Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 1,7% do 100 tys. zł (dla nowych środków) na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (21. edycja)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

16.02.2022

1,7% do 100 tys. zł (dla nowych środków) na Koncie Mega Oszczędnościowym w Aliorze (21. edycja)

W Alior Banku dostępna jest już nowa, 21. edycja promocji oprocentowanie, jakie dla nowych środków daje Konto Mega Oszczędnościowe.

Konto Mega Oszczędnościowe 21. edycja w Aliorze
Podobnie jak w poprzedniej edycji, tak i teraz bank oferuje do 1,7% w skali roku na 3 miesiące do 100 tys. zł.  Z oferty skorzystać mogą obecni (bo liczy się wpłata nowych środków), jak i nowi czy powracający klienci Aliora. Na tych, którzy dopiero założą konto osobiste w tym banku, dodatkowo czeka gwarantowana premia 300 zł.

[Promocja zakończona. Aktualną, 22. edycję promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku opisuję tutaj.]

Aktualnie dostępna jest bowiem promocja z gwarantowaną premią 300 zł za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku. Zatem jest to szansa na kumulację korzyści - można zdobyć nie tylko odsetki wynikające z promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym, ale też i dodatkowe, gwarantowane bonusy pieniężne za konto osobiste (które i tak trzeba posiadać lub założyć, by skorzystać z promocyjnego oprocentowania 1,7% w skali roku dla oszczędności).

Konto Mega Oszczędnościowe 21. edycja: do 1,7% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 16.02. do 17.03.2022 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 100 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • wysokość oprocentowania:
  • 1.4% w skali roku dla nowych środków (w tym przypadku, w porównaniu do poprzedniej edycji, stawka wzrosła o 0,4 punktu procentowego) lub
  • 1,7% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, należy też spełnić dodatkowy warunek: zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2000 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze - może być to np. przelew z własnego konta w innym banku; liczy się tylko odnotowanie wpływu w historii konta, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków na koncie osobistym przez jakikolwiek określony czas.

Wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste zapewnić trzeba w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. Wpływ taki musi pochodzić z innego banku lub z rachunku firmowego prowadzonego przez Alior Bank (innymi słowy: nie może być to przelew z innego konta dla klientów indywidualnych w Alior Banku - nawet jeśli to nie Twoje konto). Wykluczone są także przelewy przychodzące z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku. Zatem najprościej będzie zrobić wspomniany przelew z własnego konta w innym banku.

Jak Alior Bank liczy nowe środki? 


Przez "nowe środki" bank rozumie wszystko to, co będzie ponad saldo środków klienta na koniec dnia 11.02.2022 roku. 

Przy wyliczaniu wyżej wymienionego salda pod uwagę brane są środki na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w PLN, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem (wlicza się do tego również stan środków z Konta Jakże Osobistego, jak i z Konta Mega Oszczędnościowego).

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia, więc saldo "starych" środków w praktyce trzeba ciągle utrzymywać.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Jeśli zatem kiedyś było Ci już dane korzystać z tych promocji (dostępnych już od dłuższego czasu, bo obecnie to już 21. edycja), ale okres promocyjnego oprocentowania już się u Ciebie zakończył, to droga do udziału w nowej edycji promocji jest otwarta - trzeba jedynie zapewnić wpływ nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe (oraz zapewnić wpływ min. 2 000 zł na konto osobiste).

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Jeżeli chcesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe, to możesz to zrobić już za pośrednictwem wniosku o konto osobiste w promocji, w której do wzięcia jest premia 300 zł za Konto Jakże Osobiste w Aliorze (zgodnie z regulaminem w promocji udział biorą wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet). Wolę otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego można wyrazić na pierwszej stronie wniosku - zaraz pod wyborem karty do konta osobistego - wygląda to tak, jak na poniższym zrzucie ekranu:
Otwarcie Konta Mega Oszczędnościowego podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste

Z kolei osoby już posiadające konto osobiste w Alior Banku, Konto Mega Oszczędnościowe założyć mogą "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym oprocentowanie 1,7% w skali roku nie jest dostępne).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

39 komentarzy:

 1. Złotówa, za tydzień kończy mi się 18. edycja promocji oprocentowania. W dniu badania czyli 11.02 wszystkie salda były wyzerowane.

