Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 2,5% (bez limitu kwoty) na koncie oszczędnościowym w Aion Banku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

3.02.2022

Nawet 2,5% (bez limitu kwoty) na koncie oszczędnościowym w Aion Banku

Aion Bank po raz kolejny podnosi oprocentowanie dla oszczędności.

Nawet 2,5% (bez limitu kwoty) na koncie oszczędnościowym w Aion Banku
Na rachunku oszczędnościowym obecnie uzyskać można nawet 2,5% w skali roku (i co rzadko się zdarza w tego typu promocyjnych ofertach - bez limitu kwoty).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Od momentu, gdy Aion zaczął działać na rynku bankowym w Polsce (w sierpniu ub.r.), to już jego druga podwyżka oprocentowania. I co uznać należy za jego wyróżnik, to te propozycje nie są obwarowywane jakimiś dodatkowymi warunkami w stylu 'dla nowych klientów' czy 'dla nowych środków', bo z promocyjnego oprocentowania korzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci.

Z rachunku oszczędnościowego z oprocentowaniem od 1,5 do 2,5% w skali roku skorzystać mogą osoby, które posiadają lub założą podstawowy rachunek PLN (konto osobiste) w Aion Banku. Dostępne jest ono w trzech planach taryfowych - Light (w którym, mając oszczędności na rachunku oszczędnościowym, łatwo można uniknąć opłaty miesięcznej) oraz w płatnych planach Smart i All-Inclusive. Tu mam jednak bardzo dobrą informację dla osób, które po raz pierwszy założą konto w Aion Banku - dla Czytelników bloga mam kody polecające, które sprawiają, że płatny plan przez 2 miesiące można wypróbować bez opłat lub nawet przez 6 miesięcy dany plan można mieć za pół ceny (z racji wysokości oprocentowania może to się opłacać - odsetki "spłacą" koszty, czyli opłatę; ale o tym nieco niżej). Oczywiście też w każdej chwili (np. po upływie promocyjnego okresu, jaki da Ci wybrany samodzielnie kod) można zmienić plan taryfowy i przejść na Light, w którym da się uniknąć opłaty miesięcznej i nie płacić ani grosza za prowadzenie konta. Więcej o tym napiszę także jeszcze nieco niżej.

Wysokość oprocentowania na rachunku oszczędnościowym zależy od planu taryfowego, w jakim będziesz posiadać swe konto w Aion Banku. I tak na kontach oszczędnościowych można uzyskać:

 • 1,5% w skali roku w przypadku planu Light;
 • 2% w skali roku, jeśli Twe konto jest w planie Smart lub
 • 2,5% w skali roku, jeżeli zdecydujesz się korzystać z planu All-Inclusive.

Stawka wzrosła więc o 0,5 punktu procentowego w każdym z planów.

W każdym planie najważniejsze zasady są jednak takie same:
 • promocyjne oprocentowanie obowiązuje bez względu na kwotę ulokowanych środków (pamiętać jednak warto o limicie wynikającym z systemu gwarancji depozytów - ochroną objęta jest kwota nieprzekraczająca równowartości 100 tys. euro);
 • utrzymanie stawek bank zapewnia w okresie od 3.02. do 31.05.2022 r. - bazując jednak na tym, jak bank po raz drugi już potraktował obecnych klientów, a więc to, że i dla nich cały czas oferuje promocyjne oprocentowanie, to pozostaje nadzieja, że polityka banku szybko się w tym względzie nie zmieni i kolejne podwyżki stóp procentowych przez RPP będą wpływać na podwyżki oprocentowania przez Aion Bank, co będzie dotyczyć wszystkich, także "starych" klientów;
 • wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego na własne konto w Aion Banku są za 0 zł, więc swobodnie można dysponować swymi środkami i w każdej chwili je wpłacać, jak i wypłacać bez obawy o koszty (co w innych bankach zbyt częste nie jest - najczęściej bowiem tylko jeden przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, a za każdy kolejny banki każą sobie słono płacić);
 • kapitalizacja odsetek następuje na koniec każdego miesiąca liczonego od dnia otwarcia rachunku oszczędnościowego (to różnica względem oferty w innych bankach, które odsetki naliczają i wypłacają zazwyczaj w ostatnim dniu miesiąca kalendarzowego).

