Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższe oprocentowanie lokat w InBanku: do 3% w skali roku (od 15.02.2022 r.)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

1.02.2022

Wyższe oprocentowanie lokat w InBanku: do 3% w skali roku (od 15.02.2022 r.)

InBank po raz kolejny zdecydował się na podwyżkę oprocentowania swych lokat.

Lokaty w InBanku z oprocentowaniem do 2,4% w skali roku
I niezmiennie w tym banku lokaty można otworzyć bez konta i bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów. A obecnie już na lokacie 3-miesięcznej można uzyskać 2% w skali roku.

[Niniejszy opis oferty InBanku jest już nieaktualny. Sprawdź: obecnie najlepsze lokaty bankowe.]

Lokaty w InBanku - szczegóły oferty 


Główne cechy lokat dostępnych w ofercie InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; w InBanku można jednak założyć wiele lokat, ale z jednym ograniczeniem - ich łączna kwota nie może przekroczyć 400 000 zł); 
 • oprocentowanie (stałe) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu (stan obowiązywania: od 15.02.2022 r.): 
  • 1 miesiąc - 1,6% w skali roku;
  • 3 miesiące - 2,0% w skali roku
  • 6 miesięcy - 2,2% w skali roku 2,25 % w skali roku (po zmianie w dniu 15.02.2022 r.);
  • 12 miesięcy - 2,5% w skali roku 3,0% w skali roku (po zmianie w dniu 15.02.2022 r.);
  • 24 miesiące - 2,5% w skali roku;
  • 36 miesięcy - 2,5% w skali roku;
  • 48 miesięcy - 2,5% w skali roku; 
  • 60 miesięcy - 2,5% w skali roku
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Tu warto przypomnieć, że w InBanku osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, bank dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 3-miesięczna, to otrzyma na niej stawkę 2,1% w skali roku. Różnica może jakaś duża to nie jest, ale wobec stałych klientów, to na pewno miły gest (wbrew temu, co robią najczęściej inne banki).

Jak założyć lokatę w InBanku?


Jeżeli jeszcze nie jesteś klientem InBanku:
 • złóż wniosek o lokatę, wybierając jej parametry (okres, kwotę);
 • przejdź do dokonania przelewu weryfikacyjnego poprzez kliknięcie przycisku "Podpisuję" (kliknięcie w ten przycisk będzie możliwe po uprzednim pobraniu umowy - też poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk we wniosku);
 • wykonaj przelew środków na kwotę wskazaną we wniosku - koniecznie trzeba zrobić go z własnego konta, by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku (w taki sposób InBank dokonuje weryfikacji klienta).

Z racji tego, że przelew weryfikacyjny odbywa się za pomocą systemu BlueMedia, czyli systemu przelewów natychmiastowych (klient nie ponosi kosztów związanych z tym przelewem), to otwieranie lokaty jest bardzo szybkie. InBank informuje, że weryfikacja powinna nastąpić najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Przelew weryfikacyjny w najszybszy sposób można wykonać z następujących banków: Alior, Bank Nowy BG, BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, Getin Bank, ING Banku Śląski, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, PKO BP, Plus Bank i Santander Bank. 

W przypadku tych banków dane do przelewu powinny podstawiać się automatycznie. 
Przelew weryfikacyjny do InBanku

Jeśli przelew chcesz wykonać z innego banku (np. z konta Inteligo), wtedy trzeba wybrać opcję: "Samodzielny przelew".

Lokatę w InBanku można założyć bez konta oraz bez zakładania jakichkolwiek innych produktów. Nie ma też jakichkolwiek innych warunków - propozycja obowiązuje zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów.

Lokata otwierana jest jako odnawialna, acz można to zmienić w czasie trwania lokaty. Jednak z tym warto zaczekać i lokatę po prostu zerwać po odnowieniu, bo z tej automatycznej odnawialności może być dodatkowa korzyść w przyszłości - po odnowieniu, zgodnie z tabelą oprocentowania, otrzymasz wspomniany już wyżej bonus w wysokości +0,1%. Oczywiście dziś trudno wyrokować jakie będzie oprocentowanie tej odnowionej lokaty za rok czy nawet za 3 miesiące, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wtedy taką lokatę zerwać (jeśli oprocentowanie okazałoby się nieatrakcyjne lub środki byłyby Ci potrzebne).

