Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia pieniężna do 2000 zł za konto Citigold

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

7.01.2021

Premia pieniężna do 2000 zł za konto Citigold

Choć to promocja konta osobistego, to w praktyce jest to przede wszystkim propozycja dla osób dysponujących większą gotówką. 

Promocja "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce"
Z tego powodu jest to też alternatywa dla lokat. Bo zważywszy na kwotę (400 tys. zł), jaką należy ulokować na potrzeby promocji, to dzięki premii uzyskać można odpowiednik oprocentowania, jak na lokacie ze stawką 1,85% lub nawet 2,47% w skali roku!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

O ile w większości promocji bankowych, jakie opisuję na blogu Bankobranie, warunki do spełnienia są o wiele prostsze i nie wymagają lokowania większych środków (bo zazwyczaj wymagane są tylko wpływy - bez konieczności utrzymywania pieniędzy na koncie przez jakikolwiek określony czas), to w niniejszej promocji pojawia się wymóg ulokowania aż 400 tys. zł. To wymóg poza zasięgiem większości osób (ale przypomnę, że w Citibanku można też w o wiele prostszy sposób, w alternatywnej akcji, zgarnąć bonusy pieniężne do 150 zł za CitiKonto). 

Jednakże z zapytań jakie otrzymuję od Czytelników wiem, że nie brakuje tutaj też osób, które dysponują i tak znacznymi oszczędnościami. To może być więc idealna propozycja dla nich, bo patrząc na oprocentowanie jakie dają najlepsze lokaty bankowe - zwłaszcza już po tym, jak Bank Pekao przejął Idea Bank - to osoba dysponująca dużymi środkami, niestety nie ma dużego wyboru.

Środki deponowane w Citibanku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro (zatem kwota 400 tys. zł mieści się w tym limicie).

Premia do 2000 zł za konto Citigold

Dla kogo promocja Citibanku? Uczestnikiem promocji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce" może być osoba pełnoletnia, która po 1.01.2019 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku.

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. pożyczki, kredytu lub karty kredytowej) nie wyklucza z udziału w promocji konta.

Nagroda. Do wzięcia czeka nawet 2000 zł: premia pieniężna w wysokości 1500 zł oraz nagroda dodatkowa 500 zł, które bank wypłaci na Twe konto, więc uzyskane środki będzie można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Limit kont objętych promocją. Udział w promocji wziąć może 200 osób, które jako pierwsze otworzą konto osobiste Citigold. Pula to nieduża, ale z racji wymogów (chodzi właściwie przede wszystkim o konieczność dysponowania tak dużą kwotą oszczędności) raczej i tak nie należy spodziewać się jej szybkiego wyczerpania.

Zasady promocji "Pierwsza bankowość prywatna w Polsce"

By wziąć udział w promocji i zgarnąć nagrodę podstawą w wysokości 1500 zł (o nagrodzie dodatkowej w wysokości 500 zł piszę nieco niżej):

 • do 15.03.2021 r. złóż wniosek o konto Citigold;
 • zawrzyj umowę z bankiem; 
 • w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to przy podpisaniu umowy); 
 • do końca czwartego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta: 
  • zaloguj się co najmniej jeden raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz 
  • w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych utrzymuj na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo środków w wysokości 400 000 zł (średnie saldo oznacza, że np. przez pół miesiąca będziesz utrzymywać 800 tys. zł albo, co prostsze, codziennie 400 tys. zł - i tak będzie najwygodniej, bo wystarczy raz wpłacić środki i na 3 miesiące "zapomnieć', a warunek promocji się spełni, a i konto będzie w tym czasie prowadzone za 0 zł).
I to już wszystko. Wypłata premii 1500 zł nastąpi do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do tego czasu nie zamykaj konta Citigold, nie zmieniaj typu konta ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Wpłacając środki do Citibanku (w celu spełnienia warunku utrzymania salda min. 400 tys. zł), pamiętać trzeba tylko o jednym zapisie z regulaminu promocji:
"Przy wyliczaniu salda, (...), nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych innych niż Uczestnik oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem oraz nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków dla klientów firmowych należących do Uczestnika"

 

Nagroda dodatkowa w wysokości 500 zł

Oprócz wyżej wymienionej premii 1500 zł, do wzięcia czeka też nagroda dodatkowa. Tutaj uwagę zwrócić należy jednak na jedno wykluczenie:

