Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: FAQ. Rachunek oszczędnościowy 0,8% w skali roku do 100 tys. zł w Santander Consumer Banku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

12.03.2021

FAQ. Rachunek oszczędnościowy 0,8% w skali roku do 100 tys. zł w Santander Consumer Banku

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku okazał się hitem.

FAQ. Rachunek oszczędnościowy 0,8% w skali roku do 100 tys. zł w Santander Consumer Banku
W czasach ultra niskich stóp procentowych każda taka nowość cieszy. Sam założyłem sobie ten rachunek i obserwuję, że wśród Czytelników oferta cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Poniżej odpowiadam więc na pojawiające się pytania.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Promocję oprocentowania szczegółowo omówiłem już we wpisie: 0,8% do 100 tys. zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego!)

Głównymi zaletami tej propozycji jest to, że daje:

 • wysokie (jak na obecne czasy) oprocentowanie;
 • możliwość wpłacenia większych środków - do 100 tys. zł (bo jeśli w innych bankach zdarzają się promocje oprocentowania, to zazwyczaj obowiązują one dla mniejszych sum - np. do 10 czy 20 tys. zł);
 • brak wymogu otwierania konta osobistego czy korzystania z innych produktów banku - by skorzystać z promocji oprocentowania wystarczy sam rachunek oszczędnościowy;
 • swobodę dysponowania środkami - można je dopłacać, jak i w dowolnym momencie część lub całość wypłacać (nawet wielokrotnie, bo każdy przelew z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku jest za 0 zł - a to rzadkość, bo banki najczęściej dają tylko jeden taki przelew, a za każdy kolejny w danym miesiącu kalendarzowym każą sobie słono płacić - tu można swobodnie dysponować pieniędzmi i wypłacać bez limitu).

Przy tylu plusach nie może więc dziwić mega popularność w ostatnich dniach tego konta oszczędnościowego. Wyciągając pytania spośród komentarzy na blogu oraz wiadomości, które otrzymuję, poniżej daję odpowiedzi i wyjaśniam najważniejsze kwestie.

Z jakiego konta wykonać przelew weryfikacyjny?


Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku umowę o rachunek można zawrzeć poprzez potwierdzenie tożsamości przelewem z własnego konta osobistego w innym banku. W taki sposób Santander Consumer Bank sprawdzi, czy Ty to Ty. Weryfikacja odbywa się poprzez porównanie przez bank danych, które pojawią się przy przychodzącym przelewie (w wysokości 1 zł, który wróci do Ciebie), a tymi, które podasz we wniosku. Ważne jest więc to, by imię, nazwisko oraz adres idealnie się ze sobą zgadzały.

Przelew można wykonać z jednego z wielu banków - wniosek podpowiada 6: mBank, Santander Bank Polska, Alior Bank, PKO BP, Pekao oraz Millennium, ale można wybrać też opcję przelewu z innego banku.

Z jakiego banku wykonać przelew weryfikacyjny w celu otwarcia rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku


Wybranie jednego z wymienionych banków daje szansę na szybsze otwarcie rachunku - weryfikacja odbywa się wtedy nawet w ciągu kilku-kilkunastu minut, po czym otrzymasz maila powiadamiającego o otwarciu rachunku. W tej wiadomości dostaniesz też umowę, w której można znaleźć login do bankowości (określany jako "Numer ICN"). Przy pierwszym logowaniu należy podać ten login - wtedy otrzymasz hasło SMSem.


Czy możliwe jest zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera?


Nie. Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy jedyną opcją zawarcia umowy jest przelew weryfikacyjny z własnego konta w innym banku. Ma być prosto i szybko.


Mam konto w Santander Banku. Czy rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 0,8% mogę założyć przez bankowość internetową?


Jeśli posiadasz konto osobiste czy jakiekolwiek inne produkty w Santander Bank Polska (daw. BZ WBK), to jesteś klientem innego banku. Tym samym przez bankowość Santander Banku nie da się założyć rachunku oszczędnościowego Santander Consumer Banku, bo choć nazwa może mylić, to są 2 odrębne banki.


