Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie grudnia 2020 roku

⭐ 700 zł od: Santandera oraz BNP Paribas900 zł od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

31.01.2021

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie grudnia 2020 roku

Nadszedł czas publikacji mego comiesięcznego raportu. 

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie grudnia 2020 roku
A w nim jak zwykle podsumowuję efekty swego zarabiania na bankach, wykazując ile i w jaki sposób zyskałem. To ostatnie takie zestawienie przed wpisem rocznicowym, bo już niedługo urodziny bloga Bankobranie.

Uporządkowując nagrody według ich wartości, to w minionym miesiącu najwięcej, bo 100 zł zyskałem od mBanku. To bon do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Biedronka przewidziany dla uczestników zeszłorocznej promocji karty kredytowej. To nagroda skromna, jak na promocje z kartą kredytową (niżej piszę o takich, które dają zyskać nawet 300 zł), ale skorzystałem ze względu na to, że taka okazja w mBanku zdarza się rzadko, a do tego warunki do spełnienia były bardzo proste. 

Kolejny, już trzeci, ale niestety ostatni bonus 50 zł wpadł na konto osobiste w Citibanku. To efekt promocji dla osób zakładających bezwarunkowo darmowe Citikonto (aktualnie ta promocja dostępna jest w nowej edycji, w której bank dodatkowo dorzuca kody na darmowe wysyłki z InPostem - piszę o niej tutaj).

W Alior Banku zyskałem łącznie 35,69 zł. Z tej sumy 10,69 zł to efekt 1-procentowego zwrotu za zbliżeniowe płatności telefonem, który otrzymuję jako posiadacz Konta Jakże Osobistego. Z kolei bonus 25 zł wpadł na moje Konto Premium (przeniesione z T-Mobile Usługi Bankowe) - wpada on zawsze, gdy w miesiącu wykonam płatności kartą na sumę co najmniej 500 zł.

Bonus 25 zł otrzymałem również w Credit Agicole. Tu warunki do spełnienia to bułka z masłem, bo wystarcza wpływ i wykonanie trzech płatności kartą na dowolne kwoty.

Ostatnią z gratyfikacji są bonusy od Envelobanku, które otrzymuję w przypadku internetowych zakupów podczas których Pocztę Polską wybiorę jako dostawcę przesyłki. Tym razem uzyskałem 3 bonusy (po 2 zł każdy).

Wszystkie bonusy i zwroty zebrane w jednym miejscu przedstawia poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem?

Ile zyskałem?

mBank

Bon do Biedronki za kartę kredytową

28 zł

100 zł
(bon na zakupy)

Citibank

Premia za otwarcie konta

-

50 zł

Alior Bank

Zwrot 1% za płatności telefonem

1069 zł

10,69 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Zwrot na Konto Premium

503 zł

25 zł

Credit Agricole

Bonus za utrzymywanie konta

7 zł

25 zł

EnveloBank

Bonusy za płatności w Internecie z przesyłką z Pocztą Polską

162,17  zł

6 zł

A otrzymane nagrody dokumentują poniższe zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie grudnia 2020 roku
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie grudnia 2020 roku

Wyliczenia

Łącznie z promocji bankowych uzyskałem 216,69 zł. I taką kwotę mogę przyjąć jako ostateczny dochód, bo nie poniosłem żadnych kosztów z tytułu posiadanych kont i kart (są one albo bezwarunkowo darmowe, albo z opłat zwalnia spełnienie warunków, które są wymogiem na potrzeby promocji). 

Kwotę uzyskaną z zarabiania na bankach tradycyjnie przyrównuję do kwoty, jaką musiałbym posiadać i na cały miesiąc "zamrozić" na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych, by tyle samo uzyskać z odsetek. A byłaby to kwota 247 002,99 zł.


(Po)rachunki, czyli co się zmieniło w moim portfelu


Ten miesiąc minął spokojnie, bo z żadnego nowego produktu nie skorzystałem, ani też z żadnej umowy nie zrezygnowałem. Ale w planie jest otwarcie konta przez żonę, która w końcu powinna już łapać się na promocję konta osobistego w Santander Banku. W innych promocjach niestety blokuje nas okres wykluczenia dla byłych klientów.

