Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na luty 2022 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.02.2022

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na luty 2022 roku

Czas sprawdzić, które banki oferują obecnie najwyższe oprocentowanie dla oszczędności.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na luty 2022 roku
Poniżej przedstawiam przegląd obejmujący najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na luty 2022 roku. Stawki - choć mozolnie - to jednak systematycznie rosną.

W prezentowanym tutaj zestawieniu uwzględniam wszystkie lokaty i konta oszczędnościowe - zarówno takie, z których skorzystać może każdy (czasem nawet bez konieczności spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków), jak i promocyjne propozycje (skierowane głównie do nowych klientów lub wymagające wpłacenia nowych środków; część z tych ofert jest limitowana kwotowo - o nich też piszę, ale nieco niżej, jeśli oferta ograniczona jest np. tylko do 10 tys. zł).

TOP4: najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na luty 2022 roku 


Na początek propozycje banków, które są najbardziej dostępne, bo i pozwalają wpłacić nawet większe środki, i najczęściej są dla każdego (zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów tychże banków).

Do 3% na lokatach bez konta w InBanku


Jeśli chodzi o lokaty, to nie tylko prostotą skorzystania (bo nie trzeba zakładać konta, ani uruchamiać jakichkolwiek innego produktu), ale też wysokością oprocentowania wyróżnia się InBank.

Z jego propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci (co ciekawe, to ci drudzy są nawet w nieco uprzywilejowanej sytuacji, gdyż lokaty po odnowieniu są o 0,1 punktu procentowego wyżej oprocentowane). 

Wysokość oprocentowania na lokatach w InBanku zależy od wybranego okresu, na jaki środki mają być zdeponowane. I tak można tu uzyskać 1,6% w skali roku na 1 miesiąc, 2% na 3 miesiące oraz 2,25% na pół roku. W przypadku lokaty rocznej dostępne jest najwyższe oprocentowanie - 3%. Na depozytach na dłuższy okres obowiązuje stawka 2,5% w skali roku (tak jest na lokatach 24-, 36-, 48- i 60-miesięcznych). Na pojedynczej lokacie w InBanku zdeponować można od 5 000 do 50 000 zł, a na każdego klienta obowiązuje limit 400 tys. zł.

Do 2,5% na koncie oszczędnościowym w Aion Banku


Ta propozycja wyróżnia się tym, że Aion Bank nie stosuje limitu kwoty, dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie. Można więc wpłacić dowolne, nawet duże środki (aczkolwiek jak zawsze w takich okolicznościach przypominam o limitach systemu bankowych gwarancji, a więc do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro). 

A w Aion Banku można uzyskać 1,5%, 2% lub 2,5% w skali roku - wysokość oprocentowania zależy od wybranego planu taryfowego rachunku podstawowego. Wyższe stawki (2 oraz 2,5%) obowiązują w planach Smart i All-Inclusive, które standardowo są płatne, ale... z kodem polecenia dostępnym dla Czytelników bloga Bankobranie możesz te konta przetestować przez określony czas za darmo lub za pół ceny (do wyboru). 

Aktualnie dostępne oprocentowanie miało obowiązywać do 31.05.2022 r. (choć bank sukcesywnie przedłuża promocji i podnosi przy tym oprocentowanie także dla obecnych klientów). Każdy przelew z rachunku oszczędnościowego na swe konto podstawowe w Aion Banku jest realizowany za 0 zł. 

1,7% na dwóch kontach oszczędnościowych 


W tym przypadku propozycje Aliora i Getin Banku są na tyle podobne, że nie sposób omówić ich jednocześnie. Solidarnie na swych kontach oszczędnościowych oferują 1,7% w skali roku i w obydwu przypadkach takie oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla "nowych środków", a gwarantowane jest przez 3 miesiące. Różnica pojawia się dopiero w kwocie objętej promocyjnym oprocentowaniem. W Aliorze można ulokować do 100 tys. zł, a w Getinie obecnie już nawet 400 tys. zł. 

W obydwu bankach z promocyjnego oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie osoby, które posiadają (lub dopiero założą) konto osobiste. Sprawdź szczegółowe prześwietlenia ofert: Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku oraz Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getinie (jeśli dysponujesz kwotą oszczędności do 100 tys. zł, a nie masz konta osobistego w żadnym z tych banków, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie konto w Aliorze, gdyż za jego założenie można zyskać nawet 300 zł premii, a w Getinie czeka jedynie bon o wartości 50 zł do Allegro).

