Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2021 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

28.03.2021

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2021 roku

Czas na zaraportowanie tego, co dzieje się w mym korzystaniu z promocji bankowych.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2021 roku
Jak co miesiąc, już od ponad 7 lat, przedstawiam ile i w jaki sposób zarobiłem na promocjach bankowych, ile przy tym wydałem oraz informuję co nowego u mnie, jeśli chodzi o posiadane konta i karty (a tu sporo zmian). No i jako że koniec miesiąca bliski, co jednocześnie oznacza koniec dostępności wielu promocji, to przypominam też o najlepszych okazjach, by zarobić na bankach.

Taki wpis standardowo zaczynam od przeglądu moich zarobków osiągniętych dzięki promocjom bankowym. Ale tym razem dobrych wiadomości jest więcej, więc zaczynam nieco inaczej. To co się w ostatnim miesiącu wydarzyło w moich kontach i kartach, to pozytywny przykład. Bo nawet, gdy przez jakiś czas nie da się załapywać na kolejne promocje bankowe (wskutek wykluczenia przez banki byłych klientów), to karencje kiedyś mijają. W niektórych bankach są one niemiłosiernie długie, ale w innych w końcu upływa te kilkanaście dłużących się miesięcy i znów można powrócić. Tak się u mnie i u żony właśnie zadziało. A to oznacza nic innego, jak wizję kolejnych, równie owocnych jak dotąd zarobków w najbliższej przyszłości.


(Po)rachunki, czyli co się zmieniło w moim portfelu

Już w ubiegłym miesiącu wspomniałem, że żona zawnioskowała o Konto Jakie Chcę w promocji Santander Banku (z premiami na sumę min. 300 zł; ja dodatkowo zyskam 50 zł za polecenie jej konta). Umowa już podpisana, warunki sukcesywnie spełniane.

Ja z kolei załapałem się na promocję z kontem w BNP Paribas w roli głównej. Przede mną spełnianie warunków w celu uzyskania bonów do Biedronki o łącznej wartości 350 zł (przypomnę, że dziś bank ten serwuje aż 3 promocje - porównuję je tutaj).

Ponadto wzięliśmy (żona i ja odrębnie) udział w promocji Toyota Banku, w której za założenie lokaty przewidziana została premia pieniężna do 100 zł.

Już dużo tego, a... to jeszcze nie wszystko! Nieco ponad tydzień temu odebrałem telefon od konsultanta z Getin Banku, który zaproponował mi (jako obecnemu klientowi - niezbyt aktywnemu, bo wykonującemu tylko jedną płatność miesięcznie w celu uniknięcia opłaty za konto oraz posiadającemu nieco zaskórniaków na koncie oszczędnościowym) promocję pod nazwą "Bonus za wynagrodzenie na prostych zasadach – edycja VI". Do wzięcia czekają bonusy pieniężne na sumę 100 zł za zapewnienie wpływów wynagrodzenia na konto oraz wykonywanie transakcji kartą. Odmówić nie wypadało.

Czyli jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to powyższe działania zaowocują zgarnięciem nagród o łącznej wartości 1 000 zł. To prognoza przyszłości (choć bardzo prawdopodobna, bo przecież o nagrody gwarantowane tu chodzi), a teraz czas przejść do teraźniejszości.

Lawina bonusów od Credit Agricole

W tym przypadku mowa o promocjach, które zarówno żona, jak i ja (mieliśmy 2 odrębne konta) otrzymaliśmy przy okazji złożenia wypowiedzeń umów. I tak wpadły bonusy za wpływy wynagrodzenia i wykonywanie 3 płatności kartą lub BLIKiem miesięcznie (2 x 25 zł), a na jednym koncie jeszcze bonus 25 zł za opłacanie należności za media oraz bonus 25 zł, będący efektem 1-procentowego zwrotu za płatności kartą lub BLIKiem (wyszło tak dużo, bo była okazja na większy wydatek - musieliśmy zmienić lodówkę). Łącznie więc wpadła okrągła stówka.

