Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na marzec 2021 roku

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.03.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na marzec 2021 roku

Nowy miesiąc, czas więc przyjrzeć się, gdzie można znaleźć najkorzystniejsze oferty bankowe dla oszczędzających.

Świnka skarbonka: najlepsze lokaty na marzec 2021 roku
Poniżej znajdziesz obszerny przegląd najlepszych lokat i kont oszczędnościowych z oprocentowaniem do 2% w skali roku - bo obecnie to maksimum, jakie można znaleźć.

Na tym blogu piszę zarówno o najlepszych lokatach oraz kontach oszczędnościowych, jak i - a właściwie przede wszystkim - o promocjach, w których można zdobyć gwarantowane nagrody (najczęściej to premie pieniężne) np. za otwarcie konta. I wśród takich promocji wyjawia się coraz więcej propozycji, które w praktyce pozwalają zarobić więcej niż przynoszą odsetki z lokat. Jeśli więc chcesz sobie zrekompensować spadek wpływów z odsetek, to sprawdź aktualnie dostępne promocje - wśród nich można wyróżnić m.in. bony do Biedronki o wartości 350 zł za konto w BNP Paribas czy premia min. 200 zł za konto w Millennium.

Najlepsze lokaty bankowe na marzec 2021 roku

W ostatnim czasie doszło do zmiany lidera z zestawienia... ale niestety nie przez pojawienie się nowej, lepszej oferty, ale poprzez cięcia oprocentowania, które wprowadził dotąd przodujący w rankingu Nest Bank.

Oto najkorzystniej oprocentowane lokaty w marcu 2021 r.:

 1. Bank Millennium: Lokata "Lubię to polecam" - 2% w skali roku, na 3 miesiące; do 15 tys. zł - ten depozyt jest jedną z nagród do wyboru w programie poleceń konta w Banku Millennium (czekają również bilety do kina oraz bony na zakupy). Nagrodę może zdobyć zarówno nowy klient (polecony, który założy konto osobiste), jak i osoba już posiadająca konto w tym banku (czyli polecający).

 2. Getin Bank: Lokata Mobilna - 2% dla nowych klientów; na ten 2-miesięczny depozyt wpłacić można do 10 tys. zł. Propozycja z takimi parametrami dostępna jest tylko dla nowych klientów (na obecnych czeka stawka 0,4% w skali roku). Jak może sugerować nazwa, założenie lokaty możliwe jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku.

 3. Nest Bank: Nest Lokata Witaj - 1,5% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł dla klientów zakładających konto osobiste. To tu właśnie znacząco spadło oprocentowanie (dotąd bank oferował 2,1%). Otwierający konto może wybrać lokatę na okres 3 lub 6 miesięcy. W przypadku krótszego okresu umowy nie trzeba spełniać jakichkolwiek dodatkowych warunków, ale dla uzyskania promocyjnego oprocentowania przez pół roku koniecznym jest zapewnienie wpływów wynagrodzenia na konto.

 4. Toyota Bank: Moto Lokata na 9 miesięcy - 1% w skali roku; do 50 tys. zł; klient ma możliwość założenia maksymalnie pięciu takich lokat, co pozwala ulokować łącznie do 250 tys. zł. Dla jednej z lokat można uzyskać nawet 1,5% w skali roku, ale wyższa stawka przewidziana jest wyłącznie dla osób, które posiadają kredyt samochodowy w Toyota Banku. Lokatę 1% można dodatkowo założyć w promocji z premią do 100 zł.

  To okazja z kategorii takich, które nie pojawiają się często, a w obecnych czasach niskiego oprocentowania dla oszczędności daje szansę, by dzięki premii od banku zwiększyć swój zysk. Zawsze prześwietlam okazje takie jak ta na blogu. Jeśli więc podobnych promocji nie chcesz przegapić w przyszłości, skorzystaj z niezawodnego źródła powiadomień - zapisz się na mój bezpłatny newsletter dla Czytelników:

 5. Santander Bank: Lokata Mobilna - 1% w skali roku; na 4 miesiące; do 20 tys. zł. Ta propozycja Santander Banku - dostępna wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej - jest dla wszystkich klientów banku (zarówno nowych, jak i obecnych), ale skorzysta z niej ten, kto nigdy nie zakładał lokaty mobilnej w Santanderze. Jak wskazywać może nazwa lokaty, można ją założyć wyłącznie w aplikacji mobilnej. Tu warto dodać, że na osoby zakładające konto w Santander Banku czeka gwarantowana premia pieniężna min. 300 zł.

