Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2-letnia prenumerata cyfrowa Wyborcza.pl (Pakiet Premium) w prezencie za przetestowanie karty Citi Simplicity

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

12.01.2021

2-letnia prenumerata cyfrowa Wyborcza.pl (Pakiet Premium) w prezencie za przetestowanie karty Citi Simplicity

Nowa promocja i nowa nagroda czeka na osoby, które skorzystają z karty kredytowej Citibanku.

Prenumerata Wyborcza.pl od Citibanku
Do wzięcia jest dostęp do cyfrowej prenumeraty Wyborcza.pl w pakiecie Premium za 0 zł przez okres aż 24 miesięcy (to nagroda o wartości 672,75 zł). Warunki do spełnienia są proste, a na uczestników promocji dodatkowo czekają preferencyjne warunki uniknięcia opłaty za kartę.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Ta akcja - najprawdopodobniej spośród wszystkich promocji, jakie dotąd opisywałem podczas prawie 7-letniej historii bloga Bankobranie - ma najdłuższą nazwę. Informuje ona jednak o wszystkim, co najistotniejsze, a brzmi:

"Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej na korzystnych warunkach i otrzymaj kod dostępu na 24 miesiące do Prenumeraty Cyfrowej Wyborcza.pl Pakiet Premium"


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2019 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego, kredytu czy nawet karty dodatkowej do głównej karty kredytowej z logo Citi) na szczęście nie jest przeszkodą do wzięcia udziału w promocji.

Nagroda. Za udział w promocji otrzymasz kod, który będzie można wykorzystać w ciągu 30 dni od otrzymania - jego użycie aktywuje dostęp do prenumeraty na okres 24 miesięcy. A zgodnie z regulaminem:
"Z Kodu mogą skorzystać użytkownicy, którzy w chwili aktywacji kodu nie posiadają Konta w serwisie Wyborcza.pl, którzy założą takie Konto w okresie Promocji"


A co daje taka prenumerata? Z charakterystyki na stronie promocji wynika, że to:

- nielimitowany dostęp do wszystkich tekstów na serwisach Wyborcza.pl, 

- informacje: od polityki, przez naukę po kulturę, świetne reportaże, 

- wywiady i felietony w magazynach tj. Duży Format, Wolna Sobota i Wysokie Obcasy, 

- dwie dodatkowe prenumeraty dla Twoich bliskich, 

- możliwość czytania tekstów na dowolnym urządzeniu, 

- zniżki na ebooki i audiobooki oraz wiele innych, 

- codzienny newsletter z podsumowaniem dnia - najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata 


Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity, zyskaj zwrot opłaty rocznej na korzystnych warunkach i otrzymaj kod dostępu na 24 miesiące do Prenumeraty Cyfrowej Wyborcza.pl Pakiet Premium" i zgarnąć tytułową nagrodę:
 • do 15.02.2021 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody i zawrzyj z bankiem umowę o kartę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1500 zł. 

Płatności mogą być wykonane jedną lub wieloma transakcjami - ważne by łącznie we wskazanym okresie wydać kartą sumę min. 1500 zł (i oczywiście nie chodzi tutaj o takie płatności w każdym miesiącu, ale przez cały okres: od otrzymania karty do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy). Wykonywanie płatności można więc rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości, ale też można się pospieszyć (bo czym prędzej wykonasz transakcje na wymaganą sumę, to tym prędzej otrzymasz nagrodę).

Na potrzeby promocji bank dopuszcza dokonywanie płatności kartą zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Zwróć jedynie uwagę, że bank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą Transakcjami zwróconymi.

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Na potrzeby promocji można za to płacić kartą w marketach, sklepach (spożywczych, odzieżowych, monopolowych i innych), aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw czy w Internecie (np. na Allegro).

Citibank powiadomi Cię o przyznaniu nagrody za pomocą wiadomości w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji - w tej wiadomości otrzymasz też kod do aktywacji cyfrowej prenumeraty Wyborcza.pl. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

A teraz kilka słów na temat tego, jak działa karta kredytowa. Choć nazwa karty sugeruje kredyt, to w tym przypadku nie mamy do czynienia ze standardowym kredytem/pożyczką, ale z limitem kredytowym, z którego można korzystać według własnego uznania. Kwotę wykorzystaną z karty kredytowej (choćby tę, która wymagana jest na potrzeby promocji) spłacić można w okresie bezodsetkowym. A to oznacza, że oddasz dokładnie tyle samo, ile wykorzystasz (bez odsetek czy prowizji).