Gdy już znamy zasady obowiązujące na rachunku oszczędnościowym, to czas przyjrzeć się szczegółom oferty Aion Banku. Najprościej będzie to zrobić za pomocą tabeli:

 

Plan Light

Plan Smart

Plan All-Inclusive

Co otrzymasz bez dodatkowych opłat?

Prowadzenie konta

Prowadzenie konta

Prowadzenie konta

Przelewy krajowe i zagraniczne

Przelewy krajowe i zagraniczne (w tym natychmiastowe SEPA)

Przelewy krajowe i zagraniczne (w tym natychmiastowe SEPA)

Wirtualna karta do konta*

Fizyczna i wirtualna karta do konta

Fizyczna i wirtualna karta do konta

Wypłaty z bankomatów na całym świecie

Wypłaty z bankomatów na całym świecie

Wypłaty z bankomatów na całym świecie

Wymiana walut po kursie międzybankowym w każdym planie

Konto walutowe (EUR, USD, GBP, CHF) w każdym planie

Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym PLN
(bez limitu kwoty)

1,5%

w skali roku

2,0%

w skali roku

2,5%

w skali roku

Opłata miesięczna (standardowa)

0/19,99 zł
(opłata miesięczna nie zostanie pobrana, jeśli na koncie oszczędnościowym będziesz utrzymywać saldo min. 5 000 zł przez cały miesięczny okres rozliczeniowy konta)

29,99 zł

49,99 zł

Promocyjna oferta dla Czytelników bloga Bankobranie


Jeśli do konta zamówisz kartę w formie fizycznej (plastik), to bank - jeśli we wniosku podasz kod polecenia - zwróci Ci jednorazową opłatę za jej przesyłkę (11,99 zł)

0 zł przez pierwsze 2 miesiące

lub

14,99 zł przez pierwsze 6 miesięcy

0 zł przez pierwsze 2 miesiące

lub

24,99 zł przez pierwsze 6 miesięcy

*istnieje możliwość zamówienia karty fizycznej w planie Light – standardowo za jej wysyłkę bank pobiera jednorazową opłatę 11,99 zł.

 
Powyższe warunki obowiązują dla kont założonych od 3.02.2022 r. Jeśli konto w Aion Banku było Ci dane założyć wcześniej i obecnie korzystasz z bezwarunkowo darmowego planu Light, to o zmianach w zakresie tego planu pisałem tutaj (dla "starych" klientów wejdą one w życie od 3.04.2022 r., ale już od 3.02.2022 r. także obecni klienci mogą korzystać z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym).

Plan taryfowy nie jest czymś, co wiąże na stałe - można go w dowolnym momencie zmienić.

Jak skorzystać z oferty promocyjnej? W czasie zakładania konta w Aion Banku za pomocą aplikacji mobilnej podaj kod promocyjny:

[Aktualizacja w dniu 20.04.2022 roku: Aion Bank zaprzestał promowania swego konta z wykorzystaniem kodów poleceń, dających preferencyjne warunki. W związku z tym niniejsze kody już nie działają, a oferta banku dostępna jest na standardowych zasadach.]

 • BANKOBRANIEFREE - jeśli chcesz skorzystać z planu Smart lub All-Inclusive przez 2 miesiące za darmo albo
 • BANKOBRANIE50 - jeśli wolisz plan Smart lub All-Inclusive za pół ceny przez 6 miesięcy.

Kod polecający Aion Bank
Kod podać można na etapie wyboru planu Twego konta w Aion Banku - na dole strony znajdziesz wtedy przycisk "Dodaj kod polecający" (jak na grafice obok).

Czy i kiedy opłaca się wybrać wyższy plan taryfowy (Smart lub All-Inclusive)?


