Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj rekordowe 1300 zł za konto firmowe w Santander Banku (+ 2000 zł na reklamę)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

10.02.2021

Zyskaj rekordowe 1300 zł za konto firmowe w Santander Banku (+ 2000 zł na reklamę)

Wystartowała nowa, już trzecia promocja konta w Santander Banku dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Konto Firmowe Godne Polecenia z nagrodami na sumę nawet 3300 zł
Do wzięcia czeka gwarantowany bonus pieniężny 300 zł na start. A to oznacza okazję na kumulację, bo akcja łączy się z innymi promocjami, dzięki którym można zdobyć premie pieniężne (do 1000 zł) oraz środki na promowanie firmy, więc teraz można zdobyć nagrody gwarantowane o łącznej wartości aż 3300 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje kont firmowych.]

💡 Przy okazji przypomnę, że sporo można zyskać również za założenie konta osobistego w Santander Banku - do wzięcia czeka min. 300 zł. Promocje można połączyć - tzn. można założyć i konto osobiste, i konto firmowe (kolejność nie ma znaczenia), zgarniając gratyfikacje wynikające z wszystkich promocji.

Bonus 300 zł na start za konto firmowe w Santander BankuDla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która co najmniej od 1.11.2019 r. - jako posiadacz, współposiadacz czy pełnomocnik - nie dysponowała rachunkiem dedykowanym dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w Santander Banku.

Rozwiewając jakiekolwiek wątpliwość, przytoczę bardzo korzystny zapis z regulaminu:
" Uczestnikami Akcji mogą być osoby, które posiadają lub posiadały rachunek indywidualny oszczędnościowo-rozliczeniowy dla osób fizycznych prowadzony przez Bank [tj. w Santander Bank Polska - przyp. Mr. Złotówa]"

Zatem konto osobiste (czy inny produkt dedykowany klientowi indywidualnemu) w Santander Banku nie wyklucza z poniższych promocji. Trzeba jedynie pamiętać, że wniosek o konto firmowe należy złożyć na stronie promocji (bo wnioski składane np. przez bankowość internetową, jeśli ktoś już do takowej posiada dostęp, nie będą brały udziału we wszystkich poniższych promocjach jednocześnie).

Nagroda. W tej promocji do wzięcia czeka tytułowy bonus 300 zł, który wpłynie na konto założone w promocji. Środki te będzie można przelać, wypłacić lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji:
 • do 31.03.2021 r. zarejestruj się na stronie promocji, wyrażając przy tym wymaganą zgodę na zwolnienie z tajemnicy bankowej (jedynie w zakresie niezbędnym do rozliczenia udziału w promocji i zgody banku na wypłatę premii) oraz w kolejnym kroku (na tej samej stronie) złóż wniosek o Firmowe Konto Godne Polecenia wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą oraz dostępem do bankowości elektronicznej Mini Firma (we wniosku podaj ten sam adres mailowy, co podczas rejestracji), wyrażając przy tym zgody na kontakt: 
  • w sprawie realizacji wniosku o otwarcie konta i dostarczenie regulacji bankowych, w tym Taryfy Opłat i Prowizji; 
  • drogą elektroniczną w celach marketingowych oraz
  • telefoniczny w celach marketingowych;  
 • najpóźniej do 15.04.2021 r. zawrzyj umowę z bankiem o ww. konto z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej; 
 • do 31.05.2021 r. wykonaj co najmniej 3 dowolne przelewy (z wyjątkiem przelewów do ZUS) na rachunki prowadzone poprzez inny podmiot niż Santander Bank Polska; 
 • pobierz i co najmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej.

O przyznaniu bonusu 300 zł organizator powiadomi mailowo do 18.06.2021 r. Po otrzymaniu tej wiadomości, najpóźniej w ciągu 7 dni będzie należało zalogować się na stronie promocji i podać numer rachunku konta założonego w promocji. Wypłata bonusu na ten rachunek nastąpi do 30.06.2021 r. Do tego momentu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Firmowe Konto Godne Polecenia, ani nie wycofuj wyrażonych zgód.

Premie do 1000 zł w promocji banku


Zakładając konto w powyższej promocji z bonusem 300 zł, możesz też załapać się na bankową promocję, w której do wzięcia czekają kolejne bonusy pieniężne - dodatkowo to nawet 1 000 zł (900 zł za korzystanie z konta oraz 100 zł za terminal płatniczy).