"Z Nagrody dodatkowej nie mogą skorzystać osoby fizyczne, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które na dzień rozpoczęcia Okresu Obowiązywania Oferty [tj. 3.01.2021 r. - przyp. Mr. Złotówa] posiadały już w Banku [czyli w Citibanku - przyp. Mr. Złotówa] otwarty Rachunek Bankowy w ofercie dla biznesu" 

 

By zgarnąć 500 zł:

 • najpóźniej do czwartego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta Citigold, w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych, przelewaj "wynagrodzenie ze stosunku pracy w minimalnej kwocie 5 000 PLN" lub
 • najpóźniej do trzeciego miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta Citigold podpisz umowę o konto firmowe w Citibanku (dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą).

Nagroda w wysokości 500 zł ma być wypłacona na konto Citigold do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków (do tego czasu nie zamykaj konta, nie zmieniaj jego typu, ani nie wypowiadaj umowy).

Tym samym lokując kwotę 400 tys. zł na okres trzech miesięcy, uzyskasz 1 500 lub 2 000 zł (wraz z nagrodą dodatkową), co przełoży się na taki sam zysk, jak przy tej kwocie dałoby się uzyskać na 3-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem 1,85% lub niespełna 2,47% w skali roku.

Konto Citigold - prześwietlenie oferty Citibanku

Konto zakładane na potrzeby promocji z premiami na sumę nawet 2 000 zł, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta, jeśli w danym miesiącu średnie saldo na rachunkach klienta wynosi 400 tys. zł (wymóg ten idealnie więc pokrywa się z warunkami, które należy spełnić na potrzeby promocji w celu uzyskania premii 1500 zł); w przypadku gdy średnie saldo wyniesie min. 200 tys. zł opłata wynosi 125 zł, a gdy ten warunek nie zostanie spełniony, bank naliczy opłatę 220 zł;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z dowolnych bankomatów w Polsce;
 • opłata, na którą warto zwrócić uwagę, to 9 zł za usługę CitiPhone, czyli za możliwość obsługi poprzez infolinię - z tej opłaty zwalnia jednak utrzymanie średniego salda (tu wymóg jest obniżony, bo to 100 tys. zł) albo można tę usługę po prostu wyłączyć.

Nagrodę dodatkową w wysokości 500 zł za konto osobiste Citigold zgarnąć można za zapewnienie wpływów na konto lub za otwarcie konta firmowego. W tym drugim przypadku, jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to uwagę możesz zwrócić na konto Citi Priority dla biznesu. Dla kont założonych online obowiązuje promocja (dostępna do 31.03.2021 r.) ułatwiająca uniknięcie opłaty za prowadzenie rachunku. 

Regulamin promocji konta firmowego (do którego linkuję na końcu niniejszego wpisu) gwarantuje utrzymanie promocyjnych warunków do 31.03.2023 r. - z opłaty za konto (w wysokości 30 zł) zwolni zapewnienie wpływów na sumę min. 15 000 zł miesięcznie. Konto Citi Priority dla biznesu daje możliwość wykonania 30 przelewów (Elixir PLN) zlecanych przez bankowość elektroniczną za 0 zł w każdym miesiącu (za 31. i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu opłata wynosi 1,50 zł). Promocja zwalnia też z opłaty miesięcznej za kartę wydawaną do konta (standardowo bank pobiera 10 zł). Darmowe są wypłaty gotówki kartą z bankomatów Citibanku; w pozostałych bankomatach w Polsce naliczana jest prowizja w wysokości 2%, min. 6 zł.

Na koniec, jako ciekawostkę, dodam, że w tej samej promocji alternatywnie można założyć konto Citigold Private Client. W przypadku tego konta do wzięcia czeka nagroda podstawowa w wysokości 9 000 zł oraz dodatkowa 1 000 zł. W sumie to okrągłe 10 000 zł! Ale wymogi są "nieco" bardziej wyśrubowane, bo zamiast średniego salda 400 tys. zł, trzeba utrzymywać saldo... 4 miliony złotych 😉

Przydatne dokumenty:

53 komentarze:

 1. Złotówa, naprawdę liczysz, że ktoś czytający Twój blog w to wejdzie mając na uwadze karencję oraz kwoty jakie tu wchodzą w rachubę?