Po otwarciu rachunku oszczędnościowego widzę oprocentowanie do 0,3%? Gdzie jest obiecane 0,8%?


Informacja o oprocentowaniu od 0,2 do 0,3% w skali roku widnieje zaraz po otwarciu rachunku oszczędnościowego (jak na grafice poniżej):

Bankowość internetowa Santander Consumer Banku

Pierwsza wpłata nowych środków (bo dla nich obowiązuje promocyjne oprocentowanie) uruchomi stawkę 0,8% w skali roku. Aktualizacja pojawi się w systemie po wpłacie środków (wyświetlenie informacji o promocyjnej stawce może nastąpić z lekkim opóźnieniem - po aktualizacji systemu bankowego). Informacja o promocyjnym oprocentowaniu wygląda tak:

Informacja o wysokości promocyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku


Czy środki na rachunek można dopłacać? 


Tak, oszczędności można w dowolnym momencie dopłacić. Promocyjne oprocentowanie będzie dla nich obowiązywać do 5.05.2021 r. bez względu na to, czy całość zostanie wpłacona teraz czy tylko część, a resztę sukcesywnie będziesz dopłacać.


Czy środki na rachunek oszczędnościowy można dopłacać tylko z konta, z którego został dokonany przelew weryfikacyjny (1 zł) czy wpłat można dokonywać z innych kont?Środki na rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku można dopłacać z własnego konta - może to być inne konto, niż te, które zostało użyte przy wykonywaniu przelewu weryfikacyjnego. Ważne jednak, by dane przy przelewie zgadzały się z Twoimi danymi w Santander Consumer Banku (nadal musi być to takie samo imię, nazwisko oraz - najpewniej - adres).


Czy środki na mój rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku może wpłacić ktoś inny (np. żona, u której kończą się lokaty)?


Nie. Środki na rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku wpłacać może tylko właściciel tegoż rachunku. Jeśli przelewu dokona inna osoba, to środki wrócą na jej rachunek. 


Czy wypłata środków z rachunku oszczędnościowego coś kosztuje? Czy wiąże się to z utratą odsetek?Wszystkie wpłaty, jak i wypłaty z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku realizowane są bez opłat. Można więc swobodnie dysponować środkami, przelewając je nawet wielokrotnie. Za żaden z tych przelewów bank nie pobierze opłaty.

Wypłata części lub całości środków nie wiąże się z utratą odsetek. Zostaną one naliczone za faktyczny czas lokowania środków na rachunku oszczędnościowym, a wypłata odsetek nastąpi na koniec miesiąca kalendarzowego.


Jak wypłacić środki z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku?Można to zrobić przelewem/przelewami wyłącznie na swe konto w innym banku. Przelewy można wykonywać jedynie na konto powiązane, którym domyślnie jest konto, z którego został wykonany przelew weryfikacyjny 1 zł.

Dyspozycję wypłaty środków można zlecić, klikając w przycisk "Wypłać".


Jak zmienić rachunek powiązany? 


Jeśli chcesz wypłacać środki z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku na inne konto, niż obecne, to można to zmienić. Kliknij w przycisk "Wypłać", a dalej "Chcę zmienić rachunek".

Jak zmienić rachunek powiązany w Santander Consumer Banku

Pojawi się tam prosta instrukcja dotycząca modyfikacji ustawień. Podać będzie należało numer swego konta w innym banku, który ma być rachunkiem powiązanym i dalej z tego konta musisz wykonać przelew 1 zł w celu weryfikacji. Po sprawdzeniu przez bank nastąpi zmiana ustawień i przelewy/wypłaty wykonasz na "nowe" konto powiązane.


W jakich godzinach realizowane są przelewy do i z Santander Consumer Banku?


Na prośbę jednego z Czytelników zestawienie sesji Elixir w bankach w Polsce uzupełniłem o Santander Consumer Bank. Sesje wychodzące w tym banku to godziny: 8:45, 12:00 14:30, a sesje przychodzące w Santander Comsumer Banku realizowane są o godzinie 11:30, 15:00 oraz 17:30.