Już w planie Light można uzyskać wszystko co najważniejsze za 0 zł, zakładając wraz z nim rachunek oszczędnościowy oraz wpłacając na ten rachunek co najmniej 5 000 zł (utrzymanie takiego codziennego salda zwalnia bowiem z opłaty miesięcznej w wysokości 19,99 zł). Mankamentem może być brak tradycyjnej, plastikowej karty - za jej wysłanie bank standardowo pobiera 11,99 zł, ale jeśli zakładając konto podasz którykolwiek z podanych wyżej kodów promocyjnych (np. BANKOBRANIE50), to jako Czytelnik bloga Bankobranie, otrzymasz zwrot opłaty za przesyłkę karty

Jednak za planami Smart i All-Inclusive idzie "coś" więcej, niż wyższa opłata miesięczna. Oprócz wyżej wspomnianych nielimitowanych wypłat ze wszystkich bankomatów, użytkownicy planu Smart oraz All-Inclusive dostają możliwość korzystania z platformy do inwestowania na globalnych rynkach (co w przypadku planu Light kosztuje 19,99 zł miesięcznie). 

To co jednak najistotniejsze z punktu widzenia tematyki, którą tutaj na blogu podejmuję, to...

... promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Aion Banku


Kluczowa różnica pojawia się w wysokości oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Z kodem BANKOBRANIEFREE - który da Ci 2 miesiące za darmo - można wybrać najwyższy plan (All-Inclusive) i uzyskać 2,5% w skali roku. Jeśli taki okres z najwyższym oprocentowaniem Cię zadowoli, a po upływie 2 miesięcy od otwarcia konta osobistego w Aion Banku nie będziesz chcieć ponosić opłaty miesięcznej za plan (Smart lub All-Inclusive), to możesz plan zmienić na taryfę Light (w której już można uniknąć opłaty miesięcznej). 

Kiedy opłaca się zdecydować na otwarcie konta w Aion Banku z kodem BANKOBRANIE50 (czyli 50-procentowym rabatem miesięcznej opłaty przez okres 6 miesięcy)? Jeśli dysponujesz kwotą co najmniej 37 600 zł i zamierzasz ją wpłacić na konto oszczędnościowe w Aion Banku. Wtedy opłaca się wybrać konto w planie All-Inclusive, bo względem planu Light już taka kwota zrekompensuje opłatę miesięczną (24,99 zł), a wszystko co więcej ulokujesz, po prostu będzie dla Ciebie lepiej procentować.

W przypadku wyboru planu Smart wraz z kodem BANKOBRANIE50, z racji mniejszej różnicy oprocentowania (2% względem 1,5% w planie Light) różnica na korzyść płatnego planu pojawia się dopiero przy zdeponowaniu co najmniej 45,1 tys. zł na rachunku oszczędnościowym.

Jeśli użyjesz kodu BANKOBRANIEFREE, to wtedy wybór planu All-Inclusive przez okres 2 miesięcy opłaca się praktycznie w każdym przypadku - bez względu na to, jaką kwotę planujesz wpłacić na konto oszczędnościowe w Aion Banku.

Konto oszczędnościowe w Aion Banku prowadzone jest za 0 zł i obowiązuje na nim miesięczna kapitalizacja odsetek. Środki zdeponowane w Aion Banku gwarantowane są do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro przez belgijski odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (do dokumentu informacyjnego dla deponentów linkuję na końcu niniejszego wpisu).

Jak otworzyć konto oszczędnościowe w Aion Banku? Już po założeniu konta osobistego w Aion Banku, w aplikacji mobilnej bądź po zalogowaniu do bankowości internetowej wejdź w zakładkę "Finanse" i tam kliknij w przycisk "Otwórz nowe konto oszczędnościowe".

Jak założyć konto w Aion Banku?


Proces otwierania konta sprowadza się do ściągnięcia aplikacji mobilnej i za jej pomocą uzupełnienia dość krótkiego wniosku, z wykorzystaniem metody "na selfie" - robi się wówczas zdjęcie twarzy, które system bankowy porównuje ze zdjęciem w dowodzie osobistym i w taki sposób dokonuje weryfikacji tożsamości.

