Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bon Allegro 400 zł jako gwarantowana nagroda za przetestowanie karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

25.02.2021

Bon Allegro 400 zł jako gwarantowana nagroda za przetestowanie karty Citi Simplicity

Po dłuższej przerwie powraca promocja Citibanku z bonem Allegro o rekordowej wartości do wzięcia.

Voucher 400 zł Allegro za kartę Citi Simplicity
To aż 400 zł, które będzie można wykorzystać podczas zakupów na Allegro. A dodatkowo na uczestników promocji czekają preferencyjne warunki uniknięcia opłaty za kartę. W skrócie: można zyskać 400 zł "na czysto". Ale warto się spieszyć, bo promocja jest dostępna dość krótko.

[Niniejsza promocja została zakończona, ale Citibank odpalił jej nową edycję. Warunki są zbliżone, ale nastąpiła jedna duża zmiana na plus -bank skrócił okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi. Sprawdź jak uzyskać bon Allegro o wartości 400 zł w II edycji promocji Citibanku (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe omówienie akcji).]

Voucher Allegro o wartości 400 zł za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2019 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego, pożyczki czy nawet karty dodatkowej do głównej karty kredytowej z logo Citi) na szczęście nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej i 400 zł w voucherze Allegro" i zdobyć tytułową nagrodę:
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online);
 • zawrzyj z bankiem umowę i aktywuj kartę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1000 zł (mogą to być płatności na Allegro, ale nie muszą - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Na potrzeby promocji wykonać można jedną lub wiele transakcji - ważne by łącznie we wskazanym okresie wykonać płatności na sumę min. 1000 zł (i oczywiście nie chodzi tutaj o takie płatności w każdym miesiącu, ale przez cały okres: od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy). Wykonywanie płatności można zatem rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości, ale można je też zrealizować szybciej (bo czym prędzej wykonasz transakcje na wymaganą sumę, to tym prędzej otrzymasz nagrodę).

Płatności kartą można wykonywać w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Na potrzeby promocji można za to płacić kartą w marketach, sklepach (spożywczych, odzieżowych, monopolowych i innych), aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro).

O przyznaniu nagrody Citibank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Nagroda zostanie przekazana w taki sam sposób w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Bon Allegro ma mieć ważność przez 12 miesięcy. Podczas zakupów można wykorzystać go tylko jeden raz (płacąc za zakupy u jednego sprzedawcy lub za koszyk zakupów od różnych sprzedawców na Allegro).A teraz kilka słów na temat tego, jak działa karta kredytowa. Chociaż nazwa karty sugerować może kredyt, to w tym przypadku nie mamy do czynienia ze standardowym kredytem/pożyczką, ale z limitem kredytowym, z którego można korzystać według własnego uznania. Kwotę wykorzystaną z karty kredytowej (choćby tę, którą trzeba wydać na potrzeby promocji) spłacić można w okresie bezodsetkowym. A to oznacza, że oddasz dokładnie tyle samo, ile wykorzystasz (bez odsetek czy prowizji).

Na stronie promocji znajdziesz zapis, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,24%, ale pamiętaj, że pojawia się on tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie.
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba chcąca uzyskać kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.


Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty Citibanku


Karta wydawana jest za 0 zł. Na uczestników promocji z bonem Allegro czeka jednak jeszcze jeden przywilej - opłata miesięczna za kartę (12 zł) zostanie zwrócona, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). 

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę również będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.


💡 Na koniec dodam, że w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia jest bowiem też premia 150 zł za CitiKonto (za spełnienie bardzo prostych warunków). Promocję karty kredytowej z bonem Allegro można połączyć z promocją konta (kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia).

Jeśli nie chcesz, żeby umknęły Ci te najlepsze promocje bankowe, to skorzystaj z mojej drobnej pomocy. Nie namawiam, ale dyskretnie sugeruję, że tak robi już wielu Czytelników mojego bloga 😉 Zapis na newsletter zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

68 komentarzy:

 1. Jak sprawdzić kiedy zamknąłem kartę kredytową w Citi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę znaleźć - jest opłata za zamknięcie karty przed określonym czasem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnej opłaty. Po otrzymaniu nagrody możesz zamknąć kartę.

   Usuń
  2. A przy wypowiedzeniu jeszcze czeka cię miła niespodzianka. Dzwoni konsultant z promocją na zatrzymanie.

   Usuń
  3. Nadal oferują?

   Usuń
  4. Tak. Ja już skorzystałem po raz trzeci.