Zmian w ofertach banków dla oszczędzających jest w ostatnim czasie coraz więcej, a wraz z kolejnymi decyzjami Rady Polityki Pieniężnej będzie ich pewnie przybywać. Jeśli chcesz być na bieżąco, by nie przegapić najlepszych lokat i promocji bankowych, skorzystaj z niezawodnego źródła powiadomień - to bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga (do którego zapis zajmuje krótką chwilę, podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiegokolwiek powodu tak postanowisz):

Wysokie oprocentowanie... ale nie bez warunków/gwiazdek/limitów


Lokat i kont oszczędnościowych z podwyższonym w ostatnim czasie oprocentowaniem jest o wiele więcej. Jednak przy każdej z tych propozycji trzeba o czymś wspomnieć, bo są one obwarowane dodatkowymi warunkami lub ograniczeniami - i tak banki kierują te oferty albo do nowych klientów, albo wymagają wpłacenia nowych środków, albo oferta jest ograniczona do limitu kwoty, albo jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że jest to lokata długoterminowa. A czy dziś opłaca się zakładać lokatę na długi okres (np. na rok lub dłużej)? Niekoniecznie. Wydaje się bowiem, że w obliczu tak wysokiej inflacji, Rada Polityki Pieniężnej nadal powinna podnosić stopy procentowe, wskutek czego powinno rosnąć oprocentowanie nie tylko kredytów (gdzie widać dynamiczne wzrosty), ale też dla oszczędności. W tej sytuacji na razie zdecydowanie lepszym wyborem mogą być krótkoterminowe lokaty (na kilka miesięcy) lub konta oszczędnościowe, które dają dostęp do środków w każdej chwili i gdy nadarzy się okazja na jeszcze lepiej oprocentowane lokaty, to wtedy będzie można z nich korzystać.

Dziś więc te omawiane lokaty i oferty kont oszczędnościowych dzielę na propozycje kilkumiesięczne oraz długoterminowe (na 12 lub więcej miesięcy). Te ostatnie raczej traktowałbym jako... dobre dla banków, bo pozyskają one pieniądze klientów i zapłacą odsetki (za rok, dwa czy za dłuższy okres w zależności od umowy o lokatę) po oprocentowaniu, które za jakiś czas może okazać się niskim.

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na kilka miesięcy


Najwyżej oprocentowana lokata w lutym 2022 roku to powitalna lokata - dla nowych klientów otwierających konto osobiste - w Nest Banku. Na niej dla kwoty do 20 tys. zł uzyskać można nawet 4% w skali roku na okres 6 miesięcy (a do tego jest jeszcze 2% na kontach oszczędnościowych).

Na wyżej już wspomnianym Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku (które daje 1,7% do 400 tys. zł; dla nowych środków) do kwoty 10 tys. zł można uzyskać więcej - 3%, które bank gwarantuje na 12 miesięcy. Jeśli jednak chodzi o tą promocję, to jest ona już skierowana tylko do nowych klientów, którzy dopiero założą konto osobiste w Getinie.

W Banku Pekao na koncie oszczędnościowym uzyskać można 2,5% w skali roku do 20 tys. zł gwarantowane na okres 183 dni - z tej propozycji skorzystać mogą nowi klienci, którzy założą też konto osobiste (a to się opłaca podwójnie, bo otwarcie takiego konta nie tylko otwiera drogę do promocyjnego oprocentowania dla oszczędności, ale też zaowocuje premią 100 zł lub - w przypadku osób w wieku 18-26 lat - premią 200 zł).

Także 2,5% w skali roku i również do 20 tys. zł, ale na 4 miesiące można ulokować w Santander Banku. Tyle dostępne jest właśnie na Lokacie Mobilnej (na której przed kilkoma dniami bank podniósł oprocentowanie, bo do niedawna oferował jedynie 1% w skali roku), z której skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Lokatę można założyć tylko jeden raz (i pod warunkiem, że nie posiadało się jej co najmniej od 24.09.2021 r.). By skorzystać z tej lokaty, trzeba posiadać (lub założyć) konto w Santanderze (sprawdź jak zyskać przy tej okazji 350 zł gwarantowanej premii).

2% w skali roku można zdobyć do 25 tys. zł na 3-miesięcznej lokacie w Banku Millennium, która dostępna jest jako nagroda (do wyboru spośród kilku innych) w ramach programu "Lubię to polecam" - skorzystać z niej może osoba dopiero co zakładająca konto osobiste w tym banku (z polecenia) oraz posiadacz konta (który skutecznie rekomenduje konto innej osobie).