 6. mBank: Lokata dla nowych klientów - 1% w skali roku; na 3 miesiące; do 10 tys. zł - z powitalnej lokaty skorzystać mogą wyłącznie osoby zakładające konto w mBanku. I to już ostatnia z lokat z oprocentowaniem min. 1% w skali roku, oferowanych przez banki w Polsce.

 7. Toyota Bank: Lokaty Plus - w tym przypadku konieczne jest posiadanie (lub założenie) konta osobistego. Do wzięcia jest 0,8% na 12, 24 lub 36 miesięcy. W przypadku 9-miesięcznego depozytu bank daje 0,7% (więc mniej niż na wyżej już wspomnianej, też 9-miesięcznej Moto Lokacie), a na pół roku stawka oprocentowania wynosi już 0,6% w skali roku. Na jedną lokatę można wpłacić od 2 000 do 40 000 zł, a bank daje możliwość założenia maksymalnie 10 lokat Plus.

Odrębnie wyróżnić należy propozycję Citibanku, w którym uzyskać można gwarantowaną premię pieniężną, będącą odpowiednikiem lokaty oprocentowanej na poziomie 1,85% lub nawet 2,47% w skali roku! Minusem tej oferty jest wysoko zawieszona poprzeczka, jeśli chodzi o kwotę minimalną, bo trzeba dysponować min. 400 tys. zł. Ale kto takie środki posiada, ten może zgarnąć premię do 2 000 zł za konto Citigold (w podlinkowanym wpisie szczegółowo omawiam promocję Citibanku oraz omawiam konto).

Dla większego wyboru warto jeszcze sprawdzić najlepsze konta oszczędnościowe, które opisuję nieco niżej. Pod uwagę biorę jednak wyłącznie takie, które z dnia na dzień nie zaskoczą spadkiem oprocentowania, ale charakteryzują się gwarancją utrzymania warunków przez określony czas. Najczęściej to okres kilku miesięcy, więc tym samym ulokowanie środków na takim koncie oszczędnościowym staje się alternatywą dla lokat krótkoterminowych. A ma nawet pewną przewagę, bo konto oszczędnościowe umożliwia dopłacanie, jak i wypłacanie środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek (co w przypadku lokat jest już bardzo rzadko spotykane).

Najlepsze konta oszczędnościowe w marcu 2021 roku

Tutaj lider pozostaje ten sam - to Getin Bank, który na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym oferuje 2% na rok! To jednocześnie najdłuższa gwarancja utrzymania promocyjnych warunków (bo większość banków, gdy zapewnia obowiązywanie stawki przez określony czas, to najczęściej jest to kilka miesięcy). Promocyjne oprocentowanie można uzyskać do 10 tys. zł.

Na stawkę 1,8% w skali roku na 3 miesiące na Rachunku Moje Cele załapać się mogą osoby zakładające konto osobiste w mBanku (przy okazji do wzięcia czekają bonusy pieniężne do 150 zł - w podlinkowanym wpisie prześwietlam zarówno promocję konta, jak i szczegółowiej omawiam propozycję banku dla oszczędzających).

1,5% w skali roku oferuje też Credit Agricole, który gwarantuje utrzymanie warunków przez 3 miesiące. Propozycja skierowana jest dla nowych klientów, zakładających konto osobiste, a maksymalnie można przy tej okazji ulokować do 20 tys. zł.

Kolejnym z banków, gdzie szukać można najwyższego oprocentowania jest Nest Bank, oferujący 1,1% w skali roku... na dwóch kontach. W przypadku Nest Skarbonki promocyjne oprocentowanie można uzyskać do końca szóstego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta osobistego i maksymalnie do 5 000 zł. Z kolei rachunek Nest Oszczędności zapewnia promocyjne oprocentowanie do 10 000 zł i do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta.

Każde z powyższych kont oszczędnościowych w celu skorzystania z promocyjnego oprocentowania wymaga otwarcia konta osobistego w danym banku. Jeśli takowego nie chcesz zakładać, to sprawdź rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku, który oferuje 0,8% w skali roku do 100 tys. zł (bez konieczności zakładania konta osobistego).