  Na długoterminowe parkowanie pod kurek był czas w kwietniu:
  - BOŚ, lokata 5-letnia @ 2,84%
  - TB, lokata 3-letnia @ 2,4%
  - obligi skarbowe, np. 4-letnie COI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja raczej nie jestem od liczenia tego. Ale pozostaje mi mieć cichą nadzieję i satysfakcję, że komuś ta promocja się przyda.

   A czy ktoś musiał mieć te środki już prawie rok temu, by ulokować je długoterminowo? Czy każdy musi chcieć lokować środki na długi okres? A co z osobą, która np. za kilka miesięcy ma do wpłacenia ostatnią transzę (bywa, że to 80-90%) za mieszkanie kupowane za gotówkę? Życie zna różne scenariusze. Każdy ma inną sytuację i inne oczekiwania, więc daleki jestem od jakiegokolwiek generalizowania. Obecnie nie ma alternatywy z takim gwarantowanym zyskiem, przy takim okresie i przy jednoczesnej gwarancji kapitału.

   Usuń
  2. Oczywiście szanuję Twój punkt widzenia, gdyż nie każdy ma ten sam scenariusz finansowy w życiu.

   Nawiasem mówiąc z tego co pamiętam, to chyba Ty również skorzystałeś w kwietniu z obligacji tzw. rzutem na taśmę jak i ja - inflacja szaleje, więc wejście w obligi 'antyinflacyjne' było raczej dobrym ruchem!

   Usuń
  3. Ja chętnie bym skorzystał ale mam karencję ale nie oto mi chodzi. Interesuje mnie informacja o podanych lokatach długoterminowych, czy coś podobnego jest jeszcze gdzieś dostępne?

   Usuń
  4. @Anonimowy 7 stycznia 2021 21:59, zgadza się, rzutem na taśmę załapałem się na obligacje z wyższym oprocentowaniem. Co będzie z tą inflacją, to zobaczymy, bo widzę, że szacunki dotyczące grudnia wynoszą już tylko 2,3 proc.

   @Jano, w związku z tym, że w ostatnim czasie ranking lokat (z oproc. min. 1%) zrobił się już dość krótki, to obniżyłem próg do 0,5% w skali roku. To świeżutka zmiana z dziś - na dłuższy okres można uzyskać maksimum 0,8% w skali roku (na 12, 24 lub 36 mies.) w Toyota Banku.

   Usuń
  5. Przynajmniej w pierwszym rocznym okresie odsetkowym będzie 2,4% i później nie mniej niż 1,25% :)

   Usuń
  6. Fakt że dziś lokaty takie że nawet jeśli będzie deflacja to 1,25% już jest lepsze od obecnie dostępnych lokat.

   Usuń
  7. A ile będą płacić gdyby wskaźnik CPI był ujemny?

   Usuń
  8. Wtedy będzie oprocentowanie tylko podstawowe bez dodania inflacji. Ale nie odejmą deflacji.

   Usuń
  9. W sytuacji gdy wskaźnik CPI jest ujemny, to mamy do czynienia z deflacją.

   Usuń
  10. Anonimowy7 stycznia 2021 18:18 możesz się zdziwić. Ale ja właśnie założyłem.

   Usuń
 2. Premia 10 000 zł za konto Citigold Private Client mniej się opłaca niż 2 000 zł za Citigold, bo premia tylko 5 razy większa, a wymóg x 10.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mniej majętnych TB ma do 15. stycznia ofertę dającą 1,92% przy wkładzie 2 lokaty po 10k każda na 4 m-ce.

   https://bankobranie.blogspot.com/2020/12/podwojna-premia-za-lokaty-w-toyota-banku.html

   Usuń
 3. Jak z tym wynagrodzeniem? Musi być od pracodawcy czy wystarczy przelew z innego konta z tytułem "wynagrodzenie"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z regulaminu zacytowałem zapis: "[Uczestnik] będzie przelewał wynagrodzenie ze stosunku pracy w minimalnej kwocie 5 000 PLN". I nic więcej nie ma - żadnej definicji lub dodatkowych wytycznych.