Pozostając przy propozycjach z dwójką na przodzie, którą można sobie zapewnić na kilka miesięcy, wspomnieć należy jeszcze o koncie oszczędnościowym w Alior Banku, które w ramach tzw. 'korzyści' dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego daje 2% w skali roku do 10 tys. zł. Takie warunki zapewnione są do 31.03.2022 r., ale Alior sukcesywnie przedłuża promocję.

Oprocentowanie na poziomie 2% w skali roku daje też 2-miesięczna lokata mobilna dla nowych klientów Getin Banku (na którą można wpłacić do 10 tys. zł, a którą założyć można wyłącznie w aplikacji mobilnej; dla obecnych klientów ta sama lokata daje już jednak marne 0,3%).

Ponad wyżej wymienione lokaty i konta oszczędnościowe, 2% dostępne jest jeszcze w dwóch innych bankach... ale w każdym z nich taka stawka przewidziana jest dla 9-miesięcznych depozytów. Na taki bowiem okres 2% w skali roku można uzyskać na lokatach Credit Agricole (dokładnie na 270 dni w ofercie dla "nowych środków" na lokacie, którą mogą założyć posiadacze konta w tym banku; maksymalna kwota depozytu to 200 tys. zł) oraz w Toyota Banku (Lokata Plus lub Lokata Standardowa - druga z nich nie wymaga zakładania konta osobistego w tym banku; na pojedynczą lokatę można wpłacić do 40 tys. zł, ale klient może założyć nawet 10 takich depozytów, więc da radę ulokować do 400 tys. zł).

Choć już z nieco niższym oprocentowaniem, to z racji elastyczności i swobody dostępu do środków w każdej chwili, pod uwagę brałbym jeszcze 2 konta oszczędnościowe. mBank daje 1,8% w skali roku na 3 miesiące do 10 tys. zł na rachunku Moje cele - by z tego skorzystać, trzeba założyć konto osobiste w tym banku (co się jednak opłaca, bo na start czeka premia do 300 zł). Z kolei Santander Consumer Bank (którego nie należy mylić z Santander Bankiem, czyli dawnym BZ WBK) oferuje konto oszczędnościowe z oproc. 1,6% w skali roku do 200 tys. zł (na którym warunki gwarantowane są do 12.04.2022 r.) - można je założyć bez konta osobistego i bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów, a jego zaletą jest to, że każdy przelew realizowany jest za 0 zł.

Lokaty dla długodystansowców


No i na koniec czas rzucić okiem na lokaty, które być może kuszą oprocentowaniem, ale - jak wspomniałem wcześniej - niekoniecznie muszą być najlepszym wyborem akurat teraz (w perspektywie spodziewanych wzrostów stóp procentowych i - miejmy nadzieję - idącego za tym wzrostu oprocentowania dla oszczędności). Kto bowiem "zamrozi" środki na dłuższy czas, tego mogą ominąć spodziewane podwyżki. Niemniej jednak sprawdzam co jest najwyżej oprocentowane na 12 miesięcy lub na dłuższy okres.

Najwyższe oprocentowanie (3% w skali roku) i największy wybór (lokaty na 12, 24 lub 36 miesięcy) daje Credit Agricole - są to lokaty, na których ulokować można od 1 do 75 tys. zł (na każdy z wybranych okresów) pod warunkiem posiadania konta w tym banku oraz zdeponowania nowych środków. Roczna lokata na 3% czeka też na nowych klientów, którzy dopiero teraz założą konto osobiste w tym banku.

By założyć lokatę na nowe środki w Getin Banku, nie trzeba posiadać, ani zakładać konta. Można tu zdeponować do 180 tys. zł, a oprocentowanie uzależnione jest od wybranego okresu umowy - najwięcej, bo 2,5% w skali roku można uzyskać na 15-miesięcznej lokacie; roczna daje 2%.

2,5% w skali roku można też uzyskać w Nest Banku, ale dopiero w przypadku lokaty aż 3-letniej i... (jakże by inaczej?!) także pod warunkiem wpłacenia nowych środków i posiadania konta osobistego w tym banku. Na 2 lata ta lokata z oferty Nest Banku daje 2,25%, a na 18 miesięcy bank przygotował 2% w skali roku.

Ostatnim z banków, który w niedawnym czasie dołączył do tych, które oferują oprocentowanie z dwójką na przodzie, jest BOŚ Bank - tu posiadacze konta dla lokat założonych przez Internet mogą uzyskać 2,3% na lokacie rocznej i 1,8% w skali roku na 6 miesięcy.

