Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2021 roku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

28.02.2021

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2021 roku

Czas na kolejny raport ukazujący praktyczną stronę zarabiania na promocjach bankowych. 

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2021 roku
Gdy już wydawało mi się, że suma zysków z tego miesiąca będzie nieco skromniejsza, to okazało się, że... wpadło kilka niespodziewanych bonusów. Takie sytuacje lubię!


W tym wpisie tradycyjnie (jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca) przedstawiam bilans swych zysków, przedstawiając jak, gdzie i ile zyskałem na promocjach bankowych, ale też ile przy tym wydałem. Piszę też o zmianach jeśli chodzi o posiadane przeze mnie konta i karty, a na samym końcu przypominam o promocjach bankowych, na które w chwili obecnej warto zwrócić uwagę.

Nieoczekiwane punkty

Tym razem najwięcej zyskałem dzięki Getinowi, a konkretnie dzięki programowi Bezcenne Chwile, w którym można zarejestrować karty Mastercard wydawane przez ten bank. Promocja przewidywała 6 800 punktów, co miało przełożyć się na nagrody (do wyboru z katalogu) o wartości 100 zł. Wyszło jednak, że tych punktów wpadło aż... 14 800! Okazało się bowiem, że Mastercard miał odrębną promocję, w której dawał 2 000 punktów za samą rejestrację, a dodatkowe 6 000 punktów Getin dał mi jako... rekompensatę. Zgłosiłem bowiem problem z płatnościami kartą w Internecie, jak i jej rejestracją w programie - nie otrzymywałem SMSa z hasłem do weryfikacji. Sprawę rozwiązano i - choć niczego się nie domagałem - bank dał od siebie te ekstra punkty, powiadamiając mnie o tym wiadomością w bankowości internetowej:

W programie Bezcenne Chwile wybrałem kilka nagród: 3 bony do RTV Euro AGD o łącznej wartości 150 zł, bon 25 zł do Smyka oraz 2 doładowania telefonu po 10 zł. Zamiast oczekiwanych 100 zł... zrobiło się więc 195 zł. Teoretycznie - przy wspomnianej puli punktów - powinno być ponad 200 zł, ale niestety z voucherów odebrałem 3 ostatnie (do RTV Euro AGD) jakie były do wzięcia, a inne mnie nie interesowały (punktów starczy mi jeszcze na jedno doładowanie telefonu za 10 zł, ale póki co ich brak; katalog nagród - co też zauważają Czytelnicy - w ostatnim czasie jest dość przebrany). 

Kumulacja promocji w Credit Agricole

Kolejnym bankiem, który dał mi, a właściwie nam (bo mowa w tym przypadku zarówno o koncie moim, jak i o koncie mej żony) najwięcej zyskać, jest Credit Agricole. Jeszcze w zeszłym miesiącu donosiłem tylko o jednym bonusie, a teraz czas na kolejne. Bo po tym, jak ja złożyłem wypowiedzenie i zostałem zatrzymany promocją, to teraz tak samo zrobiła żona. I o ile jedno konto przynosi bonusy po 25 zł miesięcznie za zapewnienie wpływu wynagrodzenia i wykonanie 3 płatności miesięcznie, to w drugim przypadku jest... jeszcze lepiej. 

Konsultantka dzwoniąca z propozycją wycofania wypowiedzenia zaproponowała bowiem i tę wyżej wymienioną promocję, i... jeszcze 2 inne: 5-procentowy zwrot za opłacanie z konta faktur za media - do 25 zł miesięcznie oraz 1-procentowy zwrot za płatności kartą lub BLIKiem - również do 25 zł miesięcznie. I tak przez rok. To też miłe zaskoczenie - pierwsze z bonusów już odnotowuję (to 25 zł zwrotów za opłacenie należności za media).

Dwa moneybacki w Alior Banku

W Alior Banku mam 2 konta - Konto Jakże Osobiste z 1-procentowym zwrotem za zbliżeniowe płatności telefonem i BLIKiem oraz Konto Premium (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe), na które wpada bonus 25 zł, jeśli w ciągu miesiąca wykonam płatności na sumę min. 500 zł. Łącznie dzięki nim zyskałem 41,54 zł.

Wszystkie bonusy i zwroty w jednym miejscu przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem?

