Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program "Polecam mój Bank" (X edycja): do 500 zł za polecenia + min. 300 zł dla otwierającego konto w Santander Banku

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.02.2021

Program "Polecam mój Bank" (X edycja): do 500 zł za polecenia + min. 300 zł dla otwierającego konto w Santander Banku

To kolejna, X edycja programu poleceń konta w Santander Banku.

Program poleceń konta w Santander Banku
A są to o tyle dobre wieści, że otwarcie konta z polecenia (z bonusem 50 zł) można połączyć z promocją, w której do wzięcia jest premia 250 zł, więc łącznie nowy (lub powracający) klient zgarnie nawet 300 zł. Osoby już posiadające konto mogą z kolei zarabiać na poleceniach.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Polecam mój Bank - edycja X


Dla kogo promocja? Osobą poleconą może być osoba pełnoletnia posiadająca polskie obywatelstwo, która co najmniej od 1.02.2020 nie posiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku.
💡 Osoba dopiero co zakładająca konto może też skorzystać z kumulacji promocji, w której czekają nagrody o łącznej wartości min. 300 zł (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe omówienie wszystkich promocji).

Z kolei osoba polecająca to osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która posiada konto osobiste (w PLN) w Santander Banku wraz z wydaną do niego kartą oraz z dostępem do bankowości internetowej i z aplikacją mobilną (o pozostałych warunkach piszę nieco niżej).

Nagroda dla osoby poleconej to premia pieniężna w wysokości 50 zł, którą bank wypłaci na konto, więc uzyskane środki będzie można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Nagroda dla osoby polecającej. Za skuteczne polecenie bank płaci także osobie polecającej i jest to również premia 50 zł. Łącznie w ramach tej edycji programu poleceń do wzięcia czeka 10 premii za polecenia, co oznacza możliwość uzyskania nawet 500 zł (od nagród dla polecającego bank potrąci jednak zryczałtowany podatek w wysokości 19%, który odprowadzi do urzędu skarbowego; premia dla poleconego jest zwolniona z podatku).

Program Polecam Mój Bank - zasady promocji


By wziąć udział w promocji jako osoba polecona:
 • najpóźniej 30.04.2021 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz z wydawaną do niego kartą i z dostępem do bankowości internetowej, podając we wniosku kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 1000279022 - i w ww. terminie zawrzyj umowę z bankiem;
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na: otrzymywanie informacji handlowych drogą telefoniczną i elektroniczną, elektroniczną formę przekazywania korespondencji (tzw. EKK, czyli Elektroniczny Kanał Kontaktu) oraz na ujawnienie tajemnicy bankowej (wyłącznie w zakresie poinformowania przez bank osoby polecającej, że warunki do wypłaty premii zostały spełnione przez osobę poleconą); 
 • we wniosku o konto podaj adres mailowy oraz numer telefonu komórkowego; 

 • zainstaluj i do dnia wypłaty premii posiadaj aktywną aplikację mobilną Santander Banku;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta: 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander Banku oraz 
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie i BLIKiem na łączną kwotę min. 300 zł - w tej sumie musi być co najmniej jedna płatność BLIKiem (w tym przelew na telefon BLIK) na dowolną kwotę; resztę transakcji można wykonać kartą; do wymaganej sumy nie zaliczą się wypłaty z bankomatów, ani cashback, czyli wypłaty z kasy podczas zakupów w sklepie.

Wypłata premii nastąpi najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia powyższych warunków przez osobę otwierającą konto z polecenia (na jego konto w Santander Banku). 

W tym samym terminie premię pieniężną dostanie osoba polecająca. Wpłynie ona na konto osobiste polecającego. Do momentu uzyskania nagród ani polecający, ani polecony nie mogą zamknąć swych kont. I polecający, i polecony nadal muszą posiadać też kartę do konta, wyrażone zgody, aktywną aplikację mobilną i dostęp do bankowości internetowej.

Jak zyskać dzięki polecaniu konta w Santander Banku? 


Opcjonalnie (to już dla chętnych), możesz też zyskać na polecaniu konta.

Jak przystąpić do programu "Polecam mój Bank?" By polecać konto w Santander Banku, zarejestruj się w programie poleceń. Możliwe jest to w bankowości internetowej: Oferta Banku => Polecam bank. Wtedy uzyskasz swój indywidualny kod poleceń (do wielokrotnego użytku). O rejestracji pamiętaj nawet, gdy było Ci dane już uczestniczyć w poprzednich edycjach tej promocji. Bo chociaż kod poleceń pozostaje taki sam w każdej edycji, to każda odsłona programu "Polecam mój Bank" wymaga jednak odrębnej rejestracji.