Z kolei Santander Consumer Bank na lokatach dla nowych środków (bez konta) daje 2,2% w skali roku na 3 lata, 2,1% na 2 lata i 2% na 12 miesięcy.

Ważne informacje 


Wyżej wymienione najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na luty 2022 roku przedstawiają stan obowiązujący na 1.02.2022 r. Jako że oferty mogą się zmienić (szczególnie zważywszy na potencjalne podwyżki stóp procentowych przez RPP), to zachęcam do sprawdzania zestawień, które aktualizuję na bieżąco. A są to: 
W zestawieniu uwzględniam wyłącznie stałe oprocentowanie (a więc takie, które w czasie trwania umowy o lokatę nie ma prawa się zmienić - z góry można wyliczyć sobie odsetki i takie właśnie się dostanie), a podaję je zawsze w ujęciu rocznym (tj. w skali roku). Z tej też przyczyny nie wymieniam tu Indeksowanego Konta Oszczędnościowego, które daje 2,51%  w skali roku (do 100 tys. zł), które jest ciekawą propozycją, ale w każdej chwili Toyota Bank (który oferuje wspomniane konto) może zmienić warunki - czego już zresztą klienci doświadczyli w minionym miesiącu (gdy bank obniżył oprocentowanie względem wcześniej obowiązującego).

Wszystkie wyżej wymienione konta oszczędnościowe i lokaty oferowane są przez banki, które podlegają pod system gwarancji depozytów, zapewniający 100-procentową ochronę dla kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (w danym banku). Każdy z przytoczonych tutaj banków podlega pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, za wyjątkiem Aion Banku oraz InBanku (te dwa banki mogą działać w Polsce na podstawie unijnego prawa, ale w nich gwarancje zapewniają - odpowiednio - belgijski i estoński odpowiednik BFG; gwarancje obowiązują w takim samym zakresie, czyli do 100 tys. euro).

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzać i być może stoisz przed otwarciem swej pierwszej lokaty, koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przeze mnie wpisem poradnikowym, w którym znajdziesz objaśnienia, i wskazówki: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć (w podlinkowanym wpisie znajduje się również intuicyjny w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwoli Ci wyliczyć spodziewane zyski z oszczędności).

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i kontami oszczędnościowymi oraz promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


110 komentarzy:

 1. Czy można założyć lokatę w GNB bez konta osobistego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie lokaty na nowe środki Getinu:
   Czy muszę mieć konto osobiste w Getin Banku?
   Nie musisz zakładać rachunku.

   Usuń
  2. a gdzie PBS Ciechanów?

   Usuń
  3. Wciąż w Ciechanowie, nie?

   Usuń
 2. Od kiedy jest wznowiona promocja 1,6 proc. w Santander Consumer?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złotówa pisał o tym już jakiś czas temu. Było wiadomo kilka dni przed zakończeniem poprzedniej promki.

   Usuń
  2. 27 stycznia. Ale Złotówa nie pisał, lepiej niech napisze przed datą zakończenia obecnej promki.

   Usuń
 3. 1% Getin, 0,8% Nest. To lokaty 3M w bankach które kiedyś liderowały lub były w czołówce...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Nest chyba nigdy nie liderował. Getin też nie (no może jedynie przy głośnej sprawie z nagraniami Leszka Czarneckiego). Ale fakt że teraz to co dają to jest wstyd.

   Usuń
  2. Przed laty poprzednik Nest czyli FM Bank był na podium banków depozytowych w Polsce razem z Idea i Meritum.

   Usuń
  3. Dokładnie tak. Leszek ma się dobrze. Getin przetrwał, bo złe kredyty dał Getbeck owi. Idea miała się dobrze, gdy jej doradcy nie namawiali na inne inwestycje. Teraz całą infrastrukturę przejął Pekao. Tam wszystko odbywa się dłużej, niż gdzie indziej i dają mniej.

   Usuń
  4. @Unknown, 3 lutego 2022, 10:29 - dziwne, bo większość ludzi uważa, że Idea by dalej funkcjonował, gdyby Czarnecki zapłacił te 40 baniek łapówki :)

   Usuń
  5. To jedna kwestia, a inna nawet ważniejsza, to że udostępnił mediom nagrania z tych 'negocjacji' w KNF!

   Usuń
 4. A co z PBS Ciechanów, dlaczego nie ma w rankingu, skoro jest 4,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogliby dawać 10%. Ale tam nawet nie można się dodzwonić. To mały lokalny bank spółdzielczy. Nie wyobrażam sobie jechać 380 km żeby coś załatwiać.