Getin Bank

Punkty za rejestrację karty w programie „Bezcenne Chwile”

308 zł

150 zł (bony RTV Euro AGD), 25 zł (bon Smyk), 20 zł (doładowania telefonu)

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

12 zł

25 zł

Zwrot 5% za opłacanie rachunków za media

-

25 zł

Alior Bank

Zwrot 1% za płatności telefonem

1654 zł

16,54 zł

Zwrot na Konto Premium

506 zł

25 zł

A otrzymane nagrody od banków dokumentuje poniższa grafika:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2021 rokuMoje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2021 roku

Wyliczenia 

Podliczając wszystkie wyżej wymienione bonusy, wychodzi, że banki łącznie wypłaciły ‭mi 286,54 zł. Posiadane przeze mnie konta i karty nie generowały żadnych kosztów - są bez warunków za 0 zł lub z opłat zwalnia spełnienie warunków, które w praktyce najczęściej pokrywają się z warunkami promocji. 

Do kosztów uwzględnić muszę jedynie prowizję za płatność kartą (w eBOK PGNiG) w wysokości 0,49 zł, co sprawia, że za finalny zysk uznać mogę kwotę 286,05 zł. Uzyskaną w ten sposób kwotę tradycyjnie porównuję do oszczędzania na najlepszych kontach oszczędnościowych. I tak, by uzyskać tyle samo z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać sumę aż ‭682 238,21 zł (po tej statystyce też dobitnie widać jak mocno spadło oprocentowanie dla oszczędzających - by po miesiącu uzyskać 286,05 zł odsetek, trzeba by dysponować aż tak gigantyczną sumą oszczędności!).

(Po)rachunki, czyli co się zmieniło w moim portfelu

Wypowiedzenia się posypały. Do zamknięcia poszły konta w Citibanku, Credit Agricole (choć w tym przypadku zostało wycofane - o czym pisałem już wyżej) oraz w Millennium. W tym ostatnim banku do zamknięcia poszło jedno z dwóch kont - padło na rachunek posiadany jeszcze z czasów Eurobanku, który swego czasu przynosił 5-procentowy zwrot od wybranych kategorii transakcji, ale ten moneyback został wygaszony.

A co z nowości? Żonie upłynęła karencja w Santander Banku, więc zawnioskowała o Konto Jakie Chcę z premią min. 300 zł.

Z historii bloga Bankobranie - porównanie z latami poprzednimi

Niespełna miesiąc temu blog Bankobranie obchodził swe urodziny, przy okazji których opublikowałem podsumowanie, w którym wyszło, że w ciągu 7 lat zyskałem ponad 36 tysięcy złotych. Na tę imponującą sumę zebrały się wszystkie comiesięczne raporty - jak ten powyższy i jak wszystkie inne, które regularnie co miesiąc publikuję. Dzięki temu jest też sporo możliwości porównań. Jak wyglądał ten sam miesiąc w latach poprzednich? Poniżej linkuję do wpisów, z których wynika, że zarobiłem:

Promocje bankowe godne polecenia

Na które propozycje bankowe w chwili obecnej warto zwrócić szczególną uwagę? Na pewno na te, które się kończą - ostatnia szansa na 5 bardzo dobrych promocji.

Ponadto największą popularnością wśród Czytelników bloga cieszą się poniższe okazje:

A jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to w chwili obecnej warto zwrócić uwagę na kumulację promocji konta firmowego w Santander Banku, w którym do wzięcia czeka rekordowa premia pieniężna do 1300 zł oraz nawet 2000 zł na reklamę.

Promocje bankowe. Jak je zrozumieć i jak trzymać rękę na pulsie? 


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?" Jeżeli chcesz śledzić promocje bankowe, skorzystaj z niezawodnego źródła. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do 2 razy w tygodniu. Zapisując się na newsletter, otrzymasz powitalny prezent w postaci przewodnika "Jak zyskiwać dzięki bankom?", który zawiera sporą dawkę objaśnień, wskazówek i  podpowiedzi oraz przedstawia triki ułatwiające zarabianie na promocjach bankowych. Wszystko to w przystępnej formie, napisane prostym, zrozumiałym językiem. Zapis na newsletter zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedyś tak postanowisz):


44 komentarze:

 1. W Citi przy rezygnacji z konta dzwonią i coś oferują?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, 3 dni temu składałam wypowiedzenie, na drugi dzień tel, że jak zostawię kartę to do końca maja mam czas na wydawanie i 15 czerwca wpłacą 100 zł, jak wydam tysiąc zł. To już drugi raz. Na dodatek zgodził się zmniejszyć limit z 5 na 2 tysiące.