Jak zmienić plan taryfowy w Aion Banku? W przypadku gdy np. skorzystasz z planu All-Inclusive z kodem BANKOBRANIEFREE, który da Ci 2 miesiące darmowego korzystania ze standardowo płatnego planu, a po tym okresie za prowadzenie konta już płacić nie chcesz, to możesz przenieść się na plan Light (w przypadku którego już można uniknąć opłaty miesięcznej). Taką dyspozycję trzeba jednak zgłosić przed upływem dwóch miesięcy (liczonych od otwarcia konta) - zmiana w życie wchodzi od kolejnego miesięcznego okresu rozliczeniowego, więc można to zrobić na dzień, jak i na 4 tygodnie przed miesięcznicą otwarcia konta, ale generalnie nie ma co się spieszyć - zmianę na niższą taryfę lepiej zgłosić bliżej końca promocyjnego okresu dwóch miesięcy bez opłaty (bo wtedy zamyka się rachunek oszczędnościowy, a więc nie ma już możliwości dalszego korzystania ze stawki 2,5%).

I to właściwie wszystko, co warto wiedzieć, jeśli chodzi o promocyjne oprocentowanie dla PLN na rachunku oszczędnościowym w Aion Banku.

Poniżej omawiam inne korzyści, które można wziąć pod uwagę jako klient tego banku.

Promocyjne oprocentowanie dla euro


Choć na blogu generalnie skupiam się na prześwietlaniu ofert dla oszczędności w PLN, to - dla zainteresowanych - dodam, że w Aion Banku promocyjne oprocentowanie można też uzyskać na koncie oszczędnościowym EUR - bank daje 0,5% w planie Light, 0,75% w planie Smart oraz 1% w skali roku w planie All-Inclusive (takie stawki obowiązują do 28.02.2022 r.).

Wymiana walut po kursie międzybankowym


Pozostając przy wątku z walutami obcymi, warto nadmienić, że Aion Bank udostępnia ich wymianę po kursie międzybankowym, a więc w praktyce bez spreadu walutowego (a także bez dodatkowych opłat czy prowizji). Tym samym taki zakup bądź sprzedaż waluty wypada korzystniej nawet w porównaniu z najlepszymi ofertami kantorów internetowych czy serwisów udostępniających społecznościową wymianę walut.

Wymiana walut po kursie międzybankowym w Aion Banku dostępna jest w każdym z planów taryfowych, a jej dokonanie jest banalnie proste, bo odbywa się poprzez wykonanie przelewu środków pomiędzy własnymi rachunkami (np. między rachunkiem podstawowym PLN, a rachunkiem walutowym EUR - przed jego wykonaniem pojawi Ci się informacja o bieżącym kursie po jakim dokonana zostanie wymiana).

Także płatności w walutach obcych wykonywane za pomocą karty wydanej do podstawowego konta w PLN są przeliczane po kursie międzybankowym. Karta ta nie jest kartą wielowalutową, więc nie da się jej "podpiąć" pod rachunek walutowy, ale można ją określić jako kartę bezspreadową (środki będą pobierane z konta PLN).

Wszystkie dodatkowe rachunki (czy to walutowe, czy oszczędnościowe) są prowadzone za 0 zł.

Jak założyć konta walutowe i rachunek oszczędnościowy EUR w Aion Banku? Już po otwarciu rachunku podstawowego PLN w Aion Banku, po uzyskaniu dostępu do bankowości i aplikacji mobilnej banku, po zalogowaniu do niej, w zakładce 'Finanse' możliwe będzie zakładanie kolejnych rachunków - tam bowiem znajdziesz przyciski 'Otwórz nowy rachunek' (w celu otwarcia konta walutowego) oraz 'Otwórz nowe konto oszczędnościowe' (na tym poziomie - jako obecny klient - wszystko już szybko się wyklikuje).

Przydatne:

48 komentarzy:

 1. Można mieć więcej niż jedno konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam już konto w Aionie od samego początku. Czy teraz jak przy poprzedniej zmianie trzeba zakładać nowe konto oszczędnościowe żeby mieć to wyższe oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba. Zmiana jest na wszystkich kontach.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Dziś mam 2,5% na obydwu kontach oszczędnościowych. Jedno założone w sierpniu, a drugie w grudniu.