   Usuń
 3. Da radę połączyć z programem poleceń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mr Złotówka co wiesz w tym temacie, czy możemy polecać ??

   Usuń
  2. Na infolinii powiedziano mi że się nie łączy. Nie ma tej promocji na stronie programu poleceń.

   Usuń
 4. Wczoraj założyłam konto w Citi. Rozumiem że mogę teraz od razu wziąć udział w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytuję z artykułu: "Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego, pożyczki czy nawet karty dodatkowej do głównej karty kredytowej z logo Citi) na szczęście nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji."

   Usuń
 5. czy trzeba akceptowac wszystkie zgody marketingowe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji nie wymaga wyrażania zgód marketingowych - są więc dobrowolne.

   Usuń
 6. Jaki dokument dochodowy jest wymagany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyciąg z wpływami wynagrodzenia konta może być.

   Usuń
  2. Z ilu miesięcy?

   Usuń
  3. 3 miesiące.

   Usuń
  4. A może być inny dokument jakiś? Nie chce wysyłać wyciągu na którym widnieje saldo czy inne transakcje.

   Usuń
 7. Nie udała mi się weryfikacja tożsamości, mimo ponawiania "wyślij sms z linkiem jeszcze raz" takiego sms-a nie dostałam i wyczerpałam limit dozwolonych prób. Zgodnie z instrukcją mogę kontynuować z linka w wiadomości e-mail - próbować od razu, czy lepiej spróbować jutro? Boję się powtórzenia tej sytuacji i zablokowania sobie możliwości wzięcia udziału w promocji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli umowa o pracę kończy mi się w czerwcu mam szanse na przyznanie karty?

  OdpowiedzUsuń
 9. A bon 400 zł trzeba będzie wydać jednorazowo ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy tą promocję można łączyć z programem poleceń KK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Można się dogadać między sobą i zyskać dodatkową kasę.

   Usuń
 11. Witam. Jest tylko 6 miast w których są oddziały banku - CZY wszystko da się załatwić przez internet? Założenie i zamkniecie konta, założenia i zamkniecie karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wszystko załatwisz zdalnie bez wizyty w placówce. Od wniosku przez umowę po zamknięcie karty.

   Usuń
 12. Witam. Kiedyś składałem taki wniosek i z automatu włączało mi usługę "naklejka zbliżeniowa do karty w systemie mastercard" Nie ma nigdzie opcji jej wyłączenia a pobierana jest opłata miesięczna za tą naklejkę. Czy ktoś to przechodził i można to jakoś wyłączyć po otwarciu karty ?
  "Naklejka Zbliżeniowa do karty w systemie MasterCard
  Proszę o wydanie do mojej karty dodatkowego nośnika zbliżeniowego w formie naklejki. Przyjmuje do wiadomości, ze
  usługa ta, zgodnie z Rozdziałem III § 5 Regulaminu, jest dobrowolna i odpłatna zgodnie z TOiP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Usługa dobrowolna. Nie dają jej bez woli klienta.

   Usuń
 13. Odstąpię dwa vouchery z Bezcennych Chwil, na kawę na Cirkle K, wazne do dzisiaj :) Beata.

  OdpowiedzUsuń
 14. Można podpisać tą umowę inaczej niż na Poczcie?

  OdpowiedzUsuń
 15. Co wpisać we wniosku, jeśli co miesiąc dostaję wynagrodzenie w różnej wysokości, jednak jest to zawsze powyżej 1200 zł?

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy płacąc np. 1300 zł za wczasy/ pobyt w hotelu spełnię warunki promocji?

  OdpowiedzUsuń
 17. Callcentre mogli by udostępnić takie promocje, najwięcej kart spisuje się właśnie telefonicznie;)

  OdpowiedzUsuń
 18. hej, czy tylko ja mam problem z załadowaniem strony do złożenia wniosku o kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jest używany AdBlock (lub inny tego typu program) to warto wyłączyć i wtedy wejść. Gdyby to nie pomogło, sugeruję wyczyścić pliki cookies, wejść na stronę w trybie incognito lub skorzystać z innej przeglądarki.

   Jeżeli to nadal nie przyniesie skutku, to proszę o maila: kontakt@bankobranie.pl

   Usuń
  2. U mnie też stronę dość długo ładowało (kilkadziesiąt sekund) ale weszło.