Dla kogo promocja? Tu należy jednak zwrócić uwagę, że uczestnikiem promocji z bonusami do 1 000 zł może być osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która od 31.03.2019 r. nie posiadała jakiegokolwiek bieżącego rachunku firmowego w Santander Banku. Okres wykluczenia jest zatem nieco dłuższy, niż w promocji z bonusem 300 zł. 

Posiadanie konta osobistego czy innych produktów Santander Banku dla klientów indywidualnych tak samo jak w promocji z bonusem 300 zł, nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji konta firmowego.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • we wniosku o konto, wybierając kartę, wskaż kartę Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit (w promocji udziału nie bierze karta Visa Business);
 • wyraź zgody na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku;
 • do 15-go dnia miesiąca następującego po miesiącu naliczenia bonusu wykonaj co najmniej jeden przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego w wysokości co najmniej 200 zł (spójrz tabela niżej).

Dalej pozostanie wykonywanie płatności kartą wydaną do konta, bo wysokość comiesięcznego bonusu zależeć będzie właśnie od sumy tych transakcji. 

Do 900 zł za płatności


Bank naliczy 3% zwrotu od dowolnych płatności kartą. Transakcje można wykonywać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykluczone są jedynie transakcje quasicash/ transakcje wykonywane w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory.

Okres naliczania zwrotów za płatności kartą obowiązuje przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych i liczony jest od dnia otwarcia konta. Maksymalnie można w ten sposób zyskać do 150 zł zwrotu za dany miesiąc, więc łącznie konto firmowe przynieść może nawet 900 zł (w ciągu 6 miesięcy).

Przebieg promocji dla przedsiębiorców obrazuje poniższa tabela (z regulaminu promocji):
Przebieg promocji dla przedsiębiorców w Santander Banku

Zwrot będzie wypłacany na konto uczestnika promocji do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Premia 100 zł za terminal płatniczy


Dodatkowa premia w wysokości 100 zł jest przeznaczona dla osób, które zdecydują się na terminal płatniczy za pośrednictwem banku. To oczywiście opcja wyłącznie dla zainteresowanych, bo nie każdy przedsiębiorcza potrzebuje przyjmować płatności kartą.

By zgarnąć 100 zł:
 • w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji zawrzyj pierwszą (co oznacza, że takiej umowy z Elavon obecnie nie posiadasz) umowę o akceptacje kart z Elavon Financial Services Designated Activity Company za pośrednictwem Santander Bank Polska oraz aktywuj terminal (poprzez pierwszą transakcję).

100 zł otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia ww. umowy z Elavon.

Do 2000 zł na promowanie ogłoszeń w serwisie Sprzedajemy.pl


Po otwarciu konta możesz też skorzystać z dodatkowej promocji - dostępnej zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Santander Banku - dzięki której da się uzyskać nawet 2000 zł na promowanie ogłoszeń w serwisie Sprzedajemy.pl (ta akcja również dostępna jest do 31.03.2021 r.).

💡 Na koniec przypomnę, że w przypadku promocji dla przedsiębiorców kwestia opodatkowania zdobytych bonusów wygląda inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Premie czy zwroty otrzymane w ramach promocji są przychodem firmy, więc niezbędne jest ich rozliczenie i odprowadzenie podatku - obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy.

Firmowe Konto Godne Polecenia za 0 zł na 2 lata - szczegóły oferty


W tym miejscu zwyczajowo przedstawiam stawki wynikające z taryfy opłat i prowizji, ale tym razem muszę zacytować zapisy z regulaminu promocji, bo to on bierze górę i jest wiążący dla uczestników promocji oraz dla Santander Banku. A wygląda to bardzo korzystnie, bo bank daje:
"Zwolnienie z opłat naliczanych przez Bank przez 24 miesiące z tytułu: 
a. prowadzenia Konta Firmowego Godnego Polecenia, 
b. przelewów realizowanych w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
c. przelewów w formie polecenia wypłaty w EUR do krajów EOG innych niż Polska - polecenie przelewu SEPA w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma 
d. 10 pierwszych przelewów w systemie BlueCash wykonywanych w miesiącu rozliczeniowym w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
e. realizacji zleceń stałych na konta w innych bankach w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma, 
f. realizacji poleceń zapłaty w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma z rachunku płatnika na rachunek odbiorcy prowadzony w innym banku, 
g. wysłania smsKodów autoryzacyjnych, 
h. użytkowania pierwszej karty debetowej (w PLN) do Konta Firmowego Godnego Polecenia (do wyboru: Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit), 
i. wypłaty gotówki kartą: 
   i. w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska S.A., 
   ii. w terminalach innych instytucji w kraju, 
   iii. bankomatach i terminalach innych instytucji za granicą."

