Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 300 zł premii za konto w mBanku + 2,2% dla oszczędności

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

9.02.2022

Do 300 zł premii za konto w mBanku + 2,2% dla oszczędności

mBank udostępnił kolejną, już III edycję promocji swego konta osobistego.

Do 300 zł premii za konto w mBanku + 2,2% dla oszczędności
Do wzięcia czeka do 300 zł oraz 2,2% na koncie oszczędnościowym. Wysokość tej premii pozostała bez zmian. Względem poprzedniej edycji skrócony został jednak okres wykluczenia dla byłych klientów, a także wzrosło oprocentowanie dla oszczędności (i do tego można ulokować większą kwotę).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w mBanku.]

Zyskaj do 300 zł za eKonto osobiste w mBanku


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która nie ma i co najmniej od 1.01.2019 r. nie miała konta osobistego i/lub konta oszczędnościowego w mBanku (wykluczenie konkretnie obejmuje tego typu rachunki o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 - to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze rachunku).

Z udziału w promocji wykluczeni są również współposiadacze wyżej wymienionych kont w mBanku. Jednak inne  produkty w tym banku (np. kredyt, karta kredytowa czy rachunek firmowy) w niczym nie przeszkadzają i droga do udziału w promocji konta osobistego w mBanku pozostaje otwarta.

Względem poprzedniej edycji promocji okres wykluczenia byłych posiadaczy konta w mBanku został skrócony o rok.

Promocja "eKonto osobiste plus premia - edycja III"


Nagrody. Do wzięcia czeka łącznie nawet 5 bonusów - jeden z nich to 100 zł, a pozostałe 4 są po 50 zł każdy (jeden z tych bonusów 50 zł jest jednak do wzięcia tylko wtedy, gdy masz dziecko w wieku 0-13 lat). Łącznie można więc zgarnąć tytułowe 300 zł. To premie pieniężne, które mBank będzie wypłacać na Twe konto, więc środki będzie można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Dodatkową zachętą - dla chętnych (i oszczędzających) - jest promocyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym "Moje Cele", na którym bank oferuje 2,2% w skali roku na (minimum) 3 miesiące do 20 000 zł.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "eKonto osobiste plus premia - edycja III":
 • do 29.06.2022 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z wydawaną do niego kartą i w ww. terminie zawrzyj umowę z bankiem;
 • w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł oraz  
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj 8 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.
Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz pierwszy bonus: 100 zł.

Do wzięcia będą jeszcze 2 bonusy po 50 zł każdy - by je zdobyć:
 • w drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym po miesiącu otwarciu konta (w każdym z tych miesięcy):
  • zapewnij jednorazowy wpływ min. 1 000 zł oraz
  • wykonaj co najmniej 8 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Przykładowo:
W przypadku umowy o konto zawartej w lutym: 
- w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij wpływ 1000 zł 
- do końca marca wykonaj 8 płatności 
- w kwietniu wykonaj 8 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł 
- w maju wykonaj 8 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł 

Każdy z bonusów wpłynie na Twe konto w mBanku najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania (a więc na bazie powyższego przykładu bonus 100 zł dostaniesz do końca kwietnia, a bonusy po 50 zł będą wpadać w maju i czerwcu).

Powyżej mowa o 3 premiach za aktywność (wpływy i transakcje), ale do zgarnięcia są jeszcze inne bonusy.

Bonus 50 zł za otwarcie eKonta osobistego na selfie/ przez e-dowód


By zdobyć tę nagrodę, konto otwórz na selfie lub poprzez e-dowód oraz w ciągu miesiąca od otwarcia konta lub w miesiącu kolejnym wykonaj min. 1 płatność kartą lub BLIKiem (ten warunek w praktyce pokrywa się z warunkiem uzyskania pierwszej z wymienionych premii 100 zł za wpływ i 8 płatności).

Bonus 50 zł za otwarcie eKonta Junior (dla dzieci poniżej 13 lat)


Osoby, które eKonto osobiste dla siebie założą w niniejszej promocji, dodatkowo mogą zgarnąć 50 zł za otwarcie konta osobistego dla swego nieletniego dziecka (poniżej 13 lat). eKonto Junior można założyć poprzez bankowość internetową, a należy to zrobić najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po otwarciu eKonta osobistego.

