Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premie pieniężne do 1100 zł za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao (+ roczne zwolnienie z opłaty za konto i kartę)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

4.01.2021

Premie pieniężne do 1100 zł za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao (+ roczne zwolnienie z opłaty za konto i kartę)

Rekordowa suma bonusów czeka na osoby zakładające konto firmowe.

Premia do 1100 zł za konto firmowe w Banku Pekao
Nagroda została rozbita na 5 bonusów, które można uzyskać za różnego rodzaju aktywności i produkty dla przedsiębiorców. Podstawowa nagroda gwarantowana za samo konto firmowe to łatwe do wzięcia 300 zł. W tej edycji doszła jeszcze jedna korzyść - bank na rok zwalnia z opłaty za konto i wydawaną do niego kartę!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Premia 1100 zł za Konto Przekorzystne Biznes


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba fizyczna prowadząca (lub otwierająca) jednoosobową działalność gospodarczą.

Z promocji wykluczone są podmioty, które posiadały rachunek rozliczeniowy (firmowy) w Banku Pekao w okresie od 1.10.2019 r.

Nagroda. Bank Pekao przygotował 5 bonusów pieniężnych. A dokładnie są to 2 bonusy po 300 zł, 2 bonusy po 200 zł oraz jeden bonus 100 zł (tylko dla dopiero zakładających działalność gospodarczą), co w sumie dać może tytułowe 1100 zł. Uczestnik promocji samodzielnie może zadecydować, o które bonusy zabiegać.

Zasady promocji "1 100 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę"


Promocja skierowana jest zarówno do osób, które już prowadzą działalność gospodarczą, jak i do tych, którzy takową dopiero założą - na początkujących przedsiębiorców czeka wspomniany wyżej bonus 100 zł. Warunkiem jej uzyskania (poza późniejszym otwarciem konta firmowego w Pekao) jest rejestracja działalności gospodarczej za pomocą Profilu Zaufanego dostępnego w bankowości elektronicznej Pekao24 - jeśli takowej jeśli nie masz, to możesz uzyskać dostęp, otwierając konto osobiste z premią do 100 zł (i dodatkowym bonusem do 200 zł za kartę kredytową).

By wziąć udział w promocji konta firmowego i mieć otwartą drogę do zdobycia pozostałych bonusów (na sumę nawet 1 000 zł):
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne Biznes wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard i z dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 oraz do 31.03.2021 r. zawrzyj umowę z bankiem;
 • zaakceptuj regulamin promocji (robi się to już na samym początku składania wniosku na wyżej podlinkowanej stronie promocji) i wyraź zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (w tym handlowych) od banku i podmiotów z nim współpracujących, za pomocą środków komunikacji elektronicznej i telekomunikacyjnej.

Dalej pozostanie już spełniać warunki uzyskiwania poszczególnych bonusów.

Bonus do 300 zł za otwarcie konta


By uzyskać pierwszą część bonusu (w wysokości 200 zł):
 • przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zawarcia umowy o konto w Pekao (w każdym z tych miesięcy) wykonaj przelew do ZUS kwoty min. 100 zł;
 • w terminie do 3 pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta wykonaj co najmniej 3 płatności kartą Mastercard wydaną do konta na kwotę min. 100 zł oraz 
 • w okresie 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy wykonaj 3 przelewy (inne niż do ZUS) na kwotę min. 100 zł każdy, które zlecisz za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay.

Dodatkowo otrzymasz bonus 100 zł jeśli Konto Przekorzystne Biznes założysz zdalnie. Ta dodatkowa stówka nie przysługuje dla wniosków złożonych w placówkach banku.

Bonus 200 zł za terminal płatniczy


Z możliwości zdobycia tego bonusu Bank Pekao wykluczył niektóre podmioty:
": biura turystyczne/ podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD, 25.40.Z)."

Gdy Twa działalność gospodarcza ma przypisany inny PKD, to droga do uzyskania tego bonusu jest otwarta. A jeśli rozważasz u siebie instalację terminala płatniczego, to warto dodać, że oprócz premii 200 zł w promocji, bank zwalnia z opłaty za dzierżawę terminala przez 18 miesięcy (o ile w poprzednich 12 miesiącach nie przyjmowałeś/-aś płatności kartą).

By uzyskać ten bonus:
 • najpóźniej do 31.03.2021 r. zawrzyj z Bankiem Pekao umowę o terminal płatniczy oraz
 • przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta za pomocą terminala przyjmij płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Bonus 200 zł za transakcje wymiany walut


By zdobyć ten bonus, w terminie do 3 pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie konta, wykonaj transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Banku Pekao na równowartość min. 20 000 zł (oczywiście warto porównać sobie kursy walut i skonfrontować z innymi formami ich wymiany, by sprawdzić czy ta wymiana walut faktycznie się opłaca, tzn. czy nie wyjdzie droższa, niż potencjalny bonus do zgarnięcia).

