Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 350 zł premii za konto w Santander Banku + bon 100 zł do Biedronki (+ lokata 2,5%)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.02.2022

Odbierz 350 zł premii za konto w Santander Banku + bon 100 zł do Biedronki (+ lokata 2,5%)

Popularna i sprawdzona promocja konta w Santander Banku ponownie jest dostępna.

Odbierz 350 zł premii za konto w Santander Banku (+ lokata 2,5%)
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 350 zł (za spełnienie całkiem prostych warunków), a dodatkowo - zainteresowani - mogą skorzystać z lokaty z oproc. 2,5%. Do tego doszła dodatkowa nagroda - bon do Biedronki o wartości 100 zł. W sumie to więc aż 450 zł.Ta promocja Santander Banku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, więc na jej opis tutaj często trafiają też osoby, które dotąd nie miały styczności z tego typu okazjami do bankobrania. Na początek więc kilka zdań tytułem wstępu dla tych, którzy pierwszy raz spotykają się z taką propozycją banku (bo jeśli jesteś stałym Czytelnikiem bloga, to świetnie wiesz, że takie promocje banków to ani nic nowego, ani zaskakującego i zyskać można sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu pod podkreśleniem).

Jeśli pierwszy raz widzisz taką promocję, jak ta, to mam klika ważny informacji dla Ciebie. 

Nie jest to ani loteria, ani konkurs, bo interesują mnie wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami. Stali bywalcy bloga Bankobranie (to ok. 100 tysięcy użytkowników miesięcznie), którego prowadzę już od 8 lat, dobrze ten mechanizm znają. Banki już nie wydają kroci na reklamy w tv lub w prasie, bo wolą zapłacić dopiero za efekt - czyli klientowi, gdy konto jest już otwarte - i przy okazji uzyskują jeszcze satysfakcję tegoż klienta. W ten sposób rozkręciły promocje, jak te niżej omawiane. 

I to też jest odpowiedzią na często pojawiający się komentarz: "nie ma nic za darmo". Oczywiście, że nie ma, bo tu bank płaci dopiero za otwarcie konta i spełnienie określonych warunków (które na szczęście są łatwe i nie wykraczają ponad standardowe korzystanie z konta). Płaci więc za efekt i płaci klientowi. Te same środki i tak przeznaczone na marketing, bank mógłby wydać na reklamę, ale zauważ, że banki w spotach telewizyjnych pojawiają się coraz rzadziej - właśnie na rzecz takich promocji. O wiele skuteczniejszych. A czy to bankowi się opłaca? Tak samo, jak reklama jest dla banku inwestycją w pozyskiwanie klientów, tak i jest z promocjami bankowymi. W ten sposób bank przekonuje do siebie i do założenia konta, a wie, że jak taki klient w przyszłości będzie myśleć o wzięciu kredytu lub ulokowaniu oszczędności, to swe poszukiwania zacznie od... banku, w którym ma konto. I wtedy bank zarobi.
___________

Poniżej dowiesz się jak uzyskać 300 zł premii za otwarcie konta (w najnowszej promocji "Konto z premią 300 zł") + dodatkowy bonus 50 zł za podanie kodu polecenia podczas składania wniosku, co w sumie daje tytułowe 350 zł. Jednak zyskać można więcej - dalej opiszę też możliwości zarabiania na poleceniach oraz zwroty za niektóre przelewy z konta, jak również o nagrodzie dodatkowej, którą jest bon 100 zł na zakupy w sklepach Biedronka. A do tego jest jeszcze zachęta dla oszczędzających - 4-miesięczna lokata z oproc. 2,5% w skali roku.

Promocja "Konto z premią 300 zł" w Santander Banku


Dla kogo promocja? 300 zł premii otrzyma osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.02.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy bank wyklucza konta założone (w promocji) od 1.04.2019 r.

Jeżeli masz jakieś inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to nadal możesz wziąć udział w poniższej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji.

Zasady promocji "Konto z premią 300 zł"


By wziąć udział w promocji i uzyskać gwarantowaną premię:
 • do 28.02.2022 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę (lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą (wybrać można kartę Visa lub Mastercard);

  we wniosku podaj kod polecenia - możesz skorzystać z mego kodu: 1002096747 - dzięki temu (oprócz premii 300 zł) zgarniesz dodatkowy bonus 50 zł (o szczegółach piszę nieco niżej);
  • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
   • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
   • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
   • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • do 15.03.2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto z kartą.