  Co należy uczynić, żeby po wygaśnięciu obecnej 18. edycji przystąpić do wyżej opisanej? Wszystko wypłacić z KMO i ponownie wpłacić, czy po prostu pozostawić dotychczasowe saldo, a promocja i tak zostanie włączona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic w 21-ej edycji nie zrobisz jak masz jeszcze starą aktywną. Musisz zaczekać do 22-ej (i 18 marca wrócisz).

   Usuń
  2. Dlatego pytam co należy uczynić, żeby za TYDZIEŃ po wygaśnięciu obecnej 18. edycji przystąpić do wyżej opisanej?

   Usuń
  3. W powyższym opisie Złotówa napisał, że te 3 miesiące są liczone od aktywacji promocji czyli od pierwszej wpłaty, ale to absolutnie nic nie wyjaśnia.

   Usuń
  4. Złotówa, podbijam pytanie.

   Usuń
  5. Przyłączam się.

   Usuń
  6. Jeśli na dzień badania salda 21 edycji czyli 11 lutego miałeś wyzerowane konta, A teraz znowu masz wpłacone pieniądze, to za tydzień 21 edycja uaktualni się sama ponieważ dwudziesta pierwsza edycja trwa do 17 marca Miałam tak samo jak ty wyzerowane konto i nowa edycja sama wskoczyła z18 na 21

   Usuń
  7. Nic nie rób jeśli masz wpłacone ponownie pieniądze. Jeśli nie masz to wpłać

   Usuń
  8. Dzięki bardzo, Kiya!

   Usuń
 2. Co w praktyce oznacza zapis o 3 m-cach obowiązywania promocji: 3 m-ce czy może 92 dni?

  Jeśli aktywuję promocje dzisiaj czyli 16. lutego to kiedy wypada ostatni dzień, gdy ta edycja jest aktywna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3 miesiące. Czyli dziś wpłacasz to do 16. maja.

   Usuń
  2. Moim zdaniem aktywacja tej edycji dzisiaj czyli 16. lutego spowoduje, że ostatni dzień jej obowiązywania wypadnie 15. maja, a już następnego dnia czyli 16. maja będzie można przystąpić do kolejnej, jeśli oczywiście takowa będzie oferowana.

   Chyba najlepiej zwrócić się z tym pytaniem poprzez bankowość - czasem można trafić na kogoś kumatego :)

   Usuń
  3. W niektórych bankach, np. Millennium czy Getin, czas obowiązywania 3-miesięcznych ofert KO oznaczał 92 dni. No ale u nich zawsze podawali to w regulaminie oraz można było to również zobaczyć w szczegółach promocji w bankowości/apce.

   W przypadku Aliora to istny czeski film :)

   Usuń
  4. @Anonimowy, 16 lutego 2022, 12:31 - infolinia byłaby moim ostatnim źródłem informacji :)

   Usuń
  5. Tu nawet nie chodzi akurat o ten bank - generalnie bardzo rzadko można trafić na kompetentną osobę na infolinii.

   Usuń
  6. Trwanie Promocji kończy się po trzech miesiącach od pierwszej wpłaty Nowych środków na KMO. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje do dnia poprzedzającego zakończenie okresu Trwania Promocji.Następnego dnia wszystkie pieniądze na KMO zostają objęte oprocentowaniem standardowym określonym w Tabeli Oprocentowania. [PRZYKŁAD 6]

   PRZYKŁAD 6.
   Jeśli Bank zaksięguje Nowe środki 19.02.2022 roku, oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez trzy miesiące, tj. do 18.05.2022 roku.

   To wszystko cytaty z regulaminu, chyba wszystko jasne.

   Usuń
  7. Gdzie można znaleźć te cytaty?

   PS. Na infolinii mi powiedzieli, że dzień badania salda to 11. stycznia - porażka!