Bonus 300 zł za zawarcie umowy o produkt kredytowy


W celu uzyskania tego bonusu, w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes, trzeba zawrzeć umowę o produkt kredytowy Pekao. Premiowane są jednak tylko wybrane produkty i bank wypłaci bonus jedynie za:
"
a) umowę kredytu zabezpieczonego gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI na kwotę min. 20 000 zł lub 
b) umowę pożyczki zabezpieczoną gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI na kwotę min. 20 000 zł lub 
c) umowę o kartę kredytową Mastercard z sumą limitów kart wydanych w ramach tej umowy na kwotę min. 20 000 zł."

Wypłata bonusów przez Bank Pekao


Każdy z bonusów w ramach promocji "1 000 zł premii dla firm" jest jednorazowy. Czyli przykładowo: można zdobyć tylko jeden bonus 200 zł za terminal płatniczy (bez względu na liczbę terminali) i jeden bonus 300 zł za produkt kredytowy (bez znaczenia jest liczba umów kredytowych z Pekao).

Wypłata każdego z bonusów w praktyce przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostaną spełnione warunki jego zdobycia.

Uczestnicząc w promocji konta firmowego, miej na uwadze, że uzyskane premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.

Konto Przekorzystne Biznes - prześwietlenie oferty Pekao


Oprócz wyżej opisanych gratyfikacji dla osób otwierających konto firmowe w Pekao, w regulaminie promocji znaleźć można jeszcze jeden korzystny zapis:
"(...) uczestnikowi promocji, który w okresie trwania promocji [od 4.01. do 31.03.2021 r. - przyp. Mr. Złotówa] zawrze umowę o Konto Przekorzystne Biznes i kartę debetową Mastercard wydaną do tego rachunku, Bank ustali opłatę w wysokości 0 zł za prowadzenia Konta Przekorzystnego Biznes oraz opłatę w wysokości 0 zł za kartę debetową Mastercard wydaną do tego konta, za okres 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym została zawarta umowa tego konta. Po zakończeniu powyższego okresu, w którym obowiązywać będą promocyjne wysokości opłat, będą one pobierane w wysokości zgodnej z obowiązującą Tabelą opłat i prowizji bankowych rachunku Konto Przekorzystne Biznes"

Zatem przez pierwszy rok z konta i karty można korzystać za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Później obowiązywać będą warunki standardowe, które na chwilę obecną wyglądają następująco:
 • 0/9 zł - opłata za prowadzenie konta nie będzie pobrana jeśli spełnisz jeden z poniższych warunków:
  • zapewnij wpływy na sumę min. 2000 zł lub 
  • wykonaj przelew do ZUS albo US, lub
  • zapewnij wpływy z terminala wydanego przez bank, lub
  • wykonaj jedną wymianę walut w Pekao, lub 
  • opłać jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.
 • 0 zł za 15 pierwszych przelewów w miesiącu kalendarzowym zlecanych poprzez bankowość internetową (Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24) - za każdy kolejny bank pobierze 1,50 zł; darmowe (bez limitów) są krajowe przelewy Elixir PLN zlecane za pośrednictwem aplikacji PeoPay; jeśli chodzi o SMSy z hasłami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości, to klient otrzymuje pakiet 20 darmowych przelewów w miesiącu kalendarzowym (za 21. i każdy kolejny SMS w tym samym miesiącu opłata wynosi po 0,20 zł);
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 300 zł;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao oraz za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce (za kolejne wypłaty prowizja wynosi 2%, min. 5 zł).

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

7 komentarzy:

 1. czy konto firmowe w idea bank wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z promocji wykluczone są podmioty, które posiadały rachunek rozliczeniowy (firmowy) w Banku Pekao w okresie od 1.10.2019 r.

   Od 3.01 już masz.

   Usuń
 2. każda płatność po 100 zł czy suma trzech 100zl???????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda po 100 zł. Tak ja to rozumiem ale ktoś mógłby jeszcze potwierdzić.

   Usuń
 3. Czy można skorzystać z tej promocji mając już konto osobiste w Pekao? Bo mi wyskakuje komunikat, że jestem już ich klientem i żeby otworzyć rachunek firmowy przez wniosek z bankowości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy warunek 100zł płatności kartą można spełnić płacąc kartą w internecie?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...