Zwroty od Aliora i... Pocztowego

Po przejęciu T-Mobile Usługi Bankowe przez Alior Bank, to tu koncentruje się większość moneybacków przeze mnie uzyskiwanych - wpadło 25 zł na Konto Premium (ten bonus otrzymuję, jeśli wykonam płatności na sumę min. 500 zł) oraz 11,31 zł na Konto Jakże Osobiste (w tym przypadku mogę liczyć na 1-procentowy zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem lub BLIKiem).

Bank Pocztowy, który wycofał swą internetową markę EnveloBank, wypłacił mi 2 bonusy w wysokości 2 i 10 zł za płatności kartą za internetowe zakupy z dostawą za pośrednictwem Poczty Polskiej (standardowy bonus wynosi 2 zł, a co dziesiąty jest wyższy - i to właśnie ta dyszka).

I to właściwie wszystko, jeśli chodzi o ten miesiąc. Tym razem lista zgarniętych gratyfikacji jest więc dość krótka:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem?

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

8 zł

2 x 25 zł

Zwrot 5% za opłacanie rachunków za media

-

25 zł

Zwrot 1% za płatności kartą i BLIKiem

2500 zł

25 zł

Alior Bank

Zwrot 1% za płatności telefonem

1131 zł

11,31 zł

Zwrot na Konto Premium

506 zł

25 zł

Bank Pocztowy

Bonusy za płatności w Internecie z przesyłką z Pocztą Polską

87 zł

12 zł

A wszystkie wpływy na konta wyglądały tak:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2021 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lutego 2021 roku

Wyliczenia 

W sumie dzięki bankom zgarnąłem 148,31 zł. I jest to ostateczny zysk, bo za żadne z posiadanych przeze mnie kont (ani kart) nie zapłaciłem ani grosza - są bez warunków za 0 zł lub z opłat zwalnia spełnienie warunków, które w praktyce najczęściej pokrywają się z warunkami promocji.

Uzyskaną w ten sposób kwotę tradycyjnie odnoszę do oszczędzania na kontach oszczędnościowych. I tak, by zyskać taką samą kwotę z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych aż 147 933,06 zł.


Promocje godne uwagi - ostatnie chwile!


Przed nami koniec miesiąca, więc kończących się promocji bankowych jest mnóstwo (szczególnie, że kończy się kwartał). Na które oferty warto zwrócić uwagę? Największym zainteresowaniem wśród Czytelników cieszą się poniższe propozycje:

To okazje dla klientów indywidualnych. A czy coś jest dla firmowych? Oj jest i to sporo: w dwóch promocjach można załapać się na bonusy o łącznej wartości 4400 zł. Te propozycje tak samo są dostępne tylko do 31.03. włącznie.

A na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na pewno na okazję udostępnioną w Citibanku, który w najnowszej (ale bardzo krótko dostępnej) edycji skrócił okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej - do wzięcia czeka bon Allegro o wartości 400 zł.

I Ty możesz okiełznać bankowość i zarabiać dzięki bankom


A na koniec kilka słów - przede wszystkim, choć nie tylko - dla tych, co być może pierwszy raz stykają się z tematyką promocji bankowych lub już ją znają, ale bardziej z teorii, niż jeszcze z praktyki. 

Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom"?
Pobierz mój przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?", a dowiesz się m.in.:
 • Ile możesz zyskać na promocjach bankowych?
 • Dlaczego bankom to się opłaca?
 • Od czego możesz zacząć?
... oraz poznasz wiele przydatnych trików zaczerpniętych z mojej praktyki, które także Tobie ułatwią zarabianie na bankach.

Przewodnik to prezent dla subskrybentów newslettera bloga Bankobranie. Zapisując się otrzymasz nie tylko dostęp do tej publikacji, ale też dołączysz do licznego grona Czytelników, którzy informacje o najbardziej zyskownych promocjach bankowych dostają ode mnie bezpośrednio na swoją skrzynkę e-mail. Zapis zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedyś tak postanowisz):

35 komentarzy:

 1. Już tradycyjnie brak informacji o nakładzie czasu koniecznym do uzyskania tych wyników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat już był.