   Usuń
  2. Ale to o karcie kredytowej mowa. A jak wygląda to z kontem?

   Usuń
  3. Przy zamykaniu konta niestety w tym banku żadna propozycja promocji na zatrzymanie się nie pojawiła.

   Usuń
 2. u mnie w tym miesiącu tak sobie, w sumie 325 zł.
  30 zł Millennium
  145 zł Citi
  150 zł Moje Usługi, tu sporo bo na Mikołajki nazbierałam sobie powdojonych punktów i teraz
  wykorzystuję.
  W marcu też coś będzie, ale potem kwiecień - maj na razie wychodzi, że zero.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz i podzielenie się wynikami. Mam nadzieję, że kolejne miesiące jeszcze się wypełnią bonusami :)

   Usuń
 3. W credit agricolu złotówa wypoiwedzenie dajesz w placówce i czekasz aż oddzwonią ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja w oststnim czasie skladałm dwa wypowiedzenie i nie zadzwonili z żadną propozycją. Może dlatego, ze walczyłam z nimi o 250 zł nagrody za kredyt, którego nie wypłacili na czas, po walce premię dostałąm , ale już dalszej oferty brak.

   Usuń
  2. Ja wypowiedzenie w placówce i mówili że jeszcze zadzwonią dostałam 25 zł za wpływ wynagrodzenia i 3 płatności blik

   Usuń
  3. Wypowiedzenie zostało złożone w placówce - pracownik zapowiedział, że ktoś będzie się jeszcze kontaktował. Nie minęło 30 minut i faktycznie był już telefon - zaproponowano zmianę konta (to było jeszcze konto starego typu - PROSTOoszczędzające PREMIUM) na Konto dla Ciebie i przy okazji te promocje.

   Usuń
 4. Ja w Millennium już od prawie 5 lat składam co pół roku wypowiedzenie i otrzymuję za każdym razem propozycję zwrotów 5% za transakcje BLIK (max. 30 zł) oraz 2% za płatności kartą (również max 30 zł). :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to super, bo 10 marca po oststniej wypłacie 60 zł znowu idzie wypowiedzenie :)

   Usuń
  2. Co pół roku? Przecież ta oferta jest właśnie na pół roku ...

   Usuń
  3. To zupełnie nierealny scenariusz - żaden bank nie ponowi oferty na zatrzymanie zaraz po zakończeniu poprzedniej.

   Myślę, że raz na rok, to i tak byłoby optymistycznie.

   Usuń
  4. Oferta na zatrzymanie jest na pół roku, w kolejnym miesiącu leci wypowiedzenie, za 2 dni telefon od konsultanta i kolejna oferta na zatrzymanie na kolejne pół roku od następnego miesiąca. Po prostu co 6 miesięcy 1 miesiąc przerwy i zwroty wracają. :)

   Usuń
  5. Dokładnie. Ja tak robię już od 10 lat!

   Usuń
  6. Dokładnie 12 lat i zarabiam, jeżdzę mercedesem

   Usuń
  7. No ten bank to ideał, nic złego nie można tutaj napisać 😋

   Usuń
  8. Nie ma banku, który by ponawiał oferty na zatrzymanie klienta bezpośrednio po zakończeniu trwania poprzedniej - to dość oczywiste!

   Usuń
  9. Mija już tydzień od kiedy złożyłem dyspozycję zamknięcia kont i cisza :)

   Usuń
  10. A niektórym składają te oferty co pół roku od lat :)

   Usuń
  11. Millennium nie ma już tych zwrotów na zatrzymanie w swojej ofercie.