Z historii bloga Bankobranie - porównanie z latami poprzednimi


7. rocznica bloga Bankobranie już tuż tuż, więc niniejsze podsumowanie jest mym comiesięcznym raportem z zarabiania na bankach nr 84. Sporo tego, więc i sporo można porównać. Wyniki w analogicznych miesiącach lat poprzednich wyglądały następująco:


Promocje bankowe godne uwagi 

Było o historii, to teraz czas przejść do teraźniejszości. Wraz z początkiem roku banki odpaliły dużo nowych promocji, więc jest z czego wybierać. Do najpopularniejszych okazji wśród Czytelników bloga należą poniższe propozycje:

 • premia 300 zł za konto w Santander Banku - a tu zdobyć można jeszcze więcej (bo są też m.in. zwroty za niektóre płatności z konta); zaletą tego konta są darmowe przelewy natychmiastowe.
 • premia 350 zł za konto w BNP Paribas - to edycja, w której i premia jest wysoka, i warunki do spełnienia są bardzo proste, ale warto uwzględnić, że pula rejestracji jest ograniczona, więc akcja może zakończyć się wcześniej;
 • do 350 zł za konto i kartę kredytową w Pekao - w tym przypadku bank proponuje skorzystanie z dwóch produktów jednocześnie, ale dzięki temu daje zgarnąć nowym klientom tyle, ile jeszcze nigdy nie było w tym banku dostępne.
To promocje z kontem osobistym w roli głównej, ale nie brakuje promocji kart kredytowych. Najaktywniejszy w serwowaniu takich ofert Citibank daje 300 zł do wykorzystania w Biedronce za kartę Citi Simplicity. Z kolei w BNP Paribas do wzięcia są bony na sumę 200 zł do zrealizowania w sklepach Carrefour.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to zyskać możesz też dzięki założeniu konta firmowego. W Pekao do wzięcia jest 1100 zł za Konto Przekorzystne Biznes, a Santander Bank przygotował bonusy na sumę 1000 zł za Konto Firmowe Godne Polecenia.

Jak zyskiwać dzięki bankom - sprawdź praktyczny przewodnik


A na koniec kilka słów - przede wszystkim, choć nie tylko - dla tych, co być może pierwszy raz stykają się z tematyką promocji bankowych lub już ją znają, ale bardziej z teorii, niż jeszcze z praktyki.

Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom"? Jeżeli chcesz śledzić promocje bankowe, skorzystaj z niezawodnego źródła. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Zapisując się na newsletter, otrzymasz powitalny prezent w postaci przewodnika "Jak zyskiwać dzięki bankom?", który zawiera sporą dawkę objaśnień, wskazówek i  podpowiedzi oraz przedstawia triki ułatwiające zarabianie na promocjach bankowych. Wszystko to w przystępnej formie, napisane prostym, zrozumiałym językiem. Zapis na newsletter zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedyś tak postanowisz):

13 komentarzy:

 1. u mnie w tym miesiącu człkiem przyjemnie, w sumie 470 zł, no co złożyło się:
  30 zł Millennium
  225 zł Santander
  40 zł Moje Usługi
  175 zł Citi.
  Kolejne miesiące zapowiadają się jednak trochę słabsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, czy wreszcie wypłacili Ci te 50 zł z Handlowego za płatności GPay na Allegro?

   Usuń
 2. U mnie 350 zł od BNP Paribas, 100 zł od mBanku i 100 zł bon w Bezcennych Chwilach w ramach konta w Getinie. Razem 550 zł. W tym m-cu założyłem działalność gospodarczą więc wkrótce konta firmowe powinny dodatkowo napędzić zyski z promek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w styczniu. Cyber monday bnp 400 zł i 100 zł do allegro bnp karta kredytowa

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w styczniu bnp konto cyber monday 400 i bon 100 do allegro z kk bnp

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie tylko 10 zeta od Visa Oferty.

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie 2 × 200 zł. od Millenium.

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie fajny miesiąc. 100 za dwa konta dla dzieci w Millenium, 300 zł w bonach na allegro za kk od Millenium, 60 moneyback Millenium, 50 premia za konto Citi Bank, 100 za przedłużenie karty kredytowej w Citi Banku i 100 w bonach od Getina. Łącznie 710. Chyba najlepszy miesiac w moim dwuletnim bankobraniu. Wsyztsko dzięki Tobie Złotówa. 😃

  OdpowiedzUsuń
 8. a mnie to zawsze nerwuje tytuł posta "moje zarabianie" i ludzie się wpisują to jest twoje a nie ich albo nalezy zmienic tytuł na "nasze zarabianie"

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy Millennium wciąż ma ofertę zwrotów na zatrzymanie po złożeniu dyspozycji zamknięcia ROR?

  Czy taką ofertę można dostać ponownie, tzn. już po zakończeniu pierwotnej oferty przy ponownej próbie zamknięcia konta?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam pytanie dotyczące bonusu za utrzymywanie konta w Credit Agricole - czy gdzieś znajdę bliższe informacje na ten temat? Też mam od dłuższego czasu konto w Credit Agricole, jednak o bonusie nie słyszałam.
  Bonus za utrzymywanie konta


  7 zł


  25 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po złożeniu wypowiedzenia dzwonią z ofertą zatrzymania. Oferują promocję, ale nie każdemu :(

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 600, a 700 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto najnowsza odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. W wraz z nią dużo dobrych wieści. Do wzięcia czekałyby bonusy o...