   Usuń
 19. Po kliknięciu weryfikuj dostaję smsa: Informujemy, że przyjęte przez Bank zasady przyznawania karty kredytowej citibank nie pozwalają obecnie na pozytywne rozpatrzenie wniosku. SMS przychodzi po minucie od złożenia wniosku. Coś robię źle ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie spełniasz jakiś kryteriów dochodu/zatrudnienia albo przez BIK?

   Usuń
  2. Jeśli chodzi o kryteria to jestem pewien, że spełniam. Zastanawiam się czy w trakcie wypełniania nie popełniam gdzieś błędu który mnie od razu skreśla. Na infolinie też nie mogę się dodzwonić.

   Usuń
  3. Ja smsa o identycznej treści otrzymałem po tym, jak już kontaktował się ze mną pracownik i oznajmił, że decyzja jest pozytywna i za kilka dni przyjedzie do mnie kurier. Szkoda czasu na ten bank i przesyłania im swoich dokumentów i całego pakietu danych o sobie + zapytanie w BIKu (bo otrzymałem potwierdzenie alert).

   Usuń
 20. Karta dzisiaj przyszła. Rozumiem że już od teraz mogę realizować płatności?

  OdpowiedzUsuń
 21. Jaki może być wymagany dokument w przypadku karty dla emeryta? Chcę przygotować ojca, bo już go namówiłem do promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyciąg z konta jest wystarczający.

   Usuń
 22. czyli, żeby uniknąć opłaty za kartę, w każdym następnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji muszę płacić nią nie mniej niż 300 pln, aż do otrzymania nagrody ? wtedy mogę dopiero ją zlikwidować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Wtedy zwrócą opłatę. Działa to. Wziąłem udział w poprzedniej promocji ale z nagrodą o wartości 300 zł.

   Usuń
 23. Jak mogę udowodnić dochody na potrzeby tej karty, jeśli wypłaty otrzymuję w gotówce, którą następnie samemu wpłacam we wpłatomacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być PIT albo zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach wystawione przez pracodawcę.

   Usuń
 24. Rozumiem że dziś mogę złożyć wniosek a umowę podpisać po 17.03 i to nadal będzie mnie zaliczać do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Do 17.03. włącznie (czyli do godz. 23:59) wystarczy złożyć wniosek. Resztę (w tym zawarcie umowy) można zrealizować później.

   Usuń
 25. Czy po wcześniejszym spełnieniu warunków, bon też wysyłają wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
 26. Czy ktoś wie, czy promocja też uwzględnia złożenie wniosku o kartę z limitem do 5000zł, przy której nie trzeba dostarczać dokumentów o dochodzie? Jest taka do wyboru w trakcie składania wniosku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złożenie dokumentu potwierdzającego dochód to wymóg regulaminu promocji (trzeba więc go zrealizować bez względu na wysokość limitu na karcie).

   Usuń
  2. tzn. czy wybiorę limit do 5000 czy powyżej, bank jednak będzie prosił o potwierdzenie dochodu ?

   Usuń
  3. Tak czy siak musi być ten dokument. Nawet jak weźmiesz <5000 zł i bank go nie będzie wołać to ty musisz zadbać żeby przekazać bo taki jest warunek promocji.

   Usuń
 27. Witam
  Czy promocja uwzględnia opłatę za ubezpieczenie samochodowe przy użyciu karty internetowo bądź na miejscu w oddziale ? Czy może tez opłaty ubezpieczeniowe nie wchodzą w grę..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 99,9% tak. Jak zrobisz transakcję to możesz napisać do banku poprzez CitiOnline żeby Ci potwierdzili czy na pewno to zaliczą

   Usuń
 28. Dostałem wiadomość 22.04 w bankowości elektronicznej że spełniłem warunki otrzymania bonu i zostanie on przekazany do 60 dni od taty otrzymania tej wiadomości. Może wcześniej wyślą zobaczymy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może. Kiedyś dostałem 2 tygodnie po wiadomości o przyznaniu.

   Usuń
 29. Spełnione warunki promocji jeszcze w marcu, a informacji o nagrodzie dalej brak :(. Składać reklamację czy czekać do końca maja na informacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Składać reklamację.

   Usuń
  2. Mam taką samą sytuację... Napisałem wczoraj wiadomość w bankowości elektronicznej a dziś otrzymałem informację o spełnieniu warunków i od razu dali mi kod/voucher

   Usuń
 30. Czyli jeśli ktoś ma dochody jedynie z najmu nieruchomości to nadal otrzyma wspomnianą kartę kredytową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, może być sam dochód z najmu.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...