   Usuń
  2. Ale co do tego PBS Ciechanów, to dwa pytania. Przede wszystkim czy ktoś z Was już próbował tam założyć z powodzeniem tą lokatę (i ewentualnie tą na 3% do 400k)? Czy wszystko da się załatwić bezproblemowo online? I druga kwestia, jak potem z zamknięciem rachunku depozytowego, czy można to załatwić przez Internet? Bo jeśli odpowiedzi są twierdzące, to oferta jest bardzo kusząca :)

   Usuń
  3. Czytałem że jak umowa zawarta na odległość to i tak trzeba złożyć wzór podpisu w placówce. Rozwiązane tak samo bez sensu jak w Millenium przy otwarciu na selfie. 3 razy próbowałem się do nich dodzwonić i nikt nie odebrał więc darowałem sobie.

   Usuń
  4. @GallAnonim tak, da się wszystko o czym piszesz zrobić online włącznie z zamknięciem rachunku depozytowego (jest opcja we wnioskach w serwisie transakcyjnym)

   Usuń
  5. Pytanie było inne. Dlaczego niema jej w rankingach? Rzeczywiście jeśli trzeba jechać tyle km dla likwidacji rachunku, to porażka.

   Usuń
  6. @Unknown nigdzie nie trzeba jeździć, napisane wyżej, że można zamknąć wnioskiem online

   Usuń
  7. Mi udało się do nich dodzwonić co prawda dopiero po 4 połączeniu odebrali ale miła Pani udzieliła mi szczegółowych odpowiedzi.
   1. Nie trzeba zakładać konta osobistego wystarczy sama lokata
   2. Można zamknąć ją przez internet nie trzeba jechać do oddziału
   3. Wdl tabeli opłat i prowizji przelew zewnętrzny 1zl.

   Usuń
  8. Ciekawe czy ta info jest dostępna w formie jakiegoś regulaminu czy jedynie 'na telefon' :)

   Usuń
  9. Taka informacja w Ciechanowie:
   „W celu uzyskania pełnej aktywacji rachunku umożliwiającej m.in. składanie dyspozycji Polecenia przelewu (Przelew krajowy na dowolny NRB), składanie dyspozycji Polecenia przelewu wewnętrznego (na inny rachunek prowadzony w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie) oraz składanie dyspozycji przekazywanych korespondencyjnie w formie pisemnej konieczne jest dodatkowe potwierdzenie tożsamości oraz złożenie wzoru podpisu w placówce Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie”

   Usuń
 5. Ktoś wie ile teraz Getin daje na lokacie na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata Specjalny Procent
   1,2% na 3 m-ce i 1,4% na 6 m-cy

   Usuń
 6. PBS Ciechanów 4,5% do 10k na 2 miesiące, 3% do 400k na 3 miesiące. Kto da więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy w tym banku ktoś odpisuje na mail? Jak tak ma wyglądać kontakt z tym bankiem to coś jest nie takt?

   Usuń
  2. Może głupie pytanie zadałeś i dlatego nie odpisali?

   Usuń
  3. Mnie uczyli, że nie ma głupich pytań :)

   Usuń
 7. A facto gdzie? Lokaty w facto na 3, 6 i 9 m-cy oprocentowane 2,5%!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 30 dni na zwrot jak zrywa się lokatę przed czasem. Dziękuję.

   Usuń
  2. Nie dziwota - to włoski bank :)

   Usuń
  3. @Anonimowy 1 lutego 2022 13:14
   Zgadza się. A kasę do Polski przewożą wozem drabiniastym i dlatego to tak długo trwa.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 1 lutego 2022, 11:59 - zrywanie lokaty zawsze odbywa się przed jej zakończeniem, nie?

   Usuń
 8. Nowe oprocentowanie Banku FACTO
  3 m-ce 2,5%
  12 m-cy - 3% ' /również 24 , 36, 48, 60 m-cy
  bez limitu / ale należy pamiętać o 100k euro/
  Bank z gwarancją włoskiego funduszu gwarancyjnego

  OdpowiedzUsuń
 9. A IKO Toyota Banku, 2,5% do 100tyś?

  OdpowiedzUsuń
 10. w zwiazku z niepewna sytuacja na granicy wycofalem kapital z InBanku, oprocentowanie niestety jest zalosne, 90 000 PLN, przez 3 miesiace (lokaty na 1 miesiac, startowalem od 1% do 1,6% dzis) zysk 236,58 PLN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobra decyzja. Ja to zrobiłem miesiąc wcześniej. Poza tym, nigdy tak naprawdę nie wiadomo w czyich rękach jest taki bank.