  Spełnienie powyższych warunków da Ci pierwszą część premii: 50 zł oraz otworzy drogę do zgarnięcia drugiego bonusu. By zgarnąć pozostałe 250 zł, w marcu, kwietniu oraz w maju 2022 roku (w każdym z tych trzech miesięcy):
  • zapewnij wpływ na konto 1 000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 10 zł - może być to płatność w dowolnym punkcie handlowo-usługowym (np. w sklepie czy na stacji paliw) lub w Internecie (np. na Allegro); płatności nie możesz anulować w terminie 7 dni od wykonania oraz
  • min. jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (na urządzeniu mobilnym - np. na telefonie) - wystarczy samo zalogowanie (nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji).

   Premia 50 zł wpłynie na Twe konto w Santander Banku do 31.03., a 250 zł otrzymasz najpóźniej do 30.06.2022 r. Do czasu otrzymania premii nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Konto Jakie Chcę.

   Tu dodam, że spełnienie powyższych warunków promocji w każdym z miesięcy jednocześnie sprawia, że konto i karta będą za 0 zł (więcej o tym piszę jeszcze nieco niżej).

   Bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia


   Zakładając konto w promocji z premią 300 zł, jednocześnie możesz zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank" (tutaj okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santanderze jest dłuższy, niż w promocji z premią 300 zł, gdyż liczy się od 1.10.2020 r.).

   By zgarnąć bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia:
   • we wniosku o Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych (czyli w tym, który kwalifikuje do uzyskania wyżej opisywanej premii 300 zł) wpisz kod polecenia od obecnego posiadacza konta osobistego w Santander Banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz podać mój sprawdzony kod: 1002096747 i na potrzeby tej promocji najpóźniej do 28.02.2022 r. zawrzyj umowę o konto wraz z wydawaną do niego kartą (ta data obowiązuje tylko w promocji z bonusem 50 zł - w promocjach z premią do 300 zł i z bonem 100 zł do Biedronki czasu na podpisanie umowy jest więcej - do 15.03.2022 r.); 

   • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta: 
    • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander Banku (i do momentu otrzymania bonusu 50 zł posiadaj aplikację oraz dostęp do bankowości) oraz 
    • wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tej sumy wliczą się już płatności, które wykonasz na potrzeby promocji z premią 300 zł).

   Gdzie wpisać kod polecający? Pole do podania kodu polecenia znajdziesz we wniosku na etapie wyrażania zgód:
   Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Jakie Chcę

   Bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia otrzymasz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków, a więc jeśli umowę zawrzesz w lutym, to czas na spełnienie warunków będziesz mieć do końca marca - wtedy 50 zł dostaniesz do 30.04.; jeśli jednak z realizacją warunków (logowanie + płatności kartą na sumę min. 300 zł) wyrobisz się już w lutym, to bonus 50 wpadnie szybciej, bo już w marcu.

   Warunkiem uzyskania bonusu jest posiadanie konta wraz z kartą, wyrażonych zgód, a także aktywnej aplikacji i dostępu do bankowości internetowej do momentu wypłaty bonusu przez bank (ten warunek dotyczy polecanego i polecającego).

   [Aktualizacja w dniu 10.02.2022 r.: Bon 100 zł do Biedronki dzięki promocji "Zakupy z kontem"


   Bon 100 zł do Biedronki dzięki promocji "Zakupy z kontem"
   Łapiąc się na powyższą promocję z premią 300 zł, jednocześnie możesz też dostać bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Ta nagroda przewidziana jest dla osób, które wniosek o konto w Santander Banku złożą od 10.02. do 28.02.2022 r. 

   Zwrócić jednak trzeba uwagę, że pula bonów do Biedronki została ograniczona do 2 000 sztuk - o ich przyznaniu decydować będzie kolejność złożenia wniosku o konto (w promocjach z premiami limitów nagród nie ma).

