuacji, ale nic nie było....

   Usuń
  2. Nie. Nie należę do osób ulegających panice (a historycznie powodów "walenia się" świata mieliśmy już mnóstwo: 11. września, kryzys finansowy, wybuch pandemii - a czym bardziej upowszechnia się Internet i media społecznościowe, tym mocniej rozprzestrzenia się panikowanie).

   Usuń
  3. Panika zupełnie niepotrzebna. Tak jak z papierem toaletowym jak się zaczynało o pandemii Covid.

   Usuń
  4. Podzielam zdanie Mr.Zloyowy, no i moja kasa też się nigdzie nie wybiera ;) Spokojnie.

   Usuń
  5. @Anonimowy28 lutego 2022 20:13

   Tak jest, w Warszawie w piatek, sobotę ustawiały die kolejki do bankomatów, ludzie w sklepach mieli kosze wypelnione po brzegi zakupami, o kolejkach przed stacjami paliw nie wspomnę- tak dziala panika, a niektorzy teraz jeszcze jedzą zapasy z I fali.

   Usuń
 6. Ja jeszcze czekam za punktami z tej promki z Cirkle K, a to mój początek z punktami Bezcenne Chwile :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pytanie czy przy tej RPP inflacja nie zje wszystkich naszych oszczędności spójrzcie na EUR , USD a hitem jest ukraińska hrywna w ciągi ostatnich 12 m-cy umocniła się o 3 % względem złotego. Złoty traci na wszystkich polach oprócz Rosji i Turcji....

  OdpowiedzUsuń
 8. A co sadzisz o BFF Banking Group i lokatach Facto?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakie warunki są potrzebne do bonusu 25 zł za wynagrodzenie w Credit Agricole.
  Wiem że 3 płatności kartą i ten wpływ 1000 zł za wynagrodzenie tak powiedział konsultant jak zaproponował ta promocje w zamian za wycofanie zamknięcia konta. Dodał tez promocję 25 zł za rachunki. Miesięcznie 50 dych można mieć przez rok. Pytanie tylko czy ten wpływ wynagrodzenia musi być faktycznie z umowy o pracę renty czy emerytury ? Wiem że kilka osób pewnie już ma ta promocje i czy przejdą przelewy z konta żony z innego banku z tytułem wynagrodzenie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinien przesłać ci smsa z regulaminem. Ja przelewem wynagrodzenie faktycznie od pracodawcy.

   Usuń
 10. Hey mam pytanie o konto w Alior dawny T Mobile. Czy po przejęciu banku przez Alior i po wymianie karty kredytowej w dalszym ciągu jest naliczany zwrot za zakupy? Jaka bank wtedy wyrabia kartę? Mastercard ok czy inną? Jakieś doświadczenia? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wznowieniu karty moneyback nadal obowiązuje. Przesyłają MC.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...