Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij rekordową premię do 2000 zł za firmowe konto "Mój Biznes" w Banku Millennium

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

2.02.2022

Zgarnij rekordową premię do 2000 zł za firmowe konto "Mój Biznes" w Banku Millennium

Dzięki nowej promocji za konto firmowe w Millennium można zgarnąć jeszcze więcej.

Zgarnij rekordową premię do 2000 zł za firmowe konto "Mój Biznes" w Banku Millennium
Do wcześniej już dostępnej propozycji banku z bonusami do 1800 zł, doszła jeszcze jedna okazja do bankobrania - z premią 200 zł na start. Łącznie teraz można więc zgarnąć rekordowe 2000 zł za konto firmowe w tym banku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Przy promocjach kont firmowych zazwyczaj zaznaczam, że suma gratyfikacji jest nader optymistyczna, bo aby zgarnąć całą pulę, to trzeba by skorzystać z wielu innych usług i produktów (w tym płatnych). A w praktyce bez kosztów i dodatkowych umów czasem można zdobyć np. tylko 1/3 zapowiadanej sumy. W przypadku niżej omawianej okazji z kontem firmowym w Millennium wygląda to jednak o wiele korzystniej - w zasięgu większości przedsiębiorców jest nawet 1 400 zł!

Poniżej znajdziesz opis obydwu promocji, które się ze sobą łączą:
 • "1800 zł dla Twojej działalności gospodarczej" - to akcja, którą na blogu już omawiałem (dziś jednak przypomnę wszystkie jej zasady);
 • "Zgarnij Premię z Kontem Mój Biznes Banku Millennium – 3 edycja" - to nowa odsłona promocji, dzięki której zgarnąć można dodatkową premię 200 zł.

Jak uzyskać 200 zł premii na start?


Zacznę od nowej promocji dodatkowej. Dzięki niej można zdobyć łatwą premię 200 zł (nieco niżej piszę jak zdobyć pozostałe bonusy od banku).

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2019 r. nie posiadała jakiegokolwiek rachunku firmowego w Banku Millennium dla danego numeru NIP.

Z promocji z premią 200 zł na start wykluczona jest też każda osoba, która "jako konsument posiada jakikolwiek produkt Banku Millennium" - z udziału eliminuje więc posiadanie np. konta osobistego, karty kredytowej lub innego produktu tego banku. W stosunku do produktów dla klientów indywidualnych nie jest jednak liczony okres karencji, więc jeśli było Ci dane posiadać np. konto osobiste w Millennium, które zostało już zamknięte (nawet niedawno), to teraz na promocję konta firmowego się łapiesz.

Zasady promocji. By zgarnąć premię 200 zł na start:
 • do 15.03.2022 r. zarejestruj się na stronie promocji i za jej pośrednictwem złóż wniosek o Konto Mój Biznes - tylko w taki sposób składane wnioski biorą udział w tej promocji (wyrabianie karty do konta teoretycznie nie jest wymagane, ale karta Millennium Visa Mój Biznes będzie niezbędna, jeśli chcesz zgarnąć jedną z premii - do 600 zł za płatności kartą w ramach promocji "1800 zł dla Twojej działalność gospodarczej").
 • wyraź zgody na:
  •  przekazanie organizatorowi przez bank informacji niezbędnych do rozliczenia udziału w promocji (tj. wypłaty premii) oraz
  • "przetwarzanie przez Bank (...) danych kontaktowych w celu przekazywania informacji marketingowych i handlowych firm współpracujących z Bankiem; otrzymywanie informacji marketingowych i handlowych przez kanały elektroniczne oraz otrzymywanie informacji marketingowych przez telefon";
 • najpóźniej do 31.03.2022 r. zawrzyj umowę z bankiem;
 • do 30.04.2022 r. wykonaj co najmniej jedną płatność Blikiem na kwotę min. 50 zł (można wykonać ją w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub w Internecie; jako transakcja nie zostanie zaliczona wpłata lub wypłata gotówki).

I to już wszystko, co wystarczy zrobić, by kwalifikować się do wypłaty premii. By ją otrzymać, pozostanie jeszcze jedna formalność - gdy najpóźniej do 31.05.2022 r. organizator promocji powiadomi Cię mailowo o przyznaniu nagrody, wówczas w ciągu 5 dni roboczych (licząc od tejże wiadomości o premii) zaloguj się na stronie promocji i podaj na niej numer rachunku konta firmowego założonego w Millennium. To właśnie na ten rachunek nastąpi wypłata premii 200 zł - przewidziana jest ona w ciągu 14 dni roboczych od przesłania wspomnianego powiadomienia o nagrodzie. Do dnia otrzymania premii nadal posiadaj Konto Mój Biznes.