   Usuń
  3. Sporo z tym zamieszania ... i do tego te opłaty 😬

   Usuń
  4. Jakiego zamieszania? O czym piszesz? Podnoszą %, to robić nic nie trzeba, a ty o zamieszaniu. No to możesz trzymać na spokojnym, stabilnym poziomie 0,01% w PKO albo innym mBanku.

   Usuń
  5. Na KO w Nest mam obecnie 2,8% bez żadnych 'planów' ani opłat i na dodatek depozyty u nich są gwarantowane przez BFG.

   PS. Od 16. lutego oprocentowanie sporo wzrośnie 😀

   Usuń
  6. PS. Ja nest zamknąłem, bo mnie oszukiwali. Teraz jestem happy. Poza tym nieaktywne konta sami zamykają.

   Usuń
 3. Witam

  Czy miesiące dla kodu BANKOBRANIEFREE liczone są od założenia konta czy w okresach rozliczeniowych (jeśli tak to jakich).
  Chodzi o to czy zakładając TERAZ konto ma się FREE ten miesiąc, dalej za marzec i kwiecień?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dzisiaj założysz konto to okresy rozliczeniowe będą ci się zaczynać od 3-go dnia każdego miesiąca. Czyli przy free do 2-go kwietnia działasz za 0 zł.

   Usuń
  2. W miesięcznice otwarcia konta rozpoczyna się nowy okres rozliczeniowy. Pokrywa się z miesiącami kalendarzowymi tylko wtedy jak otworzysz pierwszego.

   Usuń
 4. Czy tak jak ostatnio przy podwyżce oprocentowania trzeba założyć nowe konto oszczędnościowe i przelać tam środki że starego czy oprocentowanie wzrasta od dziś automatycznie i nie trzeba nic robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wszystkich kontach podnieśli. Także na tych starych. W aplikacji możesz sprawdzić w szczegółach konta.

   Usuń
 5. Czyli wypowiedzenie trzeba złożyć po pierwszych 30 dniach od założenia konta all inclusive? Obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia konta? Z tym, że 2.5 procent może podwyższą do 3.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ROR w Aion zamykają 30-44 dni, ale nie pobierają za to opłaty :)

   Usuń
  2. Opłaty za zamknięcie konta?

   Usuń
  3. Czy jak zamykaliście konto w Aion Banku to dostaliście potwierdzenie na maila że zostało zamknięte? Bo minął mi termin wypowiedzenia, do aplikacji nie mogę się zalogować, żadne potwierdzenie nie przyszło a kontakt z obsługą to jakiś żart (czekam aż się odezwą- napisałam przez formularz kontaktowy)

   Usuń
 6. Nigdy nie zapłacę żadnemu bankowi za to, że pożyczam mu moje własne pieniądze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież tu tylko wystarczy pokalkulować i wyjdzie czy się opłaca.

   Usuń
 7. Jeśli dysponujesz kwotą co najmniej 37 600 zł i zamierzasz ją wpłacić na konto oszczędnościowe w Aion Banku. Wtedy opłaca się wybrać konto w planie All-Inclusive, bo względem planu Light już taka kwota zrekompensuje opłatę miesięczną (24,99 zł), a wszystko co więcej ulokujesz, po prostu będzie dla Ciebie lepiej procentować.

  Nie za bardzo rozumiem ten fragment. O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz więcej niż 37600 zł to w planie All Inclusive zyskasz więcej mimo opłaty miesięcznej, niż w planie Light bez opłaty.

   Odsetki w All Inclusive - opłata > odsetki w Light

   Usuń
 8. No i to już zaczyna choć trochę nabierać sensu a nie te kiszenie się Getinów, Aliorów i Millenium po 1,5-1,7 proc.

  OdpowiedzUsuń
 9. Już za kilka dni RPP podniesie stopy procentowe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podnieść pewnie podniesie. Pytanie czy banki na to zareagują? Bo po podwyżce na początku stycznia to oprocentowanie zmieniło się śladowo. Kilka banków coś tam podniosło ale marne to podwyżki.

