Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia pieniężna co najmniej 1500 zł za konto Citigold w Citibanku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

25.03.2021

Premia pieniężna co najmniej 1500 zł za konto Citigold w Citibanku

Choć to promocja konta osobistego, to w praktyce jest to propozycja głównie dla osób dysponujących większą sumą oszczędności.

Premia min. 1500 zł za konto Citigold
Z tego powodu promocję można traktować jako alternatywę dla lokat. Bo zważywszy na kwotę, jaką należy ulokować na potrzeby promocji (400 tys. zł), to dzięki premii uzyskać można odpowiednik oprocentowania, jak na lokacie ze stawką 1,85% w skali roku! To wyliczenie przy założeniu zgarnięcia premii 1500 zł, ale możliwe jest też zdobycie dodatkowego 1000 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Jeśli pierwszy raz trafiasz na promocję bankową i widzisz takie warunki - czyli konieczność dysponowania kwota min. 400 tys. zł - to nie zrażaj się. Generalnie jest o wiele prościej, bo w większości promocji nie trzeba dysponować aż takimi środkami, by zarobić. Daleko nie szukając, ten sam Citibank płaci 200 zł za CitiKonto (to alternatywna promocja do niżej opisywanej), gdzie warunki do spełnienia są o wiele prostsze.

Środki deponowane w Citibanku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (zatem kwota 400 tys. zł mieści się w tym limicie).


Premia do 1500 zł za konto Citigold


Dla kogo promocja Citibanku? Uczestnikiem akcji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce. Edycja wiosenna" może być osoba pełnoletnia, która po 1.01.2019 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wymienionych kont).

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. pożyczki, kredytu lub karty kredytowej) nie wyklucza z udziału w promocji konta Citigold.

Nagroda. Do wzięcia czeka nawet 2500 zł: 

 • nagroda podstawowa: premia w wysokości 1500 zł za otwarcie konta i zdeponowanie środków na sumę min. 400 tys. zł oraz 
 • nagroda dodatkowa: premia 1000 zł za spełnienie dodatkowych warunków. 

To nagrody pieniężne, które bank wypłaci na Twe konto.

Limit kont objętych promocją. Udział w promocji wziąć może 275 osób, które jako pierwsze otworzą konto osobiste Citigold. Pula może wydawać się mała, ale z racji wymogów (chodzi przede wszystkim o konieczność dysponowania tak dużą kwotą oszczędności) raczej i tak nie należy spodziewać się jej (szybkiego) wyczerpania.


Zasady promocji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce. Edycja wiosenna"


By wziąć udział w promocji i zgarnąć nagrodę podstawą w wysokości 1500 zł (o nagrodzie dodatkowej w wysokości 1000 zł piszę nieco niżej):

 • do 30.06.2021 r. złóż wniosek o konto Citigold i zawrzyj umowę z bankiem; 
 • w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to przy podpisaniu umowy); 
 • do końca czwartego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta: 
  • zaloguj się co najmniej jeden raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz 
  • w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych utrzymuj na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo środków w wysokości 400 000 zł (średnie saldo oznacza, że np. przez pół miesiąca będziesz utrzymywać 800 tys. zł albo, co prostsze, codziennie 400 tys. zł - i tak będzie najwygodniej, bo wystarczy raz wpłacić środki i na 3 miesiące "zapomnieć', a warunek promocji się spełni i przy okazji dzięki temu konto będzie w tym czasie prowadzone za 0 zł).

I to tyle, jeśli chodzi o wytyczne promocji. Wypłata premii 1500 zł nastąpi do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do tego czasu nie zamykaj konta Citigold, nie zmieniaj typu konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Wpłacając środki do Citibanku (w celu spełnienia warunku utrzymania salda min. 400 tys. zł), pamiętać trzeba tylko o jednym zapisie z regulaminu promocji:
"Przy wyliczaniu salda (...) nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych innych niż Uczestnik oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem oraz nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków dla klientów firmowych należących do Uczestnika. "

Dodatkowa nagroda w wysokości 1000 zł


Na uczestników promocji do wzięcia czeka też nagroda dodatkowa. By zgarnąć 1000 zł, oprócz spełnienia wyżej opisanych warunków uzyskania premii 1500 zł, do końca 4. miesiąca kalendarzowego następującego po otwarciu konta Citigold, przez uczestnika promocji spełniony musi zostać jeden z niższych warunków: 

"a. suma zrealizowanych przez niego Zleceń walutowych w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych wyniosła co najmniej równowartość 100 000 PLN dla konta Citigold (...), 

b. posiada udzielony w Banku [tj. Citibanku - przyp. Mr. Złotówa] i pozostający do spłaty produkt hipoteczny, 

c. wartość Portfela Inwestycyjnego wg raportu „Analiza Portfela” z wyłączeniem pozycji „Depozyty” w przynajmniej jednym miesiącu wynosi na koniec miesiąca co najmniej równowartość 100 000 PLN dla konta Citigold (...)."


