Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na luty 2021 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.02.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na luty 2021 roku

Nowy miesiąc oznacza, że czas sprawdzić, gdzie można znaleźć najkorzystniejsze oprocentowanie dla oszczędności.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na luty 2021 roku
Poniżej znajdziesz wszystkie, aktualnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe, które banki oferują w lutym 2021 roku. Czasy dla oszczędzających lekkie nie są, ale na szczęście są jeszcze (choć może niezbyt liczne) okazje.

Jeśli czytasz ten wpis, szukając dla siebie jak najlepszej lokaty, to podobnie jak ja, troszczysz się o swoje środki pieniężne, chcąc dzięki nim zyskać w sposób bezpieczny i gwarantowany. Dla oszczędzających czasy są jednak wybitnie trudne, bo stopy procentowe szorują po dnie, więc i o dobre oprocentowanie jest coraz trudniej. Po likwidacji Idea Banku grono banków walczących o nasze oszczędności niestety się zawęziło. Poniżej przedstawiam wszystkie aktualnie najlepiej oprocentowane lokaty (do 2,1%) oraz konta oszczędnościowe (ze stawką max. 2%).

 

Jak zrekompensować sobie niskie odsetki z lokat?


Nim jednak przejdę do właściwego przeglądu lokat, przedstawię Ci inny sposób na gwarantowany zysk dzięki bankom, który jest główną tematyką niniejszego bloga (a odsetki z lokat zawsze były i są jedynie dodatkiem). A tu wybór jest spory. I korzyści duże. Przykładowo:

 • premia pieniężna 300 zł za konto w Santander Banku, którą dla teraz zakładanego konta otrzymasz do 31.07.2021 r. oznacza ni mniej, ni więcej, a to samo co dałyby odsetki od lokaty na ten okres w przykładowej kwocie 20 000 zł i z oprocentowaniem... 3,75% w skali roku. Przy czym promocja Santandera nie wymaga dysponowania taką kwotą, ani nie stawia warunku lokowania jakichkolwiek środków (te ulokujesz sobie gdzie chcesz, wybierając np. jedną z lokat - może, ale nie musi być to Santander Bank, gdzie akurat da się uzyskać max. 1%); kliknij i sprawdź szczegółowy opis promocji;
 • premia pieniężna 350 zł za konto w BNP Paribas za konto zostanie wypłacona w trzech transzach - ostatni z gwarantowanych bonusów ma wpaść do 30.06.2021 r. Gdyby chcieć uzyskać tyle samo w odsetkach, to na ten sam okres (5 miesięcy) trzeba by przykładowo ulokować kwotę 40 000 zł na 5 miesięcy ze stawką 2,25% w skali roku, a to już zadanie nierealne. W tej promocji również nie trzeba lokować jakichkolwiek środków, bo warunki do spełnienia są o wiele prostsze (wystarczą drobne aktywności: wpływy na konto, przelewy oraz płatności kartą na dowolne kwoty); kliknij i sprawdź szczegółowy opis promocji.

Tego typu promocji bankowych nie nazwę alternatywą dla lokat, bo te ciągle swoją drogą możesz zakładać. To bardziej uzupełnienie (jedyne sensowne, bo bezpieczne i gwarantowane) - bonusy w promocjach stają się rekompensatą przy marnych odsetkach z lokat i kont oszczędnościowych.

Jest jednak i propozycja Citibanku, która jest czymś na pograniczu standardowej promocji bankowej i lokaty, bo wymaga zdeponowania środków - w tym przypadku sporych, bo min. 400 tys. zł, które w banku trzeba utrzymać prze 3 miesiące, by zgarnąć... nie odsetki, a bonus pieniężny. Ten jednak jest niebagatelny, bo wynieść może 1500 lub 2000 zł, co daje tyle samo, ile odsetek przyniosłaby lokata 3-miesięczna z oprocentowaniem 1,85% lub nawet 2,47% w skali roku. Sprawdź prześwietlenie promocji: premia do 2000 zł za konto Citigold.

