Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na styczeń 2021 roku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

1.01.2021

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na styczeń 2021 roku

Czas przyjrzeć się, gdzie można znaleźć najlepsze oprocentowanie dla oszczędności w 2021 roku. 

Lokaty bankowe na styczeń 2021 roku
Czy nowy rok okaże się łaskawszym dla oszczędzających? Sprawdzam, jak wygląda bieżąca sytuacja i przedstawiam najkorzystniejsze lokaty bankowe (maksymalnie do 2,1%) oraz konta oszczędnościowe (dostępne ze stawką do 2%).

Początek ubiegłego roku dawał możliwość założenia lokat z oprocentowaniem do 4%, a konto oszczędnościowe dało się znaleźć ze stawką 3, a nawet 3,5% w skali roku. Dziś, u progu 2021 roku, ten poziom oprocentowania pozostaje marzeniem. Jeśli bowiem powiedzieć, że miniony rok nie był łaskawy dla oszczędzających, to mało powiedzieć. Rada Polityki Pieniężnej drastycznie obniżyła stopy procentowe, a to doprowadziło do sytuacji, że część z banków proponuje nieraz jedynie 0,01-0,1% w skali roku. By więc znaleźć coś sensownego, trzeba się wysilić. No ale w tych poszukiwaniach z pomocą przychodzi akurat blog Bankobranie.

Poniżej znajdziesz wszystkie aktualnie najlepsze lokaty bankowe (do 2,1% w skali roku) oraz najkorzystniejsze konta oszczędnościowe (dające do 2% w skali roku - jeden z banków daje gwarancję utrzymania tej stawki przez 12 miesięcy!). Pamiętaj jednak, że niektóre promocje pojawiają się okazjonalnie (np. w zeszłym miesiącu jeden z banków dawał 2,2% na lokacie dostępnej zaledwie kilka dni). Jeśli zatem chcesz trzymać rękę na pulsie, skorzystaj z darmowego newslettera dla Czytelników Bankobrania. To niezawodne źródło informacji o nowościach w ofercie dla oszczędzających oraz promocjach bankowych:


Choć nie ma co kryć, że w chwili obecnej o dobre oferty oprocentowania dla oszczędzających będzie... jeszcze trudniej. Wszystko za sprawią wieści, która gruchnęła w Sylwestra - w wyniku przymusowej restrukturyzacji przeprowadzanej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Idea Bank zostanie przejęty przez Bank Pekao S.A., a to oznacza zniknięcie banku, który często liderował w rankingach lokat (i na chwilę publikacji niniejszego wpisu ciągle tak jest, więc jest to najpewniej ostatnia okazja, by wykorzystać szansę na tak wysokie oprocentowanie; z umów zawartych jeszcze teraz, bank przejmujący będzie musiał się wywiązać) [Aktualizacja: Idea Bank wyłączył przyjmowanie wniosków o lokaty dla nowych klientów). 

Najlepsze lokaty bankowe: styczeń 2021 roku


 1. Nest Bank: Nest Lokata Witaj - powitalna lokata w Nest Banku daje 2,1% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł; z propozycji skorzystać mogą osoby zakładające konto osobiste. Lokata dostępna jest w jednym z dwóch wariantów czasowych (do wyboru): na 3 lub 6 miesięcy. W przypadku krótszego okresu umowy nie trzeba spełniać jakichkolwiek dodatkowych warunków, ale dla uzyskania promocyjnego oprocentowania przez pół roku koniecznym jest zapewnienie wpływów wynagrodzenia na konto.

 2. Lokata "Lubię to polecam" w Banku Millennium - 2% w skali roku, na 3 miesiące; do 15 tys. zł - lokata jest jedną z nagród, spośród których wybierać mogą uczestnicy programu poleceń konta w Banku Millennium (czekają również bilety do kina oraz bony na zakupy). Nagrodę może uzyskać zarówno nowy klient (polecony, który założy konto), jak i osoba posiadająca konto w Millennium (czyli polecający).

 3. Getin Bank: Lokata Mobilna - 2% dla nowych klientów; na 2 miesiące; do 10 tys. zł. Getin Bank zdecydował się niedawno na podniesienie stawki, ale wyłącznie dla nowych klientów; dla obecnych oprocentowanie na Lokacie Mobilnej niezmiennie wynosi jedynie 0,4% w skali roku.