   Usuń
  2. Sytuacja pokazała, że lepiej mieć pieniądze nie w Polsce. Polak Polakowi zawsze zabierze. Komuna w Polsce ma się dobrze. W związku z tym lepsze zachodnie banki.

   Usuń
  3. @Unknown, 3 lutego 2022, 10:10 - co to zdradza?

   Usuń
 11. W jest na koncie oszczędnościowym jest 2,8 proc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale wyłącznie dla lokalnych klientów :)

   Usuń
 12. Dodatkowe 0,8% w skali roku na nowe środki do 50 000 zł przez 60 dni

  Oto promocja w... PKO! No to jestem w szoku. Z 0,01% od razu taki skok xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jak na PKO to dużo. I lepiej niż w mBanku albo BNP. Bo tam 0,01% króluje.

   Usuń
  2. Wielu bankom wystarczają zyski z udzielania kredytów i najprzeróżniejszych opłat :)

   Usuń
 13. A macie jakieś doświadczenia z lokatami w Neobanku, bo Złotówa o nim nigdy nie pisze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank spółdzielczy z Poznania. Zasłynął przy sprawie czyścicieli kamienic więc omijam szerokim łukiem.

   Usuń
 14. Wiem że tu o lokatach PLN ale mam przy okazji pytanie gdzie teraz dają najlepsze oprocentowanie dla euro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stopy procentowe w €-zonie są ujemne, więc do depozytów w € raczej się dopłaca :)

   Usuń
  2. Np. 15-miesięczna lokata do 100k dla nowych z oprocentowaniem 1% w skali roku w Getin Banku.

   Usuń
  3. W Aion Banku 1% na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
  4. BFG nie udziela gwarancji na depozyty w Aion 😂

   Usuń
  5. Ale ma tak samo gwarancje do 100k euro analogicznej instytucji z Belgii. A patrząc czasem na to co się dzieje u nas to nawet lepiej.

   Usuń
 15. Głowa do góry - od jutra stopy będą wyższe o 0,75% 😄

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślisz że banki już się rwą do podwyżek? No to możemy się rozczarować jak po podwyżce w styczniu. Też mało który bank coś podniósł.

   Usuń
  2. Ja obstawiam 0,5% co by oznaczało automatyczną podwyżkę oprocentowania o tyle samo na moim KO w Nest!

   Usuń
  3. Raczej konsensus w zakresie oczekiwanej podwyżki to 0,5 p.p.

   Usuń
  4. Pewnie to będzie 0,5% i taka seria przez kilka miesięcy.

   Usuń
  5. Anonimowy8 lutego 2022 09:35

   Jeśli już to oprocentowanie na twoim KO w Nest zależy od Wiboru. Ten nie wzrośnie z automatu po podwyżce stóp. On swoją drogą rośnie, ale nie odwzorowuje stóp idealnie.

   Usuń
  6. No i stało się. Jedynie 0,5%

   Usuń
  7. Po wczorajszym fixingu WIBOR 3M to już 3,23% i do wtorku zapewne dobije do 3,25% 😀

   Usuń
  8. Dane z wczorajszego fixingu:
   - WIBOR 3M to 3,28%
   - WIBOR 6M to 3,75%

   Do wtorku zapewne dobije do 3,35% 😀

   Usuń
 16. Cześć. Mam pytanie odnośnie EKO w Getin Banku. Do promocji na Nowe środki dołączyłem 1 grudnia 2021 (z oprocentowaniem 1,7%). Teraz mam pytanie odnośnie dołączenia do kolejnej edycji - najpewniej od 22.02.2022. Czy jeżeli do końca tygodnia wycofam kasę z getin (np. przeleję sobie do innego banku) to czy załapię się edycję, która będzie od 22.02 ? Chodzi mi o wypłatę całej kasy z EKO w Getin. Czy jednak to tak nie działa ? Czy zapisując się 1.12.2021 z automatu mniej więcej do początku marca 2022 (92 dni) jestem z automatu przypisany do tej konkretnej edycji (19 bodajże) ???? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dołączysz do tej od 22.02. Wycofanie środków nic nie da. Do końca lutego/początku marca (90 kilka dni) masz starą edycję. A to wyklucza.