Konto Mój Biznes założone w powyższej promocji może również z automatu brać udział w promocji banku, w której do wzięcia czekają bonusy na sumę nawet 1 800 zł.

Promocja "1800 zł dla Twojej działalności gospodarczej"


W przypadku tej promocji - w odróżnieniu od akcji z premią 200 zł na start - uwzględnić należy jednak nieco inne wytyczne dotyczące tego, kto może być jej uczestnikiem.

Tutaj bowiem, zgodnie z regulaminem promocji, wykluczony jest klient, który;
"- jest lub był stroną umowy o jakikolwiek produkt Banku [Millennium - przyp. Mr. Złotówa] lub Spółki Grupy Banku Millennium, jako przedsiębiorca (...) w okresie od 1 stycznia 2019 r. do dnia rozpoczęcia Promocji [tj. 1.12.2021 r. - przyp. Mr. Złotówa] 
- otworzył Konto 360° lub Konto 360° Student w akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej organizowanej przez Bank lub inny podmiot, a następnie rozwiązał, wypowiedział lub odstąpił od umów dotyczących tych kont."

Zatem na promocję z premią 200 zł załapać się jest łatwiej. Byli klienci indywidualni (biorący kiedyś udział w promocji Konta 360° lub 360° Student) nie kwalifikują się na pozostałe premie wynikające z promocji "1800 zł dla Twojej działalności gospodarczej".

Jak zdobyć bonusy do 1800 zł?


Po otwarciu konta Mój Biznes w Banku Millennium w powyższej promocji z premią 200 zł, można zdobywać kolejne bonusy. 

Nagroda w promocji podzielona została na kilka części. Do wzięcia czeka: 
 • do 600 zł - jako zwrot 10% składki ZUS opłacanej przelewem z konta w Millennium (przez 6 miesięcy - do 100 zł/mies.); 
 • do 600 zł - jako zwrot 10% kosztów paliwa, jeśli na stacji zapłacisz kartą Millennium Visa Mój Biznes wydaną do konta w Millennium (przez 6 miesięcy - do 100 zł/mies.) oraz 
 • 600 zł premii za podpisanie umowy o terminal płatniczy lub umowy leasingu z Millennium Leasing. 

W sumie można więc zgarnąć tytułowe 1800 zł, acz w przypadku umów o terminal płatniczy czy o leasing warto uprzednio dokonać indywidualnych obliczeń, czy to się opłaca (o ile też jest taka potrzeba, bo przecież nie każda działalność gospodarcza wymaga udostępniania klientom terminala płatniczego). 

Zwroty za opłacanie składek ZUS w praktyce dotyczą jednak wszystkich (płacąc składki w pełnym wymiarze łatwo o zgarnięcie całej premii). Podobnie jest też z tankowaniem na stacjach paliw - tu zapewne wielu również może się załapać i zgarnąć pełną pulę.

Zwroty 10% za przelewy do ZUS bank będzie naliczał przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych liczonych od kolejnego miesiąca kalendarzowego po otwarciu Konta Mój Biznes. W każdym miesiącu można uzyskać max. 100 zł zwrotu, więc w sumie przez ten okres da się uzbierać nawet 600 zł. 

Zwroty 10% za płatności na stacjach paliw kartą Millennium Visa Mój Biznes wydaną do konta Mój Biznes w Millennium - tu można uzyskać również do 100 zł miesięcznie, a bank będzie brał pod uwagę transakcje wykonywane w każdym kolejnym z 6 miesięcy kalendarzowych liczonych od kolejnego miesiąca kalendarzowego po otwarciu Konta Mój Biznes. 

Zwrot będzie naliczany za transakcje kartą wykonywane w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod wskazujący na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy): 
"a) 5541, określające stacje serwisowe (także sprzedające paliwo), 
b) 5542, określające samoobsługowe stacje benzynowe, 
c) 5983, określające stacje benzynowe – olej opałowy, drewno, węgiel, benzyna" 

600 zł za umowę o terminal płatniczy lub umowę o leasing z Millennium Leasing otrzymasz, jeśli do 31.05.2022 r.: zawrzesz umowę o leasing z Millennium Leasing na kwotę finansowania min. 30 000 zł lub w placówce Banku Millennium zawrzesz umowę o terminal płatniczy (z PayTel) i do końca maja zapewnisz wpływy na konto Mój Biznes w wysokości min. 1 000 zł z tytułu rozliczeń transakcji na tymże terminalu. 

