Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: HIT powrócił: bon Allegro o wartości 400 zł ponownie do wzięcia - Citibank wznowił promocję z kartą Citi Simplicity

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

18.03.2021

HIT powrócił: bon Allegro o wartości 400 zł ponownie do wzięcia - Citibank wznowił promocję z kartą Citi Simplicity

Do tego o rok został skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty w Citibanku. 

Voucher 400 zł Allegro za kartę Citi Simplicity
To rekordowa wartość nagrody za kartę kredytową z logo Citi, na której powrót trzeba było czekać bez mała od roku. Kto nie zdążył, zastanawiał się lub po prostu nie zauważył I edycji, ten ma nową okazję się załapać. W prosty sposób można zgarnąć aż 400 zł do wykorzystania w największym w Polsce serwisie zakupów online. I tym razem promocja dostępna jest jednak dość krótko.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Na początek kilka zdań dla tych, którzy z tego typu promocją spotykają się po raz pierwszy (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że takich promocji jest dużo i można dzięki nim zyskać sporo - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej - pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak "nie ma nic za darmo". I to prawda. Za darmo nie ma, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. Ale bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyskuje i ten wykaże się określoną aktywnością. Dla banku jest to więc o wiele lepszy sposób na pozyskiwanie klientów, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał - taki klient może przecież skorzystać też z innych produktów. Ale to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów (o czym przekonało się już wielu Czytelników bloga, bo tego typu promocje Citibanku nie są nowością). 

Czy to aby na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy jednak wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz. 

Choć na stronie promocji znaleźć możesz informację "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 10,24%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

Voucher Allegro o wartości 400 zł za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2020 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku. Okres wykluczenia dla byłych posiadaczy takiej karty - względem poprzedniej edycji - został skrócony o rok. To dobry ruch!

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, pożyczkę czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz uczestniczyć w niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej i 400 zł w voucherze Allegro" i zdobyć tytułową nagrodę:
 • do 5.04.2021 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online);

 • zawrzyj z bankiem umowę i za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku aktywuj kartę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł (mogą to być płatności na Allegro, ale nie muszą - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Na potrzeby promocji wykonać można jedną lub wiele transakcji - ważne by łącznie we wskazanym okresie wykonać płatności na sumę min. 1000 zł (i oczywiście nie chodzi tutaj o takie płatności w każdym miesiącu, ale przez cały okres: od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy). Wykonywanie płatności można zatem rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości, ale można je też zrealizować szybciej (bo czym prędzej wykonasz transakcje na wymaganą sumę, to tym prędzej otrzymasz nagrodę).

Płatności kartą można wykonywać w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Na potrzeby promocji można za to płacić kartą w marketach, sklepach (spożywczych, odzieżowych, monopolowych i innych), aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro).

O przyznaniu nagrody Citibank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Nagroda zostanie przekazana w taki sam sposób w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Bon Allegro ma mieć ważność przez 12 miesięcy. Podczas zakupów można wykorzystać go tylko jeden raz (płacąc za zakupy u jednego sprzedawcy lub za koszyk zakupów od różnych sprzedawców na Allegro).

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba chcąca uzyskać kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty Citibanku


Karta wydawana jest za 0 zł. Na uczestników promocji z bonem Allegro czeka jednak jeszcze jeden przywilej - opłata miesięczna za kartę (12 zł) zostanie zwrócona, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). 

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę również będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

💡 Na koniec dodam, że w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia jest bowiem też premia 150 zł za CitiKonto. Promocję karty kredytowej z bonem Allegro można połączyć z promocją konta (kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia), co dodatkowo się opłaca, bo wraz z kontem otwiera drogę do zgarnięcia wspomnianego moneybacku do 100 zł. W sumie można więc zgarnąć nawet 650 zł (150 zł za konto + 100 zł moneybacku + bon 400 zł za kartę kredytową).

Jeśli nie chcesz, żeby umknęły Ci te najlepsze promocje bankowe, to skorzystaj z mojej drobnej pomocy. Nie namawiam, ale dyskretnie sugeruję, że tak robi już wielu Czytelników mojego bloga 😉 Zapis na newsletter zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

52 komentarze:

 1. W jaki sposób mogę sprawdzić kiedy karta została zamknięta? Wydaje mi się, że wypowiedzenie składałem jakoś w listopadzie/grudniu 2019

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Datę zamknięcia karty powinno udać się zweryfikować na infolinii (przynajmniej jakiś czas temu można było tak zrobić).

   Usuń
 2. "nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą"

  Co to znaczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykładowo: jeśli karta jest z limitem 5000 zł i z tej kwoty zostanie wykorzystane 500 zł, to spłacić należy (najlepiej) 500 zł, a ewentualnie jeśli więcej, to 699,99 zł (bo w przypadku wpłacenia np. 700 zł powstałaby nadpłata 200 zł).