Czy środki w Santander Consumer Banku sumują się ze środkami w Santander Banku, jeśli chodzi o gwarancje BFG?


Jak już wyżej wspomniałem, Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) i Santander Consumer Bank to dwa osobne banki. Jako odrębne podmioty mają też odrębne gwarancje BFG. Zatem Bankowy Fundusz Gwarancyjny oddzielnie liczy limit środków (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro) w Santander Consumer Banku i odrębnie dla Santander Banku.

78 komentarzy:

 1. Wpłyów na to KO nie może dokonać inna osoba niż właściciel? To kuriozalne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet dla niemal identycznie pomyślanego konta w BGŻ-Optima nie było takiej restrykcji.

   Usuń
  2. @Anonimowy 12 marca 2021 21:36
   @Anonimowy 13 marca 2021 19:09
   W Idea Banku gdzie ostatnimi czasy było sensowne oprocentowanie, takie zasady panowały od dawna. No i co z tego? Jakoś nikt z tego powodu nie podnosił nigdy larum a tu, gdzie mamy do czynienia z oprocentowaniem zaledwie 0,8% takie "restrykcje" i "kuriozalne!". Co najmniej dziwaczne reakcje. Jak nie pasują zasady, to są inne banki które dają aż po 0,01% albo nawet aż 0,00% i tam te "miliony" proponuję ulokować. Powodzenia.

   Usuń
  3. Przelew do Idea na ROR lub KO był zawsze możliwy z jakiegokolwiek źródła.

   Usuń
  4. cooooo? na KO w Idea zawsze mi dochodziły przelewy od innych osób

   Usuń
  5. Na ROR i KO tak. No i co z tego? - pytam po raz drugi.
   Tym którzy chcą jednak mieć jakiś kolejny powód do ponarzekania i poużalania się nad swoją krzywdą i dziejową niesprawiedliwością podrzucę kolejny powód. Chodzi o sposób rejestracji w aplikacji Santander Consumer Banku...
   Pomimo bardzo niskiej oceny w Google Play (tylko 3,8), mi jednak ta aplikacja bardzo się podoba i to z kilku istotnych powodów. :)

   Usuń
  6. Ktoś narzeka na ich apkę?

   Usuń
  7. Właściwie jedyna wada, to brak możliwości zlecenia przelewu z przyszłą datą.

   Usuń
  8. Nawet mała niezgodność adresów nadawcy oraz odbiorcy przelewu dyskwalifikuje zasilenia konta - to absurd!

   Usuń
  9. Na 99,999% sprawdza to automat więc nie będzie rozgryzał czy to literówka, skrót czy coś innego.

   Usuń
 2. Jakie znaczenie mają godziny sesji przychodzących? Ważne jest jedynie, żeby załapać się na ostatnią sesję wychodzącą z banku, z którego pochodzi przelew zasilający :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taką, że przelew z banku wychodzącego będzie zaksięgowany, ale nie pojawi się w banku przychodzącym.

   Usuń
  2. Każdy przelew wysłany w 3. sesji Elixir trafi do banku odbiorcy - to cała kwintesencja tego systemu.

   Usuń
 3. Czy ktoś ma tak, że w historii rachunku widzi tylko wypłaty, ale wpłat już nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może to konto nie jest objęte promką?

   Usuń
  2. Tajgel może masz jakieś filtrowanie historii rachunku?

   Anonimowy co ma historia transakcji do historii rachunku?

   Usuń
  3. Niewiele. A dlaczego pytasz?

   Usuń
  4. Nie mam filtrowania. Dzwoniłem na infolinię i oni też nie widzą, ale stan konta się zgadza.

   Usuń
  5. Skoro nie ma wpłat, to jakim cudem saldo się zgadza?

   Usuń
 4. A ja mam jeszcze jedno pytanie. Jak później wygląda zamknięcie takiego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddział, list, infolinia albo bankowość.

   Usuń
  2. Tu jest wykaz jak zamknąć konto we wszystkich bankach:
   http://bankobranie.blogspot.com/2015/05/jak-zamknac-konto-w-banku-wypowiedzenie.html

   Usuń
 5. Czy tutaj nie ma przypadkiem błędu:
  Tym samym nie da się założyć rachunku oszczędnościowego Santander Consumer Banku

  cały fragment:
  "Mam konto w Santander Banku. Czy rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 0,8% mogę założyć przez bankowość internetową?


