Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 10% zwrotu za płatności na stacjach paliw dla posiadaczy Moto Konta w Toyota Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

17.02.2021

Do 10% zwrotu za płatności na stacjach paliw dla posiadaczy Moto Konta w Toyota Banku

Toyota Bank już od dłuższego czasu oferuje moneyback dla zmotoryzowanych. Dziś przyglądam się kolejnej odsłonie promocji "Tankuj korzyści - zwrot za paliwo" (edycja 2021).

Promocja "Tankuj korzyści - zwrot za paliwo" (edycja 2021)
Miesięcznie można uzyskać do 30 zł, dzięki 5- lub 10-procentowemu zwrotowi. Jego wysokość zależy od spełnienia warunków - samodzielnie można wybrać sobie odpowiadający wariant (w nieco uprzywilejowanej sytuacji znaleźli się posiadacze aut marki Toyota i Lexus, bo dla nich warunki są łatwiejsze).

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która zawarła lub posiada umowę o Moto Konto i którąś z kart płatniczych (Super Red III, Ruby Passion lub MORE) o numerze BIN 422205 (numer BIN to pierwsze 6 cyfr z 16-cyfrowego numeru karty).

Nagroda. Z tytułu moneybacku miesięcznie uzyskać można do 30 zł, które wpływać ma na konto. Środki te będzie można więc wykorzystać w dowolny sposób (wydać, wypłacić lub przelać).

Zasady promocji "Tankuj korzyści - zwrot za paliwo" (edycja 2021)


By wziąć udział w promocji:
 • posiadaj (lub wyraź) zgody na: 
  • otrzymywanie informacji handlowych oraz marketingowych dot. produktów i usług banku za pomocą telefonu i środków komunikacji elektronicznej; 
  • przetwarzanie danych przez bank w celu marketingu produktów i usług podmiotów współpracujących (w tym Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. oraz Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. oraz 
  • otrzymywanie informacji handlowych oraz materiałów marketingowych dot. produktów i usług podmiotów współpracujących z bankiem, w tym w ramach Grupy Toyota za pomocą telefonu i środków komunikacji elektronicznej.
 • podczas rejestracji: wyraź zgodę na przystąpienie do promocji oraz zaakceptuj regulamin promocji;
 • pobierz aplikację do obsługi promocji "Tankuj korzyści – zwrot za paliwo" (dostępną na urządzenia z systemem Android lub iOS) i udostępnij za jej pomocą skan dowodu rejestracyjnego - dzięki temu bank zweryfikuje jakiej marki auto posiadasz - to przełoży się na warunki promocji (skan tego samego dowodu rejestracyjnego może być użyty maksymalnie przez dwóch uczestników promocji).

Uczestnicy poprzednich edycji promocji "Tankuj korzyści - zwrot za paliwo" mogą kontynuować udział w promocji (bez konieczności ponownego spełniania powyższych warunków).

By zdobywać zwroty: 
 • nie wypowiadaj umowy o konto, ani kartę; 
 • unikaj niedozwolonego salda debetowego (a więc "minusa" na koncie spowodowanego np. pobraniem opłaty przez Bank, gdy Twych środków nie było na rachunku); trzykrotne spowodowanie takiego salda wykluczy Cię z promocji; 
 • nie odwołuj zgód marketingowych; 
 • w każdym miesiącu co najmniej raz zaloguj się do aplikacji.

Zwrot będzie naliczany od sumy tzw. transakcji petrol, czyli płatności kartą wykonanych na stacjach paliw, na których terminal płatniczy ma przypisany kod MCC 5172, 5541, 5542, 5983 lub 9752 (to kod wskazujący na dominujący charakter działalności danego sprzedawcy lub usługodawcy). 

Nim jednak opiszę warunki uzyskiwania zwrotów, przytoczę jeszcze kilka ważnych definicji.

Poniżej będzie pojawiać się również takie pojęcie, jak "transakcja dowolna" - to płatności kartą, które można wykonywać w dowolnym punkcie handlowo-usługowym  innym niż stacje paliw.

Znaczenie będą też mieć salda:
"Średnie saldo Konta – średnie miesięczne saldo środków pieniężnych zgromadzonych na Koncie obliczone jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu. 
Średnie saldo oszczędności – średnie miesięczne saldo środków pieniężnych zgromadzonych na innych niż Konto [tj. Moto Konto - przyp. Mr. Złotówa] rachunkach Uczestnika Promocji w Banku oraz na wszystkich posiadanych przez niego lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego na tych produktach, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu"

Po teorii, czas na kwestię warunków jakie spełnić należy, by uzyskiwać zwrot w danej wysokości. A tu scenariuszy jest kilka:

Wysokość moneybacku od transakcji Petrol

5%

5%

10%

10%

Przy spełnieniu poniższych warunków:

Posiadasz auto:

Inna marka

Toyota lub Lexus

Inna marka albo Toyota lub Lexus

Toyota lub Lexus z umową finansowania*

Średnie saldo konta wyniesie:

2 000 zł

2 000 zł

4 000 zł

2 000 zł

 

oraz

lub

oraz

oraz

Średnie saldo oszczędności wyniesie:

10 000 zł

2 500 zł

50 000 zł

10 000 zł

 

oraz

oraz

oraz

oraz

Kwota transakcji dowolnych:

500 zł

250 zł

1 500 zł

500 zł

* wraz z umową Finansowania (z wyłączeniem Refinansowania), przez co bank rozumie zakup nowego lub używanego auta marki Toyota lub Lexus w salonie Toyota, Lexus w Polsce, finansowanego dowolnym produktem z oferty Toyota Banku lub Toyota Leasing Polska Sp. z o.o., uruchomionego od 1.02.2021 r.