Zatem w praktyce wszystko co najważniejsze w przypadku konta przez okres aż 2 lat jest za 0 zł (i to przez ten okres warunki z regulaminu biorą górę nad standardową ofertą wynikającą z taryfy opłat i prowizji). Warunkiem utrzymania tych preferencyjnych warunków jest utrzymywanie zgód marketingowych, o których mowa powyżej, oraz brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych.

Po upływie tych dwóch lat bez opłat, obowiązywać będą warunki wynikające już wprost z tabeli opłat i prowizji. A jak one wyglądają na chwilę obecną? W celach orientacyjnych przedstawiam: 
 • 0/25 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana w przypadku wykonania przelewu do ZUS na kwotę min. 200 zł; 
 • 0 zł za pierwsze 15 przelewów krajowych Elixir PLN w miesiącu kalendarzowym, zlecanych poprzez bankowość internetową lub elektroniczną; za każdy kolejny opłata wyniesie 1,30 zł; pamiętaj jednak, że miesięcznie otrzymasz pakiet wyłącznie 5 darmowych SMSów służących do autoryzacji transakcji; za każdy kolejny SMS w miesiącu kalendarzowym bank pobierze opłatę w wysokości 0,20 zł) 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit wydawaną do konta nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę 400 zł w danym miesiącu kalendarzowym. Przez pierwsze 2 lata uczestnik promocji tymi opłatami, ani aktywnością nie musi się przejmować, bo regulamin promocji z tego zwalnia.

Z promocyjnych warunków bank może Cię jednak wykluczyć, jeśli posiadasz inne firmowe konto w Santander Banku, wypowiesz umowę o usługi bankowości elektronicznej "Mini Firma", wycofasz zgody marketingowe lub gdy Twe roczne przychody przekroczą 10 milionów zł.

Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikują wyłącznie wnioski o konto złożone na stronie promocji. Umowę z bankiem zawrzeć można wówczas za pośrednictwem kuriera.

21 komentarzy:

 1. czy revolut uprawnia do 3% zwrotu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie. Obstawiam że to quasicash.

   Usuń
 2. Mam już ROR w Santanderze. Czy po założeniu konta firmowego będę je mieć pod tym samym loginem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zakładanego konta firmowego dają odrębny logi, ale później można to połączyć pod jednym.

   Usuń
 3. Czy zwrot na konto jest opodatkowany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko co uzyskane przy działalności gospodarczej. Obojętnie czy to premia czy zwroty to Twój przychód.

   Usuń
 4. W jaki sposób zawierana jest umowa?

  OdpowiedzUsuń
 5. na stronie banku w zakładce promocje dotyczącej tego konta firmowego nie odnalazłem informacji o bonusie 300 pln za założenie konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do udziału we wszystkich promocjach jednocześnie (w tym z dodatkową premią 300 zł) kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, do której linkuję w powyższym opisie.

   Ta sytuacja nie jest rzadka (piszę o tym m.in. w FAQ).

   Usuń
 6. Jakie zgody z tych 4 są wymagane przy rejestracji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie składałam wniosek. Na stronie rejestracji trzeba zaznaczyć oświadczenie nr 1 i 4. Jeśli coś trzeba zaznaczyć a się to pominie to wyskakuje informacja że jest wymagane.

   Usuń
 7. A mi wyszla informacja na koncu jak juz wszystko zrobilam ze nie moge xalozyc konta i mam sie udac do banku...i co teraz?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy te 3 dowolne przelewy mogą być na własne konto czy muszą trafić na konto innych firm?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obojętnie. Byle do innego banku.

   Usuń
 9. Jaki jest czas oczekiwania na kuriera od złożenia wniosku oraz następnie uruchomienia konta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bodaj po 2 dniach u mnie było info o aktywacji konta.

   Usuń
 10. Rachunek do podatku VAT też otwierają? On coś kosztuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten rachunek (split payment) musi założyć każdy bank. Jest za 0 zł.

   Usuń
 11. Witam. Dostałem linka o przyznaniu bonusa 300 zl za konto (edycja 2). Muszę podać nr rachunku do jego wypłaty. Czy ten rachunek może być inny jak ten firmowy otworzony w ramach promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem promocji podać należy numer rachunku Firmowego Konta Godnego Polecenia założonego w promocji.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...