   Usuń
 4. Wynik można trochę podrasować. Te 400 tys. można wpłacić na konto oszczędnościowe. 0,05% wiele nie da, ale ok. 13 zł miesięcznie dodatkowo wyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli przy wkładzie min. 400k dają okolice 2% ... a mnie uparcie od ponad m-ca wysyłają na bankowość taką ofertę pożyczki na 150k:

  "Nie czekaj na świętego Mikołaja!
  Weź pożyczkę gotówkową na święta i na co tylko chcesz.
  Szybki proces online bez wychodzenia z domu i minimum formalności.
  RRSO: 11,11%"

  OdpowiedzUsuń
 6. prawdopodobnie otwierając konto z polecenia, osoba polecająca dostanie dodatkowo 2000 zł. Tylko trzeba by dopytać, dawniej tak było.

  OdpowiedzUsuń
 7. Będę wdzięczna za podpowiedź.
  Czy jeśli założę to konto na siebie to te 400 tys. zł może przelać mi mąż ze swojego konta? 400 tys. musi być przelane jednym wpływem, czy można to partiami (mąż ma limit przelewu 100 tys).
  Kwestia czy te 5000 zł ma być od pracodawcy czy może być przelewane w inny sposób nie została wyjaśniona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne jedynie, by przelew/przelewy nie pochodziły z konta indywidualnego innego klienta Citibanku. Z firmowego bądź z jakiegokolwiek z innego banku mogą być. Może to być jedne lub wiele przelewów - to bez znaczenia. Ważne jedyne, żeby to średnie saldo wyszło, więc za późno będzie przelewać 4 razy po 100 tys. zł począwszy od 1.02. Konto trzeba by zasilić do końca stycznia (jeśli w styczniu zostanie założone).

   Co do wynagrodzenia, to brak jakiejkolwiek definicji czy dodatkowych wytycznych sprawia, że interpretacja pozostaje swobodna.

   Usuń
  2. Czyli de facto kasę się parkuje dłużej niż na 3 miechy, prawda Złotówa?

   Usuń
  3. Jeśli całej kwoty do Citibanku nie da się przelać jednym przelewem, to w praktyce wyjdzie ciut dłużej. Na potrzeby otrzymania premii 1500 zł (lub 2000 zł w przypadku dodatkowego zapewnienia wpływów) wystarczy utrzymanie środków przez 3 pełne miesiące kalendarzowe. Kwestią otwartą (do indywidualnej kalkulacji) pozostaje utrzymanie salda jeszcze w kolejnym miesiącu (do otrzymania premii) w celu uniknięcia opłaty za prowadzenie konta.

   Usuń
  4. A ile wynosi opłata za prowadzenie tego konta?

   Usuń
  5. CitiKonto jest bezwarunkowo darmowe.

   Usuń
  6. Ale tu mowa o koncie Citigold.

   Na końcu artykułu Złotówa pisze o tym w części pt. "Konto Citigold - prześwietlenie oferty Citibanku"

   Usuń
  7. Oba konta są darmowe, nie?

   Usuń
  8. Citikonto jest darmowe bez warunków. Konto Citigold można mieć za 0 zł, ale są warunki do spełnienia (o nich mowa pod koniec powyższego wpisu prześwietlającego promocję).

   Usuń
 8. Dzięki za informację. Tym razem karencja i lokaty w innych bankach mnie blokują ale chętnie skorzystam przy następnej okazji :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Rozumiem, że zgodnie z regulaminem - otwierając konto w styczniu ( zasilam go np. 29.01. ) i muszę utrzymać 400 tys. do 30.04. Proszę o wyjaśnienie, jeśli się mylę. Pozdrawiam.

  diego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak (w skrócie) to wygląda, by zdobyć premię 1500 zł.

   Usuń
  2. Tak naprawdę to co najmniej do końca maja bo nagroda zostanie wypłacona miesiąc później, po spełnieniu warunków. W tym czasie nie można wypowiedzieć umowy. A jak wypłacimy wcześniej kasę to zapłacimy 220 zł za utrzymanie konta.

   Usuń
  3. Nawet jak trzymać ten miesiąc dłużej to w najgorszym wypadku wyjdzie jak lokata 1,85% więc alternatywy brak.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 11 stycznia 2021, 15:44
   Źle liczysz - kasa jest zamrożona przez ponad 4 miechy!