   By otrzymać bon 100 zł do Biedronki:
   • do 31.03.2022 r. zarejestruj się w promocji z bonem 100 zł do Biedronki - formularz zgłoszeniowy do wypełnienia znajdziesz na stronie promocji po kliknięciu w pole "wyślij formularz" (przesuń stronę promocji nieco w dół, by zobaczyć grafikę jak na poniższym zrzucie ekranu, kliknij w miejscu które zaznaczyłem żółtą strzałką; wypełniając formularz, wpisz te same dane, co we wniosku o konto):
   Jak wypełnić formularz zgłoszeniowy do promocji "Zakupy z kontem - edycja II"?
   • do 31.03.2022 r. w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Santander Banku włącz usługę "Moje Cele" z automatycznym oszczędzaniem "Końcówki transakcji" (nieco niżej wyjaśniam czym jest ta usługa, jak działa i jak ją włączyć); 
   • do 31.07.2022 r. w ramach celu odłóż metodą "końcówki transakcji" min. 50 zł
   • na dzień otrzymania bonu do Biedronki (najpóźniej 31.08.2022 r.) nadal posiadaj aktywną usługę "Końcówki z transakcji" i saldo min. 50 zł na rachunku "Moje cele".

   I to wszystko. Nagrodę bank prześle Ci wiadomością w bankowości internetowej lub SMSem najpóźniej do 31.08.2022 r. Do tego czasu nie zamykaj konta osobistego (Jakie Chcę) w Santander Banku, ani nie wycofuj wyrażonych zgód. 

   Bon do Biedronki można używać wielokrotnie podczas dowolnych zakupów aż do wyczerpania salda środków.

   Czym jest usługa Moje cele w Santander Banku? 


   Definicja banku brzmi tak: 
   Usługa „Moje cele w usługach Santander online” daje klientowi możliwość zdefiniowania reguły (metody oszczędzania) pozwalającej na wpłaty na rachunek do celowego oszczędzania, utworzony dla określonego przez klienta celu. 

   W ten sposób można więc odkładać (najczęściej drobne) kwoty na jakiś określony, samodzielnie wybrany cel. Bank sugeruje np. oszczędzanie na dziecko, na przyjemności lub emeryturę. Wpłat można dokonywać samodzielnie, automatycznie lub w postaci zaokrągleń transakcji wykonywanych kartą lub Blikiem (na potrzeby promocji z bonem do Biedronki trzeba wybrać tą właśnie opcję). 

   Usługa "Moje cele" jest udostępniana i prowadzona za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Środki na rachunku "Moje cele" nie są oprocentowane (czyli to bardziej swego rodzaju skarbonka, a nie rachunek oszczędnościowy). 

   Jak włączyć usługę "Moje cele" i "Końcówki z transakcji"? 


   Usługę można uruchomić w bankowości internetowej (w zakładce "Pulpit" - na dole strony) lub aplikacji mobilnej Santander Banku. Poniżej instrukcja z zakładaniem poprzez aplikację.

   Zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku - u dołu głównego ekranu, pod rachunkami i kartami znajdziesz: "MOJE CELE (NOWOŚĆ)" i tam wybierz "Dodaj", a dalej "Dodaj cel" - na trzecim etapie jego konfiguracji, jako metodę oszczędzania (wymaganą regulaminem promocji z bonem do Biedronki), wybierz "Końcówki transakcji". 

   W kolejnym kroku wskaż konto osobiste, z którym ma być powiązane oszczędzanie (płatność kartą lub Blikiem musi być z tego konta) i dzięki temu, bank będzie zaokrąglać Twoje transakcje – i tak, jeśli kartą lub Blikiem zapłacisz np. 3,50 zł, to z Twego konta bank pobierze dodatkowo 0,50 zł (będące zaokrągleniem do pełnego złotego) i przerzuci na rachunek służący oszczędzaniu. 

   Jeśli chcesz przyspieszyć odkładanie na wyznaczony cel, to możesz wybrać mnożnik (x 5 lub x 10) i wtedy, bazując na powyższym przykładzie, zamiast 0,50 zł, bank na "Moje cele" przerzuci odpowiednio 2,50 lub 5 zł. 

   Dalej kliknij w przycisk "Załóż cel" i zaakceptuj regulamin usługi "Moje cele". "Moje cele" pojawią wśród posiadanych przez Ciebie produktów i usług - będą widoczne na ekranie głównym po zalogowaniu do aplikacji mobilnej. Pamiętaj by "Moje cele" z saldem min. 50 zł posiadać do momentu otrzymania bonu do Biedronki (co ma nastąpić najpóźniej do 31.08.2022 roku).

   Po otrzymaniu bonu będzie można oszczędzać dalej albo zamknąć usługę "Moje cele" - wtedy środki tam zgromadzone wrócą na Twe konto osobiste.]

   Jak zyskać jeszcze więcej?


   Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli aktualnie już posiadasz lub dopiero teraz założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć też 350 zł premii). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja XII", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć łącznie do 500 zł - po 50 zł za każde skuteczne polecenie.

   Zwroty za płatności z konta. Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

   W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

   By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

   Lokata Mobilna. Dodatkową zachętą do założenia konta w Santanderze może być propozycja tego banku dla oszczędzających. To 4-miesięczna Lokata Mobilna, która daje 2,5% w skali roku, a można na niej zdeponować od 1 000 do 20 000 zł. Lokata dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku. Klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

   Konto Jakie Chcę - szczegóły oferty Santandera


   Główne cechy konta osobistego w Santander Banku to:
   • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (może to być przelew nawet z własnego konta w innym banku) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

    Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem (w przypadku Konta Jakie Chcę dla Młodych wpływy nie są wymagane, by konto było za 0 zł, ale pamiętaj, by je zapewnić od marca do maja na potrzeby uzyskania premii);

    Choć płatności Blikiem można wykonywać zamiennie z płatnościami kartą w celu zwolnienia z opłat za konto i/lub kartę, to zwróć uwagę, iż na potrzeby powyższych promocji (z premią do 300 zł i z bonusem 50 zł za otwarcie konta z polecenia), płatności należy wykonywać wyłącznie kartą wydaną do konta (transakcje BLIKiem nie zostaną zaliczone).

   • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle kont w innych bankach);
   • 0 zł za wydanie karty (Visa lub Mastercard) i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
   • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

   Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych. Umowę o konto można wtedy zawrzeć za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku. We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię).

   💡 Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to w Santander Banku możesz też zyskać gwarantowane bonusy za otwarcie konta firmowego (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe prześwietlenie promocji). Kolejność złożenia wniosków o konta (osobiste i firmowe) nie ma znaczenia.

   Na koniec dodam, że powyższy wpis nie jest wpisem sponsorowanym, ani bank nie ma wpływu na jego treść. Na blogu Bankobranie już od 8 lat prześwietlam promocje różnych banków. A co ja mogę mieć z tego? Jeśli skorzystasz z mego polecenia, o którym piszę powyżej, to oprócz tego, że Ty weźmiesz udział w promocjach, to i mnie bank wypłaci bonus za polecenie. Zyskamy więc wspólnie.

   Spodobał Ci się ten wpis i promocja? Niech dowiedzą się o niej Twoi znajomi. W budowaniu zasięgów w mediach społecznościowych pomaga mi każde polubienie czy udostępnienie. Za to będę więc ogromnie wdzięczny. Udostępnij na Facebooku:


   Rozpiska warunków. Jeśli chcesz uprościć sobie drogę do zgarnięcia nagród w powyższych promocjach konta w Santander Banku, pobierz i wydrukuj rozpiskę warunków, w której można odhaczać spełnienie wszystkich wymogów i dzięki temu jeszcze wygodniej zgarnąć całą pulę bonusów o wartości 450 zł.

   Przydatne dokumenty:

   57 komentarzy:

   1. Czy jako pełnomocnik do konta rodziców mogę wziąć udział w takiej promocji?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z promocji wykluczyć może jedynie posiadanie lub współposiadanie konta osobistego.

     Pełnomocnictwo to inny rodzaj relacji (upoważnienie do określonego zakresu działań względem konta, którego właścicielem jest kto inny). Zatem droga do udziału w promocji jest otwarta :)

     Usuń
   2. kuźwa zamiast promocji nowy rok wziąłem konto Jakie chcę... Wszystko przez totalnie pomieszane oferty na stronie banku. Jedne były tylko z kurierem inne przez weryfikacje elektroniczną. Nie podoba mi się ten bank

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. We wpisie zawsze linkuję do właściwej strony promocji. Wnioski o konto składane w innym miejscu mogą nie kwalifikować do promocji (to wynika z regulaminu promocji).

     To zresztą dość powszechna polityka banków - do uzyskania nagród kwalifikują tylko i wyłącznie konta założone w odpowiedni sposób (tutaj poprzez stronę promocji), a nie każdy wniosek złożony w dowolny sposób. Bo co, jak co, ale banki najlepiej potrafią liczyć. I wiedzą, że np. do placówek banku przychodzą albo na stronę główną wchodzą osoby już potencjalnie zainteresowane, więc w jakiś sposób do tego zachęcone (np. reklamą w tv). Bank nie chce płacić podwójnie (za reklamę, a w dodatku premią klientowi i tak już przekonanemu), bo to by mu się nie opłacało. Stąd właśnie takie zasady.