Nagroda w wysokości 1000 zł ma być wypłacona na konto Citigold do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków (do tego czasu nie zamykaj konta, nie zmieniaj jego typu, ani nie wypowiadaj umowy).

Warunki uzyskania dodatkowej nagrody są więc nieco bardziej wymagające - z tego względu już w tytule niniejszego wpisu prześwietlającego promocję skupiłem się na premii 1500 zł. Jeśli jednak uda Ci się spełnić warunki uzyskania dodatkowej premii 1000 zł, to zgarnięcie w sumie aż 2500 zł przy ulokowaniu min. 400 tys. zł na okres 3 miesięcy da zysk, który będzie odpowiadał oprocentowaniu lokaty na taki okres z oprocentowaniem wynoszącym aż 3,09% w skali roku!

Konto Citigold - prześwietlenie oferty Citibanku


Konto zakładane na potrzeby promocji, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta, jeśli w danym miesiącu średnie saldo na rachunkach klienta wynosi 400 tys. zł (wymóg ten idealnie więc pokrywa się z warunkami, które należy spełnić na potrzeby promocji w celu uzyskania premii 1500 zł); w przypadku gdy średnie saldo wyniesie min. 200 tys. zł opłata wynosi 125 zł, a gdy ten warunek nie zostanie spełniony, bank naliczy opłatę 220 zł;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z dowolnych bankomatów w Polsce;
 • opłata, na którą warto zwrócić uwagę, to 9 zł za usługę CitiPhone, czyli za możliwość obsługi poprzez infolinię - z tej opłaty zwalnia jednak utrzymanie średniego salda (tu wymóg jest obniżony, bo to 100 tys. zł) albo można tę usługę po prostu wyłączyć.

[Aktualizacja w dn. 14.04.: Citibank zapowiedział zmiany w tabeli opłat i prowizji, które wejdą w życie od 16.06.2021 r. 

Opłata miesięczna za prowadzenie konta Citigold nie ulegnie zmianie (220 zł; zniknie wariant z opłatą pośrednią w wysokości 125 zł), ale dojdzie nowy wymóg. Dodatkowo - oprócz utrzymania średniego salda, wynoszącego min. 400 tys. zł, będzie też należało spełnić jeden z trzech poniższych warunków:
 • w trzech ostatnich miesiącach kalendarzowych zrealizować zlecenia walutowe na sumę min. 100 tys. zł lub 
 • posiadać produkt hipoteczny w Citibanku, lub 
 • w ramach raportu "Analiza Portfela" posiadać na koniec miesiąca min. 100 tys. zł, które nie będą depozytami (a więc np. w postaci produktów inwestycyjnych).

Jeśli ten dodatkowy warunek nie zostanie spełniony, ale będzie utrzymywane średnie saldo min. 400 tys. zł, to miesięczna opłata za konto Citigold wyniesie 30 zł.]

Na koniec, jako ciekawostkę, dodam, że w tej samej promocji alternatywnie można założyć konto Citigold Private Client. W przypadku tego rachunku do wzięcia czeka nagroda podstawowa w wysokości 8 000 zł oraz dodatkowa 2 000 zł. W sumie to nawet 10 000 zł! Ale wymogi są już "nieco" bardziej wyśrubowane, bo dla samego zdobycia podstawowej nagrody zamiast średniego salda 400 tys. zł, trzeba utrzymywać saldo... 4 miliony złotych 😉
💡 Przypomnę, że w Citibanku można też zyskać przy okazji wyrobienia karty kredytowej Citi Simplicity. Do wzięcia jest bon 300 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka lub bon Allegro o wartości 400 zł.

 

Przydatne dokumenty:

24 komentarze:

 1. Czy w poprzedniej edycji tej oferty nie dawali więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagroda podstawowa (1500 zł) była taka sama. Warunki do spełnienia też nie uległy zmianie.

   Zmieniła się nagroda dodatkowa. W poprzedniej edycji wynosiła 500 zł (ale za spełnienie innych warunków: zapewnienie wpływów wynagrodzenia lub założenie rachunku firmowego).

