Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonus 100 zł za otwarcie konta i po 100 zł za polecenia w programie "Polecam PKO Bank Polski"

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

8.03.2021

Bonus 100 zł za otwarcie konta i po 100 zł za polecenia w programie "Polecam PKO Bank Polski"

Największy bank w Polsce wznowił swój program poleceń. Powraca on po grubo ponad rocznej przerwie.

Program poleceń konta w PKO BP
Za Konto Za Zero bank płaci 100 zł - taki bonus otrzyma zarówno osoba polecona (otwierająca konto), jak i polecający. Na zgarnięcie premii za otwarcie konta w PKO BP załapać się mogą nawet obecni posiadacze Konta Inteligo!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w PKO BP.]

To już właściwie trzecia odsłona programu poleceń konta w PKO BP (który wcześniej działał pod nazwami "Mam PKO" i "Polecam PKO"). Teraz przyszła kolej na akcję "Polecam PKO Bank Polski". Choć zmienia się nazewnictwo, to warunki z grubsza pozostają podobne. 

Program "Polecam PKO Bank Polski": 100 zł za konto


Dla kogo promocja? Udział (jako osoba polecona, zakładająca konto dla premii 100 zł) wziąć może osoba pełnoletnia, która w dniu złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji nie posiada, ani w co najmniej od 5.03.2018 r., nie posiadała konta osobistego w PKO BP, ani wobec której ten bank rozpatruje wniosek o Konto Za Zero. Z promocji nie wyklucza ewentualne posiadanie konta Inteligo. 
💡 Jeśli nie łapiesz się na promocję z premią 100 zł za otwarcie konta z polecenia ze względu na okres wykluczenia, sprawdź propozycję z krótszą karencją, w której do wzięcia jest półroczny dostęp do Canal+ (bez umowy wiążącej na dłużej).

Jak uzyskać 100 zł za otwarcie konta w PKO BP?


Zasady promocji. By zgarnąć 100 zł za otwarcie konta:
 • najpóźniej do 6.04.2021 r. na stronie promocji złóż wniosek o konto w PKO BP (do wniosku przejdziesz, klikając na górze strony w zapytanie "Masz polecenie i chcesz otrzymać nagrodę?"), podając w nim kod polecenia (możesz go uzyskać od obecnego posiadacza konta w PKO BP, korzystającego z programu poleceń; jeśli takowej osoby nie znasz, to wiarygodny kod uzyskasz za pomocą formularza dostępnego na końcu niniejszego wpisu) i zawrzyj z bankiem umowę o konto; 
 • we wniosku wyraź zgody na otrzymywanie od banku "informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących";
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta wykonaj: 
  • 3 płatności kartą wydaną do konta i 3 płatności BLIKiem lub
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem o równowartości 500 zł.. 

I to tyle. Za spełnienie tych prostych warunków na Twe konto wpłynie 100 zł.

Program "Polecam PKO Bank Polski" - przydatne informacje


Spełniając warunki uzyskania premii 100 zł za otwarcie konta w ramach programu "Polecam PKO", miej na uwadze poniższe wskazówki:

▶️ Gdzie wykonać płatności? Płatności kartą na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie.

W przypadku płatności BLIKiem chodzi o transakcje z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu (do spełnienia warunków promocji nie zaliczą się wypłaty w bankomatach, ani przelewy na telefon).

▶️ Wypłata nagród. W ciągu 50 dni od zakończenia tej edycji programu poleceń (a ma być ona dostępna do 6.04.2021 r.) bank weryfikuje spełnienie warunków, a w ciągu kolejnych 30 dni wypłaci premię. Okresy te są więc dość długie, ale w praktyce premie wypłacane są znacznie szybciej (tak to przynajmniej wyglądało w poprzednich odsłonach programu poleceń PKO BP).

▶️ Promocja ma być dostępna do 6.04.2021 r., ale trzeba mieć na uwadze, że nie jest to ostateczny termin na złożenie wniosku, ale do tej daty konto musi być już aktywowane (co w praktyce pokrywa się z dniem zawarcia umowy). Z udziałem w promocji nie warto więc zwlekać do ostatniej chwili, bo trzeba dać czas kurierowi (to jedyna możliwość zawarcia umowy) na dotarcie (co zazwyczaj odbywa się w ciągu 2-4 dni roboczych, licząc od wniosku).