   Usuń
  2. ok, rozumiem. Dzięki za info, bo nie do końca byłem pewien na jakiej zasadzie to działa. W takim razie czy będę mógł dołączyć do kolejnej ? Powiedzmy, że też za miesiąc (21.03 np. - tak strzelam) czy jednak nie będę mógł, bo w czasie trwania tej przyszłej promocji (powiedzmy 0d 22.02 do 20.03 - daty są tylko przypuszczeniem, wiadomo że może być inaczej...) skończy się akurat mój okres promocyjny na oprocentowanie (edycja 19) ?

   Usuń
  3. Dopiero z kolejnej. Nie tej w czasie której skończy ci się promocyjne oprocentowanie z edycji uruchomionej w grudniu.

   Usuń
 17. W PBS Ciechanów wszystko odtworzone i działa. Przelew trzeba zrobić ale na 1 grosz. Nic nie trzeba jeździć i podpisywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o opinię o pbs Ciechanów

   Usuń
  2. "W celu uzyskania pełnej aktywacji rachunku umożliwiającej m.in. składanie dyspozycji Polecenia przelewu (Przelew krajowy na dowolny NRB), składanie dyspozycji Polecenia przelewu wewnętrznego (na inny rachunek prowadzony w Polskim Banku Spółdzielczym w Ciechanowie) oraz składanie dyspozycji przekazywanych korespondencyjnie w formie pisemnej konieczne jest dodatkowe potwierdzenie tożsamości oraz złożenie wzoru podpisu w placówce Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie"

   Usuń
  3. Czyli bez potwierdzenia tożsamości oraz złożenia wzoru podpisu w oddziale nie da się nawet przelać kasy po zakończeniu lokaty? Lovely :)

   Usuń
  4. Komuś się udało założyć u nich konto zdalnie? Może umowa dostarczona przez kuriera wchodzi w rachubę?

   Usuń
  5. Założyć być może się da,całe po zakończeniu lokaty kasy nie można nigdzie przelać.

   PS. Podobno Ciechanów to dość fajne miasteczko :)

   Usuń
  6. Zarówno założenie rachunku jak i jego zamknięcie jest możliwe on-line. Wniosek o wypowiedzenie jest dostępny po zalogowaniu do bankowości.

   Usuń
 18. Jaki macie % w nest oszczędnościach? mi pokazuje 2,3 % na ko (ko otwarte w 2020r a nest konto w 2015r) i pytanie skąd się to bierze? W regulaminach jest Wibor3m - 0,5% nic z niczego nie wynika i do jakiej to kwoty na jak długo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wskaźnik WIBOR 3M z 14. stycznia pomniejszony (po zaokrągleniu) o 0,5% daje właśnie 2,3% - ot i cała tajemnica.

   PS. Po wczorajszym fixingu wskaźnik WIBOR 3M wynosi 3,30% 😄

   Usuń
  2. A nie z 15-go?

   Usuń
  3. Ok tylko do jakiej kwoty i kiedy wzrosne na 2,8% tj(nowy 3,3-0,5)?

   Usuń
  4. Bez limitu kwoty.

   Usuń
  5. Tabela oprocentowania: Oprocentowanie ustalane jest co miesiąc w oparciu o stawkę WIBOR 3M z 15-go dnia kalendarzowego

   Usuń
  6. Po dzisiejszym fixingu wskaźnik WIBOR 3M wynosi 3,32% ,- jutro raczej nie wzrośnie do 3,35% 😂

   Usuń
  7. W dniu 15. stycznia (sobota) nie odbywał się fixing.

   Usuń
  8. Dzisiejszsa wartość wskaźnika WIBOR 3M to 3,38% - to bardzo dobre wieści dla lojalnych klientów Nest!

   Usuń
  9. I od dzisiaj mamy oprocentowanie najstarszych KO Nesta 3,4/2,9%, i to avista!

   Usuń
  10. Rachunek a'vista umożliwia posiadaczowi dokonywanie wpłat i wypłat w dowolnych terminach i w dowolnych wysokościach.

   Usuń
  11. KO w Nest to nie konto a'vista - tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa, a każda kolejna to 5 zeta w plecy.

   Usuń
  12. @Anonimowy 16 lutego 2022 14:25
   Uważasz, że lepsza jest lokata i przy zerwaniu jej stracenie odsetek?
   Większość KO ma 1 darmową wypłatę oprócz kilku wyjątków.