     Usuń
   3. Złotówa, co oznacza spis, że klient może założyć tylko jedną Lokatę Mobilną? Jedną w danym momencie czy w życiu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jedną w życiu (choć akurat obecnie jest dostępna promocja, która pozwala taką lokatę założyć ponownie - także osobom, które już kiedyś z Lokaty Mobilnej w Santander Banku, czy nawet wcześniej w BZ WBK korzystały).

     Usuń
   4. Limit pojedyńczego przelewu Express Elixir 5 tys zł... Kiedy w Aliorze można 100 tys.

    OdpowiedzUsuń
   5. Procent lokaty kuszący, ale nie wiadomo kiedy pieniądze się przydadzą to już wolę korzystać z kont oszczędnościowych, zawsze można kasę wyciągnąć i nie stracić

    OdpowiedzUsuń
   6. Załóżmy że dziś założę konto. Kiedy będę mógł polecać? Bo jeszcze narzeczona by chciała też.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po uzyskaniu dostępu do bankowości internetowej, posiadając już otwarte konto osobiste, będzie można zapisać do programu poleceń i pobrać swój kod polecenia.

     Usuń
   7. Dzień dobry Złotówa...moje gratulacje i wielki podziw za tak obfite 8-letnie Bankobranie. Oby tak dalej i jeszcze więcej!!! Mam pytanie: kiedy i skąd ściąga się tę aplikację mobilną i czy są jakieś warunki/ograniczenia techniczne do jej posiadania? Nie używałam i nie mam zaufania do takich aplikacji dlatego pytam. Gdzie jest haczyk w tej promocji? Czy są kary za zamknięcie konta zaraz po otrzymaniu premii???

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki za miłe słowa i życzenia.

     Jeśli chodzi o aplikację mobilną Santander Banku, to można ją ściągnąć z z Google Play (dla urządzeń z systemem Android) lub App Store (dla iOS) - odnośniki do oficjalnej aplikacji banku (w wymienionych sklepach) można znaleźć na stronie banku. W przypadku Androida wymagana jest wersja min. 5.0, a na IOS min. 12.

     To, co ważne i na co należy zwracać uwagę, to wymieniam w prześwietleniu promocji. Haczyk? To jedynie niespełnienie któregoś z warunków promocji, co oznacza brak nagrody. Kary nie ma - kija banki nie stosują już od dobrych kilku lat; raczej mamy do czynienia z marchewką (tu zwroty za płatności za media, darmowe przelewy natychmiastowe i inne promocje systematycznie się pojawiające). Zgodnie z regulaminem promocji, konto trzeba utrzymać do momentu otrzymania nagród. Później to swobodna decyzja klientów co dalej.

     Promocje bankowe, takie jak ta, nie mają tego do siebie, by być najeżone jakimiś haczykami czy pułapkami (wyjątki są bardzo rzadkie). Banki robią je w końcu po to, by pozyskiwać klientów (w końcu pierwsze wrażenie jest najważniejsze). A bankom to się opłaca, bo płacą za efekt i płacą klientowi, więc zyskują jego satysfakcję. To zupełnie coś odwrotnego niż kiedyś, gdy kasa przeznaczana na marketing szła częściej na reklamę, np. w tv - warto zwrócić uwagę jak mało teraz jest spotów banków względem tego, co było kiedyś. A to właśnie dlatego, że lepiej sprawdzają się tego typu promocje.

     Usuń
   8. Premia 50,-zł za podanie kodu polecenia. Mam wątpliwości, jeśli chodzi o zrealizowanie płatności na sumę 300,- zł jeszcze w lutym i z wypłatą tej premii do końca marca.
    Punkt 13 regulaminu tej promocji mówi bowiem jedynie o terminie do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy. Skoro umowę zawrę w lutym, to nie ma tu opcji wcześniejszej płatności: 13.Przyznamy Ci nagrodę w kwocie 50 zł, jeżeli łącznie:
     zalogujesz się przynajmniej 1 raz do naszej aplikacji – Santander mobile lub Santander internet i
     zapłacisz kartą debetową łącznie za zakupy minimum 300 zł (w ramach nowo otwartego Konta)
    w okresie nr 2 tj. do końca następnego miesiąca, po tym, w którym zawarliśmy umowę o Konto.
    Czy dobrze rozumiem????

