Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku w promocji "Bonus za aktywność" (edycja 1/2021) + do 150 zł na start

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.02.2021

2% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku w promocji "Bonus za aktywność" (edycja 1/2021) + do 150 zł na start

Getin Bank wznowił promocję swego konta oszczędnościowego. 

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank
I o ile w większości ofert bankowych, promocyjne oprocentowanie obowiązuje góra przez kilka miesięcy, to tu 2% dla oszczędności można zagwarantować sobie aż na rok. Stawka obowiązuje do 10 tys. zł. Jeśli dysponujesz większą kwotą, to na tym samym koncie oszczędnościowym możesz uzyskać 0,5% w skali roku nawet do 200 tys. zł. A do skorzystania z promocji jest też dodatkowa zachęta: za otwarcie konta do wzięcia czekają bonusy o wartości 150 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

Elastycznie Konto Oszczędnościowe z oproc. 2% do 10 tys. zł w promocji "Bonus za aktywność"


Dla kogo promocja?
 Na promocyjne oprocentowanie 2% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym załapać się może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 01.09.2019 r. nie miała konta osobistego w Getin Banku.

Zasady promocji. By zapewnić sobie 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku:
 • załóż Konto Proste Zasady (to konto osobiste w Getin Banku, które w prosty sposób można posiadać za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej) wraz z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym (EKO), wyrażając przy tym zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz możliwość prowadzenia marketingu" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 1500 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić). 

W regulaminie promocji przy wymogu wpływów pojawia się słowo "wynagrodzenie", ale jego definicja na szczęście jest liberalna, gdyż dla banku wystarczy:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Getin Bank - przyp. Mr. Złotów] w łącznej kwocie minimum 1 500 zł " 

Zatem wpływ nie musi być wynagrodzeniem przelewanym przez pracodawcę. Wystarczy zatem zapewnić przelew choćby z własnego konta w innym banku (co zostało sprawdzone już w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Pierwszy wpływ musi pojawić się najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (a jest nim spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na łączną kwotę co najmniej 1500 zł na konto osobiste).

Odsetki będą wypłacane w dwóch transzach:
 • na koniec każdego miesiąca kalendarzowego wpłyną odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania;
 • najpóźniej do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji (czyli wpływu na konto osobiste) na Twe konto oszczędnościowe bank wypłaci bonus wyrównujący do oprocentowania 2% w skali roku.

W promocji "Bonus za aktywność" stawka 2% w skali roku obowiązuje do 10 tys. zł.

Do promocji kwalifikują wyłącznie konta indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 31.03.2021 r. (to ostateczny termin nie tyle, co złożenia wniosku, ale już zawarcia umowy o konto osobiste i konto oszczędnościowe).

0,5% w skali roku na 3 miesiące dla nowych środków (do 200 tys. zł)


Osoby dysponujące większymi środkami, niż 10 tys. zł (dla których będzie obowiązywać 2% w skali roku) na tym samym koncie oszczędnościowym w Getin Banku mogą też skorzystać z promocji oprocentowania dla nowych środków (bank wylicza je względem salda z 23.02.2021 r., ale jeśli dopiero teraz zamierzasz stać się klientem Getinu, to ten warunek spełnisz z automatu). Pozostałe warunki promocji (posiadanie konta osobistego w Getin Banku oraz wyrażenie zgód marketingowych pokrywają się z wymogami wyżej opisanej promocji "Bonus za aktywność" ze stawką 2%).

0,5% w skali roku bank oferuje dla kwoty do 200 tys. zł na okres 92 dni, licząc od dnia wpłacenia pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe - by uruchomić promocję oprocentowania, należy takiej wpłaty dokonać najpóźniej do 31.03.2021 r. 

Wypłata odsetek (naliczanych wg stawki 0,5% w skali roku) będzie następowała na koniec każdego miesiąca kalendarzowego. A dodatkowe odsetki, wynikające z objęcia kwoty 10 tys. zł stawką 2%, wpadną nieco później (jako bonus w ramach promocji) do 15. dnia kolejnego miesiąca.

Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Getin Banku


Główne cechy konta osobistego (Konto Proste Zasady) to:
 • 0/9 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem albo 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za kartę płatniczą wydaną do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash; w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 3,5% kwoty transakcji (min. 5 zł). 

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (czyli konto na którym można uzyskać promocyjne oprocentowanie) to rachunek prowadzony za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. 

W każdym miesiącu kalendarzowym (jak to bywa w większości banków) klient ma możliwość wykonania jednego darmowego przelewu z konta oszczędnościowego. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobierze opłatę 9 zł, aczkolwiek jest jeden prosty trik (zgodny z tabelą opłat i prowizji), by w razie potrzeby kolejnej wypłaty środków i tej opłaty uniknąć. Niedawno pisałem o tym na Facebooku: 

Dodatkowe 150 zł za konto osobiste w Getin Banku


By wziąć udział w promocji oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, trzeba otworzyć konto osobiste w Getin Banku. I obecnie opłaca się to podwójnie, bo do wzięcia czekają też dodatkowe nagrody: bon na zakupy o wartości 50 zł (do wyboru: Allegro, Decathlon lub Empik.com) oraz (w łączącej się promocji) powitalne punkty w programie Bezcenne Chwile, co przekłada się na możliwość zgarnięcia nagrody, np. vouchera na zakupy o wartości 100 zł.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (ze stawką 2%) założysz podczas składania wniosku o konto osobiste (tj. Konto Proste Zasady).