 4. Idea Bank: Lokata na Nowe Środki Plus; do 1,5% w skali roku - to oferta skierowana zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku - do spełnienia są jednak 2 warunki: należy posiadać (lub założyć) konto osobiste w Idea Banku oraz ulokować nowe środki. Do wyboru są 3 różne okresy lokaty, co bezpośrednio przekłada się na wysokość oprocentowania. Bank daje 1,5% w skali roku na 3 miesiące, 1,3% na 2 miesiące oraz 1,1% w przypadku lokaty 1-miesięcznej. [W dn. 5.01.2021 r. lokata została wycofana z oferty]

 5. Getin Bank: Lokata na Nowe Środki - do 1,2% w skali roku; do 300 tys. zł. Środki w ramach tej lokaty zdeponować mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci Getinu. Bank nie wymaga posiadania konta, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów. Oprocentowanie wynosi 1,2% w skali roku w przypadku lokaty 2-miesięcznej lub 1,2% na lokacie na 2 miesiące.

 6. Santander Bank: Lokata Mobilna - 1% w skali roku; na 4 miesiące; do 20 tys. zł. Najlepszy depozyt z oferty Santander Banku dostępny jest dla nowych, jak i obecnych klientów banku, ale z lokaty mobilnej skorzystać można tylko jeden raz (kiedykolwiek). Jak wskazywać może nazwa lokaty, można ją założyć wyłącznie w aplikacji mobilnej. Jeśli jeszcze nie masz konta w Santander Banku, sprawdź jak zyskać min. 200 zł na start >>

 7. mBank: Lokata dla nowych klientów - 1% w skali roku; na 3 miesiące; do 10 tys. zł - z powitalnej lokaty skorzystać mogą wyłącznie osoby zakładające konto w mBanku.

I to już wszystko jeśli chodzi o obecnie dostępne lokaty bankowe z oprocentowaniem na poziomie co najmniej 1% w skali roku. Depozytów z niższą stawką już nie szukam, ale przyglądam się jeszcze kontom oszczędnościowym, bo tu również można znaleźć propozycje godne uwagi. Uwzględniam jednak tylko takie oferty, które gwarantują utrzymanie stawki przez określony czas. Najczęściej jest to okres kilku miesięcy, co sprawia, że tego typu konta oszczędnościowe są alternatywą dla krótkoterminowych lokat - można więc wyliczyć spodziewane odsetki, ale też zyskuje się większą swobodę dysponowania środkami - można dopłacać, jak i (w razie potrzeby) wypłacić część lub całość oszczędności w dowolnym momencie.

Najlepsze konta oszczędnościowe na styczeń 2021 roku


Chociaż trzy banki oferują stawkę 2% w skali roku, to za najciekawszą z nich uznać należy propozycję Getin Banku, gdzie promocyjne oprocentowanie gwarantowane jest na okres aż 12 miesięcy - sprawdź opis promocji "Bonus za aktywność". Promocyjne oprocentowanie (2%) obowiązuje dla kwoty do 10 tys. zł, ale kto ma większe oszczędności, ten na tym samym koncie może ulokować je również (Getin daje 1,2% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty do 400 tys. zł).

W przypadku dwóch pozostałych banków (Credit Agricole i mBank) promocyjne oprocentowanie obowiązywać będzie przez 3 miesiące, a maksymalna kwota, którą można ulokować to odpowiednio 20 tys. i 10 tys. zł. W mBanku to promocja łącząca się z premią do 160 zł za założenie konta osobistego.

Dla większych kwot sensowna jest propozycja Nest Banku, który nowym klientom na koncie oszczędnościowym daje 1,5% w skali roku w przypadku salda środków, które nie przekracza 50 tys. zł. Jeśli na koncie będzie większa kwota (ale nie więcej, niż 300 tys. zł), to oprocentowanie dla całej ulokowanej kwoty wyniesie 1%. Promocyjna stawka obowiązuje do końca miesiąca kalendarzowego w którym otwarto rachunek oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

Nawet 400 tys. zł przy oprocentowaniu 1,2% w skali roku pozwala wpłacić Getin Bank, zapewniając utrzymanie stawki przez 92 dni - ta oferta obowiązuje na tym samym rachunku oszczędnościowym, co wyżej wspomniana promocja 2% do 10 tys. zł na rok.