   Usuń
  2. Na bieżąco czas przeznaczony na "prywatne" korzystanie z promocji, o którym piszę powyżej, dość trudno mi oddzielić od czasu, jaki potrzebny jest na prowadzenie bloga - bo tu poświęcam czas na prześwietlenie regulaminu każdej promocji. Na co dzień bym tego nie robił poza promocjami, które faktycznie mnie interesują.

   Swego czasu spróbowałem to jednak rozdzielić i wyliczyć. Wyszło mi, że przy średniomiesięcznym zysku 400-500 zł potrzeba ok. 5-7 godzin/miesiąc (od zapoznawania się z dokumentami, przez realizację warunków i weryfikację ich spełnienia, po formalności związane z otwieraniem/zamykaniem kont - choć to ostatnie zajmuje najmniej czasu, bo większość da się załatwić zdalnie; a realnie tak dużo tych kont i kart miesięcznie nie otwieram, bo średnio wychodzi 1 umowa miesięcznie).

   No i trzeba uwzględnić, że część z tego czasu i tak bym musiał poświęcić na bankowanie, nawet gdybym nie chciał korzystać z promocji bankowych. Bo i tak musiałbym robić przelewy, uiszczając należności za media, i tak robiłbym transakcje kartą lub BLIKiem (wykonując płatności za codzienne zakupy, które robiłbym w niezmieniony sposób - w tych samych miejscach i ilościach), a także gdzieś musiałoby wpływać moje wynagrodzenie. A grunt to przekuć te aktywności w coś, co przy okazji przynosi korzyści - np. bonusy lub moneyback :)

   Usuń
  3. Bądźmy poważni, otwieranie kont zdalnie to wciąż fikcja - niemal nikomu nie udaje się tego zrobić poprzez selfie, a założenie konta przelewem jest mocno ograniczone.

   Co do zamykania, to zdalnie oraz skutecznie można to w zasadzie zrobić jedynie w Millennium, Getin oraz w mBąku. Alior ignoruje dyspozycje złożone w bankowości, a w Handlowym są one realizowane jednak wciąż 'ręcznie' nie wspominając o notorycznym niewypłacaniu premii na czas.

   Usuń
  4. Mnie w Parobasie zamykają dostęp do bankowości już od 4. marca czyli od momentu gdy regulaminowo zamknęli mi ROR wraz z kartą. Od tego czasu trwa żonglerka na wysyłkę wiadomości, gdyż nikt poważnie się tym jak do tej pory nie zajął.

   Dwa lata temu było podobnie, a gdy zgłosiłem to na infolinii, to mi ten dostęp ... zablokowali zamiast zamknąć - z odkręcaniem tego było sporo zachodu.

   Usuń
  5. Mr. Złotówa już wiele razy pisał na ten temat.

   Usuń
  6. Mnie konto w Aliorze zamknęli po wysłaniu wiadomości przez bankowość. Citi tak samo.

   Usuń
  7. Moją dyspozycję zamknięcia ROR oraz KO, podobnie jak i żony, już 2-krotnie zignorowali.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 28 marca 2021, 21:19 - O problemach przy zamykaniu dostępu do bankowości? Nie pamiętam :)

   Usuń
  9. Składałam dyspozycję zamknięcia konta oraz dostępu do bankowości internetowej w oddziale Paribas, a mimo tego już drugi miesiąc nie potrafią tego zrobić!

   Usuń
  10. Ja zamykam w Paribas konto od listopada 2019 r. ...a wydawało mi się, że zamknięcie konta w oddziale to prosta sprawa;)

   Usuń
 2. Ja też doczekałam się powrotu do BNP. Szkoda że Millenium nic nie zmienia w karencji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słusznie uważają, że premia jako stymulator do otworzenia konta ma sens tylko raz :)

   Usuń
  2. Jednak jako jedni z nielicznych oferują zwroty 'na zatrzymanie' za płatności kartą oraz BLIK-iem.