Ważne informacje 

Wszystkie wyżej wymienione najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na marzec 2021 roku obowiązują na dzień 1.03.2021 r. Oferty potrafią się jednak zmieniać, więc zachęcam do sprawdzania zestawień, które aktualizuję na bieżąco: 


W każdym przypadku podaję oprocentowanie w skali roku, uwzględniając przy tym wyłącznie propozycje ze stałym oprocentowaniem, czyli z góry zagwarantowanym na cały okres umowy o lokatę. 

Jeśli dopiero zaczynasz swe oszczędzanie i raczkujesz w korzystaniu z lokat bankowych, to polecam wpis poświęcony tematowi depozytów bankowych: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć" (tam znajdziesz też intuicyjny w obsłudze kalkulator odsetek, pozwalający wyliczyć spodziewany zysk).

Lokaty i konta oszczędnościowe, o których piszę powyżej, dostępne są jedynie w bankach, które podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który chroni oszczędności do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowy opis działania BFG).

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i kontami oszczędnościowymi oraz promocjami bankowymi:  na Twitterze i polub na Facebooku:


46 komentarzy:

 1. A Idea Banku nadal żal. Bo przerzedziła się oferta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jaki efekt na rynku? Getin tnie %, Nest tnie %. Coraz gorzej.

   Usuń
  2. Doszło do tego że zaczynają równać do oprocentowania obligacji skarbowych 3-miesięcznych.

   Usuń
  3. I tu mowa o promocyjnym oprocentowaniu! Od standardowych lokat oprocentowanie obligacji jest już wyższe. Świat stanął na głowie.

   Usuń
 2. Rok temu byliśmy jeszcze przed koronawirusem. Jeszcze można było założyć lokatę 2,84% na 5 lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W banku będą zgrzytać zębami wypłacając odsetki. Jak ktoś wpłacił 350 tys. to będą musieli mu wypłacić ok. 400 tys. PLN!

   Usuń
  2. Obecny!

   Usuń
  3. Witam, jeszcze tak dobrze nie ma w żadnym banku, żeby z kwoty 350 tys wypłacili 400 tys zł odsetek, czyli jeszcze o 50 tys więcej. Pomyliły ci się zera a to ma ogromne znaczenie. Oprocentowanie jest w skali roku a po pięciu latach odsetek z takiego procentu o jakim piszesz byłoby 40257zł, czyli rocznie 8051,4zł

   Usuń
  4. @Anonimowy, 1 marca 2021, 07:53 - Ja zakładałem tą lokatę właśnie 'pod korek' nawet później, tzn. 09/04 choć to był niemal ostatni moment - to se ne vrati :)

   Usuń
  5. Ok. 50 tys. odsetek to byłoby ale bez podatku Belki.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 2 marca 2021, 00:15

   Potwierdzam, to najlepiej zaparkowana kasa na 5 lat czyli Ekolokata Progresywna "5 na 5" - to se ne vrati :)

   Usuń
  7. Tak, lokata na 350k @ 2,84% da po 5-ciu latach 40257 zł odsetek netto.

   Usuń
  8. Anonimowy2 marca 2021 00:15
   Pod korek? Ale uwzględniłeś wzrost kwoty o odsetki żeby w tym czasie nie przekroczyć 100 tys euro?

   Usuń
  9. Tak i dlatego włożyłem jedynie 375k co da z odsetkami lekko ponad 418k.

   Usuń
 3. "2% w skali roku oferuje też Credit Agricole" - niestety już tylko 1,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A miałem zakładać konto. Niepotrzebnie zwlekałem.

   Usuń
 4. Ja mam cały czas lokatę w Alior Bank na 10 lat na 6% w skali roku, do której mogę co roku dopłacać 6 tys. ... niestety lokata kończy mi się za 2 lata :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to lokata z BPH albo Meritum?

   Usuń
  2. To był produkt Alioru "Lokata - Konto emerytalne 10 lat" na 6%, ale bardzo szybko wycofali je z oferty. Oferowali je w 2013 roku zaraz przed dużymi cięciami stóp. Miesięcznie można dopłacać po 500zł lub 6000zł na rok.