  Jeśli posiadasz konto osobiste czy jakiekolwiek inne produkty w Santander Bank Polska (daw. BZ WBK), to jesteś klientem innego banku. Tym samym nie da się założyć rachunku oszczędnościowego Santander Consumer Banku, bo choć nazwa może mylić, to są 2 odrębne banki."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o to, że nie da się założyć rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku przez bankowość Santander Banku (daw. BZ WBK).

   Ale będąc klientem Santander Banku, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stać się klientem Santander Consumer Banku i skorzystać z promocji oprocentowania.

   Usuń
 6. 0,8% w skali roku to dobra oferta :/... błagam... przecież to nawet nie jest śmieszne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znasz KO z lepszymi warunkami?

   Usuń
  2. Przy 0,5 w Aliorze i Millennium i 0,6% w Getinie to bardzo dobra oferta.

   Usuń
  3. Dodatkowo z nieograniczoną ilością bezprowizyjnych wypłat oraz limitem salda promocyjnego 100k!

   Usuń
  4. nikt wam nie każe trzymać na marnym groszu żeby wygrać trzeba grać

   Usuń
  5. Czy można wpłacać gotowanie przelewem?

   Usuń
  6. Gotowanie? Chyba gotówkę. Tak, przelewem.

   Usuń
  7. Gotówka to nie przelew.

   Usuń
 7. @Mr Złotówa - świetny poradnik:) Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam Mam podpisaną umowę on-line. Próbuję zalogować się pierwszy raz w bankowości internetowej.Po wpisaniu Loginu, pojawia się informacja o błędzie i by spróbować ponownie. I tak w kółko. Co robię źle? Login jest poprawny. Pozdrawiam serdecznie 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Konto założyłam 11.03, do tej pory nie otrzymałam zwrotu złotówki i przy logowaniu i wpisaniu loginu nie przychodzi mi sms- dane zgodne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś miałaś kiedyś już w Santander Consumer? Możliwe że zalogujesz się starym hasłem.

   Usuń
  2. Nie, nigdy u nich nic nie miałam.

   Usuń
 10. I ile się na tym zyska? 0,65 proc.netto przez półtora miesiąca. Czyli jakieś 80 zł od tych 100 tys. Czyli jakieś 30 - 40 zł więcej niż w najlepszych lokatach Millennium i Aliora. Wielkie halo, jest czym zawracać sobie głowę..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale po co takie wyliczenia i ocenianie? Nie chcesz korzystać to nie korzystaj. A jeśli inni chcą to "zawrócą sobie głowę". Ja wolę te 30-40 zł więcej niż mniej.

   Usuń
  2. KO w tych bankach też mają limity salda promocyjnego 100k? Nie wiedziałam :)

   Usuń
  3. W pewnym banku jest pewna furtka, ale ... im mniej osób o tym wie tym lepiej :)

   Usuń
  4. Do Anonimowy 14 marca 2021 22:24

   A możesz, tak małymi literkami zdradzić o co kaman z tą furtką? ;)

   Usuń
 11. Choc oczywiście inna sprawa. Masz 100 tysięcy gotówki i 100 tysięcy kredytu hipotecznego na 1,9 proc. Nie wiesz co z tą gotowka zrobić to już lepiej mieć ja na 0,65 netto niż na 0,01...

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja mam takie pytanie: załóżmy wpłacam 10 000, sa to nowe środki. Po tygodniu dopłacam 5 000 i wtedy oprocentowanie 0,8 jest od 5 000, czy od 15 000? czy te nowe 5 000 sa nowymi środkami, a wczesniejsze 10 000 już nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całe saldo powyżej stanu z 28. lutego zbiera oprocentowanie promocyjne.

   Usuń
 13. Na jaki okres 0,8%? Na cały rok od chwili wpłaty środków? czy określony krótszy czas?