Żeby na bieżąco śledzić podobne propozycje banków, skorzystaj z powiadomień mailowych, które 1-2 razy w tygodniu przesyłam do Czytelników bloga - to niezawodne źródło informacji, dzięki któremu nie przegapisz promocji bankowych, ani - nawet okazyjnie się pojawiających - najlepszych lokat:

Najlepsze lokaty bankowe w lutym 2021 roku


A teraz czas przejść do standardowych ofert, którym poświęcony jest ten wpis na blogu. Aktualnie najlepsze lokaty bankowe na luty 2021 roku to:
 1. Nest Bank: Nest Lokata Witaj - Nest Bank daje 2,1% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł dla klientów zakładających konto osobiste. Lokata dostępna jest w jeden z dwóch okresów: 3 lub 6 miesięcy. W przypadku krótszego okresu umowy nie trzeba spełniać jakichkolwiek dodatkowych warunków, ale dla uzyskania promocyjnego oprocentowania przez pół roku koniecznym jest zapewnienie wpływów wynagrodzenia na konto.

 2. Lokata "Lubię to polecam" w Banku Millennium - 2% w skali roku, na 3 miesiące; do 15 tys. zł - ta lokata jest jedną z nagród do wyboru w programie poleceń konta w Banku Millennium (czekają również bilety do kina oraz bony na zakupy). Nagrodę może uzyskać zarówno nowy klient (polecony, który założy konto), jak i osoba posiadająca konto w Millennium (czyli polecający).

 3. Getin Bank: Lokata Mobilna - 2% dla nowych klientów; na tym 2-miesięcznym depozycie ulokować można do 10 tys. zł. Propozycja skierowana jest wyłącznie do nowych klientów (na obecnych czeka stawka 0,4% w skali roku). Jak może sugerować nazwa, lokatę można założyć wyłącznie w aplikacji mobilnej banku.

 4. Santander Bank: Lokata Mobilna - 1% w skali roku; na 4 miesiące; do 20 tys. zł. Najlepszy depozyt z oferty Santander Banku dostępny jest dla nowych, jak i obecnych klientów banku, ale z lokaty mobilnej skorzystać można tylko jeden raz (kiedykolwiek). Jak wskazywać może nazwa lokaty, można ją założyć wyłącznie w aplikacji mobilnej. Jeśli jeszcze nie masz konta w Santander Banku, sprawdź jak zyskać min. 300 zł na start >>

 5. mBank: Lokata dla nowych klientów - 1% w skali roku; na 3 miesiące; do 10 tys. zł - z powitalnej lokaty skorzystać mogą wyłącznie osoby zakładające konto w mBanku.

 6. Lokata na nowe środki w Getin Banku - w tym przypadku ulokować można do 300 tys. zł bez konieczności zakładania konta czy korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku, a oprocentowanie zależy od wybranego okresu - wynosi ono 0,8% w przypadku lokaty 2-miesięcznej, 0,7% na 3 miesiące i 0,6% w skali roku w wariancie półrocznym.

 7. Lokaty Plus w Toyota Banku - w tym przypadku konieczne jest posiadanie (lub założenie) konta osobistego, a najwięcej, bo 0,8% w skali uzyskać można na najdłuższe okresy depozytu - 12, 24 lub 36 miesięcy. W przypadku 9-miesięcznego depozytu bank daje 0,7%, a na pół roku stawka oprocentowania wynosi już 0,6% w skali roku. Na jednej lokacie można zdeponować od 2 000 do 40 000 zł, a klient ma możliwość założenia maksymalnie 10 lokat Plus.

Jeszcze miesiąc temu siódemkę najlepszych lokat zamykała propozycja ze stawką 1% w skali roku. Wskutek zniknięcia konkurencyjnych lokat z oferty Idea Banku, a także po obniżce oprocentowania na lokacie dla nowych środków w Getin Banku, aktualnie poprzeczka zawisła już niżej.