   Usuń
 5. Powiedzcie mi jak to jest z tymi voucherami. U siebie na kilku kontach już od jakiegoś czasu nie widzę voucherów do RTV EURO AGD za 50 zł czy do SMYK-a za 25 zł. Widzę natomiast bon do SMYK-a za 50 zł. To wina mojej przeglądarki i np. plików cookies, czy te vouchery raz są, a raz ich nie ma i po prostu trzeba często i uważnie śledzić konto aż się na nie trafi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. raz są, raz nie ma. Najbradziej mnie wkurza jak są do Circle, zmieniam sobie cel na nie czekjąc na punkty, a za dwa dni już mam inny cel :(

   Usuń
  2. Wszystko zależy od ich dostępności - poza tym w jednym banku mogą być, a w innym nie. Pozostaje próbowanie - ja dość często się logowałem i udało mi się trafić 3 bony RTV Euro AGD. Później już ich więcej nie widziałem (choć jeszcze kilka razy zaglądałem).

   Usuń
  3. Dokładnie. Dzisiaj zadzwoniłem na infolinię programu i tam Pani Konsultant poinformowała mnie, że wszystko zależy od banku, ile wykupił bonów itp. Więc jeszcze trochę poczekam, bo aż tak bardzo mi się z wymianą nie spieszy. Trzeba tylko często logować się na ich stronę i sprawdzać.

   Usuń
  4. Ja bym nie czekał - nawet punkty już przyznane często-gęsto 'znikają' z konta.

   Usuń
 6. To miło dostać 14800 punktów nawet od Bezcennych mimo, że ich wartość jest stricte symboliczna :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję wyniku. U mnie wpadła pierwsza premia w życiu (od BNP Paribas). Teraz gdy już namacalnie uwierzyłem to obczajam kolejne konta do założenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. I ja gratuluję pierwsze premii! Teraz życzę dobrych wyborów i kolejnych wpadających bonusów :)

   Usuń
 8. Takie pytanie, zarejestrowałem kartę (bank Pekao) w programie bezcenne chwile, powinienem otrzymać 1000 pkt i 2400 a dostałem tylko 2400, powinienem kontaktować się z Bankiem czy z Bezcennymi Chwilami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do bezcennych chwil infolinia albo mail.

   Usuń
  2. 61 664 60 10 lub mastercard@arvato.pl

   Usuń
 9. Czy składając wypowiedzenia w Alior, Santander Bank lub Getinie można liczyć na jakieś premie na zatrzymanie? Kilku kont i KK się ostatnio pozbyłem, niestety żadne w żadnym z nich nic mi nie zaproponowano, a szkoda gdyż pobudziło by to moją aktywność w tamtych bankach :-)
  @ Złotówa - czy w Credit Agricole byłeś bardzo aktywny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Getinie kiedyś coś było. W Aliorze i Santanderze nic a nic.

   Usuń
  2. W Credit Agricole posiadałem Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM w przypadku którego wystarczyło zapewnić co miesiąc wpływy, by nie było opłaty. I tylko tyle robiłem.

   Usuń
 10. Witam, czy ktoś też ma problem i otrzymał z programu poleceń Pekao tylko 100 zł pomimo, że o wiele więcej osób skorzystało z kodu? Jest już wiele takich osób ale może jednak komuś normalnie wypłacili. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też tylko 100 zł chociaż polecenia były 2. Poszła reklamacja.

   Usuń
  2. Podobno Pekao wyznaczył sobie okres 60 dni na rozpatrywanie reklamacji?

   Usuń
  3. Standardowo to 30 dni. Ale bank może wydłużyć ten czas do 60 dni. O przedłużeniu musi poinformować klienta.

   Usuń
  4. Ja reklamowałam niezasadne obciążenie kwotą 20 groszy za SMS i po 30 dniach wciąż nie było odpowiedzi. Wysłałem kolejną wiadomość z żądaniem wypłaty z powodu braku reakcji w 30-dniowym okresie przewidzianym w prawie bankowym. Po upływie kolejnego tygodnia był zwrot tych 20 groszy - ta firma wciąż tkwi w PRL-u :)

   Usuń
 11. Odnosnje oferty za cofnięcie wypowiedzenia z CA. Czy wplyw wynagrodzenia musi być od pracodawcy czy może być z jakiegoś konta (nie prywatnego) z tytułu. "Wynagrodzenie"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie znajduje się taka definicja:
   "wynagrodzenie – wpływ na Twoje konto z tytułu wynagrodzenia za pracę, emerytury, renty, zasiłku lub stypendium, a także innych świadczeń o podobnym charakterze".

   Ja zdecydowałem się zapewniać wpływy wynagrodzenia.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...