  OdpowiedzUsuń
 14. Na jaki okres obowiązuje te 0,8%, cały rok od wpłaty środków? Czy musi być to bezwzględnie cały rok, czy można wcześniej zlikwidować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko do 5 maja tego roku.

   Usuń
  2. Powyżej jest to podane: do 05.05.2021.

   Usuń
 15. Na jak długo te 0,8% - cały rok, czy inny okres? Czy można skrócić okres bez skutków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 5.05.2021 r. Środki można wpłacać i wypłacać w dowolnym momencie (bez skutków, tj. bez utraty odsetek za faktyczny czas ich utrzymywania na rachunku oszczędnościowym).

   Usuń
  2. Złotówa, czy oni mają jakiś dzienny limit przelewów z tego konta? Jeśli tak, to ile on wynosi - zadałem to pytanie w bankowości, ale wygląda na to, że oni nie odpowiadają na żadne pytania.

   Usuń
 16. 1. Czy są jakieś limity kwot przelewów w tym banku?
  2. Czy ktoś zakładał to konto mając dowód z bezterminową ważnością? A jeśli tak to co zaznaczyliście w dacie ważności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. 100 tys. można przelać.

   Usuń
  2. Skąd pochodzi ta info?

   Usuń
  3. Zakładałem konto "na" dowód z bezterminową ważnością. Jest odpowiednia opcja do odznaczenia.

   Usuń
  4. Złotówa, czy oni mają jakiś dzienny limit przelewów z tego konta? Jeśli tak, to ile on wynosi - zadałem to pytanie w bankowości, ale wygląda na to, że oni nie odpowiadają na pytania.

   Usuń
 17. Czy to prawda, że w oddziale nie można dokonać wpłaty na to konto?

  OdpowiedzUsuń
 18. Odpowiedzi
  1. Wyłącz incognito :)

   Usuń
  2. Link na stronie jest walnięty, spróbuj bezpośrednio ze strony banku

   Usuń
  3. Może warto wyczyścić historię i ciasteczka?

   Usuń
  4. W jakim celu?

   Usuń
 19. Złotówa, czy oni mają jakiś dzienny limit przelewów z tego konta? Jeśli tak, to ile on wynosi - zadałem to pytanie w bankowości, ale wygląda na to, że oni nie odpowiadają na żadne pytania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma limitu. Jakby miał być jeszcze limit przelewów jak można je robić tylko na powiązany rachunek? Limity w bankach są z powodów bezpieczeństwa. Tu to nie jest potrzebne bo nikt nie wytransferuje ci pieniędzy na nie twoje konto.

   Usuń
  2. Jak wytłumaczyć brak możliwości zasilenia tego konta z dowolnego źródła? Wpłaty gotówkowe w kasach SCB też nie są akceptowane.

   Usuń
 20. Link do założenia z artykułu jest błędny, tu poprawny:
  https://www.santanderconsumer.pl/konto-oszczednosciowe/rachunek-oszczednosciowy,1.html

  OdpowiedzUsuń
 21. Po serii problemów z założeniem w końcu się udało za 3 razem. Problem wyjaśniła konsultantka, która zadzwoniła: przelew weryfikacyjny do założenia konta musi pochodzić z rachunku, którego umowę zawieraliśmy fizycznie w banku, składając tam podpis. Odpadają rachunki założone przelewem weryfikacyjnym, kurierem, biometrią itp. Nic nie pomoże nawet osobne złożenie wzoru podpisu w takim banku - musi być tam zawierana na początku fizycznie umowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwne bo ja w Santanderze założyłem przez kuriera i w Consumer założyłem to konto bez problemu.

   Usuń
  2. Nigdy nie polegaj na info uzyskanej na infolinii :)

   Usuń
 22. Kiedy najlepiej kasę wypłacić żeby załapać się na kolejną edycję jako z nowymi środkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachowując się analogicznie do poprzedniej edycji to przed 5.05. wystarczy.

   Usuń
  2. A precyzyjniej. Poprzednia edycja skończyła się 27.02. Ta obecna liczy nowe środki wobec salda z dn. 28.02.

   Usuń
 23. Coś będzie od jutra ? :-)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...