By móc polecać, niezbędnym jest także wyrażenie (jeśli takowych jeszcze nie posiadasz) zgód na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną oraz na EKK (sprawdzisz to po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc wg ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji), a także brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku. Pamiętaj też o aktywacji aplikacji mobilnej Santander Banku (jeśli takowej jeszcze nie masz).

Trzeba przy tym też podać bankowi swój adres mailowy i telefon komórkowy. Premię za polecenie (50 zł) otrzymasz pod warunkiem spełnienia przez osobę poleconą wszystkich warunków uzyskania jej premii 50 zł (za otwarcie konta z wykorzystaniem kodu polecenia).

Zwroty za płatności z Konta Jakie Chcę 


Bonus za otwarcie konta to nie wszystko, co może zyskać osoba zakładająca Konto Jakie Chcę w Santander Banku. Z nim można bowiem zyskać zwroty 1% wartości rachunków i faktur za media (gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z tegoż konta (zwykłym przelewem, zleceniem stałym lub za pomocą polecenia zapłaty).

W ciągu miesiąca można w ten sposób zgarnąć do 25 zł (chociaż wyciśnięcie maksimum jest jednak ciężkie, bo za media trzeba by płacić bardzo dużo; aczkolwiek pewnie i jest to w zasięgu niektórych - np. tych, którzy ogrzewają dom na gaz lub prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty). Rocznie w ramach zwrotów uzyskać można do 300 zł.

W celu uzyskiwania zwrotów należy pamiętać o zgłoszeniu do banku rachunków/faktur, za które będą dokonywane płatności - tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot - można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

Konto Jakie Chcę - szczegóły oferty


Charakterystyka konta osobistego z oferty Santander Banku wygląda tak:
 • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (z dowolnego źródła, nawet własnego konta w innym banku) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem; 
 • Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są również przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle innych); 
 • 0 zł za wydanie karty (Visa lub Mastercard) i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Jak zarobić i dać zarobić znajomemu lub komuś z rodziny?


Oto krótki i prosty scenariusz:
 • jeśli masz (lub założysz teraz) konto w Santander Banku, przystąp do programu poleceń i wygeneruj swój kod poleceń;
 • kod poleceń przekaż osobie polecanej - może to być ktoś ze znajomych lub członek rodziny - współmałżonek, pełnoletnie dziecko lub ktokolwiek inny;
 • osoba polecona niech złoży wniosek o konto (gdzie możliwe jest podanie kodu polecenia) i korzysta z promocji (z nagrodami o łącznej wartości min. 300 zł) - po spełnieniu warunków programu poleceń zgarniecie po 50 zł.


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

29 komentarzy:

 1. Rozumiem, że posiadanie tylko dostępu do bankowości nie wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyklucza. W Santander Banku warunki na szczęście są całkiem przyjazne - jedynie co może wykluczyć to posiadanie konta osobistego (w PLN). Jakiekolwiek inne produkty czy dostęp do bankowości internetowej nie są przeszkodą. Mimo posiadanej bankowości internetowej, wniosek o konto trzeba jednak i tak złożyć na stronie promocji (z zawarciem umowy przez kuriera, a nie przez bankowość).

   Usuń
  2. Natomiast brak wyrażenia zgód na EKK pozbawia premii :)

   Usuń
 2. Cześć, czy w tej promocji można zawnioskować o konta dla dziecka (14 lat)?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja, jak i program poleceń są tylko dla osób pełnoletnich (kilka edycji wstecz można było polecić osobę niepełnoletnią, ale bank to zmienił).

   Usuń
 3. Hej,
  Troszkę jestem zagubiony - może ktoś pomoże...
  Założyłem konto w Santanderze z promocji 250 + 50 w styczniu (dzięki złotówa, użyłem twojego kodu). Wczoraj tj. 31/01/2021 otworzyliśmy konto żonie (w tej samej promocji), lecz użyliśmy mojego kodu polecającego. Ja jednak myślałem, że te 50 zł premii nie ma dodatkowych wymagań np. zapłacenia 300 zł itp. Zakładając konto z twojego kodu, nie mam takiego wymagania. A moja żona teraz ma?

  Chyba coś mieszam, ale to moja pierwsza promocja i jeszcze jestem niedoświadczony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warunki się nie zmieniły, tzn. osoba polecona przytuli 50 zł jeśli najpóźniej do końca m-ca następującego po m-cy założenia konta wyda kartą bądź BLIK-iem co najmniej 300 zł.

   Usuń
  2. Osoba polecająca, by dostać bonus za polecenie, praktycznie nic robić nie musi (poza posiadaniem dostępu do bankowości internetowej i aplikacją mobilną, a także zgód i braku sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych).

   Osoba polecona, by uzyskać swoje 50 zł za otwarcie konta z polecenia, musi pamiętać o logowaniu i wykonaniu płatności na sumę min. 300 zł (do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta). W każdym przypadku (czy otwiera z wykorzystaniem mego kodu polecenia, czy już dalej, jak w przypadku żony).