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak konto założysz w lutym, a na spełnienie warunków masz do końca następnego miesiąca to oznacza że od otwarcia konta do końca marca. Jakby tylko w marcu można/trzeba było robić płatności to zapis by brzmiał "w następnym miesiącu", a nie "do końca następnego miesiąca".

     Usuń
   9. Hej za kilka m-cy kończy mi się ważność karty debetowej i będzie opłata 15zl za wznowienie. Jak teraz kartę zastrzegę i zamówię nową to uniknę opłaty? Może ktoś to przerabiał.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na nowej będziesz mieć nową, późniejszą datę ważności. I nie będzie 15 zł za wznowienie.

     Usuń
   10. Witam, zastanawia mnie czy otrzymam 1% zwrotu za energię elektryczną jeżeli licznik przypisany jest na inną osobę? Czy w takiej sytuacji najpierw powinienem przepisać licznik na siebie?
    Jak to wygląda z rozliczeniem za e. elektryczną, rozliczenie przychodzi co pół roku więc jak zostanie naliczona kwota zwrotu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Faktura musi być z twoimi danymi. Dostaniesz zwrot za miesiąc w którym zrobisz przelew za fakturę.

     Usuń
    2. Jesienią 2020 było 200 zł w bonach Allegro.

     Usuń
   11. Czy da radę na infolini sprawdzić kiedy konto zostało zamkniete?

    OdpowiedzUsuń
   12. Czy jest możliwość założenia tego konta dla dwóch osób czy właściciel może być tylko jeden?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wniosek o konto w promocji składa się na stronie promocji (przez Internet) i wtedy może być to konto indywidualne. Można później dopisać współwłaściciela (on musi spełniać warunki promocji), ale nagroda i tak będzie jedna. Jeśli więc są dwie osoby, które łapią się na udział w promocji, to lepiej rozegrać to inaczej. Jedna osoba zakłada konto, później poleca drugiej (więc wpadnie jeszcze dodatkowe 50 zł za polecenie) i w sumie zgarniają 950 zł (2 x 450 zł + 50 zł za polecenie). A po otrzymaniu wszystkich nagród można jedno konto przekształcić na wspólne (wymaga to wizyty w placówce; w Santander Banku - jeśli mnie pamięć nie myli - aneks do umowy, zmieniający konto z indywidualnego na wspólne, jest za 0 zł; w innych bankach bywa jednorazowy koszt rzędu kilkanaście-kilkadziesiąt złotych; max. jaki kojarzę to chyba 30 zł).

     Usuń
   13. By zgarnąć bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia:

    wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tej sumy wliczą się już płatności, które wykonasz na potrzeby promocji z premią 300 zł).

    Czy tu liczy się też zakupy gry przez internet?

    OdpowiedzUsuń
   14. Ta data wykluczająca 01.04.19 obowiązuje już od dwóch lat. Ciekawe czy zmieni się w ciągu następnych 3 lat.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zmieni się, zmieni. Millenium też twardo trzymało długą karencję i w końcu wymiękli :)

     Usuń
   15. Czy zakładając konto na siebie i dla żony osobno, otrzymamy zwrot 300zł oboje ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Masz na myśli zwroty 1% za rachunki? Czy premię?

     Usuń
    2. Jak obydwie osoby są na fakturze to jedna i druga może dostawać zwroty.

     Usuń
   16. Mam pytanie do 15.03.2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto z kartą jaka jest forma zawarcia kurier czy wizyta w banku ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kurier. Zgodnie z regulaminem w placówce nie da się założyć konta w promocji (ani podpisać umowy dla wniosku złożonego na stronie promocji).

     Usuń
   17. Witam A dla stałych klientów którzy od dawna mają konto jakie chce jakie bank ma promocje ? Bo widzę ze wszystko tylko dla nowych klientów . 😞

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W promocjach bankowych jest trochę, jak z pierścionkiem zaręczynowym. Daje się go dziewczynie, a nie żonie. Generalnie jest więc tak, że banki (ale nie tylko, bo podobnie robią telekomy, towarzystwa ubezpieczeniowe i wiele innych firm), doceniają nowych klientów, a o tych lojalnych nieco zapominają. Niestety.

     Chociaż na tle innych banków to akurat Santander wypada całkiem pozytywnie. Aktualnie (również dla obecnych klientów) dostępne jest kilka promocji: wspomniany program poleceń, czy promocja z kontem firmowym.