   Usuń
  2. Ważne, aby choć jeden bank zareagował dobrym kontem, a nie kieszeniem.

   Usuń
 10. Co to za konto oszczędnościowe, za które trzeba coś płacić? I jeszcze roszczą sobie ile mam minimalnie trzymać. Standard w nagmatwanych ofertach - jakby poodejmowali te wszystkie opłaty miesięczne to oprocentowanie byłoby jeszcze mniej konkurencyjne. Bo 2,5 % też można przecież znaleźć bez dodatkowych opłat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Precyzyjniej rzecz ujmując: ewentualna opłata miesięczna jest za plan dotyczący podstawowego rachunku, a nie konta oszczędnościowego.

   Za płatnym planem idą dodatkowe usługi (np. Aion Globalne Inwestycje - tu można inwestować bez prowizji, co jest rzadkością, no ale z racji tematyki bloga nad tym się nie skupiam) oraz - to co nas interesuje - wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym. I to mimo opłaty miesięcznej może się opłacać. Wszystko jednak zależy od ulokowanej kwoty (nieco niżej wykazuję to dokładniej).

   "2,5 % też można przecież znaleźć bez dodatkowych opłat"

   Problem w tym, że na dzień dzisiejszy ciągle jest nie jest łatwe znalezienie takich ofert (patrząc na ranking kont oszczędnościowych) są 3 propozycje, które dają co najmniej 2,5%, ale przy każdej jest jakieś "ale".

   Getin: 3%, ale tylko dla nowych klientów (z niekrótką karencją) i tylko do 10 tys. zł.

   Toyota Bank: 2,51%, ale do 100 tys. zł i ze zmiennym oprocentowaniem, które bank decyzją o zmianie tabeli oprocentowania może ściąć z dnia na dzień. Do tego jest opłata za konto oszczędnościowe (30 zł), jeśli w miesiącu wykonany zostanie jakiś przelew z konta oszczędnościowego.

   Pekao: 2,5%, ale tylko dla nowych klientów (którzy nigdy nie mieli żadnej umowy z tym bankiem) i tylko do 20 tys. zł.

   Wśród lokat nie jest lepiej. Najlepsza na kilka miesięcy i bez obwarowań (typu "dla nowych klientów") jest 4-miesięczna Lokata Mobilna w Santander Banku, która daje 2,5% w skali roku (ale do 20 tys. zł; można założyć tylko jedną taką lokatę).

   Jeśli ktoś dysponuje kwotą mieszczącą się w wymienionych przedziałach, to ma większy wybór (i przy oszczędnościach na poziomie np. 20 tys. zł, to plan All-Inclusive w Aion Banku przy pełnej opłacie miesięcznej mu się nie opłaca), ale jeśli ktoś ma 50, 100, 200, 400 tys. zł lub więcej, to już tak prosto nie ma (a takich osób wśród Czytelników nie brakuje - wiem to dobrze z wiadomości i zapytań, które często dostaję z prośbą o podpowiedź gdzie znaleźć najlepsze oprocentowanie dla określonej sumy środków).

   Tymczasem Aion Bank ani nie stosuje ograniczeń kwotowych (choć oczywiście ja zawsze przypominam o limicie gwarancji bankowych - czyli do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro), ani nie różnicuje oferty dla nowych/starych klientów (co raczej - niestety - jest dość rzadkie w realiach bankowości).

   Usuń
  2. [Odrębny komentarz - jak się okazuje w komentarzu jest możliwość umieszczenia ograniczonej liczby znaków - nieco ponad 4 tys., a jeszcze nigdy aż takiego umieścić mi się nie zdarzyło ;) ]

   Wracając do wątku opłacalności (mimo opłaty miesięcznej) uzależnionej od zdeponowanej kwoty. Wspomniałem już w omówieniu oferty:

   "Kiedy opłaca się zdecydować na otwarcie konta w Aion Banku z kodem BANKOBRANIE50 (czyli 50-procentowym rabatem miesięcznej opłaty przez okres 6 miesięcy)? Jeśli dysponujesz kwotą co najmniej 37 600 zł i zamierzasz ją wpłacić na konto oszczędnościowe w Aion Banku. Wtedy opłaca się wybrać konto w planie All-Inclusive, bo względem planu Light już taka kwota zrekompensuje opłatę miesięczną (24,99 zł), a wszystko co więcej ulokujesz, po prostu będzie dla Ciebie lepiej procentować."