   Używając słowa "a'vista" mam na myśli, że dopłacam kiedy chcę i ile chcę, a środki wypłacam w dowolnym momencie bez utraty odsetek (całość jako jedną wypłatę), jak pojawi się na rynku lepsza oferta:).
   Na dzień dzisiejszy stare KO Nesta z oprocentowaniem 3,4% bez limitu kwotowego to najlepsza oferta na rynku dla starego klienta:)

   Usuń
  13. Dla starego klienta? Tu raczej nie idzie o wiek tylko o lojalność :)

   Usuń
  14. Tak, starego klienta czyli takiego, ktory otworzył konto i z jakiegoś powodu go nie zamknął ;).
   Lojalność w tych czasach nie popłaca. Przykład: lepsze warunki lokat dla nowych klientów, a starych czyli lojalnych klientów mamy w nosie :D.
   Lojalny klient korzysta aktywnie z produktów bankowych, bierze pożyczki i bank zarabia:).
   Tutaj mamy do czynienia ze stażem konta;)

   Usuń
  15. Moja matka miała w PKO konto a'vista z książeczką, ale to było jeszcze w czasach nieboszczki PRL 😋

   Usuń
 19. Witam, mam krótkie pytanie.
  Z tego co wiem, to najkrótszą lokatę (3-dniową) oferuje teraz Toyota Bank). Proszę o poprawkę, jeśli się mylę:)
  A czy są na rynku obecnie jakieś KO z kilkudniowym okresem kapitalizacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Nest Banku 7 dniowa.
   W Millenium może wybrać dowolną liczbę dni od 1.

   Ale to wszystko jest biednie oprocentowane. Nie warto się schylać.

   Usuń
  2. Lepsza opcja to konto oszczędnościowe. Oprocentowanie na takich lokatach na kilka dni jest słabe. Dobre czasy lokat 1-dniowych jak i ich sens minęły jak zmienili sposób naliczania podatku Belki.

   Usuń
  3. Po pandemicznych cięciach stóp większość banków wycofała takie krótkie lokaty bo to nie miało sensu przy oproc. 0,1%

   Usuń
 20. BOŚ mocno podrasował swoją ofertę lokat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale trzeba założyć konto a konto za darmo utrzymać nie jest łatwe.

   Usuń
  2. @Anonimowy 14 lutego 2022 23:50
   2,30% na 12 miesięcy to jest dobra lokata? Co ja czytam? Załamanie!
   Ja na kontach oszczędnościowych mam więcej gdzie w każdej chwili mogę to wypłacić bez straty!
   W BOŚ to trzeba było zakładać lokatę jak był na to czas ("EKOlokata 5 na 5" - średnio 2,84% w skali roku). Ci którzy ją założyli we właściwym czasie zyskali. Teraz to tam jest 2,3 metra mułu, dno i wodorosty.

   @Anonimowy 18 lutego 2022 13:33
   Na to co dziś dają w porównaniu z innymi, to rzeczywiście szkoda prądu. Gdy jednak chodzi o to o czym wspominam powyżej, to to utrzymanie nie było i nie jest trudnym. Wszystko więc zależy od opłacalności.

   Usuń
  3. ROR jest darmowy przy jednorazowym co-miesięcznym wpływie 1 tys. zł.

   Usuń
 21. LOKATA 4,0%

  Lokata „4,0%” dla nowych środków
  – termin zakładania lokat: od 14-02-2022 r. do 28-02-2022 r.
  – okres lokaty: 3-miesiące
  – typ: nieodnawialna
  – rodzaj oprocentowania: stałe
  – wysokość oprocentowania: 4,0 % w stosunku rocznym
  – maksymalna kwota: 1.000.000,00 zł (maksymalna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to lokata w tym banku z Ciechanowa?

   Usuń
  2. Zgadza się. Te 4% to w Banku Spółdzielczym w Piotrkowie Kujawskim. Konieczna wycieczka bo zapraszają do założenia do placówki.

   Usuń
  3. Tak. To bardzo dobry bank!

   Usuń
  4. Depozyty w tym banku mają gwarancję BFG.

   Usuń
  5. O jakim banku jest tutaj mowa?

   Usuń
  6. Nie Nest. Przeczytaj/cie co napisałem powyżej.

   Usuń
  7. Powyżej to jest kilkadziesiąt wpisów - o jaki bank tutaj idzie?

   Usuń
  8. Wchodzenie w relacje z bankami spółdzielczymi to sport ekstremalny!

   Usuń
 22. Przy obecnych wydarzeniach na Ukrainie i tym co się dzieje na giełdzie i walutach to RPP powinna się zebrać w trybie nadzwyczajnym żeby podnieść stopy i to od razy o 1,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po jednym dniu paniki wszystko wraca do normy. Takiej podwyżki nie będzie. Niestety.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...