   Usuń
  3. i to dwa razy, chodzi o Millennium

   Usuń
 3. U mnie 311,10 zł. Od września gdy zacząłem, ponad 1,7 tys. zł. W kwietniu powinien być rekord miesiąca (ponad 600 zł)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję wyników i życzę dalszego owocnego korzystania z promocji bankowych :)

   Usuń
 4. Ta promocja Getinu to po wypowiedzeniu umowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypowiedzenia nie składałem. Z propozycją promocji wyszedł bank.

   Usuń
  2. MZ mnie po wypowiedzeniu umowy Getin zaproponował przez 6 msc zwrot 5% transakcji kartą lub blikiem, do 30 zł na miesiąc. Również nie odmówiłam :)

   Usuń
 5. Złotówa, bezsprzecznie prowadzisz najlepszy tego rodzaju blog w Polsce, jednak nie rozumiem Twojej narracji o tym jakoby przytulanie kasy od banków było bułką z masłem. Bawię się w to na Twoim blogu już 6. rok i niejednokrotnie doszedłem do wniosku, że poza satysfakcją pozbawienia banku tych paru złotych jest przy tym sporo frustracji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa i taką ocenę bloga :) Raczej nie używam często sformułowania bułka z masłem. Bo aktywność jest wymagana (a rekomenduję - i to już robię dość często - dopasowywanie liczby kart/kont do swych możliwości, by nic nie robić na siłę), czasem zdarzą się złożyć reklamację (nie raz o nich wspominałem), ale raczej ich jest mało (w stosunku do skali mej aktywności), więc góruje satysfakcja :)

   Usuń
 6. u mnie 236 zł, czekam jeszcze na Citi, któte nie chce zpłcić premi nr 3 :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz (jak zawsze). Co jest powodem braku ostatniego bonusu?

   Usuń
  2. Bardzo wielu uczestnikom nie uznali płatności GPay w internecie:

   https://bankobranie.blogspot.com/2020/10/citikonto-finansowa-rewolucja-edycja-ii.html

   Usuń
  3. tak, twierdzą, że nie zapłaciłam GooglePay, tylko zwykła płatnośc kartą. Kilka dni wcześniej prosiłam ich, by włączymi mi coś tam, żebym mogła taką płatnośc wykonać. Po włączeniu tego Secure coś :) zapłaciłam poprzez GooglePay a te matołki , że nie zapłaciłam w ten sposób. Zobaczymy co z tego wyniknie.

   Usuń
  4. Tak, pamiętam jak Ci odradzałem zakupy na Allegro :)

   Usuń
  5. Ja bym się odwoływał do skutku, gdyż ich promki są na ręcznym sterowaniu i kolejny agent rozpatrujący odwołanie może je uznać.

   PS. Na wątku z 1. edycji tej promki jak dotychczas jest prawie 500 wpisów i zdecydowana większość z nich dotyczy jakichś nieprawidłowości, niedomówień bądź niesłusznie niewypłaconych premii - koszmar!

   Usuń
 7. Ja z kolei w tym miesiącu jestem z bankami na minus. A to przez moją nieuwagę, ponieważ potrzebowałem wypłacić większą ilość gotówki z bankomatu i myślałem że Getin Bank ma nadal darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów. Niestety w październiku zmienili że pobierają 3,5% od wypłat i tak straciłem prawie 250 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż reklamację. Może chociaż część tej prowizji anulują.

   Usuń
  2. Polecam spróbować z reklamacją - to nic nie kosztuje, ale może się uda. Przykładów nie brakuje (jeden z nich opisuję tutaj). Będę wdzięczny za informację o finale sprawy (kontakt@bankobranie.pl).

   Usuń
 8. Witam, no to debiut mam za soba:) Marzec zamykam z kwota 100 zł:) To moje pierwsze 100 zł w tego typu bankowaniu. Super! Wszystkiego dobrego i dziękuje za rzetelne opisy promocji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę dalszego owocnego korzystania z promocji i jak najwięcej bonusów! Dzięki za miłe słowa i życzenia :)

   Usuń
 9. Mr. Złotowa, Masz moze regulamin do tej Getinowskiej promocji "Bonus za wynagrodzenie na prostych zasadach – edycja VI"? Możenbym się kwalifikowała 😜

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz proszę na bankobranie@gmail.com - podeślę go.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...