▶️ Promocja PKO BP, a posiadanie Konta Inteligo. Chociaż Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP (tzn. jego internetowy oddział), to jego posiadacze mogą brać udział w promocji "Polecam PKO Bank Polski" i uzyskać premię 100 zł za założenie konta w PKO BP.

Samo posiadanie Konta Inteligo nie wystarcza jednak, by być osobą polecającą w ramach programu "Polecam PKO Bank Polski" (do tego konieczne jest posiadanie konta właśnie stricte w PKO BP).

▶️ Polecającym w programie "Polecam PKO Bank Polski" może być osoba pełnoletnia, która co najmniej od 90 dni posiada konto osobiste w PKO BP.

Niezbędna jest do tego rejestracja na stronie polecam.pkobp.pl (podać tam należy m.in. numer telefonu komórkowego, który będzie zgodny z tym, który masz zarejestrowany w banku - podany przy umowie o konto, akceptacja regulaminu i wyrażenie zgód na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank). 

Za skuteczne polecenie PKO BP płaci 100 zł, ale w ramach edycji (dostępnej do 6.04.2021 r.) z tytułu poleceń można zgarnąć maksymalnie 1 000 zł (co oznacza wynagrodzenie za maksymalnie 10 skutecznych poleceń).

Konto za Zero - prześwietlenie promocji


Główne cechy konta zakładanego na potrzeby promocji, to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę); okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty kartą w bankomatach PKO BP oraz 10 zł za wypłaty kartą z innych bankomatów w Polsce.

Wnioski o konto objęte promocją z premią 100 zł złożyć można wyłącznie na stronie programu "Polecam PKO Bank Polski". Wtedy jedyną opcją zawarcia umowy o konto jest kurier. Na szczęście już podczas składania wniosku o konto, wskazać możesz inny adres niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może to więc być np. miejsce pracy albo uczelnia). Kurier przyjedzie w ciągu kilku kolejnych dni (jeszcze uprzednio kontaktując się telefonicznie celem ustalenia czasu wizyty). Wraz z umową kurier przywiezie Ci już także kartę do konta. Wiadomość o aktywacji konta przychodzi do kilku godzin od wizyty kuriera.

Kod polecenia do PKO BP 


Jeśli chcesz zyskać gwarantowany bonus 100 zł za otwarcie konta osobistego w PKO BP, koniecznie pamiętaj o kodzie polecenia. Wiarygodny i sprawdzony kod uzyskasz dzięki poniższemu formularzowi (maksymalnie w ciągu 24 godzin otrzymasz w odpowiedzi mail wraz z kodem polecenia):


Przydatne dokumenty: 

38 komentarzy:

 1. Jak to konto otworzyć? Link przenosi na stronę programu poleceń a tam nie ma możliwości założenia konta, jest tylko rejestracja do programu poleceń. Więc nie wiem czy to błąd Złotówa czy to promocja tylko dla obecnych klientów PKO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na górze strony polecam.pkobp.pl jest podlinkowane zapytanie: "Masz polecenie i chcesz otrzymać nagrodę?" - w ten sposób osoby chcące założyć konto mogą przejść do wniosku.

   Usuń
 2. Po jakim czasie mogę zamknąć konto? Zaraz po wypłacie bonusa?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy osoba polecająca ma jakąś korzyść?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytuję z artykułu.

   " Bonus 100 zł za otwarcie konta i po 100 zł za polecenia w programie "Polecam PKO Bank Polski" "

   "Za Konto Za Zero bank płaci 100 zł - taki bonus otrzyma zarówno osoba polecona (otwierająca konto), jak i polecający."

   "Za skuteczne polecenie PKO BP płaci 100 zł, ale w ramach edycji (dostępnej do 6.04.2021 r.) z tytułu poleceń można zgarnąć maksymalnie 1 000 zł (co oznacza wynagrodzenie za maksymalnie 10 skutecznych poleceń)."

   Usuń
  2. Czyli razem z żoną można przytulić nawet 2 tysie!

   Usuń
  3. Skąd wziąć aż 20-tu chętnych na założenie konta w tym banku?

   Usuń
 4. Czy osoba polecająca musi wykonać jakieś dodatkowe transakcje?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy można polecić Konto dla Młodych?

