Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Getin Bank: 2% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w promocji dla nowych środków

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

22.02.2022

Getin Bank: 2% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w promocji dla nowych środków

Getin Bank w nowej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym zdecydował się podnieść stawkę.

Getin Bank: 2% do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w promocji dla nowych środków
Tym razem uzyskać można 2% w skali roku do 400 tys. zł. Z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci (pod warunkiem wpłacenia nowych środków).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku obowiązuje wyłącznie dla osób, które posiadają (lub założą) konto osobiste w Getinie. Można to zrobić przy okazji otwierania Elastycznego Konta Oszczędnościowego (jak utrzymać Konto Proste Zasady, czyli konto osobiste w Getinie, za 0 zł - o tym piszę nieco niżej). Przy okazji za otwarcie konta w Getinie można zgarnąć 50 zł do Allegro oraz 3% do 10 tys. zł na koncie oszczędnościowym, ale w tych dwóch promocjach trzeba uwzględnić okresy wykluczenia dla byłych klientów.
💡 W tym miejscu warto dodać, że alternatyw obecnie nie brakuje. Aion Bank oferuje nawet 2,5% w skali roku (bez limitu kwoty), a w Nest Banku można uzyskać 2% w skali roku na kontach oszczędnościowych (do 110 tys. zł) i przy okazji założyć 6-miesięczną lokatę powitalną z oprocentowaniem 4% w skali roku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku


Główne cechy najnowszej edycji promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getinie to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 2,0% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni, liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • posiadanie bądź założenie (jeżeli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getinie, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku od 22.02. do 24.03.2022 r. (to okres przystąpienia do promocji; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni). 

Z promocji oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie osoby posiadające indywidualne konto oszczędnościowe. Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getinu, to w praktyce każde wpłacone przez Ciebie środki będą uznane jako "nowe środki".

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć (szczegóły poznasz w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - szczegóły oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w Getin Banku prowadzony za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). W miesiącu kalendarzowym wyłącznie pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki deponowane na rachunkach w Getin Banku objęte są 100-procentową ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.


Z kolei konto osobiste (Konto Proste Zasady), które trzeba założyć w Getinie (jeśli konta osobistego w tym banku jeszcze nie masz), by uzyskać promocyjne oprocentowania na koncie oszczędnościowym, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0/9 zł za prowadzenie konta oraz 0/5 zł za kartę wydaną do konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty do konta ze standardowym wizerunkiem (w przypadku kart z wizerunkiem niestandardowym, a więc wybranym z katalogu kart, bank za wydanie i wznowienie karty pobierać będzie 10 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO).

W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla Getin Banku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 16.02.2022 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Jeżeli 16.02.2022 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną."   

Saldo początkowe wyliczane jest na 16.02.2022 roku
- jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych (pod uwagę brane są rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem).

Środki te należy utrzymywać w Getinie przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
"Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 22.02.2022 r. do 24.03.2022 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”", 

"Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie" 

oraz to, że
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli posiadasz kilka Elastycznych Kont Oszczędnościowych, to promocja obowiązywać będzie tylko na jednym (najstarszym) z posiadanych przez Ciebie rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne dokumenty: 

8 komentarzy:

 1. WItam, u mnie się pokazuje tylko 1,7% promocje jak wpłacę środki. Co może być powodem ? Napewno jest to 2% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wczoraj była edycja 1/2022 i w niej było 1,7%. Od dzisiaj jest 2%

   Usuń
  2. U mnie też nadal wyświetla się edycja 1/2022, 1,7% i saldo nowych środków na 19.01.2022. Bardzo niejasne są te zasady w Getinie, mam wrażenie, że załapuję się na co którąś z tych promocji.

   Usuń
  3. Proszę przeczytać ostatnie 3 cytaty z artykułu. Wygląda na to że korzystasz z poprzedniej edycji. W nową możesz wejść jeśli zakończyła się poprzednia (92 dni) i powyżej salda z dnia badania. Dość dobrze to widać w apce.

   Usuń
 2. Słabo. Na razie kasa leży w Nest. Czekam na odważniejsze ruchy. A Getin, Alior, Millenium niestety jakoś się nie starają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ktoś wie jakie dają oprocentowanie w ramach oferty na zatrzymanie środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś przy przelewie 60 tys. zł:
   1,4% na lokacie 3M lub na koncie oszczędnościowe lub 1,6% na 6M.

   Usuń
 4. suoer, przelane :) zawsze to wiecej niż 1,7%

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...