   Usuń
  5. To oznacza, że z tego wyjdzie lekko ponad 1% - lipa.

   Usuń
  6. Po wypłacie premii, ale przed złożeniem wypowiedzenia można zmienić konto z Citigold na Citikonto więc opłaty za czas w okresie wypowiedzenia nie będzie :)

   Usuń
  7. A ile wynosi opłata za zmianę rodzaju konta?

   Usuń
  8. Nie ma opłaty za zmianę. W placówce zmieniają od ręki. Na infolinii max po 4 dniach.

   Usuń
  9. 20. Złożenie przez Klienta dyspozycji zmiany typu Konta lub dyspozycji zamknięcia Konta do momentu wypłaty Nagród oznacza rezygnację z udziału w Ofercie.

   Usuń
 10. @Anonimowy11 stycznia 2021 15:44
  Nie twierdzę, że się nie opłaca ale Złotówa trochę zbyt optymistycznie policzył. Zapomniał o okresie oczekiwania na nagrodę a potem jeszcze wypowiedzenia, w których nadal musimy trzymać kasę aby nie dostać kary.

  OdpowiedzUsuń
 11. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Wg mnie ta kaska do promocji konta CitiGold to musi leżeć 3 pełne miesiące (spełnienie podstawowych warunków promocji) + w najgorszym przypadku 1 miesiąc aby wypłacili premię + 1 miesiąc na zamknięcie konta.
  Te 400tys to zamiast na ROR może leżeć na KO? Wtedy za każdy miesiąc 13,5zł, co po 5 mies. daje 67,5zł
  A jeśli tak by było, to realnie 2067zł dostajemy za 5 miesięcy trzymania w Citi 400tys. co daje 1,24% netto, czyli 1,53% brutto. Jak na obecne warunki chyba dalej całkiem nieźle o ile Ktoś ma wolne 400tys. i nie ma pomysłu jak inaczej je inwestować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko obligacje Skarbu Państwa.

   Usuń
  2. Jeśli obligacje to chyba tylko te indeksowane inflacją, bo 2 latki mają ledwo 1%

   Usuń
  3. Oferta 4-latki COI0125 ważna jeszcze do końca m-ca!

   Usuń
  4. Najlepsze ROD0133 dla beneficjentów 500+ ale to aż na 12 lat.

   Usuń
  5. Czyli do wyboru, do koloru - obligacje SP rulez!

   Usuń
  6. czyżby 4 latki czeka jakaś obniżka oprocentowania?

   Usuń
 12. Karta Citigold Lounge Pass upoważaniająca do dwóch bezpłatnych wejść do saloników Executive Lounge na największych lotniskach w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam. Mam do Ciebie Mr. Złotówa pytanie. Chcę założyć z Twojego linku to konto. Rozumiem, że wypełniam formularz z linkowanej strony i czekam na kontakt z banku? Jak długo to może potrwać i w jaki sposób podpisuje się tą umowę? Bank wysyła kuriera i po zwrocie podpisanych dokumentów odpalają mi konto? Czy wystarczy przelew weryfikacyjny z innego banku? I czy wiesz może/masz jak sprawdzić ile jeszcze zostało tych wolnych wniosków z 200-tu dostępnych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier. W poniedziałek rozmawiałem z konsultantką i z jej wypowiedzi wynikało, że pula nie jest wyczerpana.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź :)

   Usuń
 14. Mr. Złotówa napisał:
  "w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to przy podpisaniu umowy);"

  Czy mam rozumieć, że jak kurier przywiezie do podpisu umowę - to będzie tam również do podpisania regulamin tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne tak. Ja akurat podpisywałem dokumenty w bankowości bo już miałem do niej dostęp i tam regulamin promocji był razem z umową, TOIP, regulaminami itp.

   Usuń
  2. Wielkie dzięki Anonimowy 28 stycznia 2021 22:47 za odpowiedź.
   Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie - bo rozumiem, że masz to konto. Czy opłata za jego prowadzenie dotyczy pełnych miesięcy? Inaczej, czy jak otworzę je w lutym - to opłata za jego prowadzenie (220zł) będzie dotyczyła już niepełnego miesiąca lutego? Czy dopiero marca? Z góry dziękuję za odpowiedź.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...