Warto więc przyjrzeć się jeszcze kontom oszczędnościowym, bo wśród nich można znaleźć propozycje godne uwagi. Pod uwagę biorę wyłącznie oferty, które gwarantują utrzymanie oprocentowania przez określony czas. Najczęściej to kilka miesięcy, co sprawia, że takie konta oszczędnościowe stały się alternatywą do krótkoterminowych lokat, bo tak samo można wyliczyć spodziewane odsetki. Zyskuje się jednak większą swobodę dysponowania środkami - można je dopłacać, jak i (w razie potrzeby) wypłacić część lub całość oszczędności w dowolnym momencie.

Najlepsze konta oszczędnościowe na luty 2021 roku


Getin Bank wraz z początkiem lutego przygotował nową edycję promocji oprocentowania - oferuje 2% gwarantowane aż na rok dla kwoty do 10 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Kto dysponuje większą kwotą oszczędności, ten na tym samym rachunku może jeszcze uzyskać 0,9% w skali roku do 200 tys. zł na okres 92 dni; dodatkową zachętą do skorzystania z propozycji są bonusy o wartości do 150 zł na powitanie za otwarcie konta osobistego - w wyżej podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowe omówienie propozycji Getinu.

Credit Agricole oferuje 2% w skali roku na okres 3 miesięcy dla kwoty do 20 tys. zł. Propozycja skierowana jest dla nowych klientów, zakładających konto osobiste.

Pod uwagę warto wziąć promocję mBanku, dzięki której do uzyskania jest 1,8% na rachunku oszczędnościowym "Moje cele" gwarantowane na 3 miesiące dla kwoty do 10 tys. zł. A tu do zyskania są nie tylko odsetki! Więcej informacji o tej ofercie znajdziesz we wpisie, w którym omawiam promocję oprocentowania i zasady uzyskania dodatkowej premii do 150 zł za konto w mBanku

Dla większych kwot sensowna jest propozycja Nest Banku, który nowym klientom na koncie oszczędnościowym daje 1,5% w skali roku w przypadku salda środków, które nie przekracza 50 tys. zł. Jeśli na koncie będzie większa kwota (ale nie więcej, niż 300 tys. zł), to oprocentowanie dla całej ulokowanej kwoty wyniesie 1%. Promocyjna stawka obowiązuje do końca miesiąca kalendarzowego w którym otwarto rachunek oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

Ważne informacje 


Powyższy przegląd obejmuje najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na luty 2021 roku i przedstawia stan obowiązujący na dzień 1.02.2021 r. Pamiętaj jednak, że oferty banków potrafią zmieniać się dynamicznie, więc zachęcam do sprawdzania zestawień aktualizowanych na bieżąco:

Zawsze gdy piszę o oprocentowaniu, to piszę o stawce ujętej w skali roku, a uwzględniam wyłącznie oferty ze stałym oprocentowaniem przez umowny okres lokaty.

Jeśli dopiero zaczynasz swe oszczędzanie i raczkujesz w korzystaniu z lokat bankowych, to polecam wpis poświęcony tematowi depozytów bankowych: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć" (tam również znajdziesz prosty i intuicyjny w obsłudze kalkulator odsetek).

Lokaty i konta oszczędnościowe, o których piszę powyżej, dostępne są jedynie w bankach, które podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, chroniący oszczędności do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowy opis działania BFG).

62 komentarze:

 1. Miesiąc bez Idea Banku. I pewnie trwa wielkie czyszczenie kasy klientów, która tam była, bo jak mi kilka dni temu lokaty odnowiły się na 0,01% to niezwłocznie je przelewałem do innego banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po kradzieży IdeaBk i wystraszenij konkurencji pokazali kły Banksterzy na czeke z PeKaO SA okradając klientów na potęgę :
   lokata 0.01%
   kredyt 16%
   Ciekawe który bank zostanie okradziony właścicielom i klientom następny ?
   Stawiam cd Getin bł i ...InBank ?
   Titanic tonie a orkiestra gra

   Usuń
  2. Mi się już kończą lokaty w Idea i szkoda . Ale wypłacam wszystko i zostawiam im tylko kwotę 0,01 zł !!!NIECH PEKAŁO SIĘ UCIESZY!!!!!