   Usuń
 3. Po prostu, nie spłacaj kwoty większej niż wydałeś.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy dobrze widzę że żadne zgody marketingowe nie są wymagane?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy mogę wnioskować o kartę kredytową jeśli mam złożony wniosek o zamkniecie konta i czekam aż się zamknie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma przeciwwskazań - możesz złożyć wniosek o kartę już teraz (poprzez stronę promocji).

   Usuń
 6. Czy to prawda, że Allegro ma w planach likwidację opłat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakich opłat? Jak kupujesz to nie masz żadnych opłat.

   Usuń
  2. Opłat za dostawę.

   Usuń
 7. czy karta BP od Citi wyklucza wzięcie udziału?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda karta kredytowa Citi wyklucza.

   Usuń
 8. Kiedy po otrzymaniu bonu 400 złotych do wykorzystania w allegro można zlikwidować kartę kredytową ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Rozumiem,że paski z wypłaty jako dokument alternatywny do wyciągu z konta, powinny wystarczyć?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ehh no nic sprobujemy z żoną jeszcze raz ale tydzień temu o obojga odrzucili wniosek. Nie wiedzieć czemu, gdyż dochody grubo ponad 4tys każdy. Może przez hipoteczny i 2kk...? Ale bez przesady

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiecie może jakie Citi ma kryteria odrzucania wniosków? Miałęm u nich kartę, zamkniętą 2 lata temu, obecnie mam "tylko" 2 kredytówki, limit 5k kazda, żadnego kredytu, nawet hipotecznego, BIK czyściutki, wszystko zawsze spłacane na bieżąco, dochód netto 8k PLN, plus pracująca żona, a wniosek mi wczoraj odrzucili" Przyjete zasady przyznawania karty kredytowej nie pozwalają obecnie na pozytywne rozpatrzenie wniosku".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to bardzo podobnie jak u mnie właśnie. Troszkę mniejsze dochody i hipoteczny ale już raptem 350zl na osobe. Też mielismy kiedyś kk i konto. Może dlatego odrzucają? Sam już nie wiem. Jestem pewien że przy tej kk dochód był mniejszy a i tak dali wtedy bez problemów

   Usuń
 12. Można łączyć program poleceń z tą promocją?

  OdpowiedzUsuń
 13. Szkoda, że otrzymujemy jeden voucher na 400 zł - czyli musimy dokonać zakupu na Allegro za ponad 400 zł aby móc wykorzystać woucher ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robisz zakupy do jednego koszyka u kilku sprzedawców i dopiero płacisz. To wszystko. Wydanie za jednym strzałem 400 zł to nie problem. Trzeba tylko wcześniej wiedzieć co się chce kupić i oczywiście znać lub znaleźć sprawdzonych sprzedających. Allegro to taki polski przekręt gdzie można nierzadko naciąć się na chronionych przez Allegro oszustów (już po trzykrotnym niewywiązaniu się z dostawy powinni blokować tym "januszkom" konta, tymczasem pozwalają nawet na to, żeby złodzieje mieli po kilka kont i jak nałapią za dużo negatywów na jednym, to sprzedają na drugim i robią to samo). Bezpieczniej jest na AliExpress.

   Usuń
  2. Od początku 2020 roku zrobiłem 97 zakupów na Allegro. Tylko jedno zamówienie wysłane z opóźnieniem! Miało być wysłane w ciągu 1 dnia, a ja upomniałem się po tygodniu. 2 dni później przesyłka była już u mnie z dodatkowym przedmiotem jako rekompensatą. Większość przesyłek w ramach Allegro Smart za darmo + wygodny odbiór w paczkomacie często nawet następnego dnia.

   Usuń
 14. Kiedy można spłacić wykorzystany 1000 zł który wyda się na potrzeby promocji? Od razu? Czy trzeba z tym czekać do otrzymania nagrody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz czekać. To nawet wskazane żeby nie zostały naliczone odsetki. Możesz spłacić od razu. To nie ma wpływu na nagrodę.

   Usuń
 15. Czy citibank przy kartach kredytowych wali już prowizjami za curve także czy tylko revoluta tępią? Transakcja przez curve ma kod MCC oryginalnego sklepu w którym kupujemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o CURVE, to zmienili siedzibę z Londynu (poza UE) na Litwę. Kiedyś ich kod MCC był 8999 (zabroniony przez nasze banki). Teraz ja mam poskie kody np. 5541, 4829,5411 itd. Niestety dalej banki widzą to jako płatność zrealizowana przez bank, ktory nie ma siedziby w Polsce i naliczają prowizję od transakcji. Jednak obecnie taka transakcja jest dopuszczalna i nie jest negowana w rozliczeniach.

   Usuń
  2. Zawsze mieli MCC faktycznego sprzedawcy oprócz okresu 3 miesięcy po "awarii" kiedy to wystawca ich kart został zablokowany przez jakiś tam ich urząd. Pytanie jednak było o konkretnie citibank, który jak wiadomo leci mocno w kulki.

   Usuń
 16. Nie wiem jakie są kryteria, ale mi i znajomym odrzucili wniosek.