Na stronie promocji znajdziesz zapis, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,24%, ale pamiętaj, że pojawia się on tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie.
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.

Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity spełnić musi poniższe kryteria, które ustanowił bank:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Jako źródło dochodu Citibank akceptuje też umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. Jednak w każdym przypadku obowiązują te same wytyczne dotyczące minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - szczegóły oferty


Karta wydawana jest za 0 zł. Opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, ale można jej uniknąć - warunkiem jest wykonanie płatności na sumę min. 1000 zł miesięcznie (to warunki standardowe), ale na uczestników promocji prenumeratą Wyborcza.pl czeka jeszcze jeden przywilej - opłata za kartę zostanie zwrócona, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie zasady obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę dzięki sumie płatności na min. 300 zł również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem przy okazji warunków których realizacja uprawnia do otrzymania prenumeraty Wyborcza.pl). 

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po okresie rozliczeniowym, w którym zostały spełnione warunki (czyli płatności na sumę min. 300 zł).
💡 Na koniec podpowiem, że w Citibanku zyskać można jeszcze więcej (promocje można łączyć; kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia)
- do wzięcia czeka premia 150 zł + 10 kodów na przesyłki z InPostem za CitiKonto (za spełnienie prostych warunków) lub premia nawet do 2000 zł za konto Citigold (w przypadku tej ostatniej propozycji, by się załapać, trzeba dysponować kwotą aż 400 tys. zł).

Jeśli nie chcesz, żeby umknęły Ci te najlepsze promocje bankowe, to skorzystaj z mojej drobnej pomocy. Nie namawiam, ale dyskretnie sugeruję, że tak robi już wielu Czytelników mojego bloga 😉 Zapis na newsletter zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

12 komentarzy:

 1. Za darmo bym tego nie chciał

  OdpowiedzUsuń
 2. To teraz polecieli równo 🤪
  Nie wiedziałem, że ten "periodyk" jest taki chodliwy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie było nagrody wzbudzającej takie emocje - co widzę po komentarzach (wybaczcie, ale nie wszystkie publikuję zgodnie z Zasadami komentowania na blogu, bo odbiegają od tematyki promocji bankowych). Emocjom się nie dziwię, bo każdy ma prawo do oceny, acz chcę jedynie zaznaczyć, iż blog nie jest o polityce ;) Zachęcam zatem do dyskusji na tematy bankowe i o promocjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli że emotka " :) " jako cały komentarz do tej promocji nie jest polityczna a emotka moja " :P " już polityczna jest?
   Można prosić o jakiś regulamin emotek albo wykaz tych politycznych żeby wiedzieć których można używać a których nie?

   Usuń
  2. Jest i ta emotka. Odpolityczniona ;)

   Usuń
  3. Ooo! :)
   Powiem tak, jakiś czas temu dane mi było skorzystać z pozabankowej promocji cyfrowej GW. Tak się złożyło, że przez chyba pół roku trwania tego opłaconego promocyjnego dostępu, może z raz lub dwa razy tylko tam wszedłem.
   To tak jak z tv; nie mam, nie oglądam. Szkoda czasu. Są inne możliwości. Jak ktoś jednak bardzo chce, to lepiej poczekać na promocję pozabankową a kartę kredytową brać w promocji jak będzie np. promocja 400 zł na konto (bo nawet za stary model jakiegoś smartka LG się nie opłaca).

   Usuń
  4. :) Moja emotka znaczy hahaha nie rozśmieszać klientów

   Usuń
  5. Bo te emotki są takie fajne... że aż się chce poczytać o tej nagrodzie... ;)

   Usuń
 4. Podziękuję. Nie tylko ze względu na poziom tej gazety. Ale po prostu ponad wszystko wolę gotówkę lub względnie jakieś bony do Biedry albo Allegro.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak nie politycznie....za dopłatą na ten produkt się nie skuszę. :-)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...