   Analogicznie po upływie 6 miesięcy z połową opłaty, nawet gdy już będzie pełna opłata za plan All-Inclusive (49,99 zł miesięcznie), to cały czas może opłacać się wybrać ten płatny plan (ciągle w konfrontacji z darmowym Light przy lokowaniu takiej kwoty i tam dostępnym 1,5%) - ale wtedy przy posiadaniu oszczędności na poziomie co najmniej 75 200 zł.

   Jeśli ktoś na rachunek oszczędnościowy 2,5% wpłaci np. 250 tys. zł, to mimo pobrania opłaty 49,99 zł, będzie miał o ok. 116 zł odsetek więcej, niż przy oprocentowaniu 1,5% (ale bez opłaty). Ostateczny zysk przy tej przykładowej kwocie i oprocentowaniu 2,5%, ale po odjęciu opłaty (49,99 zł) realnie wynoszącym 2,2% w skali roku niezmiennie jest nie do pobicia. Bo w żadnym innym banku dla takiej kwoty nie da się więcej uzyskać (nie licząc paru lokat, które ostatnio się pojawiły, ale to są lokaty z długim, co najmniej 12-, a najczęściej 24- czy nawet 36-miesięcznym okresem umowy; a zakładanie lokat takich lokat - w perspektywie dalszych wzrostów stóp procentowych - raczej dobrym wyborem nie jest).

   Usuń
  3. A macie jakieś doświadczenia z lokatami w Neobanku, bo Złotówa o nim nigdy nie pisze...

   Usuń
  4. Ma rację, bo to firma współpracująca z kamienicznikami :)

   Usuń
 11. Ja mam konto light w Aion banku i korzystałem za granicą. Jestem zadowolony. Natomiast przelewy natychmiastowe na konto Aion są niemożliwe (przynajmniej z santandera). Pisałem do banku kiedy to się zmieni, ale na razie nie są w stanie tego określić. Prawdopodobnie bank nie jest wpisany do kir (express elixir).
  I nie mają blika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewy do Aion poprzez Blue Media też nie są możliwe?

   Usuń
  2. KIR zawiaduje Express Elixir, a płatnościami BLIK zarządzają PSP. Aion jest zarejestrowany w Belgii, a regularny BLIK działa jedynie w Polsce.

   Usuń
  3. To nie jest tłumaczenie, bo w zwykłym Elixirze Aion jest. Więc jakby Aion chciał, to w Express Elixir też mógłby być.

   Usuń
 12. Są jakieś limity przelewów? Bo to mnie denerwuje w Getinie i Millennium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Limit dzienny przelewów wychodzących określa każdy bank. GNB ma 200k, a Millennium 50/100k.

   Usuń
 13. Witajcie; 1.Jeśli wpłaciłem na k.oszczędnościowe 22września2021 w planie AllInclusive z kodem 50%, to kiedy powinienem zmienić plan na Light? A lepiej zmienić czy nie zmieniać? 2.Co daje zakładanie kilku kont oszcz. w tym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to tak 20-21 III zmień na Light. Jeśli nie chcesz płacić. Ale jak masz więcej niż 75,2 tys. zł na k. oszcz. to nie zmieniaj bo i tak będziesz na plus mimo opłaty.

   Kilka k. oszcz. nic nie daje. Ma to sens gdyby tylko jedna wypłata miesięcznie była darmowa a tu są bez limitu.