Ważne informacje 


Powyższy przegląd obejmujący najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na styczeń 2021 roku, przedstawia stan obowiązujący na dzień 1.01.2021 r. Oferty banków dynamicznie się zmieniają, więc zachęcam do sprawdzania zestawień aktualizowanych na bieżąco: 

Oprocentowanie podaję zawsze w skali roku, przy czym uwzględniam tylko lokaty ze stałą stawką gwarantowaną przez cały okres umowny, dzięki czemu z góry można wyliczyć spodziewane odsetki - w tym z pomocą może przyjść prosty i intuicyjny kalkulator, który znajdziesz we wpisie poświęconym ogólnie tematowi depozytów bankowych: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć + KALKULATOR odsetek z lokaty". 

Lokaty i konta oszczędnościowe, o których piszę powyżej, dostępne są jedynie w bankach, które podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, chroniący oszczędności do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (w podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegółowy opis działania BFG). 

Bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami lokat i kont oszczędnościowych oraz promocji bankowych. na Twitterze i polub na Facebooku:


67 komentarzy:

 1. Oj nieaktualne już....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. N moment publikacji wpisu aktualne. Włącznie z lokatami Idea Banku (acz pewnie już nie za długo, więc warto łapać okazję).

   Usuń
  2. Strona lokaty Happy działa ale wniosek nie.

   Usuń
  3. W apce wciąż jest możliwość założenia Lokaty na Nowe Środki Plus!

   Usuń
  4. Nie można już założyć żadnej lokaty Idea jako nowy klient. We wszystkich wnioskach wyskakuje błąd. Można pousuwać lokaty dla nowych klientów Idea z tabeli w zakładce Najlepsze lokaty.

   Usuń
  5. Ja wciąż widzę w Idea lokatę na nowe środki 1,5%. Mam kasę w Getinie i nie dam rady teraz przelać, w poniedziałek pewnie już jej nie będzie.

   Usuń
  6. Zgadza się. Strona lokaty ciągle działa, ale wniosek o lokatę już niestety nie jest dostępny. Ranking więc się odchudził (wypadają lokaty z pierwszego i drugiego miejsca).

   Usuń
  7. Złotówa, przed chwilą sprawdzałem - definitywnie wciąż można założyć Lokatę na Nowe Środki tak w chmurze jak i w apce.

   Usuń
  8. Ale nie można założyć Happy ani Happy Pro. A o to chyba chodziło.

   Usuń
  9. Nawet jutro do 22:00 można przelać kasę na ROR w Idea poprzez Express Elixir.

   Usuń
 2. No więc jeszcze można łapać, bo za miesiąc konkurencja przytnie oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Załapałem się na 1,5%. Pewnie ostatnia lokata z Tak wysokim % na dzisiejsze czasy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety ale wygląda na to, że na kolejnej nasiadówce RPP obniży stopy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz ta ofensywa członków i prezesa RPP w mediach raczej miała na celu osłabić złotego na koniec roku. To było bicie piany i szanse na kolejną obniżkę raczej są nikłe,

   Usuń
  2. Też mam taką nadzieję, że to był tylko głos w tym celu, a nie jakaś realna perspektywa.

   Usuń
  3. Akurat tego rodzaju informacji nie uzyskasz nawet od członka RPP.

   Usuń
 5. A co sądzicie o obligacjach skarbowych, zwłaszcza tych indeksowanych inflacją ? czy to dobry pomysł i lepsze to niż nic ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 1 stycznia 2021 12:21
   Jeżeli władza potrafi zagarnąć bank, to strach pomyśleć co może z tymi obligacjami.

   Usuń
  2. IB jest przymusowo restrukturyzowany, bo groziło mu bankructwo. Solidnie zapracowali na swoją sytuację. Prawo na to pozwala i to lepsze niż upadek bo wypłata gwarancji pochłonęłaby dużo kasy z BFG. Państwo obywatelom pieniędzy zabierać nie musi bo może je sobie dodrukować co robi, tak jak zresztą już cały świat.

   Usuń
  3. Obecnie to już faktycznie obligacje skarbowe zostają, bo 4-latki nawet w p-wszym roku dają więcej (1,3%) niż nawet najlepsze lokaty.