Wypłata bonusów za otwarcie eKonta osobistego na selfie/przez e-dowód (50 zł) oraz za otwarcie eKonta Junior (50 zł) przewidziana jest do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia eKonta osobistego w promocji.

Przydatne wskazówki


▶️ Wpływ 1 000 zł na potrzeby promocji może być przelewem nawet z Twego konta w innym banku; ważne, by nie był to wpływ z innego rachunku, który posiadasz w mBanku; wystarczy pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - możesz je w dowolnej chwili przelać, wydać albo wypłacić; pamiętaj, by kwotę przelać jednorazowo, tzn. nie zaliczy się suma mniejszych wpływów, np. 2 x 500 zł;

▶️ Płatności kartą i/lub BLIKiem na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych czy na stacjach paliw) i/lub w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Wykonanych transakcji nie anuluj (czyli nie dokonuj zwrotu) do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu ich wykonania.

▶️ W promocji uczestniczą konta indywidualne (nie opłaca się więc zakładać konta wspólnego; jeśli ktoś miałby być współposiadaczem do Twego konta, to lepiej by założył drugie konto - dzięki promocji też może zgarnąć do 300 zł).

eKonto osobiste - prześwietlenie oferty mBanku


Główne cechy konta osobistego dostępnego w mBanku to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • 0/7 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 350 zł miesięcznie; tu warto jednak zauważyć, że wyrobienie karty do konta jest wymagane przez regulamin promocji, ale dalsze jej posiadanie i używanie to decyzja klienta - można bowiem korzystać z pełni możliwości konta, używając BLIK-a, którym można płacić (transakcje nim wykonywane zaliczają się do 8 płatności miesięcznie na potrzeby promocji), jak i w razie potrzeby wypłacać pieniądze z bankomatów;
 • 0 zł za wypłaty kartą kwoty min. 100 zł we wszystkich bankomatach w Polsce (przy wypłatach mniejszych kwot bank pobiera prowizję w wysokości 2,50 zł). 

I to wszystko co wystarczy wiedzieć, by zgarnąć bonusy pieniężne do 300 zł. Poniżej - dla zainteresowanych - wyjaśniam jeszcze jak uzyskać 2,2% dla oszczędności.

Konto oszczędnościowe Moje cele: 2,2% do 20 tys. zł w mBanku 


Kto chce (bo to już opcja dobrowolna i korzystanie z rachunku oszczędnościowego nie jest wymagane na potrzeby promocji z premią do 300 zł) może też skorzystać z usługi Moje cele i idącej za tym okazji na promocyjne oprocentowanie. 

Szczegóły oferty to: 

 • oprocentowanie: 2,2% w skali roku
 • okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania: "od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania przez trzy kolejne pełne miesiące (np. jeżeli otworzysz rachunek do regularnego oszczędzania 27.02, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało w ostatnich dniach lutego, w marcu, kwietniu i maju)."; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 20 000 zł


Żeby uzyskiwać promocyjne oprocentowanie, rachunek oszczędnościowy z usługą "Moje cele" otwórz już podczas składania wniosku o eKonto osobiste (jak na poniższej grafice; ten zrzut ekranu zrobiłem podczas poprzedniej edycji, więc widnieje na nim stawka 1,8%; obecnie to już 2,2% w skali roku).

Jak włączyć moje cele podczas składania wniosku o konto w mBanku

Moje cele. Co to jest? 

To usługa, która polega na automatycznym oszczędzaniu. Samodzielnie możesz skonfigurować ją tak, by małe kwoty mBank przelewał z Twego konta osobistego na konto oszczędnościowe zawsze, gdy będziesz płacić kartą, robić przelewy lub wypłacać pieniądze z bankomatu. Do wyboru jest zaokrąglanie do 10 zł, przekazywanie stałej kwoty z przedziału od 3 do 10 zł albo konkretnego procentu (w przedziale od 1 do 15%) od transakcji. Środki te będą trafiać na rachunek oszczędnościowy. Oczywiście, jeżeli od razu chcesz posiadać na koncie większą kwotę, możesz również dokonywać samodzielnych wpłat, jak na każde inne konto oszczędnościowe. 