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie wiem w którym miejscu najlepiej zapytać ale może tu ktoś z obecnych klientów znajdzie i odpowie mi czy nadal w Citi oferowana jest promocja na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość często pojawiają się komentarze i wiadomości Czytelników o takiej propozycji.

   Usuń
  2. Tak, oferują.

   Usuń
  3. O co konkretnie chodzi?

   Usuń
  4. Po wypowiedzeniu bank oferuje promocję żeby je wycofać. Bonus to 100-200 zł.

   Usuń
 18. Czy w Citibanku można wnioskować o karte kredytowa na podstawie umowy na zlecenie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to źródło dochodów jest akceptowane przez Citibank (regulamin promocji zawiera tabelę i w niej można znaleźć informację o umowach cywilno-prawnych).

   Usuń
 19. Czy w Citi można płacić ,,Sprytnym Billem,, czy będzie honorowana transakcja ,czy wezmą prowizję 10% jak za przelew międzybankowy ?

  OdpowiedzUsuń
 20. czy długo się czeka na kupon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 26 marca 2021 11:15
   Od momentu spełnienia wszystkich warunków trzeba liczyć z 3 miesiące nawet, czyli że cały ten proces może zająć nawet 7 miesięcy:

   1 miesiąc - miesiąc otwarcia konta
   2 miesiąc - miesiąc następujący po miesiącu zawarcia umowy o kartę w którym trzeba co najmniej jeden raz zalogować się w aplikacji mobilnej Citibanku
   3 miesiąc - drugi miesiąc następujący po miesiącu zawarcia umowy o kartę to miesiąc wolny od spełniania warunków promocji w którym jednak można wykonać lub zacząć wykonywać płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł ale to i tak nie przyśpieszy otrzymania nagrody
   4 miesiąc - to trzeci miesiąc następujący po miesiącu zawarcia umowy o kartę w którym to ostatecznie należy już koniecznie wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł
   5 miesiąc - to miesiąc następujący po miesiącu spełnienia warunków promocji do końca którego to bank najpóźniej ma powiadomić o przyznaniu nagrody
   6 miesiąc - to pierwszy miesiąc 60 dni oczekiwania na nagrodę od powiadomienia o jej przyznaniu
   7 miesiąc - to drugi miesiąc 60 dni oczekiwania na nagrodę od powiadomienia o jej przyznaniu a tym samym można liczyć na to, że będzie to miesiąc w którym bank ją wreszcie przekaże

   Reasumując... same pozytywy, bo cóż to jest 7 miesięcy wobec okresu 9 miesięcy ciąży którą musi przejść kobieta, albo cóż to jest wobec 13 miesięcy "ciąży" w promocji Raiffeisen Banku zakończonej negatywnymi skutkami porodu drogą cięcia cesarskiego dla dziecka, jakim była wypłata ostatniej z oczekiwanych nagród w tamtej promocji.

   Usuń
 21. Po ilu dniach dostaliście kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W p-wszej edycji brałem udział. Jakoś tak po ponad tygodniu.

   Usuń
 22. "Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł." Jak zatem zostanie zwrócona opłata po zakończeniu umowy, gdy już np.otrzymam kupon ?

  OdpowiedzUsuń
 23. W jaki sposób jest weryfikacja ? Zdalnie (mobilnie) czy jednak dzwoni konsultant ?

  OdpowiedzUsuń
 24. Kiedy można wypowiedzieć umowę bez żadnych opłat ? Czy od razu po otrzymaniu bonu ?
  W jaki sposób można rozwiązać umowę i zrezygnować z karty kredytowej ?
  Czy w siedzibie banku ?
  elektronicznie w postaci wysłanego e-maila?
  telefonicznie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choćby zaraz po otrzymaniu nagrody. Oczywiście bez opłat. Wypowiedzenie można złożyć przez bankowość.

   Usuń
  2. I jeszcze zapropnują Ci fajną promocję na zatrzymanie. Poczytaj komentarze wyżej.

   Usuń
 25. Fikcyjna promocja. 20 marca złożyłem wniosek, wszystko ładnie online, karta zaproponowana bez konieczności dostarczania doadtkowych dokumentów (z nizszym limitem) i od tamtej pory cisza. Nikt nie zadzwonił. Po wpisaniu nr wniosku na ich stronie jest tylko stan "procesowanie w toku". By zadzwonić na infolinię trzeba mieć numer klienta a jak się bez niego dodzwonisz to mówią tylko że "ktoś powinien zadzwonić" i tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też to trwało ponad 2 tygodnie. Sprawa przyspieszyła jak napisałem przez formularz kontaktowy na stronie. Konsultantka tłumaczyła że mają bardzo dużo wniosków a przez covid mniej pracowników.

   Usuń
 26. Czy jeśli mam sprzęt RTV/AGD wzięty na raty to spłacając je przelewami internetowymi przez te wymagane kolejne 3 miesiące na łączną kwotę ponad 1000 zł spełniam warunki promocji? Czy taka płatność ratalna jest zaliczana do wydatków objętych promocją? Będę wdzięczny za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...