     A tylko w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, będąc stałym klientem Santandera, można było uzyskać:

     - punkty w programie Bezcenne Chwile za rejestrację karty Mastercard - ich liczba pozwalała na odebranie nagrody o wartości 100 zł (ta promocja akurat była dostępna w różnych bankach - w tym w Santanderze)

     - podwojenie zwrotu za płatności za media z Konta Jakie Chcę (do 25 zł/mies.)

     - bonus 50 zł za konto dla dziecka

     - bonus 20 zł za uruchomienie usługi "Moje cele"

     - bon 50 zł do sklepu AniaKruk.pl za skorzystanie z limitu kredytowego w koncie (bez opłat)

     - promocyjne punkty za płatności u partnerów programu Bezcenne Chwile (do 10 000 punktów - tyle wystarcza na nagrody o wartości min. 100 zł)

     - bonus do 60 zł za logowanie do bankowości (tu akurat dla zaproszonych klientów)

     - bon 70 zł na zakupy w CCC (dostawali go także obecni klienci - nie wiem czy wszyscy, ale po sygnałach od Czytelników wnioskuję, że wiele osób otrzymało)

     - zwrot za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad A1 i A4

     - moneyback (do 100 zł) dla wszystkich posiadaczy kart kredytowych (w czasie Black Weekend)

     Trochę więc tego się pojawia. Zachęcam do śledzenia bloga - o wszystkich wyżej wymienionych promocjach pisałem.

     Usuń
   18. Witam A jaka promocja dla klientów którzy konto Jakie Jakie chce mają od dawna ?

    OdpowiedzUsuń
   19. Jeśli założone przeze mnie konto wczoraj zostało aktywowane to czy już w lutym musze mieć wpływ 500 zł i robić 1 płatność?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wystarczy zacząć od marca. Acz można już płacić kartą również w lutym (te transakcje będą wliczały się do płatności na sumę 300 zł, które należy wykonać w celu uzyskania bonusu 50 zł za otwarcie konta z polecenia).

     Usuń
   20. Czemu mówimy tu o 300 zł, kiedy jest podawane ,że trzeba wykonać jedna płatność za min 10 zł ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na potrzeby promocji z premią 300 zł wystarczy wykonywanie 1 płatności miesięcznie na kwotę min. 10 zł.

     Jeśli jednak ktoś chce zdobyć dodatkowy bonus 50 zł (za otwarcie konta z polecenia), to wtedy trzeba wykonać płatności kartą na sumę min. 300 zł (tych płatności nie robi się już w każdym miesiącu, a jedynie do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta).

     Usuń
   21. Pytanie, czy Santander ma tez opłatę za zamknięcie konta? Jeśli chcę je otworzyc tylko na kilka miesiecy, aby skorzystać z promocji…

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie ma żadnej opłaty za zamknięcie konta. Zamykasz kiedy chcesz (oczywiście nie prędzej niż do tego jak dostaniesz ostatnią nagrodę).

     Usuń
   22. Tak się zastanawiam.. link z bloga przekierowuje do formularza, gdzie od razu podstawione jest podpisanie umowy via kurier. Link ze strony głównej Santandera kieruje do zainstalowania aplikacji (bez innej możliwości). Pojawiały się wcześniej dyskusje o poprawnych (lub nie) linkach - czy na pewno link z bloga jest Ok?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Link z bloga na pewno jest poprawny i kwalifikuje do udziału w promocji oraz uzyskania wszystkich wymienionych nagród. Linka do wniosku, co do którego nie miałbym pewności, że prowadzi do właściwej strony promocji, nie opublikowałbym w prześwietleniu promocji.

