Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konta dla młodych, czyli ultra łatwe warunki i sporo kasy do wzięcia w aż 9 promocjach

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

19.02.2021

Konta dla młodych, czyli ultra łatwe warunki i sporo kasy do wzięcia w aż 9 promocjach

"Jaki piękny świat, gdy się ma dwadzieścia lat". A właściwie to 18-26 lat.

Konta bankowe dla młodych - porównanie oferty i promocji
Bo to właśnie dla osób w tym wieku banki dedykują specjalną ofertę - nie trzeba spełniać wyśrubowanych warunków, by uniknąć opłat. W dodatku z takim kontem można załapać się na promocje i zyskać gwarantowane bonusy o wartości od 150 do 400 zł w zależności od banku.

Konta dla młodych powszechnie prowadzone są za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków (ważny jest tylko wiek posiadacza rachunku), a z opłat za kartę najczęściej zwalnia np. jedna płatność miesięcznie na dowolną kwotę. W dodatku banki o wiele chętniej osobom młodym pozwalają wypłacać gotówkę z dowolnych bankomatów bez prowizji (dla starszych takich kont jest obecnie, jak na lekarstwo). To więc sprawia, że osoby młode - najczęściej w wieku do 26 lat - mogą sobie pozwolić na otwarcie nawet większej liczby kont jednocześnie, bo ich posiadanie nie będzie wymagało jakiegoś większego zaangażowania. Ale przy okazji dzięki promocjom bankowym (w których warunki do spełnienia też są często dość proste) mogą zyskać sporo. W tym wieku zazwyczaj są to budżety studentów, więc - jak pamiętam ze swoich czasów studenckich - każdy dodatkowy zastrzyk gotówki jest mile widziany. 

W poniższej tabeli znajdziesz krótki przegląd warunków prowadzenia kont dla młodych w poszczególnych bankach, a zaraz pod nią krótkie omówienie promocji z nagrodami gwarantowanymi.

 

Prowadzenie konta

Karta do konta

Wypłaty z bankomatów w Polsce za 0 zł

Co można zdobyć za otwarcie konta?

Alior Bank

(jeśli posiadacz nie ukończył 26. roku życia)

0 zł

Bez warunków

0/5 zł

Po wykonaniu płatności kartą na sumę min. 200 zł

Alior Banku

Od 220 do 540 zł

BNP Paribas

(dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia)

0 zł

Bez warunków

0 zł

Bez warunków

Wszystkie

Bony do Biedronki o wartości 350 zł

Getin Bank

(dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia)

0 zł

Bez warunków

0 zł

Bez warunków

Planet Cash

Bony na zakupy o wartości 150 zł

ING (Konto Mobi)

(dla osób, które nie ukończyły 24 lat)

0 zł

Bez warunków

0 zł

Bez warunków

ING i Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł tylko  za pierwszą wypłatę w miesiącu

Premia 160 zł

mBank (eKonto możliwości)

(dla osób, które nie ukończyły 24 lat)

0 zł

Bez warunków

0 zł

Bez warunków

Wszystkie

Premia 120 zł

Millennium (Konto 360° Student)

(dla osób w wieku od 18 do 26 lat)

0 zł

Bez warunków

0/4 zł

Po wykonaniu jednej płatności kartą lub BLIKiem

Wszystkie

Po wykonaniu jednej płatności kartą lub BLIKiem

Premia min. 200 zł

Pekao

(dla posiadaczy, którzy nie ukończyli 26 lat)

0 zł

Bez warunków

0 zł

Bez warunków

Wszystkie

Premia od 100 do 300 zł + bon 50 zł na zakupy

PKO BP (Konto dla Młodych)

(dla osób do 26. roku życia)

0 zł

Bez warunków

0/5 zł

Po wykonaniu 4 płatności kartą lub BLIKiem

Wszystkie

Bony Pyszne.pl o wartości 150 zł

Santander Bank

(dla posiadaczy do 26 lat)

0 zł

Bez warunków

0/8 zł

Po wykonaniu 1 płatności kartą lub BLIKiem

Wszystkie

Premia min. 300 zł

W tabeli banki wymieniam w kolejności alfabetycznej, ale poniżej szereguję je już inaczej - zacznę od tych, które pozwalają realnie zyskać najwięcej. W każdym przypadku linkuję też do szczegółowego prześwietlenia promocji, w którym omawiam także konta.

