Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aż 3000 zł premii za konto Citigold (zysk jak na lokacie z oprocentowaniem nawet 1,85%!) - edycja Zima 2022

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

17.02.2022

Aż 3000 zł premii za konto Citigold (zysk jak na lokacie z oprocentowaniem nawet 1,85%!) - edycja Zima 2022

Citibank przygotował nową edycję promocji konta z kategorii kont prestiżowych.

Premia do 3000 zł za konto Citigold w Citibanku
Podobnie jak poprzednio, tak i teraz do wzięcia czeka premia aż 3000 zł! Jako że w tej promocji wymogiem jest ulokowanie określonej sumy środków (400 tys. zł) na określony czas (6 miesięcy), to można szukać tu analogii do lokaty. W praktyce premia da bowiem tyle samo, ile dałby 6-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 1,85% w skali roku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Ta propozycja wyróżnia się na tle wszystkich innych promocji bankowych, jakie opisuję na blogu Bankobranie. Z jednej strony ze względu na wysokość premii, bo o ile w większości przypadków za otwarcie konta osobistego czekają nagrody o wartości kilkuset złotych, to tu można zgarnąć aż 3 000 zł. Jednak z drugiej strony trzeba zauważyć wysoki próg wejścia. By skorzystać z promocji konta Citigold (i jednocześnie mieć możliwość utrzymania go za 0 zł), trzeba bowiem dysponować kwotą min. 400 tys. zł.


2 x 1500 zł za konto Citigold


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która po 1.01.2019 r. nie posiadała, ani nie współposiadała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku.

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, kredytu lub rachunku firmowego) na szczęście nie wyklucza z udziału w promocji konta Citigold z premią do 3 000 zł.

Nagroda. Do wzięcia czekają dwie premie pieniężne po 1500 zł każda. Bank wypłaci je na Twe konto, więc środki będzie można wykorzystać według własnego uznania (wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel).

Limit kont objętych promocją. Choć promocja ma być dostępna do 31.03.2022 r., to należy pamiętać, że udział w niej wziąć może 185 osób, które jako pierwsze otworzą konto osobiste Citigold. Pula może wydawać się mała, ale na względzie trzeba mieć to, że jednak trzeba mieć co najmniej 400 tys. zł do ulokowania, by wziąć w niej udział.


Zasady promocji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce. Edycja Zima 2022"


By wziąć udział w promocji:

 • do 31.03.2022 r. złóż wniosek o konto Citigold i zawrzyj umowę z bankiem; 
 • w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to przy podpisaniu umowy); 
 • do końca czwartego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych utrzymuj na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo środków w wysokości 400 000 zł (średnie saldo oznacza, że np. przez pół miesiąca będziesz utrzymywać 800 tys. zł albo - co oczywiście prostsze - codziennie 400 tys. zł).

I to wszystko, co wystarczy zrobić, by otrzymać pierwszą premię 1500 zł. Citibank przewiduje jej wypłatę do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków.

Do wzięcia będzie jeszcze druga premia - także 1500 zł. By ją zgarnąć, utrzymuj średniomiesięczne saldo środków w wysokości 400 000 zł jeszcze przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe (czyli w praktyce łącznie przez 6 miesięcy, uwzględniając spełnienie warunków uzyskania też pierwszej premii).

Drugą premię 1500 zł otrzymasz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. 

Do czasu wypłaty premii nie zamykaj konta Citigold, nie zmieniaj typu konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Wpłacając środki do Citibanku (w celu spełnienia warunku utrzymania salda min. 400 tys. zł), pamiętaj o tym, że:
"Przy wyliczaniu salda (...) nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych innych niż Uczestnik oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem oraz nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków dla klientów firmowych należących do Uczestnika"


Zatem środki, które przelejesz na swe konto Citigold nie mogą pochodzić z konta prowadzonego przez Citibank (nawet jeżeli byłoby to konto należące do innej osoby). Możesz jednak przelać te środki z innego banku. 


Konto Citigold - prześwietlenie oferty Citibanku


Konto zakładane na potrzeby promocji, charakteryzuje się następującymi cechami:

 • 0/ 30/ 220 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta Citigold nie jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na koncie w danym miesiącu wyniesie min. 400 tys. zł oraz zostanie spełniony jeden z trzech poniższych warunków:
  • w trzech ostatnich miesiącach kalendarzowych zrealizowane zostały zlecenia walutowe na sumę min. 100 tys. zł lub 
  • posiadasz produkt hipoteczny w Citibanku, lub 
  • w ramach raportu "Analiza Portfela" posiadasz na koniec miesiąca min. 100 tys. zł, które nie będą depozytami (a więc np. w postaci produktów inwestycyjnych)

   W przypadku niespełnienia żadnego z powyższych trzech warunków, bank pobierze opłatę miesięczną w wysokości 30 zł; najwyższa opłata (220 zł) jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunkach klienta wyniesie poniżej 400 tys. zł;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z dowolnych bankomatów w Polsce;
 • opłata, na którą warto zwrócić uwagę, to 9 zł za usługę CitiPhone, czyli za możliwość obsługi poprzez infolinię - z tej opłaty zwalnia jednak utrzymanie średniego salda (tu wymóg jest obniżony, bo to 100 tys. zł) albo można tę usługę po prostu wyłączyć.

Jako ciekawostkę dodam, że w tej samej promocji alternatywnie można założyć konto Citigold Private Client. W przypadku tego rachunku do wzięcia czekają nagrody na sumę nawet 12 000 zł! Jednak wymogi są już "nieco" bardziej wyśrubowane, gdyż zamiast średniego salda 400 tys. zł, trzeba utrzymywać saldo... 4 milionów złotych 😉  

Na koniec dodam, że środki deponowane w Citibanku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (zatem kwota 400 tys. zł mieści się w tym limicie).

Bądź na bieżąco z podobnymi promocjami. Niezawodny sposób na to, by nie przegapić najlepszych okazji, to bezpłatna subskrypcja, na którą zapisać można się w kilka chwil (i równie szybko z zapisu zrezygnujesz, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. No i proszę - wręcz idealny pomysł na inwestycję nadwyżki 400k :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez sensu przy oprocentowaniu lokat na 3%

   Usuń
  2. Popraw mnie ale gdzie są lokaty na kilka miesięcy z oprocentowaniem 3% i można przy tym wpłacić duże sumy?

   Usuń
  3. Przy tego rodzaju kwotach znacznie lepszą opcją jest kombinacja KO + obligacje skarbowe TOZ + akcje.

   Ograniczanie się jedynie do tego rodzaju ofert to pomyłka, zwłaszcza w sytuacji gdy nie da się uniknąć opłaty za to konto za co najmniej jeden miesiąc!

   Usuń
  4. Estoński InBank ma lokatę na 3% oraz Nest ma KO oparte o stawkę rosnąca stawkę WIBOR 3M.

   Ta oferta na takich warunkach byłaby konkurencyjna, ale jeszcze latem - z pewnością nie obecnie

   Usuń
  5. Inbank daje 3% ale na rok blokujesz kasę.

   Usuń
 2. Czy w jakimkolwiek banku jest jeszcze droższe konto na rynku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet w Aion jest taniej, a to bank zarejestrowany w Belgii.

   Usuń
  2. W bankowości prywatnej spokojnie znajdziesz wyższe opłaty miesięczne.

   Usuń
  3. Bankowość prywatna ma niewiele wspólnego z tym tematem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...