   Usuń
 14. Jak w anion miał oddziały to środkowy plan by otworzył

  OdpowiedzUsuń
 15. Dopóki Aion nie umożliwi normalnego założenia konta, np. przelewem weryfikacyjnym, ewentualnie przez kuriera, to nie założę u nich rachunku. Nie będę instalował na komórce jakiś dziwnych aplikacji, które nie wiadomo co robią. Normalnego callcenter też nie mają. Nie można zadzwonić i porozmawiać. A jak sie wyśle formularz kontaktowy, to skąd mam wiedzieć, że ktoś dzwoni z Aion, a nie jakiś oszust. Póki co dla mnie ten bank nie jest wiarygodny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem dlaczego nowy bank miałby się uwsteczniać i stosować metody już dawno w niełasce. Przelew weryfikacyjny? To już zapomniana i po macoszemu traktowana metoda. Mało który bank ją stosuje a do tego są ograniczenia do banków z których przelew może być zrobiony i do metody jego otwarcia. Tak samo banki, ale zresztą nie tylko bo wiele firm robi podobnie, kierują na czaty. Na stronach internetowych coraz częściej trudno znaleźć nr tel. Kieruje się do czatu, formularzy kontaktu, FAQ. Ku temu to wszystko zmierza czy się to komuś podoba, czy nie. Zresztą obsługa przez człowieka z czasem stanie się luksusem. Będzie komunikacja z botami.

   Usuń
 16. Jak przebiega zamknięcie rachunku osobistego z kontem oszczędnościowym? Z konta oszczędnościowego można natychmiast przelać pieniądze na konto osobiste i złożyć natychmiast (w aplikacji) dyspozycję zamknięcia konta oszczędnościowego. Potem przelać pieniądze z osobistego do innego banku i złożyć dyspozycję zamknięcia osobistego. To trwa 30 dni. Czy w takiej sytuacji płaci się za konto osobiste (bez zlikwidowanego oszczędnościowego) w 30-dniowym okresie wypowiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze konta nie zamykałem ale pytałem o to na czacie. Rzekomo w okresie wypowiedzenia nie pobierają opłaty za konto Light.

   Usuń
 17. Odradzam korzystanie z AION!
  Było tak: z zamiarem zamknięcia rachunku zleciłem przelew z konta do innego banku, zlecona transakcja nie została zrealizowana, bez powiadomienia ze strony banku.
  Trzeba było ustalić, czy AION nie wysłał przelewu, czy bank-odbiorca nie zaksięgował przelewu (to trochę trwało i wymagało niepotrzebnej aktywności).
  Okazało się, że AION zablokował pieniądze.
  Na czacie tłumaczyli to "walką z terroryzmem i przeciwdziałaniem praniu budnych pieniędzy", domagali się faktury która uzasadnia przelew. Po kilku dniach tłumaczeń na czacie, przelew został w końcu zrealizowany.
  Wrażenie jest bardzo złe: chcę przelać swoje ciężko zarobione oszczędności, nie jestem rosyjskim obligarchą ani n.p. mafiosem lub handlarzem bronią, a tu takie trudności?
  W efekcie blokady przelewu, realnie spadło oprocentowanie (pieniądze nie były przez sporny czas - ponad tydzień - na koncie oszczędnościowym, były zablokowane).
  Zdecydowanie nie polecam AION!!!
  Czy ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia?

  OdpowiedzUsuń
 18. Cześć!

  Od 28 kwietnia 2022 roku zwiększamy promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych PLN dla obecnych i nowych klientów w planach:

  Light: łącznie 2% rocznie w PLN (wcześniej 1,5%),

  Smart: łącznie 2,5% rocznie w PLN (wcześniej 2%),

  All-Inclusive: łącznie 3% rocznie w PLN (wcześniej 2,5%).

  Zmiana promocyjnego oprocentowania na Twoim koncie oszczędnościowym nie wymaga od Ciebie żadnego działania. Bez zmian pozostaje brak limitów wpłat środków; oferta obowiązuje do 30 września 2022 r.

  Taki meil dziś przyszedł od Aiona. Szału nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Przy płatnym koncie te 2,5 i 3% to są śmieszne oferty jak gdzie indziej można tyle dostać i konto mieć za darmo.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...