   Usuń
  8. Właśnie, gdzie można się dowiedzieć jak przystąpić do tej edycji? Aktualnie uczestniczę w edycji, która niebawem się kończy.

   Usuń
  9. Naprawdę Anonimowy 17 lutego 2022 08:33 regulaminu pod artykułem Złotówy nie widzisz? Cały artykuł dotyczy jednej promocji i trzeba pisać że chodzi o Regulamin promocji Konta Megaoszczednosciowego edycja 21? Regulamin 8-stronicowy, z czego pierwsza to okładka a 3 ostatnie to praktyczne przykłady to za dużo by przeczytać? Dodam, że całość napisana przystępnym językiem.

   Uznam, że opublikowałeś pytanie zanim pomyślałeś.

   Usuń
  10. To kolejna promocja, w której naprawdę niewiele wiadomo. Ja również uczestniczę obecnie w 18. edycji i nie bardzo wiem w jaki sposób aktywować promocję w tej edycji po zakończeniu obecnej.

   Usuń
  11. Przeczytaj uważnie powyższy wpis złotowy, tam wszystko jest napisane

   Usuń
 3. 1) Skąd kwota 2000? W Aliorze trzeba zapewnić wpływy 1500 przez 6 miesięcy.
  2) W wielu bankach konto trzeba utrzymywać 3-4 miesiące, a nie więcej. Może wkrótce nowa promocja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin stanowi, że co-miesięczny jednorazowy wpływ 2k jest warunkiem uzyskania podwyższonego oprocentowania w wysokości 1,7%

   Usuń
  2. 1. W celu uniknięcia opłaty za prowadzenie Konta Jakże Osobistego wystarczy wpływ 1500 zł, ale na potrzeby promocji oprocentowania - by uzyskać 1,7% na Koncie Mega Oszczędnościowym, to na konto osobiste muszą być wpływy min. 2000 zł.

   2. W promocji z premią 300 zł okres wykluczenia dla byłych klientów - posiadaczy konta osobistego (w tym również w T-Mobile Usługi Bankowe), walutowego i/lub Karty Kibica w Alior Banku - to 2 lata (taka karencja stosowana jest od kilku edycji).

   Usuń
 4. Szkoda, że banki nie chcą oprocentować trochę lepiej tych lokat...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakich znowu lokat? Tu mowa o koncie oszczędnościowym :)

   Usuń
 5. Złotówa, na zapodanym zrzucie widnieje zapis o jedynie 0,1% odsetek na KMO z możliwością podwyżki o 0,5% 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jedynie zmodyfikowany opis jednej z poprzednich edycji :)

   Usuń
  2. To stary zrzut (zrobiony kiedyś), mający zobrazować gdzie zaznaczyć Konto Mega Oszczędnościowe. W obecnie składanych wnioskach widnieje informacja o aktualnie dostępnej ofercie. Zmieniłem zrzut.

   Usuń
 6. 8 luyego mialam koniec wczesniejszej edycji i tak bardzo cekalam na tę edycję licząc na wyzsze procenty, a tu nic....trudno zatem zostawiam monety w getinie, tam też 1,7% ale do wyższej kwoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W SCB 1,6% póki co bez żadnych warunków. 2 tyś. to więcej jak kredycik.

   Usuń
  2. Też wolę trzymać w SCB dłuższy termin i nie ma takich warunków do spełnienia. A ten 0.1% to różnicy nie robi, złotówka czy dwa.

   Usuń
 7. Zgadzam się całkowicie. Miejmy nadzieję, że coś się ruszy in plus pod koniec bieżącego miesiąca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z czym się zgadzasz całkowicie, jeśli można spytać?

   Usuń
 8. A na moich kontach oszczędnościowych w Alior dalej 0. 30 i 0. 01

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nich to zajmuje trochę czasu - poczekaj do następnego dnia po pierwszym zasileniu konta.


   Usuń
 9. Odpowiedzi
  1. To pewne? A jaki dzień badania salda?

   Usuń
  2. Pewne. Nie wiem jaki dzień. Na pewno 2,5% i na pewno do 100 tys.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...