     Usuń
   23. Ludzie!!! właśnie jestem w trakcie otwierania tego konta z promocjami on-line.
    nie chciałam przez kuriera aby było szybciej, przez asystenta to tylko w dni powszednie od 9-18 a przez przelew z banku nie mogę bo nie ma mojego banku na bardzo krótkiej liście banków uprzywilejowanych przez Santander. Została mi tylko weryfikacja danych przez zdjęcie dowodu i mojej twarzy. Chyba z 5 razy zaczynałam cała procedurę od nowa bo kilkukrotne próby uzyskania wyraźnych zdjęć spełzły na niczym nie mówiąc już o tym że moja twarz ma teraz niewiele wspólnego z tą z 2014 roku. No aż w końcu coś zrobiło zdjęcie i pokazała się strona banku na której pod napisem" Otwierasz Konto Jakie Chcę wraz z usługami Santander online" cały czas coś się ładuje. I nie wiem co teraz mam zrobić. Czy tak będzie się ładowało całą noc i mam laptop uśpić czy może odświeżyć stronę a wtedy wszystko zniknie zapewne.
    Pozostaje mi jednak kurier na którego trzeba będzie specjalnie czekać. I takie to są te nowinki internetowe. A ja się pytam gdzie są moje zdjęcia dowodu i twarzy???? Laptop jest 3 letni i według regulaminu spełniam warunki otwierania konta na zdjęcie. No i tak to właśnie wszystko wygląda od kuchni.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Te wszystkie metody videoweryfikacji i selfie to tak samo zawodne jak przelew weryfikacyjny. Robi wszystko automat i wtedy masz wszystko zero-jedynkowe. Dawno już sobie darowałem te wymysły i teraz wybieram tylko kuriera. Już jakoś z 3 lata, korzystam z wielu promocji, kont założyłem ok 20 i wszystko bez problemów.

     Usuń
    2. Ja tak po raz pierwszy chciałam spróbować bo cały czas byłam oporna i nieufna co do tego systemu. No i miałam rację. Przez kuriera też trzeba wstawić zdjęcie dowodu i twarzy więc jedna wielka kołomyja. Właśnie dostałam maila że zdjęcie też było nieostre bo cały czas robione przez tą ich wewnętrzna aplikację. No i "a pjać" od nowa składaj wniosek.

     Usuń
    3. Trzeba od nowa składać wniosek, jeśli chcesz, to dam ci kod poleceń, bo chyba kończą promocje 28 lutego.

     Usuń
   24. Niezły bałagan tam mają miał przyjechać do mnie kurier z tabletem a przyjechał z papierową umową i dołączonym wydrukiem mojego dowodu osobistego a w dodatku musiałem mieć przy sobie dowód bo musiał wypełnić informacje.... Pewnie jakiś ich pracownik coś źle kliknął nie ma się co dziwić chyba już połowa pracowników tam to Ukraińcy i białorusini którzy znają 5 słów po polsku

    OdpowiedzUsuń
   25. Karta Visa czy Mastercard? Ma to jakieś znaczenie? Nie widziałem różnic i wybrałem Mastercarda ale teraz tak się nad tym zastanawiam czy dobrze.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Obojętnie. Choć warto bardziej Mastercarda bo w programie Bezcenne Chwile często można trochę zarobić.

     Usuń
   26. Miałam konto w promocji od stycznia do czerwca 2019 r. Według tego co piszesz mogłabym już skorzystać z tej promocji - konto promocyjne założone przed 1.04. Na infolinii powiedziano mi, że jednak nie mogę tym razem założyć konta promocyjnego.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Interpretacja pracownika infolinii jest błędna (co zdarza się często we wszystkich bankach, bo konsultanci przyjmują najbardziej zachowawcze i bezpieczne dla siebie stanowisko). Ważne i wiążące jest jednak to, co w regulaminie, a tam jest to klarownie przedstawione.

     "Możesz wziąć udział w promocji jeśli (...) spełnisz łącznie te warunki:

     a. od 1 lutego 2021 r. do dnia otwarcia konta w tej promocji nie miałeś otwartego i nie byłeś właścicielem ani współwłaścicielem oszczędnościowo-rozliczeniowego rachunku płatniczego w PLN w naszym banku,

     b. od 1 kwietnia 2019 r. nie otworzyłeś konta w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez bank lub inny podmiot"

     Zatem kto konto otworzył przed 1.04.2019 r. (nawet w promocji) i zamknął to konto przed 1.02.2021 r., to teraz może brać udział w promocji.

     Usuń
   27. Czy moge założyć konto na dane mojej mamy ale podać własny numer telefonu do obsługi konta (aplikacja itp)? bo mam już konto w santander. mama nie ma

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wg mnie numer musi być inny niż już bank ma zarejestrowany. We wniosku mama może podać swój bo z banku nawet nie dzwonią a aplikację możesz mieć na swoim telefonie.

     Usuń
   28. a kiedy mogę wypowiedzieć umowę?

    OdpowiedzUsuń
   29. czy dostał ktoś bon do biedronki?

    OdpowiedzUsuń

   Aktualnie najpopularniejsza promocja:

   Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

   Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...