   Usuń
  4. Najistotniejszy jest składnik CPI wchodzący od 2. roku.

   Usuń
  5. Obligacje 4-letnie COI mają oprocentowani 1,30% w 1. rocznym okresie odsetkowym, w kolejnych latach to jest 0,75% + wskaźnik CPI; odsetki wypłacają co roku.

   Usuń
 6. Przykra sprawa, ale od poniedziałku zostaną już tylko obligi skarbowe i premie z promek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja miałbym pytanie o Ike Obligacje. Otóż w grudniu 2020 namówiłem Mamę na ten produkt. Zakupiłem Edo, tyle ile dawał roczny limit za 15600 zł. Mama ma 57 lat i za chwilę będzie zwolniona z podatku belki. Dobrze zrobiłem namawiając Mamę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawo do wypłaty (czyli wycofania środków bez podatku dochodowego) z IKE nabywa się po spełnieniu 2 warunków:
   1) ukończenia 60 roku życia (albo nabycia wcześniej uprawnień emerytalnych),
   2) dokonania wpłat na IKE w co najmniej 5 dowolnych latach kalendarzowych albo wpłacenie co najmniej połowy sumy wpłat na minimum 5 lat przed wypłatą.
   Żeby więc mama mogła skorzystać ze zwolnienia z podatku, to musi wpłacić cokolwiek jeszcze w 4 dowolnych latach kalendarzowych albo nie wpłacać już więcej niż w sumie 15600 zł i wypłacić dopiero w 2026 roku.

   Usuń
 8. @Anonimowy2 stycznia 2021 02:08, a nie może dokonać wypłaty w 2025 roku ? Wliczają się lata kalendarzowe więc powinien wliczyć się też 2020 rok w którym była pierwsza wpłata.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy można jeszcze wpłacić nowe środki na 1,5% na 3 miesiące w Idea Bank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. W chmurze.

   Usuń
  2. Lokata na nowe środki 1,5% nadal dostępna.

   Usuń
 10. To się wogóle jie opłaca. Olewammm lokaty i konta oszczędnościowe....i podatek belki też olewam m

  OdpowiedzUsuń
 11. Czyli nie zrywać żadnych lokat w Idei, które mi sie końcżą w lutym? Mam na 2,2%. Czy PKO.SA musi mi zapewnić wypłacenie takich odsetek? I czy Getin jest teraz bezpieczny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też się kończą w lutym 2,2%. Nie zrywam. Muszą wypłacić z odsetkami.

   Usuń
  2. Getin tak jak każdy bank ma gwarancje BFG do 100 tys. Euro

   Usuń
 12. Kokosy od 10 czy 15 tys w skali roku i to na 3 miesiace... szalenstwo...

  OdpowiedzUsuń
 13. W artykule są błędy: im krótszy okres oszczędzania, tym wyższe oprocentowanie, a nie jak piszecie np. Getin 1,2% za 3 m-ce i 1: za 2 m-ce. Jest dokładnie odwrotnie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Idea Bank przejęty przez Pekao. Co robić? Uciekać czy zostać do zakończenia lokat, które mam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadna panika nie jest wskazana. Nie ma takiej potrzeby. Umowy zawarte z Idea Bankiem muszą być respektowane i kontynuowane przez Bank Pekao. Obowiązuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc pozostaje spokojnie zaczekać do momentu zakończenia lokaty, by uzyskać odsetki.

   Usuń
 15. No i Pekao zaczął już robić czystkę. W IB max. 0,6%. I to pewnie jeszcze tylko przez chwilę bo to też na pewno obniżą.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie ma już lokaty na nowe środki 1,5% w Idea Bank. Została lokata nr 1 na 0,60%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty 0,60% już nie ma. 0,30% i 0,20% też nie. Są tylko lokaty na 0,01% czyli tak jak pisałam kilka dni temu. Lokaty powitalne dla nowych klientów na 0,01%.

   Usuń
 17. w santanderze nie mozna załozyć lokty mobilnek bo nie ma tekiej na telefonie do wyboru, tylko e-lokata na 0,01 na miesiąc

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam takie pytanie: Czy ktoś w ogóle zakłada lokaty na 0,01%? Jeśli nikt to po co ta oferta? Lepiej już w ogóle nie proponować żadnych lokat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest chyba tylko na potrzeby lokat odnawialnych. Bo nowych na taki % to raczej nikt nie otwiera.