W uprzywilejowanej sytuacji są więc posiadacze samochodów Toyota lub Lexus. Łatwiej jest bowiem o moneyback (przede wszystkim ten w wysokości 5%).

W każdym miesiącu uzyskać można maksymalnie 30 zł zwrotu. Zwrot ma wpływać na konto do 10. dnia roboczego następującego po miesiącu spełnienia warunków akcji. Aktualna edycja promocji dostępna będzie do 31.07.2021 r.

Moto Konto - szczegóły oferty


Główne cechy konta osobistego z oferty Toyota Banku to:
 • 2,49 zł - opłata miesięczna za konto pobierana jest na początku każdego miesiąca kalendarzowego, ale w kolejnym bank ją zwraca w przypadku:
  • utrzymywania minimalnego miesięcznego średniego salda konta w wysokości 1 000 zł lub 
  • minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości 2 500 zł, lub 
  • po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty kredytu samochodowego posiadanego w Toyota Bank Polska S.A., lub 
  • po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty z tytułu umowy leasingu w Toyota Leasing Polska Sp. z o.o.,

   gdzie "Średnie miesięczne saldo konta obliczane jest jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu. Średnie miesięczne saldo lokat to saldo środków zgromadzonych na innych rachunkach oraz na wszystkich posiadanych lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu".
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty wydawanej do konta;
 • prowizja za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce: 
  • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty w miesiącu; 
  • 4,50 zł za czwartą i kolejną wypłatę gotówki w miesiącu.

Do korzystania z Moto Konta w Toyota Banku niezbędne jest posiadanie telefonu z oprogramowaniem Android lub iOS, gdyż potwierdzanie dyspozycji (w tym autoryzacja logowania do bankowości internetowej) odbywa się wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej.

Przydatne dokumenty:

24 komentarze:

 1. Coraz mniej atrakcyjne są te promocje z paliwem w Toyota Bank niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ktoś ma toyotę to jeszcze jest okey. Warunki dla innych gorsze. I limit max. 30 zł to słabo.

   Usuń
  2. Ale na paliwo i tak obecnie nie macie lepszej promocji niż ta.

   Usuń
  3. Mała podpowiedź, nie musisz mieć Toyoty, musisz miećznajomego który pozwoli Ci zeskanowaćkod QR z dowodu do Twojej aplikacji, u mnie działa od 3 lat :)

   Usuń
 2. Konto da się otworzyć jakoś zdalnie? Czy nadal tylko kurier?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier. Toyota Bank jest bankiem dość tradycyjnym.

   Usuń
 3. eBOK PGNiG też ma MCC 5983 jakby co :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy dobrze rozumiem że aby otrzymać zwrot 10 procent muszę i tak dokonać transakcje dowolne czyli inne niż paliwo na kwotę 1500 zł? chodzi mi o ten trzeci wariant

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wtedy płatności kartą poza stacjami paliw muszą być na sumę min. 1500 zł.

   Usuń
 5. Czy "transakcje dowolne" mogą być wykonywane przez Google Pay czy musi to być karta fizyczna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Google Pay = płatność zwykłą kartą. Bo ona jest tylko podpinana. To nie jest żadna inna/nowa karta ale ciągle ta sama. W odróżnieniu od kart mobilnych jakie kiedyś serwowano w aplikacjach mobilnych banków.

   Usuń
 6. Mr.Złotówa ta promocja dobiega końca , wiesz może czy będzie odnawiana po 1.08.2021 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zakładce "Dla Prasy" na stronie banku jest informacja o przedłużeniu.

   Usuń
 7. Przedłużają do 31.01.2022.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dalej ciągną:

   Promocja „Tankuj korzyści – zwrot za paliwo” realizowana przez Toyota Bank Polska cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zmotoryzowanych klientów, dlatego bank postanowił uruchomić kolejną jej edycję, która tym razem potrwa od 1 lutego do 31 lipca br.

   Usuń
 8. Czy w przypadku spełnienia darmowości ROR w dalszym ciągu 3 wypłaty gotówki w m-cu w dowolnym bankomacie są za friko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod opisem tej oferty jest link do TOiP.

   Usuń
 9. Czy ten program 10-procentowych zwrotów jest wciąż aktualny?

  OdpowiedzUsuń
 10. Aktualna edycja promocji zakończyła się 31 lipca. Będzie kolejna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to że chyba nie. Nie ma nowego regulaminu ani komunikatu o przedłużeniu :(

   Usuń
  2. wygląda na to że promocja jest aktualna - prośba do admina o zaktualizowanie informacji: https://www.toyota.pl/finansowanie/moto-konto https://www.toyotabank.pl/sites/default/files/dokumenty/Regulamin_Tankuj_Korzysci_zwrot_za_paliwo.pdf

   Usuń
  3. Podpowiecie czy i do kiedy trzeba zwiększyć saldo oszczędności żeby załapać się na dodatkową premię w tankuj korzyści?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...