   Usuń
  3. Napisałem w "Najlepsze lokaty bankowe. Ranking: marzec 2021 roku" ale ta informacja chyba należy do zakazanych, więc jeszcze raz, tym razem tu:

   Santander Consumer Bank
   24 mies. 0.55%
   36 mies. 0.65%

   Usuń
  4. Komentarz pod rankingiem lokat jest opublikowany. By się wyświetlił, trzeba kliknąć "Zobacz nowsze komentarze". Faktem jest, że bank podniósł oprocentowanie. Dzięki za sygnał - ranking zaktualizowany.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 6 marca 2021, 19:45
   To znacznie niżej niż np. obligacje serii COI.

   Usuń
  6. "Lokata - Konto emerytalne 10 lat". Kojarzę że coś tam takiego było ale wtedy konkurencja na dobre procenty była duża i te 6% aż tak nie jarało xD

   Usuń
  7. Tak, latem 2011 r. wprowadzili do oferty dwa programy: 5-letni @ 5% oraz 10-letni @ 6% - obydwa z koniecznością minimalnej miesięcznej wpłaty. Dziś wydaje się to bajką, ale wówczas to nie była żadna rewela :)

   Usuń
 5. Jaką ofertę na zatrzymanie daje teraz Getin? Ktoś ma świeże info?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta z dzisiaj przy przelewie do Santandera: 0,3% na 3 lub 6 miesięcy.

   Usuń
  2. Ale cienizna. Szkoda gadać.

   Usuń
 6. Nest bank to już sobie śmieszkuje. Na lokacie lojalnej daje max. 0,2% na 2 lata albo 0,05% na 3, 6 albo 12 miesięcy przy jednoczesnym wymogu comiesięcznego wpływu wynagrodzenia! Zresztą przy tych krótszych okresach to nawet nie ma różnicy z oprocentowaniem na lokacie na nowe środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod koniec sierpnia kończy mi się u nich 2-letnia @ 2,65% - takie czasy już chyba nie wrócą😁😁😁

   Usuń
  2. W przypisach jest tak że jak nie zapewnisz oprocentowania to spadnie ono do... 0,05%. Więc w praktyce nic się nie zmieni i wynagrodzenie można sobie darować. Odpuścili walkę o klienta więc szkoda tracić czas na pochylanie się na tą "ofertą".

   Usuń
  3. To raczej bank zapewnia oprocentowanie, a nie klient, nie?

   Usuń
 7. Konto założone, kasa wpłacona. Kiedy będą pierwsze odsetki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na koniec miesiąca.

   Usuń
  2. chyba że chodziło o konto oszczędnościowe w CA. Tam kapitalizacja jest raz na 3 m-ce.

   Usuń
  3. Alko ING.

   Usuń
 8. Getin coraz słabiej :( Od dzisiaj EKO 0,5%, a lokata na nowe środki 0,4% z ROR. A bez 0,35% czyli symbolicznie więcej niż na zwykłej lokacie (do 0,3%)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj wypłacałem dużą kwotę 6-cyfrową. Nie było oferty zatrzymaniowej przy przelewie.

   Usuń
  2. U mnie dzisiaj oferowali lokaty po 0,35 proc.

   Usuń
 9. Info ze strony Aliora:

  Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. dla kwoty 10 tys. zł obowiązuje podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w wysokości 0,3% w skali roku (bez spełnienia warunku) lub 1% w skali roku po spełnieniu warunku wykonania transakcji kartami debetowymi obciążające rachunek Konta Jakże Osobistego o łącznej wartości co najmniej 300 zł, w okresie od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia danego miesiąca, w którym aktywna jest Korzyść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli żeby dostać 6,65 zł odsetek trzeba wydać 300 zł i przez miesiąc trzymać 10k zamrożone na koncie.

   Usuń
  2. Oraz zapewnić jednorazowy wpływ 1500 zł na ROR - to nie jest zabawne!

   Usuń
  3. A kiedyś ludzie narzekali że dużo zachodu dla 3% xD

   Usuń
  4. Teraz płacą za kupowanie biletów komunikacji miejskiej albo płatności za autobahn :)

   Usuń
  5. I nie tylko za to. Można zdobyć więcej bonusów - polecam wpis: Rekordowe 720 zł do wzięcia za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku (+ moneyback do 20 zł miesięcznie).

   Ale podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w ramach 'korzyści' od 1.04. faktycznie już tylko do 10 tys. zł.

   Usuń
 10. Złotówa - w CA jest promka za przeniesienie konta + jeszcze jest podwyższony procent na rachunku :) muszę sprawdzić czy się łączą te dwie opcje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łączą się. Zawsze się łączyły te promocje.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...