Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Banki prześcigają się w serwowaniu promocji kart kredytowych - przegląd 6 aktualnie dostępnych promocji

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

25.01.2021

Banki prześcigają się w serwowaniu promocji kart kredytowych - przegląd 6 aktualnie dostępnych promocji

Jak sięgam pamięcią, to takiego wysypu promocji kart kredytowych jeszcze nie było.

Promocje kart kredytowych - styczeń 2021 roku
Niezmiennie najczęściej promowym (i premiowanym) produktem przez banki są konta osobiste. Jednak aktualnie bardzo dużo jest też propozycji z kartami kredytowymi, z którymi zyskać można m.in.: 300 zł do wydania w Biedronce, 200 zł na zakupy w Carrefour, zwroty pieniężne do 300 zł, bonusy na sumę 320 zł lub bon Allegro o wartości 300 zł.

Skąd ten wysyp promocji kart kredytowych?

Ta aktywność banków dziwić nie może. Pandemia zrobiła swoje:

 • mniej kupujemy,
 • mniej podróżujemy (a to przecież np. na zagraniczne wyjazdy karta kredytowa się przydaje) oraz
 • rzadziej odwiedzamy centra handlowe (więc sprzedawcy z placówek i wysp bankowych tam zlokalizowanych trudniej mają o klientów).

To wszystko sprawiło, że kart kredytowych w ubiegłym roku banki sprzedały o wiele mniej, niż zwykle. W ten rok bankowcy weszli więc z postanowieniem podreperowania tych statystyk i uruchomili budżety marketingowe na promocję kart. Mogli rzucić te spore środki na reklamę w telewizji czy radiu albo na wykupienie powierzchni reklamowych w prasie... ale dobrze wiedzą, że te metody przekonania klientów są i mało efektywne, i nawet trudno mierzalne. Zastosowali więc sposób najlepszy z możliwych do przekonania, czyli nagrodzenie klienta, który na kartę się zdecyduje.

Karta kredytowa to nie to samo kredyt. Można nie płacić odsetek!


Na początek krótkie objaśnienie dla osób, które dotąd karty kredytowej nie miały i z zasady takiego produktu unikają.

Karta, z racji swej nazwy, w której znajduje się określenie 'kredytowa' wielu osobom ciągle kojarzy się z czymś co będzie obciążać i kosztować. Nic jednak bardziej mylnego! O ile "zwykły" kredyt wiąże się z koniecznością comiesięcznego spłacania rat i idącymi za tym kosztami (choćby w postaci odsetek, nie zapominając o prowizji, ubezpieczeniach itd.), o tyle z kartą kredytową jest tak, że daje ona limit kredytowy, z którego możemy korzystać, ale nie musimy. Jednak jeśli z jakiejś kwoty z takiego limitu na karcie skorzystasz, to nadal nie musi to oznaczać kosztów, gdyż... karta kredytowa ma coś takiego jak okres bezodsetkowy. To czas, w którym oddać można dokładnie taką samą kwotę (i ani grosza więcej), jaka z karty została wykorzystana.

Kartom kredytowym na blogu już poświęciłem trochę miejsca, bo świetnych promocji z nią nigdy nie brakowało. Polecam więc chociażby wpis o tym jak działa karta kredytowa i jak z niej korzystać. Tam znajdziesz objaśnienia i wskazówki - także w formie prostych filmików.

Promocje kart kredytowych - styczeń, luty 2021 roku. Jest z czego wybierać


Aż 6 banków serwuje obecnie promocje kart kredytowych, a do wzięcia czekają różne nagrody gwarantowane: bony na zakupy (do Biedronki, Carrefoura i na Allegro) oraz bonusy pieniężne i zwroty za płatności. Poniżej znajdziesz wszystkie te propozycje.

300 zł do Biedronki od Citibanku i... aż 400 zł na Allegro [aktualizacja z dnia 26.02]