   Usuń
  2. Podobno tamta edycja cieszyła się sporym powodzeniem :)

   Usuń
 2. 400 tys. musi wpłynąć jednorazowo czy mogą być 2 przelewy po 200 tys. zł? Pytam bo w Getinie niestety jest taki dzienny limit przelewów i nie da się tego przeskoczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale jak będziesz chcieć mieć średnie saldo 400 tys. zł w kwietniu to ten jeden wpływ 200 tys. musi być już w marcu. Wtedy 1.04 drugi wpływ 200 tys. zł i będziesz mieć przez cały kwiecień już te wymagane 400 tys.

   Usuń
 3. 400 tys.zl musi być utrzymanie przez 4 miesiące a nie 3, bo w przeciwnym wypadku wejdzie oplata za konto.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy kartę do konta trzeba wyrabiać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w poprzedniej edycji tej promocji nie wyrabiałem - bo regulamin tego nie wymagał. Teraz też chyba nie wymaga. Niemniej jednak nic ona nie kosztuje, a jej brak utrudnia mi kontakt z bankiem - bo do weryfikacji tel. chcą podania jej numeru. Da się to ominąć, ale jest dłużej.

   Usuń
  2. Regulamin promocji nie wspomina o karcie, więc jej posiadanie jest dobrowolne. Ale jak wspomina TomTom, karta do konta CitiGold jest bez warunków za 0 zł.

   Usuń
 5. A jak z tym przewalutowaniem? 100k miesięcznie czy 100k przez 3 miesiące?
  I druga rzecz jeśli 50k zamienię na dolary, A później te dolary na zł to mam już 100k?

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy niecały miesiąc jest bez opaty.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Kris, w poprzedniej edycji - choć była dostępna dłużej - pula była mniejsza, ale i tak się nie wyczerpała (dowiadywałem się tego na 3-4 dni przed końcem - dostałem odpowiedź, iż wszyscy którzy wezmą udział do końca edycji mają załapać się na nagrodę). Próg wejścia (przez wymaganą kwotę do ulokowania) jest jednak dość wysoki, więc pula szybko się nie rozchodzi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przed wypowiedzeniem dobrze zmienić kategorię konta np na darmowe Citokonto. Wtedy za okres wypowiedzenia nie będzie już opłaty.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kris z jakiego miasta jesteś ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, czy ktoś z czytających bloga założył może te konto? Chciałbym prosić o informację, jak przebiega procedura zakładania (czy ktoś z banku dzwoni celem weryfikacji,czy też cały proces można przejść online)? Niestety ja z powodu karencji nie mogę założyć tego konta, dlatego pomyślałem o Mamie, żeby dla niej założyć. Ale jest to osoba starsza i nie chcę jej narażać na rozmowy z konsultantami, bo się bardzo nimi stresuje... Będę wdzięczny za konkretne informacje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dzwoni konsultant.

   Usuń
  2. @Anonimowy 4 maja 2021 11:30
   Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

   Usuń
 11. Czy od nagrody odejmowany jest podatek Belki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Premia do 2000 zł nie podlega opodatkowaniu. Można na ten temat znaleźć też zapis w regulaminie promocji:
   "Nagroda Citigold [1500 zł - przyp. Mr. Złotówa] podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych."

   Nieco inaczej sprawa wygląda z nagrodą dodatkową (1000 zł). Oto punkt z regulaminu:
   "Do (...) Nagrody dodatkowej, Bank ufunduje dodatkową nagrodę pieniężną o wartości odpowiadającej kwocie należnego podatku dochodowego od łącznej wartości przyznanych nagród."

   Zatem przy tej nagrodzie dodatkowej (1000 zł) podatek się pojawi, ale dla uczestnika promocji nie będzie odczuwalny, bo na rękę dostanie i tak 1000 zł (oraz 1500 zł nagrody podstawowej).

   Usuń
 12. wpłaciłem 29 kwietnia 2021 roku kiedy można się spodziewać wypłaty środków jako premia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maj-lipiec utrzymywanie salda.
   Do końca sierpnia premia.
   Wtedy szybka wypłata i po niej koniecznie tego samego dnia żeby weszła jeszcze w sierpniu zmiana kategorii konta na Citikonto.

   Usuń
 13. Zmianę kategorii konta można zrobić w bankowości internetowej i dokładnie w której zakładce ?
  Maksymalny limit dzienny to 400, czyli premie trzeba przelać dzień wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 14. Może mała podpowiedz amatorowi…czy jeżeli przelew nagrody plus kasa i potem zmiana kategorii konta będzie w jeden dzień to kolejność tych czynności nie ma znaczenia lub inne podpowiedzi

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...