350 zł na zakupy w Biedronce za konto w BNP Paribas


logo BNP Paribas
To bardzo dobre konto dla osób młodych (które nie ukończyły 26. roku życia), bo wszystko co najważniejsze daje za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków: konto i karta są za 0 zł, a i z dowolnych bankomatów można wypłacać gotówkę bez prowizji.

Także i sama promocja (z bonami o wartości 350 zł do wykorzystania podczas zakupów w Biedronce) nie wymaga wiele, bo spośród warunków, które należy spełnić, najbardziej wymagającym są... płatności BLIKiem. Wystarczy wykonać po 4 takie transakcje (na dowolne kwoty) w ciągu dwóch kolejnych miesięcy. Poza tym wśród wymogów są jeszcze wpływy na konto (z dowolnego źródła, więc może być to przelew z własnego konta w innym banku albo np. od rodzica) oraz przelewy. Z udziałem warto się spieszyć, bo pula rejestracji w promocji jest ograniczona.Co ciekawe, to konto w BNP Paribas można założyć w alternatywnej promocji, w której do wzięcia jest premia pieniężna 250 zł oraz bony do Żabki o wartości 40 zł (290 zł to jednak mniej, niż powyższe 350 zł).

Premia 300 zł od Santander Banku


logo Santander Banku
Spośród wszystkich banków, które przygotowały promocje dla otwierających konto dla młodych, to w Santander Banku czeka najwyższa premia pieniężna za otwarcie takiego konta. Aż 300 zł można zgarnąć za spełnienie prostych warunków, które znacząco nie przewyższają wymogów, które zwalniają z opłaty za kartę do konta (bo konto prowadzone jest za 0 zł). W tym przypadku wystarczy jedna płatność kartą lub BLIKiem miesięcznie na dowolną kwotę. Na potrzeby promocji z premią 250 zł dochodzą jeszcze wpływy na konto (może być to przelew z własnego konta w innym banku) oraz logowanie do aplikacji mobilnej. Jedynie by zgarnąć dodatkowy bonus 50 zł, trzeba wykazać się nieco większą aktywnością, bo wykonać płatności kartą i BLIKiem na sumę min. 300 zł - ale czasu jest na to sporo, bo do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Atutem Konta Jakie Chcę w Santander Banku są wszystkie przelewy natychmiastowe za 0 zł.Co ciekawe, to bank zachęca do tego, by we wniosku o konto zaznaczyć, że jest się studentem - ma wtedy informować o naborach na stypendia Santander, dzięki programowi, w którym można rozwijać języki obce, kompetencje cyfrowe oraz umiejętności miękkie.

Nagrody o wartości min. 220 zł za konto w Aliorze


logo Alior Banku
Mógłbym tę promocję przedstawić jako pierwszą, bo można dzięki niej zgarnąć nawet 400 lub i 540 zł. Jednakże dla osób, które założą samo konto osobiste czekają jedynie bonusy pieniężne na sumę 120 zł oraz powitalne punkty w programie Bezcenne Chwile, które można wymienić na nagrodę o wartości 100 zł (może to być np. bon na zakupy). 

Kto chce zgarnąć więcej, ten poza otwarciem konta osobistego musi też skorzystać z produktu kredytowego (np. z karty kredytowej) w Alior Banku. A to już wymaga zdolności kredytowej, a więc stałych i udokumentowanych dochodów - w przypadku kont dla młodych odsetek osób pracujących jest jednak znacznie niższy, więc na te gratyfikacje już nie każdy się załapie. 

No i na uwadze należy mieć, że spośród wszystkich omawianych tutaj kont, to propozycja Alior Banku jest najbardziej wymagająca w kontekście uniknięcia opłat - by kartę wydaną do konta posiadać za 0 zł, trzeba miesięcznie wykonywać płatności na sumę min. 300 zł (dla niektórych osób, to może być spore wyzwanie - wtedy lepiej wybrać konto w innym banku, w którym wystarczy wykonywanie pojedynczych transakcji na dowolne kwoty). Od 200 do 350 zł za konto w Banku Millennium


logo Bank Millennium
W Banku Millennium do wzięcia czeka premia 200 zł dla każdego, kto założy konto. Aczkolwiek można zyskać więcej - na dodatkowe gratyfikacje (w sumie o wartości 150 zł) liczyć mogą jednak wyłącznie osoby, które posiadają dziecko.