300 zł do Biedronki od Citibanku
Promocje karty kredytowej z logo Citi to klasyka promocji bankowych. Tego typu propozycje są odkąd pamiętam i korzystam z nich od dawna. Wraz z końcówką lutego Citibank zadbał o to, by w tej dziedzinie było na prawdę ciekawie. Do wyboru daje aż dwie promocje z identycznie łatwymi do spełnienia warunkami, natomiast różnymi nagrodami. W pierwszej promocji do wzięcia czeka bon o wartości 300 zł na zakupy w sklepach Biedronka (to o 100 zł więcej niż było do wzięcia w większości zeszłorocznych promocji Citibanku), w drugiej natomiast nawet więcej, bo aż 400 zł w bonach na Allegro. Warunki do spełnienia są bardzo proste. Wystarczy raz zalogować się do aplikacji i wykonać płatności na sumę min. 1 000 zł. Nie muszą być to płatności w Biedronce, czy na Allegro, a czasu na ich wykonanie jest sporo. Transakcje można rozłożyć sobie nawet na 3 miesiące. Do tego dochodzi też uproszczenie warunków zwolnienia z opłaty z kartę. Z udziałem w promocjach (szczególnie tej z większym zyskiem) trzeba się jednak pospieszyć.Dla skrupulatności dodam, że w Citibanku dostępna jest też alternatywna promocja karty kredytowej Citi Simplicity, ale już po samej klikalności widzę, że - delikatnie rzecz ujmując - rekordów popularności nie bije: do wzięcia jest dwuletni dostęp za 0 zł do prenumeraty cyfrowej Wyborcza.pl.

200 zł na zakupy w Carrefourze od BNP Paribas


200 zł na zakupy w Carrefourze od BNP Paribas
W aktualnie dostępnej edycji BNP Paribas daje 2 bony po 100 zł każdy do wykorzystania w sklepach Carrefour. By zgarnąć nagrody, wystarczy wykonać płatności na sumę min. 1 000 zł przez 2 kolejne miesiące. Przetestowaniu karty sprzyja również to, że uczestnicy promocji zyskują roczne zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę.


Dwie powyższe promocje wymieniłem na początku nie bez przyczyny. Z propozycji Citibanku i BNP Paribas skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci (np. posiadający już inne produkty - takie, jak chociażby konto osobiste). 

W przypadku niżej opisywanych promocji koniecznym jest posiadanie (lub założenie) konta w danym banku, by załapać się na promocję (tak jest w Credit Agricole oraz Millennium) albo wręcz mowa o promocji za pakiet produktów - czyli na promocję karty kredytowej łapią się wyłącznie te osoby, które dopiero teraz założą też konto osobiste (tak wyglądają propozycje Aliora i Banku Pekao).

Nawet 320 zł w bonusach od Alior Banku


Nawet 320 zł w bonusach od Alior Banku
Tutaj mamy do czynienia z kumulacją promocji, bo do wzięcia czeka 10 000 punktów powitalnych w programie Bezcenne Chwile (co przekłada się na nagrody o wartości min. 140 zł) za wyrobienie karty kredytowej OK!, ale jeśli tę kartę wyrobisz dopiero po otwarciu konta osobistego w Aliorze, to skorzystanie z tej karty otworzy Ci również drogę do zdobycia bonusów pieniężnych do 180 zł. Łącznie z kartą kredytową da się więc zdobyć do 320 zł, a do tego dojść może jeszcze 1-procentowy zwrot za płatności w wybranych kategoriach punktów handlowo-usługowych. Z kolei ze wspomnianym kontem osobistym zyskać można jeszcze min. 120 zł.


Do 200 zł zwrotu z kartą kredytową w Banku Pekao


Do 200 zł zwrotu z kartą kredytową w Banku Pekao
I bank z żubrem w logo poszedł tą drogą, że premiuje skorzystanie z karty kredytowej, ale jest to propozycja skierowana wyłącznie do osób, które dopiero teraz założą konto osobiste. I jedno, i drugie jednak bardzo się opłaca, bo z kontem da się zyskać do 150 zł, a karta kredytowa daje możliwość zgarnięcia do 200 zł w postaci bardzo wysokiego, bo aż 10-procentowego zwrotu za płatności kartą. W sumie cały pakiet (konto osobiste ze "zwykłą" kartą oraz karta kredytowa) pozwala zarobić aż 350 zł (tyle dla nowych klientów Pekao jeszcze nigdy nie było).


Nawet 300 zł moneybacku z kartą kredytową Credit Agricole

[Promocja zakończona 31.01.2021r.]

Nawet 300 zł moneybacku z kartą kredytową Credit Agricole
W Credit Agricole również do wzięcia czeka zwrot za płatności kartą, przy czym wynosi on 2% i naliczany jest wyłącznie od płatności w Internecie. Miesięcznie można uzyskać do 25 zł, a jako że zwroty przewidziane są przez 12 miesięcy, to łącznie da się zgarnąć 300 zł. Z karty kredytowej w promocji skorzystać mogą jednak wyłącznie osoby, które posiadają (lub założą) konto osobiste w tym banku.


300 zł na zakupy na Allegro od Banku Millennium

[Promocja zakończona 31.01.2021r.]