   Usuń
  3. A po co osoba polecająca musi mieć aplikację?

   Usuń
  4. Dzięki. Wszystko jasne. :)
   Jedno tylko pytanie:

   Konto założyłem w połowie stycznia. Zrobiłem już 4 transakcje plastikiem i 1 blikiem na około 200zł. Czy to oznacza, że teraz wystarczy, że wydam 100 zł i dostanę extra 50zł bonusu? (Innymi słowy, jedno z wymagań podstawowej nagrody 250zł to jest 5 transakcji/miesiac. One się wliczają?)


   Usuń
  5. Te 200 zł wlicza się już do 300 zł, które należy wydać do końca miesiąca po miesiącu otwarcia konta (czyli do końca lutego w tym przypadku). Spełnianie tych warunków może się pokrywać :)

   Usuń
 4. Czy jeżeli wniosek o założenie konta złożyłem 31.01. (podałem Twój kod Mr Złotówa), a umowę o konto podpiszę 02.02. (podjedzie kurier) to czy też załapię się na promocję 50 zł z plecenia (oczywiście jeżeli spełnię pozostałe warunki)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z opisu i regulaminu wynika, że umowa powinna być w okresie danej edycji.

   Usuń
 5. jaka firma kurierska wozi umowy ???

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy jest jakieś dłuższe wykluczenie dla tych,którzy brali już kiedyś udział w promocji? W poprzedniej edycji tak było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2021/01/premia-do-300-zl-za-konto-w-santander-banku.html Dla kogo promocja?

   Usuń
 7. Jak to jest z tym okresem karencji, poprzednie konto w Santanderze zamknałem 31.01.2020 roku wiec niby na ten nowy program sie łapie bo wymog jest od 1.02.2020 zeby nie miec konta, jednak to 250 zł do wyrwania jest niby dla osob co nie maja konta od 11.01.2020... tak przynajmniej wynika z wpisu na blogu z 11.01,
  załapie sie na te 300 zł czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 8. Można polecić np. żonę? Czy w takiej sytuacji lepiej podać inny adres zamieszkania żeby nie skojarzyli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można polecić kogokolwiek - także z rodziny. W tym względzie nie ma wykluczeń, więc może być ten sam adres (ważne jedynie, by żona spełniała warunki uczestnictwa).

   Usuń
 9. Czy aby uzyskać 300 zł (250 zł za otwarcie konta oraz 50 zł za polecenie), to nie należało korzystać z akcji promocyjnej polegającej na otwarciu konta od 1 kwietnia 2019?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z opisu promocji z premią 250 zł:

   "Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która od 11.01.2020 r. nie posiada oraz nie posiadała konta osobistego (w PLN) w Santander Banku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy konta).

   Dodatkowo w regulaminie znajduje się zapis, iż w promocji możesz wziąć udział, o ile "od 1 kwietnia 2019 r. nie brałeś udziału w akcjach promocyjnych organizowanych przez bank lub inny podmiot, w ramach których otworzyłeś Konto"."

   Usuń
 10. Czy by spełnić warunki muszę przez 1 miesiąc spełnić wg opisu:wpłata +płatność 300zl?czy w kolejnym miesięcy muszę zrobić to samo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warunki uzyskania premii 50 zł za otwarcie konta z polecenia należy spełnić do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta, czyli jeśli konto zostało otwarte np. w lutym, to płatności (na sumę min. 300 zł) można wykonywać do końca marca - można je rozłożyć w tym czasie lub wykonać w jednym miesiącu (np. już w lutym).

   Usuń
 11. Witam czy warunki promocji można wykonać wcześniej np w miesiącu otwarcia konta? Czy płatnośc blik musi być przelewem na tel.? Za samo otwarcie konta z polecenia plus wykonanie tych warunkach jest 300 zł premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na logowanie i wykonanie płatności na sumę min. 300 zł jest czas do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta, a więc można to robić już w miesiącu otwarcia konta. Przelew na telefon - wychodzi na to - powinien być zaliczony.

   Warunki opisane w powyższym wpisie dot. programu poleceń, a więc zdobycia premii 50 zł za otwarcie konta z polecenia. Linkuję tam do odrębnej (ale łączącej się) promocji, w której jest premia 250 zł - warunki częściowo się pokrywają, ale też są inne (więcej tutaj).

   Usuń
 12. czy zakładając konto teraz mogę połączyć opisane przez ciebie nagrody z tą polecaną przez bank? [link usunięty - edyt. Mr. Złotówa]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę przeciwskazań. Przywołaną promocję opisuję tutaj - aczkolwiek warunkiem udziału w niej jest jednak otrzymanie zaproszenia od banku.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...