   Usuń
 2. No tragedia z tym oprocentowaniem niestety.. Wiesz coś Złotówa o lokacie strukturyzowanej w Millennium? Dzwonił ostatnio konsultant i proponował ale za bardzo nie wiem o co w tym chodzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Produkty strukturyzowane nie dają gwarancji zysku, więc nie piszę o nich na blogu Bankobranie... poza jednym wyjątkowym przypadkiem. Właśnie w Millennium opisywałem taki produkt kilka miesięcy (tutaj) w związku z promocją i bonusem za jej otwarcie. Tam piszę o generalnych cechach (założenia, czyli warunek do spełnienia się zapewne jest teraz inny).

   Usuń
 3. Getin na EKO dalej daje 2% dla nowych klientów. Dla nowych środków obniżył do 0,9%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety karencja do EKO zwala z nóg!

   Usuń
 4. Na szczęście są jeszcze obligacje skarbowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doszło do tego, że to chyba najlepsza opcja na rynku!

   Usuń
  2. Gdzie kupuję ,obligacje na ile sa oprocentowane i na jak długo?

   Usuń
 5. Nie ma już 0,9 w GB, a 0,8%!

  OdpowiedzUsuń
 6. cały artykuł można streścić w 1 słowie "BRAK" pozdrawiam bankobiorów

  OdpowiedzUsuń
 7. Millenium 0,1 % w skali roku.Lokata minimum 4 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 8. Smutno, że banki tak mocno ścięły oprocentowanie :( Już trudno o coś sensownego.

  OdpowiedzUsuń
 9. W NEstBanku już nie ma 1,5%, zmienili na 1,1% do 10k pln

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to konto oszczędnościowe czy cel?

   Usuń
 10. Czy Getin oferuje lokatę na zatrzymanie przy przelewie do innego banku? Jeśli tak to na jakich warunkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Dzisiaj rano robiłem przelew do manku na IPO Huuuge. 0,7 proc. na 3 m-ce i 0,6 proc. na 6 m-cy.

   Usuń
  2. I pewnie znów redukcja 99% podobnie jak było z PCF.

   Usuń
  3. Coś musieli zmienić, bo wieczorem już dawali 0.5 proc.

   Usuń
  4. Zgadza się - obniżyli oprocentowanie :)

   Usuń
  5. Najpewniej zależy od banku do którego ma iść przelew. Ja też miałem 0,7% chociaż na innym blogu w komentarzach pisano że max. 0,5%

   Usuń
  6. I w Getinie z nową edycją na EKO dla nowych środków znów ma być obniżone oprocentowanie :(

   Usuń
  7. Brak jakiejkolwiek konkurencji = sukcesywne obniżanie oprocentowania.

   Usuń
 11. Dlaczego nie ma oferty Kasy Stefczyka ? Mają dosyć atrakcyjne lokaty !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Atrakcyjne czyli jakie? Na jakich warunkach?

   Usuń
  2. W Skoku? Dziękuję.

   Usuń
 12. Witam. Czy w przypadku lokaty na 6 miesięcy w NestBanku jako Wpływ Wynagrodzenia wystarczy przelew z konta w innym banku, czy musi być z konta firmowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakiś czas temu przechodziło, ale nawet nie z każdego banku.

   Usuń
  2. na 100% z firmowego konta

   Usuń
 13. Reasumując: w kwestii ofert bez warunków nie ma absolutnie nic godnego uwagi.

  Jeśli się mylę, to będę wdzięczny za korektę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy co uważasz za godne. Jak 1% to bym sugerował Aliora. Do 120 tys. zł

   Usuń
  2. KJO zamknąłem w sierpniu, a dyspozycję zamknięcia złożyłem tego samego dnia, w którym wpłynął bonus 200 zł :)

   Jest to jedno z najbardziej 'absorbujących' kont na rynku: 1500 zł jednorazowego wpływu oraz 300 zł obrotu na karcie - czy w tej sytuacji ich KO może się kwalifikować do tych bez warunków?

   Usuń
  3. To ich KO to nieporozumienie przy tego rodzaju warunkach zwłaszcza, że mogą zmienić oprocentowanie.