Aby uzyskać stawkę 2,2% w skali roku, spełnij poniższy warunek, który bank szczegółowo opisuje w regulaminie: 

"Promocyjne oprocentowanie na rachunku umożliwiającym regularne oszczędzanie Moje cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek jest sprawdzany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym 

(np. jeżeli masz eKonto, do którego podpięte są rachunki do regularnego oszczędzania Moje cele i ostatniego dnia lutego miałeś na nich 300zł, aby mieć promocyjne oprocentowanie na koniec marca, na tych rachunkach musisz mieć o 100zł więcej niż ostatniego dnia lutego. Czyli: 

stan aktywów na Moich celach na 28.02 = 300zł  

Gdy stan aktywów na Moich celach na 31.03 = 400zł -> Naliczy się promocyjne oprocentowanie 

Gdy stan aktywów na celach na 31.03 = 399zł -> NIE naliczy się promocyjne oprocentowanie)" 


Rachunek oszczędnościowy, na który trafiają środki w ramach usługi Moje cele otwierany i prowadzony jest za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym wykonać można z niego jeden przelew bez opłat.

Przydatne dokumenty:

19 komentarzy:


 1. Czesc, czy przy zalozeniu konta na selfie bedzie trzeba złożyć wzór podpisu w placówce banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto działa ale z ograniczeniami. Są limity i niektóre usługi niedostępne (np. Profil Zaufany odpada bez weryfikacji w placówce).

   Usuń
 2. Czy te 20 tys. można wpłacić od razu jednym przelewem czy to jakoś trzeba ogarniać mniejszymi wpływami w ramach tego oszczędzania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można wpłacić od razu 20 tys., a potem trzeba dopłacać minimum po 100 zł miesięcznie

   Usuń
 3. Czy jak otworzę i wpłacę pieniądze na Mój cel dnia 10.02.2022 to oprocentowanie 2,2% do 20 tys. będzie obowiązywało w okresie 10.02.2022-10.10.05.2022 czy w okresie 10.02.2022-31.05.2022?

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Nie lepiej PKO, Pekao, Santander, ING.

   Usuń
 5. Witam pytanie odnośnie oprocentowania wcześniej było 1,8% i nie można było mieć więcej niż 1000 na dzień 31.08.21 teraz nigdzie takiej wzmianki nie widzę w związku z czym czy wszyscy mogą przystąpić
  Interesuje mnie tylko wyższe oprocentowanie nie kasa w promocji
  Tomek

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy jak otworzę eKonto osobiste wraz z wydawaną do niego kartą, przykładowo 11.02.2022 i zrezygnuję z karty jeszcze w lutym to aby mieć darmową kartę muszę spełnić warunek płatności kartą na sumę min. 350 zł w lutym, czy pierwszym miesiącem w którym trzeba go spełnić jest dopiero następny miesiąc po otrzymaniu karty, czyli marzec?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jak założę 2 konta dla dzieci to dostanę 2 × 50 zł, czy muszę założyć jedno konto, a drugie żona żeby dostać 2 razy premię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji przewiduje tylko jeden bonus 50 zł za otwarcie konta dla dziecka.

   Usuń
  2. Czyli 1 x 50 zł nawet jakby założyć konto dla dziecka x 2?

   Usuń
  3. Tak, max. 1 x 50 zł.

   Usuń
 8. Bywały większe premie za otwarcie w tym banku, lepiej czekać czy w tej promocji założyc, gdy nie ma się dziecka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie pojawiła się nowa promocja, która łączy się z powyższą. Doszedł bon 200 zł do Biedronki - promocję opisuję tutaj.

   Usuń
 9. kartę trzeba zamówić, ale czy można ją zaraz po aktywacji, zastrzec? aby nie musiec nią placic za owe 350 zl zwalniajace z oplaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wybór klienta. Regulamin promocji wymaga tylko wyrobienia karty. Później można zrobić co się chce - warunki promocji (czyli płatności) można realizować też Blikiem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...