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi ofertami dla oszczędzających oraz z promocjami bankowymi, to wybór jest prosty: zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Dzięki temu będziesz dowiadywać się o nowościach, a żadna - nawet krótko dostępna promocja - nie umknie Twej uwadze:

Przydatne dokumenty: 

20 komentarzy:

 1. Szkoda, że ciągle ta sama data 1.09.2019.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety w tym względzie nic nie drgnęło (choć np. w programie poleceń data wyznaczająca okres wykluczenia dla byłych klientów najczęściej jest sukcesywnie przesuwana).

   Usuń
 2. Czy można założyć konto bez karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym, to można mieć konto osobiste bez karty.

   Ale warto zwrócić uwagę, że z opłaty za konto osobiste zwalnia... wykonanie jednej płatności kartą lub BLIKiem, a karta jest bez warunków za 0 zł. Zatem warto ją mieć, bo wtedy będzie łatwiej uniknąć opłaty za prowadzenie konta.

   Karta (Mastercard) przyda się też ze względu na promocję (z powitalnymi punktami w programie Bezcenne Chwile - za co można odebrać np. bon na zakupy o wartości 100 zł).

   Usuń
 3. Jest sens wpłacania 210 tysięcy zł czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 200 tys. zł będzie objęte oproc. 0,9%, z czego dla kwoty 10 tys. zł dodatkowo będzie naliczony bonus (wyrównujący oproc. do 2%). Dla nadwyżki od 200 tys. zł do 400 tys. zł (w ramach promocji dla nowych środków) oproc. wyniesie 0,6% w skali roku.

   Usuń
 4. a czy przy pierwszej nagrodzie (50zl) nie trzeba podac kodu polecajacego? bo jest możliwość wpisania przy wniosku. Nie piszesz też o datach wpływu tych nagród, czy to dzieje sie od razu po otwarciu rachunku/zarejestrowania karty w progranie bezcennechwile?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpisanie kodu poleceń przez osobę polecaną zapewni premię polegającemu w przypadku gdy osoba polecaną spełni warunki promki.

   Zostanie ona wypłacona 10. dnia m-ca następującego po m-cu, w który nastąpiło spełnienie tychże.

   Usuń
  2. Jest taki podtytuł "Dodatkowe 150 zł za konto osobiste w Getin Banku" i tam masz linki do opisów promocji. Jest też o kodzie.

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie publikuję komentarzy z kodami poleceń. Takie przyjmuję zasady komentowania (zarówno na blogu, jak i na Facebooku). Bankobranie na Facebooku lubi 47 tys. osób, co miesiąc bloga odwiedza 6-cyfrowa liczba użytkowników. Gdyby nawet 1% z nich zostawiał kody poleceń, to by się nie szło połapać w komentarzach, bo stałyby się one jedną wielką tablicą ogłoszeń. A nie temu to służy. Liczę na zrozumienie.

   Usuń
 6. Jak klikam w załóż konto Proste Zasady to mam: Ta witryna jest nieosiągalna Sprawdź, czy w adresie nie ma błędu. Wypróbuj te rozwiązania: Changing DNS over HTTPS settings DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN Check your DNS over HTTPS settings Go to Opera > Preferences… > System > Use DNS-over-HTTPS instead of the system’s DNS settings and check your DNS-over-HTTPS provider.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lojalka standardowa? Można wszystko pozamykać po otrzymaniu premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lojalek właściwie nie ma już nigdzie. Konto należy posiadać do momentu otrzymania nagrody/odsetek i później można już zrobić co się chce (włącznie ze złożeniem wypowiedzenia).

   Usuń
 8. Czy zakładając lokatę mogę jednocześnie skorzystać z promocji otwarcia konta?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy jeśli nie ukończyłem 26 roku życia, to żeby odebrać tylko promocję z 2% czy mogę karty w ogóle nie aktywować i nie używać? Bo rozumiem, że wtedy prowadzenie konta jest darmowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia nie ma konieczności korzystania z karty - konto będzie za 0 zł. Ale czy karta aktywna, czy nieaktywna, to ona jest za 0 zł bez warunków (bo nawet gdy już ktoś jest starszy, to w grę wchodzi opłata nie za kartę, a za konto - zwalnia z niej płatność kartą lub BLIKiem).

   Usuń
 10. Niedługo kończy się obecna edycja promocji. Jak myślicie czy bank przedłuży ją na dotychczasowych zasadach, czy zetnie oprocentowanie? Aktualnie mam moje cele w mBanku na 1,8% i tak się zastawiam czy otwierać konto dla 2% teraz czy jeszcze się wstrzymać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno powiedzieć. Ale na 99,99% nie będzie więcej. Zatem jeśli już wkrótce kończy się promocyjne oprocentowanie w mBanku, to raczej lepiej "zaklepać" sobie już teraz te 2% w Getinie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...