   Usuń
  2. 10 tys. zł na tok przy oproc. 0,01% daje 81 groszy. Można żyć ja rentier. Ze 100 tys. trzeba mieć żeby po roku kupić 2-litrową colę xD

   Usuń
 19. Millennium ma 26. edycję KO Profit:
  - odsetki 0,5%
  - oferta na 60 dni
  - maks. wkład to 50k
  - dzień badania salda to 14. listopada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiepsko. Nigdzie już nie ma dobrych ofert. Jeszcze tylko Getin zostaje powyżej 1%.

   Usuń
  2. Przy tym co aktualnie jest to zaczyna się opłacać założyć obligacje skarbowe 3-miesięczne. 0,5% ale lokat też już nie ma takich praktycznie poza Getinem.

   Usuń
 20. Chciałem sprawdzić co w BOŚ bo tam miewali dobre lokaty. I co się okazuje? W ogóle nie ma lokat. Na stronie mają informacje tylko o koncie oszczędnościowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się cieszę że załapałem się na 5-letnią lokatę 2,84%

   Usuń
  2. Ja żałuję że wtedy się nie załapałam. Ale 5 lat przerażało

   Usuń
  3. Lokata była dostępna jeszcze po pierwszych cięciach stóp a kolejne były wielce prawdopodobne więc wtedy była okazja by to łapać.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 7 stycznia 2021, 20:45 - Sporą zaletą tej lokaty jest możliwość wcześniejszego zerwania bez całkowitej utraty odsetek.

   Usuń
  5. No można zerwać ale oprocentowanie jest rosnące i najlepiej opłaca się utrzymać przez cały okres, bo w ostatnim roku jest 5%.

   Usuń
  6. W kolejnych latach to dokładnie 1,5%, 1,7%, 2%, 4% i 5%.

   Usuń
 21. Od poniedziałku niższe oprocentowanie dla nowych środków na EKO w Getinie. W ciemno kto może niechaj łapie 1,2 proc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i jest. 1% do 200k i 0,8 dla nadwyżki do 400k PLN. Pędzą konie po betonie.

   Usuń
  2. Dzięki Przyjacielu za ten tip! Wczoraj zrobiłem przelew natychmiastowy żeby włączyć edycję z 1,2% i jak widać opłaciło się. Chociaż docelowo większą kasę będę miał dopiero w poniedziałek. Kończą mi się lokaty w Pekao (daw. Idea Bank).

   Usuń
  3. Lokata Specjalny Procent teraz 0,8% na 3 m-ce lub 0,6% na 6 m-cy.

   Usuń
 22. Trzeba być desperatem by w ostatnich latach tym bardziej ostatniego roku i na lata do przodu trzymać kasę na koncie oszczednosciowym. Inflacja pożera te oprocentowanie co dają banki. Także dostajesz np 1.2% a jesteś w plecy 2.5 % przy inflacji 3,7%. Tracisz od 100 tys zł 2,5 tys każdego roku. Super biznes hahaha. Inwestycje, inwestycje. Chociażby w grunty, które po co idzie wzrosną kosmicznie jak i np giełda z akcjami tzw bezpiecznymi np z dużego minusa 97%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To inwestuj. Później po historiach jak Getback, PBG i wielu innych optyka się zmienia.

   Usuń
  2. Nie każdy ma kwotę wystarczającą na zakup gruntu czy nieruchomości. No i poza tym spieniężenie nieruchomości nie musi być proste ani szybkie.

   Usuń
 23. Ciekawe co Getin zaoferuje na EKO dla nowych środków. Bo ta edycja jakaś krótka i ewidentnie na wybadanie rynku. Zastanawiam się czy coś wpłacić żeby sobie uruchomić 1% z tej edycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łap co jest bo więcej nie dadzą.

   Usuń
  2. Więcej niż pewne że obniżą skoro nawet lokata na nowe środki już daje max. 0,9 to i pewnie konto oszczędnościowe zrobią z takim samym oprocentowaniem. Na 1% jest jeszcze konto Mega Oszczędnościowe w Aliorze.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...