300 zł na zakupy na Allegro od Banku Millennium
Bon Allegro o wartości 300 zł do wykorzystania podczas zakupów na Allegro to nagroda gwarantowana dla uczestników promocji karty kredytowej Mastercard. Jeśli wybierzesz kartę Impresja, to dodatkowo w niektórych sieciach punktów handlowo-usługowych do wzięcia będzie też 5-procentowy zwrot. O kartę kredytową w promocji zawnioskować można wyłącznie poprzez bankowość internetową lub aplikację mobilną Banku Millennium, więc w praktyce trzeba też posiadać lub założyć konto osobiste (co akurat teraz się opłaca - to ostatnie chwile promocji z bonusami do 270 zł na start).Chcesz wiedzieć pierwszy o promocjach, w których banki dają zarobić najwięcej? O wszystkich nowościach dowiesz się dzięki newsletterowi, który do Czytelników wysyłam 1-2 razy w tygodniu:

40 komentarzy:

 1. Banki prześcigają się również w oferowaniu pożyczek, gdyż od kilku lat mogą udzilać niemal 10-krotnie więcej pożyczek niż mieć depozytów (jedynie 10,3%) - to się źle skończy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pożyczki to nie moja bajka, bo kosztują (acz była już kiedyś promocja pożyczki RRSO 0% z bonusem 250 zł, o której swego czasu pisałem; ale to wyjątek). Co innego karty kredytowe - tu da się zarobić, nie ponosząc ani grosza kosztów :)

   Usuń
  2. Wydanie KK to nic innego tylko inna forma udzielenia pożyczki.

   Usuń
 2. Tytuł "200 zł na zakupy w Carrefourze od BNP Paribas", a w treści "W aktualnie dostępnej edycji BNP Paribas daje 2 bony po 100 zł każdy do wykorzystania w sklepach Biedronka."
  Gdzieś chyba jest błąd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku promocji BNP Paribas chodzi o Carrefoura.

   Biedronka wzięła się z rozpędu stąd, że ciut wyżej opisuję promocję Citibanku, a ta już jest z bonem do Biedronki właśnie. Dzięki za czujność.

   Usuń
 3. Do karty Credit Agricole, oprócz moneyback, można dostać 2x50 zł bony (do 29.01, tylko mastercard) oraz dla tych co zbierają punkty payback 10000.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie zbieram ale zacząłem i się zarejestrowałem za freeko bo w sumie się opłaca, te 10k punktów payback to 100 zł więc fajnie, można jakiś voucher z tego co patrzyłem u nich do allegro za to wymienić ablo do rtv euro.

   Usuń
  2. Jaka to promocja 2x50zł?

   Usuń
  3. KK mastercard 2x50 do DUKA. Promocja do 29 stycznia (piątku). Dodatkowo jak wyrobisz kartę przez payback.pl dostaniesz 10 tys. pkt. Można je zamienić na na bony allegro, euro agd, itp. (11 tys. pkt. i masz bon na 100zł). Czyli z monayback można pozyskać do 500 zł przez rok.

   Usuń
  4. 3 wnioski złożyłem już przez payback. Ani razu nic mi nie przyznali. A w dodatku raz nie załapałem się na promocję banku bo okazało się że ten ich wniosek do tego nie kwalifikował. Dziękuję bardzo.

   Usuń
  5. No ja jeszcze nie dostałem ale koledze przyznali 10k za Credit Agricole, tam może jeszcze nie masz punktów bo musisz pamiętać o tym punkcie: "w ciągu 2 miesięcy od zawarcia umowy o konto wykona min. 6 transakcji". Czyli po 2 mc ci dadzą jak zrobisz te transakcje obojętne na jaką kwotę. Także spoko działa tylko trza doczytać.

   Usuń
  6. Ale ja nie piszę o Credit Agricole, ale o innych ofertach z których skorzystałem kiedyś. Zasady umiem czytać.

   Usuń
  7. Punktami Payback można zapłacić w Kauflandzie, Mrówce,lub na stacji BP.

   Usuń
  8. Jeszcze od jakiegoś czasu w Maxi Zoo można zapłacić punktami Payback, jeśli ktoś ma zwierzaka to spoko opcja.

   Usuń
 4. czy króryś bank daje kartę klientom 70+

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój Dziadek w lutym 2019 roku wyrabiał kk w City Handlowy w promocji. Byłam jego poleconą osobą i tak właśnie zaczęło się moje bankobranie. 🙈 Dziadek miał wtedy 77 lat.