   Toyota Bank, 12-miesięczna Lokata Plus @ 0,80% od 2 zł do 40 tys. zł - można założyć 10 lokat.

   Usuń
  4. dość długo utrzymują już ten 1% więc jest jakaś nadzieja, że jeszcze trochę utrzymają.

   Usuń
  5. I już jest mniej. Mega Oszczędnościowe w Aliorze to teraz max. 0,6 proc.

   Usuń
  6. To jest właśnie typowe dla KO - oprocentowanie może się zmienić z dnia na dzień.

   Usuń
  7. Ale tu oferta się zmienia. Jak ktoś załapał się na edycję z 1% to nadal ma 1%. Nic z dnia na dzień się nie zmieni.

   Usuń
 14. Za dwa tygodnie kończy mi się lokata w Idea. Czy ktoś się orientuje jak obecnie się zamyka ROR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za czasów przed Pekao można było na infolinii więc może jeszcze tak zostało.

   Usuń
  2. Ale te czasy są za nami ... podbijam pytanie.

   Usuń
  3. Np. na infolinii (tej starej Idea Banku, a nie Pekao).

   Usuń
  4. Oraz listownie i w placówkach ale tylko niektórych. Wykaz na stronie IB.

   Usuń
 15. A w Idea Cloud nie ma już żadnych lokat. Nawet tych 0,01% już nie da się założyć.

  OdpowiedzUsuń
 16. Konto Profit 0,5, Konto Mega Oszczędnościowe 0,6%. A jeszcze rok temu było jakoś ok. 2,5% :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już zrównują się z ING, bo tam też 0,5%

   Oprocentowanie 0,5% przez 3 m-ce od założenia konta, dla kwot poniżej 25 tys. zł, w ofercie specjalnej Bonus na Start1

   Usuń
  2. A w poniedziałek pewnie i Getin dołączy do tego grona.

   Usuń
  3. No i niestety jest 0,7% a badanie salda na ten sam dzień poprzednio.

   Usuń
  4. A lokata na nowe środki już 0,5-0,6%.

   Usuń
 17. Mam taki dylemat - wg tego co pisze na stronie Getinu : "Dla każdego okresu lokowania (2, 3 i 6 miesięcy) istnieje możliwość założenia łącznie trzech Lokat w danej edycji objętych oprocentowaniem promocyjnym" to mozna zalożyć po 3 lokaty dla kazdego okresu. A jak założyć tą drugą czy trzecią lokate ? Mam dostęp do bankowości internetowej. Swoją lonate widze. Jak klikam na NOWA LOKATA to widze tylko Panel inwestora i butik produktów, w ktore i tak sie nie da wejść.tylko sie da tak samo jak sie zakladalo pierwszą lokate podajac wszystkie dane itp ? Nie da się po zalogowaniu ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że to wina przeglądarki. Na pewno po kliknięciu w Nową lokatę można wybrać Lokatę na Nowe Środki, albo Lokatę Tradycyjną.

   Usuń
  2. Hmmm chyba nie do końca wina przegladarki, bo zainstalowano aplikacje Getin Banku na telefonie i po kliknieciu w nową lokate jest pusto dalen...

   Usuń
 18. Nest Bank tnie oprocentowania jak się da. Od teraz już nawet lokata Witaj to 1,5%

  OdpowiedzUsuń
 19. Obecnie trwa 28. edycja KO Profit w Millennium. Promocja obowiązuje od 15. lutego do 13. marca 2021 r. Data badania salda to 10. lutego.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 0,5% w skali roku przez 60 dni :(

   Usuń
  2. W Millenium przy przelewie do innego banku dzisiaj wyskoczyła mi oferta lokaty Specjalny Procent (0,5% na 3 m-ce)

   Usuń
  3. Aha i też max. 50 tys.

   Usuń
  4. DZięki za cynk.

   Usuń
  5. I co ciekawe to parametry tej lokaty są takie: Min: 42 965 PLN, Max: 50 000 PLN. Nie pojawia się przelewie większej kwoty.

   Usuń
 20. Chyba mobilna w Wubeku to ostatnia rozsądną oferta na rynku.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...