Wypłata premii (zwrotów za ZUS i za płatności kartą) ma być realizowana do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków ich uzyskania (przykładowo: jeśli konto założysz w lutym, to przelewy do ZUS i/lub płatności kartą będzie można wykonywać od marca do sierpnia, a premie będą wypłacane co miesiąc od kwietnia do września). 

Z kolei wypłata premii za terminal lub leasing przewidziana jest do 31.07.2022 r. Do momentu otrzymania każdej z nagród nie rozwiązuj umowy, ani jej nie wypowiadaj oraz nie wycofuj zgód marketingowych.

Limit nagród. Promocja konta firmowego w Millennium z premiami do 1800 zł może zakończyć się wcześniej, jeśli w jej ramach zostanie otwarte 6 000 kont (o ewentualnym wcześniejszym zakończeniu promocji bank ma jednak zakomunikować).

💡 Przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą gratyfikacje wypłacane w promocjach należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku i to na przedsiębiorcy spoczywa ten obowiązek.


Konto Mój Biznes w Banku Millennium - prześwietlenie oferty


Zakładając konto firmowe w Millennium, dodatkowo możesz załapać się na promocję "Zyskaj z kontem dla Biznesu" (dostępną do odwołania). Zgodnie z jej regulaminem:
"Promocja polega na obniżeniu opłat naliczanych przez Bank przez pełne 24 miesiące: 
1) poczynając od pierwszego dnia następnego miesiąca po dacie zawarcia umowy produktu w taki sposób, że: 
a) miesięczna opłata za Konto Mój Biznes w złotych wyniesie 0 zł, 
(...), 
c) miesięczna opłata za konto w EUR, konto w USD, konto w GBP, konto w CHF wyniesie 0 zł"

I takie uprzywilejowane warunki biorą górę nad cennikiem, w którym mowa, że:
 • 0/20 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli łączne zewnętrzne wpływy w poprzednim miesiącu wyniosą min. 1000 zł lub jeżeli w miesiącu poprzednim został wykonany min. 1 przelew do ZUS lub US; 

Przez 24 miesiące uczestnicy promocji tych wymogów spełniać nie muszą. Obowiązują za to poniższe warunki:
 • 0 zł za pierwsze 20 przelewów krajowych przelewów Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej w miesiącu kalendarzowym; za 21. i każdy kolejny opłata wynosi 1 zł; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę Visa Mój Biznes nie jest pobierana za miesiąc, w którym została wydana, a także w kolejnych miesiącach, jeśli w miesiącu poprzedzającym zostały wykonane i zaksięgowane płatności kartą na sumę min. 500 zł; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Millennium, 1 zł za wypłatę w bankomatach Santander Banku i Planet Cash; 3%, min. 5 zł za wypłatę w innych bankomatach w Polsce.

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. Rozliczam się ryczaltem. Jaką stawkę powinienem przyjąć dla przychodu z tej premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy ryczałcie to chyba 19% jak od zysków kapitałowych.

   Usuń
 2. Nie rozumiem. Czyli nie mogę mieć knta indywidualnego założonego 2 tyg. temu w promocji by teraz skorzystać na konto firmowe w promocji 2000zł lub 1800zł ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety. Chyba jedyny bank który to tak ogranicza :( Każdy inny cieszy się bo nowa firma to jak nowy klient więc nie patrzy na konta indywidualne.

   Usuń
 3. skoro mając niedawno utworzone konto prywatne w banku Millenium nie mogę wziąć w promocji konta firmowego na którym bardziej mi zależy, to czy jeśli zrezygnuję z indywidualnego, to mogę bez okresu karencji otworzyć promocyjne firmowe ? Wie ktoś ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko w promocji z 200 zł. Bo jak konto prywatne masz w jakiejś promocji to podpadasz pod wykluczenie: - otworzył Konto 360° lub Konto 360° Student w akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej organizowanej przez Bank lub inny podmiot, a następnie rozwiązał, wypowiedział lub odstąpił od umów dotyczących tych kont

   Usuń
 4. Ostrzegam, że w promocji Banku Millenium terminale nie obejmują usługi blokady kaucji z karty klienta. Fatalnie

  OdpowiedzUsuń
 5. najdziwniejsze jest to, ze dzwoniąc bezpośrednio do firmy która daje terminale Bankowi Millenium, można mieć bezpłatnie usługę blokady kaucji. Czyli Bank celowo ogranicza ofertę. Szkoda bo 600 zł przepada niestety

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...