   Usuń
  2. Chyba każdy. Na pewno z Millennium nie ma problemu

   Usuń
  3. Z Millennium jest trochę inny problem.
   Przy dowodzie bezterminowym nie da się skotrzystać z jakiejkolwiek promocji przez internet. System tego nie przewiduje.

   Usuń
 5. Dobre pytanie.
  Ja mam kolejne, czy są ograniczenia wiekowe dla osób korzystających z promocji bankowych konta osobistego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieletnim raczej KK nie dadzą.

   Usuń
  2. Przy kontach nie ma ograniczeń górnych. Nie ma powodu by były.

   Usuń
 6. Czy częste wnioskowanie i karty kredytowe aby skorzystać z promocji nie wpływa na obniżenie oceny np w BIKu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam 3 karty i teraz dostałem następną. Oczywiście brać trzeba z rozsądkiem czyli z jak najniższym limitem, a nie z maksymalnym jaki proponują.

   Usuń
  2. Z niepotrzebnych kart rezygnuj. Wtedy wykreślają z BIKu. A posiadane kiedyś produkty wpływają pozytywnie jeśli były prawidłowo na czas spłacane.

   Usuń
  3. Z Raportu BIK
   "Składasz bardzo dużo wniosków o kredyt.

   Dlatego wartość Twojej ogólnej oceny punktowej została obniżona ze względu na ten czynnik."

   W zakładce "Zapytania kredytowe w BIK"
   Mam 5 rekordów
   Pierwszy zdublowany luty 2020 z jednego banku - karta
   kolejny rekordy to karta kredytowa z innego banku, twisto i spłacone raty 0%
   Korzystam z ich tylko do promocji

   Usuń
 7. a Santander bez informowania wyłączył zwroty za kartę 1/2/3 w sklepach spożywczych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była informacja w wiadomości z 24 września 2020. Dowiedziałem się po złożeniu reklamacji. Faktycznie przesłali taką wiadomość. O zmianie jest jednym dokumencie. A łącznie przesłali ich 36 xD

   Usuń
  2. czyli jak teraz wyglądają te zwroty?

   Usuń
  3. a) 1% wartości transakcji bezgotówkowej dokonanej na terenie Polski w punktach handlowo-usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako: obiekty sportowe, kręgielnie, kluby sportowe, parki rozrywki, kluby członkowskie, usługi rekreacyjne, zdrowie,
   b) 2% wartości transakcji bezgotówkowej dokonanej na terenie Polski w punktach handlowo-usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako: odzież i obuwie,
   c) 3% wartości transakcji bezgotówkowej dokonanej na terenie Polski w punktach handlowo-usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako: restauracje i fast foody.

   Usuń
  4. Super trafiona zmiana! W lockdownie większość z tych miejsc nie działa.

   Usuń
  5. Tak samo na gorsze zmienił się wcześniej moneyback karty Santander Consumer Banku.

   Usuń
  6. W Consumerze jest też biednie:
   5% zwrotu w samodzielnych myjniach samochodowych
   3% zwrotu w restauracjach, a także pubach, kawiarniach oraz fast foodach
   1% zwrotu za paliwo i inne zakupy na stacjach paliw

   Usuń
  7. Dzis zadzwoniłem żeby zrezygnować z karty. Na zatrzymanie zaproponowali 2% zwrotów za zakupy na wszystko max 120pln przez 4 miesiące. Czyli 30pln na miesiąc przez 4 miesiące

   Usuń
  8. Gratulacje!
   Ktoś wie czy Getin Bank coś daje?

   Usuń
  9. Za kartę kredytową? Była promocja i 6800 punktów BCh, ale z tego co widzę to obecnie chyba już jest niedostępna.

   Usuń
  10. Też nie wiedziałem o zmianie w Santander. Dla mnie to była najlepsza karta. Po zmianie zostały mi tylko zwroty w restauracjach które i tak są zamknięte. Więc dzisiaj wypowiedziałem konto i kartę.

   Usuń
 8. Ehhh, piękny wpis, ale wszędzie zbanowany jestem bo już miałem karty lub konta :/ czekam dalej i zarazem kolejny raz dziekuję za pomysł na dodatkowy zarobek.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bez przesady. Ja wnioskuję po kilka razy w roku o produkty kredytowe (głównie są to karty). Jeszcze nigdy nie spotkałem się z odmową przyznania.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nowa promocja KK Credit Agricole: przez 6 miesięcy 3% zwrotu w sklepach z biżuterią, damskimi akcesoriami i drogeriach.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...