Warunki w promocji są całkiem proste, bo oprócz jednej płatności kartą lub BLIKiem, którą należy wykonywać w każdym miesiącu, by kartę do konta mieć za 0 zł, dla uzyskania premii trzeba też zapewnić wpływ na konto (może on pochodzić z własnego konta w innym banku albo od innej osoby - np. od rodzica). Bonusy pieniężne do 160 zł za Konto Mobi w ING Banku Śląskim 


logo ING Bank Śląski
ING Bank Śląski rozróżnia konta dla młodych (Konto Mobi) oraz tych, którzy mają już więcej niż 26 lat (Konto Direct) i rozróżnia też warunki do spełnienia w promocji. W przypadku osób młodych są one o wiele prostsze, bo sprowadzają się w praktyce do wykonania 10 płatności kartą (w tym BLIKiem) na dowolne kwoty. A samo konto i wydawana do niego karta płatnicza są bezwarunkowo darmowe.Min. 150 zł do wzięcia z kontem w Pekao


logo Bank Pekao
Bank z żubrem w logo osobom, które nie ukończyły 26. roku życia oferuje darmowe prowadzenie konta i posiadanie wydanej do niego karty. Ale w przypadku promocji stawia już więcej wymóg, bo premia pieniężna jaką można uzyskać (do 100 zł) jest efektem 10-procentowego zwrotu za płatności, więc żeby zgarnąć maksymalny bonus, trzeba wykonać transakcje na łączną kwotę co najmniej 1 000 zł (aczkolwiek czasu na to jest sporo, bo 3 miesiące). Dodatkową nagrodą są punkty powitalne w programie Bezcenne Chwile, których liczba pozwala na odbiór nagrody (np. vouchera na zakupy) o wartości 50 zł.

Zakładając konto osobiste w Banku Pekao, można zdobyć więcej (dodatkowo do 200 zł), ale by tak się stało, to trzeba też wyrobić kartę kredytową - z nią również można uzyskiwać 10-procentowy moneyback.150 zł do wykorzystania na Pyszne.pl od PKO BP


logo PKO BP
Największy bank w Polsce dla osób, które zdecydują się założyć Konto dla Młodych i spełnić proste warunki (w praktyce sprowadzające się do tych, których realizacja jednocześnie zwalnia z opłaty za kartę do konta) przygotował promocję z bonami do Pyszne.pl. Łącznie do wzięcia czeka nawet 150 zł do wykorzystania na zamówienia za pośrednictwem wspomnianego portalu.Do 150 zł za konto w Getinie + 2% dla oszczędności


logo Getin Bank
To w praktyce kumulacja różnych promocji. Za otwarcie konta (z polecenia) do wzięcia czeka bon na zakupy o wartości 50 zł (do wyboru: Allegro, Decathlon, Empik.com). Do tego dochodzą powitalne punkty za rejestrację karty Mastercard w programie Bezcenne Chwile w liczbie 6800, a tyle wystarcza na wybranie nagrody o wartości 100 zł (może być to też voucher na zakupy). Jeśli już za młodu masz oszczędności, to dodatkowo możesz uzyskać dla nich 2% w skali roku, które Getin daje na koncie oszczędnościowym, gwarantując stawkę na 12 miesięcy dla kwoty do 10 tys. zł. Konto dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia prowadzone jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Tak samo rzecz ma się z wydawaną do niego kartą.Premia do 120 zł od mBanku


logo mBanku
Najskromniejszy bonus powitalny dla nowych klientów przygotował mBank, gdzie do wzięcia czeka maksymalnie 120 zł. Warunki do spełnienia są jednak całkiem proste, a konto i kartę można posiadać za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. O ile jednak w większości banków limit wiekowy jest nieco wyższy, to w mBanku propozycja skierowana jest do osób, które nie ukończyły 24 lat.Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi, dającymi łatwą okazję do zarobku. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników, dzięki któremu 1-2 razy w w tygodniu otrzymasz powiadomienie o nowościach wprost na swą skrzynkę mailową:

1 komentarz:

  1. No no, warunki takie że od razu można założyć z 8 kont i bez problemu spełnić warunki. Piszę to jednak z perspektywy osoby 40+ lat.

    OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...