  OdpowiedzUsuń
 6. Szybko się uwinęli. Przedwczoraj wniosek a już dzisiaj kurier się zapowiedział.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby jeszcze było tak sprawnie przy zamykaniu konta :)

   Usuń
 7. W przypadku płatności kartą w celu spełnienia wymogów premii, czy obowiązują wykluczenia na kody MCC?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy warto zakładać konto? Czy może zaczekać? Jak to historycznie wyglądało? Były nagrody o wyższej wartości? Jak z karencją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedawno było 200 zł w formie bonu do Allegro. Z krótszą karencją.

   Usuń
 9. Czy osoba polecająca musi od 90 dni być posiadaczem konta w Banku w momencie rejestracji w programie poleceń, założenia konta przez poleconego, czy spełnienia przez osobę poleconą warunków do wypłaty premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie znaleźć można definicję "Polecający – posiadacz lub współposiadacz konta PKO Banku Polskiego, prowadzonego przez PKO Bank Polski, od minimum 90 dni (...)" (bez uszczegółowienia). W tym przypadku (najprawdopodobniej) chodzi jednak o moment rejestracji w programie poleceń.

   Usuń
 10. Co z współposiadaczami konta? Czy mogą być osobami poleconymi i założyć swoje, osobne konto w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Współposiadacz to też (jak nazwa wskazuje) posiadacz konta.

   Drogę do udziału w promocji (jako poleceni) mają jedynie pełnomocnicy do konta, bo to inny rodzaj relacji, niż (współ)posiadanie konta.

   Usuń
 11. Cześć 🙂 orientuje się ktoś,czy transakcje karta mogą zawierać kwotę cashbacku? Tzn. idę do żabki,płacę za batonik i wypłacam np. 200zl w gotówce. w regulaminie nic o tym nie pisze że nie można, natomiast w promocji santandera już taki zapis jest że kwoty cashbacku nie liczą się do puli dlatego wolę zapytać wcześniej 🙂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej wykluczą. Bank chyba i tak widzi cashback chociaż byłby ujęty w jednej transakcji.

   Usuń
 12. Jako polegający widzę na polecam.pkobp.pl osobę, którą poleciłem, ale jest też info, że NIE dostanę za nią premii. Ta osoba spełniła warunki promocji tydzień temu. Czy to normalne i zmieni się za jakiś czas jak PKO zrobi "sprawdzenie" warunków czy coś jest u mnie nie tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewykluczone, że te informacje są aktualizowane z opóźnieniem. Tak przynajmniej działo się w poprzednich odsłonach programu poleceń PKO BP.

   Usuń
  2. Dziś zarówno mnie, jak i osobie polecającej przyszedł przelew 100 zł :)

   Usuń
  3. Potwierdzam. Wpłynęło 100 zł, ale powinno 200 bo 2 osoby poleciłem. Może będzie później. Zobaczymy.

   Usuń
  4. U mnie premia za 2 osoby mimo, że poleciłem 3. Ta za którą nie ma premii otworzyła konto wcześniej i wcześniej spełniła warunki niż osoby, za które premię otrzymałem.

   Usuń
 13. Mam dokładnie tak samo. Warunki spełnione przez osobę polecobą, a informacji o braku premii. Z tym że od blisko miesiąca już czekam na aktualizacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej promocji bank dał sobie dużo czasu. Od zakończenia edycji (6.04.) ma 50 dni na weryfikację, a później kolejne 30 dni na wypłatę. Póki co premii brak.

   Usuń
  2. Bank naliczył mi opłatę za kartę - 10 zł. Chociaż spełniłem warunki zarówno bezpłatności karty jak i do wypłaty bonusu, a podobno miało być brak wykluczeń

   Usuń
  3. Pisz reklamację. Pamiętaj że w PKO okres rozliczeniowy karty nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym.

   Usuń
 14. Czy kartę trzeba trzymać do momentu wypłaty premii czy można zrezygnować wcześnie po spełnieniu warunków?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy ktoś otrzymał już premię od PKO? U mnie warunki promocji spełnione jeszcze w marcu, a premii brak. Wiem, że bank wg regulaminu ma długi termin na wypłatę premii, jednak pamiętam, że w przypadku promocji konta inteligo (przy równie długim terminie wg regulaminu) wypłaty premii były znacznie szybsze. Zastanawiam się czy coś zrobiłam nie tak, czy po prostu trzeba cierpliwie czekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłacali już dość dawno temu.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...