Po zakończeniu/zerwaniu lokaty, środki trafią na Twój rachunek, z którego został wykonany przelew zasilający lokatę.

W razie potrzeby zerwania lokaty przed terminem, otrzymasz kapitał (bez odsetek). Środki zwracane są najpóźniej w kolejnym dniu roboczym (choć jak donosił mi wczoraj jeden z Czytelników, gdy dyspozycję złożył przed godz. 7, to jeszcze tego samego dnia ok. godz. 15 środki miał już na koncie w swym banku).

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.

Ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału, bo przy obecnym kursie euro wobec PLN nie sposób nie zmieścić się w limicie 100 tys. euro (w InBanku na lokatach nie da się zdeponować więcej, niż 400 tys. zł).


Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty: 

20 komentarzy:

 1. Wczoraj odnowiła mi się 3-miesięczna na 1,9%. Pech.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zerwać i założyć nową na 2%.

   Usuń
 2. Do kiedy oferta obowiązuje?

  OdpowiedzUsuń
 3. Santander daje 2.5, więc jaka to podwyżka?. SCB konto na 1.6 miesięczna kapitalizacja. Z czym do ludzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Santander Bank 2,5% założone. Milusio. Ale to do 20k tylko.

   Usuń
  2. A do ilu tys można dać w Santander? Do 20, a tu de facto nie ma ograniczeń. To raz. Dwa Santander pozwala tylko jeden raz założyć lokatę.

   Usuń
  3. Poco ci większe lokaty niż 20 kilo. Inflacja ci je zje i nieopłacalne jest trzymanie więcej. Lepiej zainwestuj. Santander nigdy nie dawał dużych lokat. Fakt, że można raz.

   Usuń
  4. Tu 1-miesięczna lokata to też 1,6% jak w SCB. Też odsetki się skapitalizują a na kolejny miesiąc oprocentowanie jeszcze wzrośnie +0,1 do 1,7% (co najmniej bo wątpię żeby spadło).

   Usuń
  5. Zakładanie lokat na dłuższy okres w obecnej sytuacji to pomyłka!

   Usuń
  6. Zanosi się na kolejną podwyżkę stóp we wtorek :)   Usuń
 4. Facto daje 2,5 na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
 5. Facto daje np. na 3 miesiace 2,5% sprawdzone i polecam nie ma z nimi problemów.
  Inbank na tak długi czas nie opłaca się zakładać lokat co najwyżej na 3 miesiace bo coś zaczyna się dziać w ofertach a jakby podwyższyli znowu w RPP to będę jeszcze lepsze procenty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chociaż niech facto da 2.6 na 3 miesiące. Żaden bank się nie wychyla.

   Usuń
 6. Dokładnie za tydzień o tej porze będzie wiadomo o ile RPP podniosła stopy procentowe - Glapinsky zapowiada serię podwyżek stóp na kolejnych nasiadówkach w marcu, kwietniu i maju :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie byłbym taki pewien. Cykl podwyżek może być przerwany i odbywać się w dłuższym okresie.

   Usuń
  2. A niby z jakiego powodu miałbyś być tego pewien - już za tydzień poznamy kolejny tej układanki.

   Zresztą wskaźniki WIBOR rosną nieprzerwanie od 3 tygodni.

   Usuń
  3. Wartości z wczorajszego fixingu:

   - WIBOR 3M to 3,04%
   - WIBOR 6M to 3,50%

   Usuń
  4. Dawać inbank podwyższać oprocentowanie.:)

   Usuń
 7. Myślę że teraz to już na pewno wszyscy ulokują swoje oszczędności właśnie koniecznie w InBanku. Ja osobiście to nawet szukam teraz jakiejś dobrej lokaty na Ukrainie. Może ktoś ma rozeznanie gdzie tam mógłbym ulokować swoje wszystkie środki.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...